Jak vybrat kuchyňskou zástěru pro vaši pracovní oblast

Jedním z nejdůležitějších prvků designu kuchyně je zástěra - část pracovní stěny mezi zavěšenou a podlahovou skříní.Tato oblast je nejvíce znečištěná, zejména v oblasti umyvadel a kamen, a proto spolu s estetickými požadavky jsou na dekorační materiály kladeny přísné praktické požadavky.Teprve potom lze zástěru do kuchyně považovat za dobrou, když je příjemné se na ni podívat a je snadné se o ni postarat.

Co jsou vyrobeny z

Před několika desítkami let nebylo pochyb o tom, z čeho vyrobit zástěru v kuchyni: pokud máte štěstí najít dlaždici vyrobenou z ní, pokud ne -jen maloval olejovou barvou.Jako jedna z možností - lepené obyčejné papírové tapety, které byly lakované.To je celá volba.Dlaždice je v tomto případě přirozeně nejlepší volbou.

Složené zástěry do kuchyně - z dlaždic a mozaik

Dnes je výběr mnohem širší.Na zástěře do kuchyně jsou jak tradiční dlaždice, tak mnoho dalších materiálů:

  • Keramické dlaždice a mozaiky.
  • Tvrzené sklo s fototiskem.
  • Kámen a materiály na něm založené (například žula).
  • MDF.
  • Plastové a plastové panely.
  • Metal

I přes velké množství materiálů jsou keramické dlaždice stále nejoblíbenější.A to vše proto, že je ve velmi široké škále barev a velikostí.Druhou nejčastější zástěrou je plastová zástěra - je snadné se o ni starat a dokonce je levná.Proto je populární.Na třetím místě je možná kuchyňská zástěra ze skla.A to vše proto, že poskytuje neobvykle široké možnosti designu a dekorace.Jeho jedinou nevýhodou jsou vysoké náklady.Všechny ostatní způsoby zdobení stěn pracovního prostoru nejsou příliš populární.Některé jsou způsobeny ne nejlepšími vlastnostmi (MDF, například, nemá ráda vlhkost a vysokou teplotu) nebo složitostí montáže na zdi (žula a kámen).Lze však použít všechny tyto materiály.

Keramické dlaždice jsou stále populární

Rozměry

Obvykle nejsou žádné otázky ohledně délky: celá zeď nebojeho část, která je obsazena kuchyní, vyžaduje zvláštní péči.Proto je vše jednoduché s délkou.Šířka lemované oblasti by však měla být větší než otevřený prostor.To znamená, že povrchová úprava by měla začít pod úrovní pracovní desky podlahových skříní a končit nad úrovní, kde končí závěsné skříňky.Tato pažba je žádoucí v oblasti 5 cm, více či méně závisí na velikosti finálního materiálu, zejména keramických dlaždic.

Hotová zástěra do kuchyně vyrobená z keramických dlaždic

Protože nad sporákem nejsou žádné skříňky, je zástěra na tomto místě vyšší.A znovu: jeho šířka by měla být taková, aby skříně visely ze stran a jejich strany ležely na dlaždici.Je tedy pohodlnější je vyčistit.

O designu obývacího pokoje v kuchyni si můžete přečíst zde.

Kachlová zástěra

Nejtradičnější typ dekorace pracovní stěny v kuchyni - keramická dlažba.Je to dobré, protože se snadno čistí, má dlouhou životnost.Moderní technologie vám umožňují vyrábět různé tvary, barvy a velikosti, což dává dostatek příležitostí pro design.

Nevýhodou zástěry v kuchyni je složitost a délka instalace, vysoká cena samotné dlaždice a instalační práce.Nevýhodou je přítomnost velkého počtu švů.Jsou přepsány speciálními složkami, ale jsou to právě švy, které se zašpiní a především ztratí svou přitažlivost.Musíme odstranit starou spárovací hmotu a znovu je zpracovat novou.

Jedná se však o zástěru vyrobenou z dlaždic, která se nejčastěji vyrábí v kuchyních.Dlaždice může být malá - čtverec o straně 12 - 15 cm.

Zástěra z keramických čtvercových dlaždic

Existuje dlaždice o velikosti více připomínající cihly: obdélníkový.Tato forma dlaždice se také nazývá „divočák“.Těžší je položit - více švů, ale zástěra vypadá zajímavě.Najdete model podobný cihelům nebo můžete vytvořit modrou nebo zelenou barvu.Všichni vypadají dobře.

