Jak vybrat a nainstalovat instalaci toalety

Náš nápad „dobré opravy v koupelně a na toaletě“ se velmi rychle mění.Až před několika lety jsme zjistili, která z toalet je lepší - kompaktní nebo se samostatnou nádrží, dnes - instalují závěsné toalety a další vodovodní potrubí a tvrdí, která instalace je lepší pro toaletu.

Co je toaletní zařízení a jaké jsou

V poslední době stále více a vícenainstalujte závěsné toalety a bidety.Konstrukce, na které jsou namontovány, se nazývá instalace.Kromě hmotnosti instalatérské mísy, instalace také drží kanalizační a vodní přívody, a některé modely mají také vodní nádrž.Nádrž je vyrobena z polymeru, přístup k ní je omezený, protože je poté uzavřena dlaždicemi nebo jinými vnějšími úpravami.Po instalaci je možné pouze seřízení pomocí přístupu přes vypouštěcí tlačítko.Z tohoto důvodu je lepší zvolit instalatérské práce tohoto typu dobré kvality - pokud máte problémy, budete muset všechno předělat - sestřelitdokončit, vyměnit nádrž, pak všechno udělat novým způsobem, a to zdaleka není levné.

Existují dva typy zařízení: blok a rám.Blok lze jinak nazvat připojeným - jsou připevněny k hlavní stěně (viz obrázek níže).To znamená, že jejich instalace vyžaduje zeď s dostatečnou únosností.

Jednotková instalace pro toaletu nebo bidet je připevněna k pevné zdi

Rámové instalace mohou být připevněny k podlaze a ke zdi, mohou mít pouze dva body připevnění k podlaze.Liší se tím, že nevyžadují spolehlivou zeď - jejich rám je masivnější a vždy spočívá na podlaze.Rámovou instalaci toalety lze dokonce nainstalovat do sádrokartonu.

Rámová instalace toalety je vestavěna do přepážky, ale je instalována samostatně

Bez ohledu na typ je instalace instalace toalety špinavá záležitost, takže práce musí být zahájena předdokončovací stěny v koupelně nebo na toaletě.Rámová instalace pro toaletu je obecně instalována ve fázi vytváření přepážky nebo namontována do připravené výklenku.

Co je třeba hledat při výběru

Zařízení na toaletu se prodávají jak s pohárkem, tak samostatně.Je samozřejmě snazší koupit vše v sadě.Pak se všechny velikosti přesně shodují.Pokud je mísa již přítomna, bude nutné se podívat na rozměry rámu a vzdálenost mezi upevňovacími prvky - musí se shodovat s montážními otvory v záchodě.

Je velmi užitečné, pokud má rám schopnost nastavení výšky - můžetenastavte misku na požadovanou úroveň.Věnujte pozornost také typu malby.Nejlepší možností je práškové lakování.Je spolehlivý, vytváří pevný a odolný film, který dobře drží na kovu.Všechny ostatní typy laků hůře.

Instalační rozměry Grohe Rapid Sl (Německo)

Při výběru instalace pro toaletu byste měli věnovat pozornost konfiguraci.Spojovací prvky se obvykle dodávají s rámem - k zavěšení toalety, kování pro upevnění kanalizačních a vodovodních trubek.Některé společnosti také standardně zahrnují nádrž a vypouštěcí tlačítko.Mimochodem, vypouštění může být duální režim.Je to ekonomičtější, protože po stisknutí velkého tlačítka se sloučí 6-9 litrů, zatímco malé - jen 3-4 litry vody.Je dobré, pokud je odtok nastavitelný - objem vyplachované vody lze upravit podle konkrétního tvaru záchodu.

Který typ je lepší? ​​

Jaký typ instalace toalet a bidetů je lepší?Rámová struktura je považována za spolehlivější - obvykle používá silnější kov, ale také to stojí dražší.V každém případě, při výběru rámu pro zavěšenou toaletu, věnujte pozornost síle struktury - neměla by se klopýtat, její prvky by se neměly ohýbat.Prohlédněte svary a kvalitu obrazu - neměly by tam být ani malé vady.

