Jak vyměnit faucet v kuchyni

Pravidelně musí být kohoutky v kuchyni měněny.Pracují v náročném režimu, čisticí prostředky se do nich dostávají ve velkém množství, díky čemuž se stávají nepoužitelnými nebo jednoduše ztrácejí vzhled.Proto mnozí přicházejí k potřebě změnit kuchyňský kohoutek.Ale vyžadovat tuto instalaci není nutné.Výměna kohoutku v kuchyni je jednoduchá, můžete to udělat sami a oni požádají o slušné množství peněz.Šetříme a děláme všechno sami.

Výměna baterie v kuchyni - můžete to udělat sami

Co potřebujete k práci

Výměna kohoutku v kuchyni sestává ze dvou stupňů - nejprve vyjměte starý, poté nainstalujte a připojte nový.Kromě nového směšovače budete potřebovat klíče vhodné velikosti a některé pomocné materiály.Nejčastěji potřebujete klíče pro 10 a 11, pro 22 a 24. Pro vyjmutí mixéru z pracovní desky nebo dřezu budete potřebovat dva nastavitelné klíče.

Další bod.S největší pravděpodobností budete potřebovat nové hadice.Ačkoli většina kuchyňských faucetů je vybavena pružnými hadicemi, jejich délka je 30 cm, což zdaleka nestačí.Před zahájením práce se musíte ujistit, že délka standardních hadic je dostatečná.

Co je třebaVýměna kohoutku v kuchyni

Záleží na tom, jak daleko jsou potrubí pro studenou a teplou vodu od směšovače.Hadice by se měly mírně prohýbat, protože při zapnutí /vypnutí jeřábu dojde k prudké změně tlaku, ze které se hadice škubají.Pokud jsou utaženy, uvolní se velmi rychle a připojení bude probíhat.Pokud tedy z potrubí na vstup do mísiče 25 cm nebo méně, stačí běžná hadice.Pokud více, kupte si ty delší.A rady: získejte kvalitní, ne nejlevnější.Rychle se stanou bezcenné a mohou zaplavit vás i sousedy níže, pokud existují.Proto berte ohebné hadice do nerezového opletu nebo z vlnité nerezové trubky.Budou sloužit po dlouhou dobu a bez stížností.

K zakoupení hadic pro kuchyňský kohoutek budete potřebovat velikost „jehly“ - špičky, která je přišroubovaná do kohoutku, stejně jako průměr trubky a typ jejího konce (otec-matka) - abyste si vybrali správné vybavení.

K utěsnění spáry budete potřebovat povlečení s pastovým tmelem nebo kouřovou páskou.Budete potřebovat různá těsnění a o-kroužky (měly by být zahrnuty, ale jen v případě, najděte vše, co máte).

Jak odstranit starý

Před zahájením prací vypněte přívod vody do kohoutku a vypusťte zbytky, které jsou v potrubí.Nyní můžete začít vyměňovat kohoutek v kuchyni.Chcete-li vyjmout starý faucet z dřezu, odšroubujte matici, která se našroubuje na jeho tělo ze spodní části dřezu.Pokud je dřez nainstalován v kuchyňské skříni, je velmi nepohodlné pracovat.Je lepší vyjmout dřez.K tomu budete muset:

  • Odšroubujte sifon.Existuje mnoho konstrukcí sifonu, ale každý má matici, kterou je třeba odšroubovat.Je těžké si ji zaměnit - na ní jsou výčnělky pro lepší přilnavost.Odšroubujte matici a sejměte spodní část sifonu.
  • Odšroubujte hadice horké a studené vody, které jdou do směšovače.Volné ořechy se obvykle odstraňují.K tomu potřebujete klíč pro 22 nebo 24.
  • Těsnicí prostředek ořízněte po obvodu dřezu, pokud existuje.
  • Demontujte šrouby připevňující dřez k pracovní desce.Šrouby uvidí, jestli se „ponoříte“ do stolu.

    Jedna z možností otočení sifonu a matice

Nyní můžete umyvadlo zvednout a otočit.Pak uvidíte matici, kterou musíte odšroubovat.Pro tuto práci budete potřebovat dva nastavitelné klíče.Jeden drží tělo z „přední“ strany dřezu, druhý odšroubuje matici.

Někdy je velmi těžké vyjmout starý faucet v kuchyni: „přilne“.Pro tyto případy je vhodný kerosen nebo univerzální mazivo v plechovkách WD-40.Obě látky mají nízkou hustotu a mohou pronikat do mikroskopických štěrbin.Kompozice nebo kerosen se nanáší na sloučeninu, kterou je třeba rozebrat, počkat 10-15 minut, pokusit se odšroubovat.