Zelená zástěra v bílé kuchyni
)
Bílé dlaždice zředěné vzorem
Zástěra do kuchyně pod cihlou je vyrobena z kančí dlaždice
) Tmavě modré dlaždice v bílé kuchyni jsou kontrastní a neobvyklé
Různé odstíny šedé vytvářejí pocit sytosti
]
Stěna v pracovní oblasti kuchyně je zdobena dlouhými dlaždicemi

Existuje velkoformátová keramika.Může mít rozměry se stranou 60-70 cm a navíc může být čtvercový nebo obdélníkový.Můžete si vybrat takový model, že jedna jednotka pokryje celou výšku zástěry.To je dobré, protože taková zástěra má méně švů.

Rychlejší pokládání velkých tašek, ale dovednost obkladače by měla být vyšší
Jedna tuna může být rozptýlena dlaždicemi, na nichž jsou použity výkresy
Tato možnost pokládky keramických obkladů na zástěru pracovní stěny
Květiny na stěnách - pěkně
Čokoláda a bílá ve všem a také na kuchyňské zástěře

Anokolekce dlaždic různých nelineárních tvarů, se vzory.Vypadají samozřejmě nádherně, ale je o ně těžší se starat: všechny díry, hrboly a ohyby je obtížnější vymazat než plochý povrch.Další nevýhodou těchto dlaždic je vysoká cena, mnohem vyšší než průměr.Pokud vás to vše neděsí, mějte na paměti, že objednávánípotřebujete ji s rozpětím asi 10%.Za prvé, plýtvání během pokládky je nevyhnutelné, za druhé, existuje bitva během porodu, zatřetí, pokud jste udělali trochu chyby, budete muset dlouho čekat znovu a není pravda, že taková taška bude.Mnoho sbírek je k dispozici ve velmi omezeném množství.A oni prostě nemusí být.Ze stejného důvodu je vždy nutné v případě opravy nechat několik kusů.Po několika letech jsou i hromadné sbírky ukončeny.

Dlaždice nelineárního tvaru, rovněž konvexní
Dlaždice stejného tvaru, ale švy jsou třeny barevnou kompozicí

K dispozici je také keramická mozaika - velmi malá dlaždice, z tohoMůžete sbírat celé panely.To je ještě obtížnější položit, ale zeď je velmi velkolepá.

Můžete rozložit vzory z mozaiky
Existují hotové vzory připevněné k mřížce.Je snazší s nimi pracovat: na řešení je položena mřížka s kachličkou, švy jsou třeny kontrastní nebo tónovou pastou
Béžováodstíny jsou vždy relevantní, a v případě mozaiky vytváří několik odstínů volumetrickou barvu
Zelená barva v kuchyni je oblíbená:mnoho dalších barev

Existuje další typ keramických dlaždic - s fotografickým tiskem.Před vypálením na keramický povrchpoužít speciální inkoustový výkres.Poté, co je pokryta glazurou a fixována při vysoké teplotě v troubě.Pomocí této technologie lze aplikovat i fotografie, ale pro kuchyňské zástěry se často vybírají ovoce nebo květiny.

Toto je fotografický tisk na keramiku
Pole slunečnic na pracovní stěně
Město v noci na keramických dlaždicích
]

Jak vidíte, v kuchyni již existuje mnoho možností pro kachlovou zástěru.A dalších 5 materiálů.

Jsou zde popsány konstrukční prvky malé kuchyně.

Zástěra do kuchyně ze skla

Tento typ materiálu se začal relativně nedávno používat k ozdobení pracovní stěny v kuchyni, ale rychle získal popularitu.Péče o skleněnou zástěru je ještě snazší než obklad - nejsou téměř žádné švy, povrch je hladký.Můžete použít téměř jakýkoli vzor - od hladké barvy po objemnou fotografii.Technika nanášení fotografického tisku na sklo se nazývá „hubená“.V této verzi je možné použít 3D objemové vzory.

Květinové motivy jsou jedním z nejpopulárnějších v designu kuchyně.Změkčují nucenou přísnost nábytkových linií
​​
Na sklo lze použít jakýkoli vzor
)
Černé a bílé kuchyně- kontrastuje ve všem
Krajina byla převedena do kuchyňské zástěry
)
3D obrazy pro 3D tisk lze také použít na skleněnou zástěru do kuchyně
Další varianta květového vzoru

Jak si vyrobit fotografický tisk na sklo sami

Jedinou nevýhodou skleněné zástěry jsou její vysoké náklady.Je to kvůli složité technologii kreslení.Ale můžete to udělat sami.Technologie není to, co se používá v podnicích, ale řemeslníci a řemeslníci, aby našli cestu ven z jakékoli situace.