A trochu o výrobcích.Nejlepší instalace jsou považovány za toaletu vyrobenou v Německu a Itálii.Ale jejich instalace je drahá.V České republice a Bulharsku není vyráběno horší vybavení pro koupelny a toalety a cenarozsah jejich produktů je střední.Nejlevnější instalace a závěsné toalety - čínština, ale kontakt s nimi je riskantní - mohou fungovat dobře, ale mohou rychle selhat.

Instalace záchodové instalace

Instalace začíná po vyrovnání podlahy.Pokud je vybrán typ instalace bloku, stěny by měly být zarovnány.Jak již bylo zmíněno, instalace blokové instalace je možná pouze na zeď s dobrou únosností.Obvykle se jedná o nosné zdi, protože běžné oddíly se mohou zhroutit.

Nejprve je nutné určit umístění toalety.V závislosti na typu instalace ji budete muset namontovat na podlahu nebo na zeď.Kanalizační potrubí a voda musí být přivedeny na navrhované místo instalace.Trysky těchto systémů by měly být umístěny v těsné blízkosti vybraného místa instalace.

Následující text se zaměří na instalaci zařízení pro vodovodní armatury.

Rám připevníme k podlaze

Poté umístíme rám na místo, kde by mělo být, zkontrolujte svislost, vodorovnost.Potom pomocí tužky nebo značky udělejte značky v bodech připojení - v rámu jsou díry.

Nastavte rám, udělejte značky pro upevňovací prvky

Pohybujte rámem podle značek, vyvrtejte otvory podle velikosti upevňovacích prvků.Při instalaci do betonu obvykle používají hmoždinky s víčkem pro hex klíč.Po vytvoření otvorů se rám nasadí na místo, nasadí a zašroubuje hmoždinky.

VystavujemePožadovaná instalační výška pro toaletní mísu

Většina instalačních rámů pro toaletu má nastavitelnou výšku.Při výběru se výška vypočítá z úrovně dokončené podlahy - ve skutečnosti z úrovně položené podlahy.Pokud ještě není žádný povlak, musí být jeho tloušťka přičtena k požadované výšce.

Účel instalačních prvků pro toaletu

Nastavit výšku nohou rámu nastavitelným.Jsou upevněny upínacími šrouby.Chcete-li seřídit, oslabte tyto šrouby (umístěné ve spodní části rámu na nohách), nastavte požadovanou výšku, zkontrolujte vodorovnou úroveň horní lišty a poté šrouby znovu utáhněte.

Upevnění na zeď

Pro připevnění na zeď jsou součástí dodávky speciální stavitelné šrouby.Na jednom konci jsou připevněny k horním rohům rámu, druhý je připevněn ke zdi (hmoždinky příslušného typu).

Upevňovací prvky montážního rámu ke zdi

Poté je instalace toalety nastavena přesně svisle.Na boční stojany se aplikuje úroveň budovy, otáčení matice na upevňovacích prvcích mění polohu rámu vzhledem ke zdi.

Takové nastavitelné spojovací prostředky pro instalace německé společnosti Grohe (Groh)

Postup je důležitý, ale není komplikovaný.Vystavujeme vše s maximální přesností, několikrát zkontrolujte ve všech rovinách.Všechno by mělo být dokonale vyrovnáno.Po nastavení zatlačíme pohyblivý jazyk na upevňovací prvky (na fotografii je pod prstem).Upíná šroub, rám je pevně připevněn.

Instalace držáku

Groh mádalší svorka je plastový držák, který upíná závit.Instalujeme jej poblíž vlajky (na fotografii).

Připojení odpadních vod a vody

Dalším krokem je připojení potrubí namontovaného na rámu k kanalizačnímu výstupu.V některých sadách jsou tovární kolena, pokud tam nejsou, budete muset hledat vhodné nebo dát vlnitou vodovodní potrubí.

Připojení kanalizačního systému k toaletnímu zařízení

Další možností je mít plastovou svorku na rámu, do kterého je vsazena kanalizační trubka (na obrázku výše).V tomto případě je úsek potrubí jasně specifikován.

Studená voda je připojena k hubici na nádrži.Můžete přinést jakoukoli trubku, ale je důležité, aby připojení bylo spolehlivé.Proto se nedoporučuje používat kovové plastové trubky s lisovanými tvarovkami - vyžadují pravidelné utahování, což je v tomto případě problematické.To znamená, že není mnoho možností - polypropylen, měděná trubka, polyethylenové trubky spojené pájením.

Připojte přívod vody k nádrži

Připojte adaptér a přívod nádrže k ohebné hadici.Také si to pečlivě vyberte, nejlépe pletené z dobré nerezové oceli.V ideálním případě kupujte značkovou hadici.

Dokončovací práce

Protože každá instalace toalety vyžaduje dokončení, celý proces instalace se dělí na dvě části - před a po dokončení.První je dokončen, následuje dokončení.

Nainstalovaný rám je obvykle šit sádrokartonem.Dopokyny potřebné k instalaci dvou listů.Nejprve jsou všechny rozměry přeneseny na zeď, profil je namontován podél aplikovaného obrysu a k němu jsou již připevněny listy sádrokartonu.

Sestavený rám je připraven k ozdobě

Před zahájením prací je nutné nainstalovat pod tlačítko na rámeček krabici.Po dobu dokončovacích prací bude chránit vnitřek před nečistotami.Na povlečení je nutné vyříznout několik otvorů: pod knoflík, výtok z kanalizace a přívod vody z nádrže, dva čepy pro zavěšení záchodové mísy.Za tímto účelem se umístí výřezový list a potom se všechny potřebné prvky krouží tužkou.Otvory jsou vyříznuty podél nakreslené osnovy.Po přípravě dvou listů jsou nainstalovány a připevněny k dříve namontovanému rámu.Po instalaci sádrokartonu se dlaždice položí na lepidlo.

Instalace knoflíku a zavěšení misky

Po dokončení je rámeček pod tlačítkem oříznut - jeho okraje by měly být na stejné úrovni jako dlaždice.Odříznutý kryt odhalí dva otvory pro šrouby.Na nich bude tlačítko pro vypouštění drženo.

Odřízli jsme přebytečné stěny krabice

Před montáží je k tlačítku připojena hadice (pokud je vypouštění pneumatická) nebo kabel (pokud je vypouštění mechanické).Poté se namontuje na místo a utáhne se dvěma šrouby (v rozích úhlopříčky nebo jako na fotografii naproti sobě).

Jeden z typů vypouštěcího mechanismu a šrouby pro připojení knoflíku

Instalace mísy začíná instalací těsnění.Položili to na jehlové podpatky.Otvory prokanalizace a odtok vody v kruhu jsou ošetřeny vodovodním silikonem.

Instalace těsnění a silikonového povlaku

Dále instalujeme trysky do záchodové mísy a celou konstrukci zavěsíme na čepy.Na vyčnívající čepy jsme položili gumové podložky a utáhli šrouby.

Utáhněte šrouby k zajištění misky

Můžeme předpokládat, že je instalována závěsná toaleta.Existují poslední doteku - odřízli jsme přebytečnou gumovou podšívku.To lze provést ostrým papírovým nožem.Jen nakreslete obrys mísy a odřízněte přebytek.

Odřízněte přebytečnou gumu

Pro lepší utěsnění je spoj potažen silikonem.Po položení proužku je okamžitě vyrovnán, přebytek je okamžitě vymazán.Je lepší vyrovnat ji něčím hladkým a kulatým, například rukojetí lžičky.To je vše, můžete zkontrolovat práci.

Video o instalaci toaletních instalací různých společností