Za účelem výroby skleněné zástěry pomocí techniky střeva se doma vezmou dvě sklenice o relativně malé tloušťce.Pokud najdete nebo zakoupíte kalené - vynikající, ale obvyklé, jak ukázala praxe, trvá dlouhou dobu.Požádejte sklářskou dílnu, aby pracovala na hranách a vyvrtala otvory pro upevňovací prvky (nebo to udělejte sami, pokud můžete).Dvě sklenice musí mít naprosto stejnou velikost, otvory pro upevňovací prvky se také musí shodovat.

Na jednu z nich je nalepena fólie se vzorem.Může to být hotový průsvitný samolepicí film, který se obvykle prodává v obchodech s tapetami.Tisk na jakýkoli obrázek si můžete objednat ve specializované dílně (snad vám pomůže reklamní agentura zabývající se venkovní reklamou).

Jsou vhodné držet sefilm na skle

Sklo je očištěno od prachu, odmaštěno (směs vody a saponátu na nádobí nebo saponátu), otřeno a poté postříkáno vodou z rozprašovací láhve.Ochranná vrstva se z filmu odstraní a na jedné straně se přilepí na mokré sklo: je vhodnější pracovat a méně pravděpodobně vytvořit vzduchovou bublinu.Potom vezmou hustý a elastický materiál s hladkými hranami (můžete použít gumovou špachtli) a vytlačit přebytečnou vodu z filmu.Hlavním úkolem je zabránit vzniku vzduchových bublin.Vložený film se nechá několik dní zaschnout a poté se v něm vytvoří otvory pro upevňovací prvky.

Oba kusy skla jsou složeny a v této formě jsou připevněny ke zdi.Fólie je sevřena na obou stranách a je dokonale chráněna před jakýmkoli vlivem.Aby se zajistilo, že se s takovou zástěnou v průběhu času nic nestane, měl by být spár podél obvodu potažen silikonovým tmelem (nikoli akrylovým, po chvíli se zbarví do žluta).Dá se to provést bez druhé vrstvy skla, ale pak je velká šance, že se film odloupne nebo se za něj dostanou nečistoty, což bude vidět.

Zde si přečtěte o čítačích tyčí a jejich výrobě.

Zástěra vyrobená z MDF a dřevotřískové desky

Pokud chcete rychle a levně dokončit pracovní stěnu v kuchyni, můžete nainstalovat zástěru vyrobenou z panelů MDF.Musíte si vybrat z produktů odolných vůči vlhkosti s odolným povlakem: budete se muset často umývat.Protože MDF zabírá střední nebo vysokou hustotu.Čím vyšší je hustota, tím lepší: s menší tloušťkou jsou panely odolnější, ale náklady na hustší materiáldražší.

Instaluje se na nábytkové šrouby nebo, je-li to nutné, na hmoždinky a hřebíky.Dříve byla na požadovaných místech vyvrtána díra.Průměr vrtáku je stejný jako kovová tyč nebo mírně menší.Aby se čepice nevyčnívaly, dělají vrták s větším průměrem v panelu, než velikost čepičky vytváří malé zahloubení.V obchodě prodávajícím nábytkové doplňky najdete útržky v tónu panelu.Zde můžete pod čepem vybrat průměr vrtáku: aby se stal pevným.

Před instalací se na zadní povrch nanese lepidlo a poté se dodatečně usadí na upevňovací prvky.Pokud je zástěra získávána z jedné stěny na druhou - nejsou zde žádné problémy, ale pokud existují rohy, musí být nějakým způsobem dokončena.K tomu můžete použít plastové nebo hliníkové rohy - záleží na stylu kuchyňského nábytku (obchody s nábytkem).

Rohy a spoje MDF jsou oříznuty rohy z hliníku

Pokud mluvíme o barevných řešeních, tj. O čistých barvách v různých barvách, o poměrně širokém výběru povrchů napodobujících různé odrůdy.dřevo, tam je imitace kamenných povrchů.K dispozici jsou také exkluzivní kresby, jako je tisk fotografií, květiny atd.

Vzor na desce MDF je přilepený.Jedná se o film s fotografickým tiskem.Protože film musí mít vysokou hustotu, jsou takové panely slušné.

Kuchyňské zástěry MDF se často vyrábějí se stejným vzorem jako pracovní deska
]
Kvalitní MDFje dobře udržovaný, snadno se čistí
Varianta provedení pracovní stěny v kuchyni s deskami MDF
Pracovní stěnu můžete navrhnout stejným způsobem jako podlahu
Nejčastěji jsou vybírány barvy napodobující dřevo
Zástěra do kuchyně vyrobená z MDF
]

Asi o tom, jak si vybrat správný kuchyňský nábytek a jak zařídit nábytek, si přečtěte zde.

Vyrobeno z plastu

Zástěry vyrobené z plastu jsou dobré, protože jsou levné a snadno se instalují.Současně je plastový povrch dobře omytý.Pro výrobu zástěry se používá ABS plast.Je neutrální vůči tukům, kyselinám, zásadám, ale špatně reaguje na kontakt s alkoholem.Proto není možné otřít alkoholem a sloučeninami obsahujícími alkohol.Fyzikální vlastnosti - houževnaté, trvanlivé a zároveň plastové - umožňují z něj vyrobit skříně domácích spotřebičů.I některé části v interiéru automobilu jsou vyrobeny z takového plastu.Protože zástěry v kuchyni - to je jen část jeho aplikace.

Teplotní rozmezí, v němž lze plastovou zástěru ovládat, je od -40 ° C do + 90 ° C.Jeho jedinou nevýhodou je, že špatně reaguje na ultrafialové záření.Proto je nežádoucí umístit jej do kuchyní, ve kterých je pracovní stěna osvětlena z okna.

Výběr barev je široký a relativně nízká cena a snadnost instalace vám umožní změnit povrch, pokud je to velmiJsem z toho unavený.Jakýkoli obrázek je aplikován na plast, pak je potažen dvojitou vrstvou laku, který chrání vzor a zabraňuje poškrábání.Pokud se pokusíte, samozřejmě, můžete poškrábat, ale náhodně bít to - stěží.Obecně platí, že dobrá volba.Pokud mluvíme o ceně, stěnový panel vyrobený z plastu, který se používá jako kuchyňská zástěra, stojí od 1,5 do 6 tisíc rublů.Šířka panelu je 60-80 cm, délka je 2-3 m. Některé příklady plastových zástěrek jsou ve fotogalerii.

Témata ovoce a zeleniny jsou tradičně oblíbená
)
Modrá kuchyň je organicky doplněna plastovou zástěrou, která zachycuje úsvit
) Květinový design, barvy jsou vybírány z řady dokončovacích materiálů pro kuchyňskou soupravu
Obrázek může být libovolný
Jemný vzor změkčuje přísnou geometrii tvarů náhlavní soupravy
]
Tradičním tématem jsou kávová zrna

Montistěnové panely uyutsya na relativně rovném povrchu.Lepidlo jako „tekuté nehty“ je přesně naneseno a je na něm upevněn plast.Jeho hustota umožňuje skrývat drobné povrchové vady.

Funkce opravy kuchyně v Chruščově jsou popsány zde.

Z kamene a kovu

Nejběžnější zástěry do kuchyně jsou vyrobeny z kamene.Za prvé, jsou drahéza druhé, není snadné od nich očistit povrch: povrch je dokonce velmi dobře zpracován, má otevřené póry, do kterých jsou zaneseny tuky a saze, které jsou v kuchyni nevyhnutelné.

Zástěra do kuchyně z kamene.V některých interiérech to vypadá skvěle ... ale těžko se čistí

Výjimkou jsou výrobky na bázi kamene, zejména žula.Jeho povrch může být velmi hladký.Ale je tu ještě jeden bod: těžká váha takové úpravy.V souladu s tím složitá instalace a výkonný upevňovací systém.

Mramorová malba
)
Nejen dlaždice jsou vyrobeny z porcelánového kameniny, ale vyráběny jsou také do pracovních stěn
Kuchyňská deska a zástěra jsou stejné barvy

Kuchyňská stěna je zdobena kovem, jedná se však o velmi leptavý jev.Taková zástěra se vejde, s výjimkou minimalismu a hi-tech, ai tak musíte zkusit, aby místnost nevypadala jako dílna na maso ...

Zástěra do kuchyně z kovu

Jak vidíte, je možné dokončit pracovní stěnu různými materiály.Existují možnosti pro různé chutě a peněženku.Hlavní věcí je vybrat zástěru do kuchyně tak, aby se apartmá a zbytek nábytku staly jediným souborem.Pak bude kuchyně pohodlná.