Pokud všechny triky nepomohly, existuje jednoduchá metoda, která je vhodná, pokud se starý směšovač nebude používat nikde jinde: případ můžete rozříznout bruskou společně s maticí.Metoda je těžká, ale po hodinovém pokusu o odstranění matice se k ní uchýlí.

Pokud je faucet namontován na pracovní desce, budete muset pracovat„Zevnitř“ - vylezte do skříňky s baterkou a odšroubujte matici.

Opravy v kuchyni o rozloze 9 metrů čtverečních.m. podívejte se na fotografii zde.

Instalace kuchyňského kohoutku

Výměna kuchyňského kohoutku se blíží ke konci.Nyní jeřáb sbíráme a instalujeme na místo.Je mnohem pohodlnější, pokud lze práci provádět na odstraněném dřezu.Pokud to není možné, budete muset provést všechny manipulace ležící v kabinetu.Jako na fotografii.

Není to nejpohodlnější poloha

Sestava

Nejprve zašroubujeme ohebné oční linky do směšovače.Jsou zašroubované rukama, poté je dotažen klíčem - ne více než 2 zákruty.

Pružný vodič přišroubujeme do otvorů na těle směšovače, mírně ho utáhněte klíčem

Nyní musíme na tělo nasadit gumové těsnění, které utěsní spojení mezi směšovačem a povrchem dřezu.Tento gumový kroužek slušného průměru je součástí balení.Protahuje se nainstalovanými hadicemi umístěnými na těle.

Instalujeme těsnění na tělo

V moderních kuchyňských kohoutcích existují dvě různé formy připevnění k dřezu.První - pomocí matice - jste viděli v části, kde se jednalo o demontáž míchačky.Je to jen starší systém.Druhý poskytuje přítomnost tyčí a přidržovačů těsnění ve formě podkovy.Tyč je obvykle jedna, ale mohou existovat dvě.Pokud takové tyče existují, jsou zašroubovány do odpovídající objímky.Pokud je na něj navinuta matice, je odstraněna.

Rod prododatečná fixace

Instalace na dřez

Kuchyňská mísa může být nyní instalována na dřez.Nejprve se do otvoru vloží ohebné hadice, poté se pouzdro umístí do středu otvoru.Další akce závisí na typu spojovacího prvku.Pokud je to obyčejná matice, jednoduše ji utáhnou a snaží se ji nepřiměřeně dotáhnout.

Matice je přišroubována k tělu

Pokud se jedná o model s tyčemi, vzhled je odlišný, i když význam je stejný.Nejprve se nasadí těsnění (je také ve tvaru podkovy), poté přítlačná deska.Poté našroubujte matice na tyče.Matice jsou mírně utaženy klíčem.Není nic složitého.

Upevnění baterie pomocí tyčí

Otočte dřez a vytáhněte kohoutek.Musí stát mrtvý.Neměla by existovat vůle.Pokud dojde k pohybu, utáhněte držák.

Zde je popsáno plánování kuchyňského setu.

Instalace dřezu

Nyní je dřez s namontovaným mixérem umístěn na připravené místo.Nejprve se po obvodu dřezu nanese silikonový tmel (ne akrylový - rychle zožloutne).Poté je dřez nainstalován na místě a utáhněte montážní šrouby.

Příprava dřezu k instalaci

Poté je vše jednoduché: nasaďte jej, vyrovnejte jej s okraji stolu a utáhněte upevňovací prvky.Vyrábí se ve formě okvětních lístků, které přitahují umyvadlo na pracovní desku, když utáhnete matice.Umyvadlo by mělo stát pevně, bez směn.

Spojovací hadice a sifon

Se sifonem je vše jednoduché- zatlačte vlnovcovou hadici na potrubí a matici utáhněte rukou, dokud se nezastaví.To je vše.Nepoužívejte klíče - všechny z plastu.

Připojení vodovodního potrubí není mnohem obtížnější.Prostě nezaměňujte místo připojení studené vody.Její vchod je vpravo.Poté, co se ujistíme, že v pružné matici je gumové těsnění, dáme ji do potrubí a matici co nejvíce dotáhneme prsty.Potom vezmeme klíč a utáhneme ho na jednu nebo dvě otáčky.Netahejte silně - můžete proříznout těsnění a potom bude spojení protékat.

Ale co koudel, cívky a těstoviny?Při použití hadic normální kvality nejsou potřebné.Spojení a bez nich je spolehlivé a pevné.Pokud se po zkušebním běhu objeví kapky vody z ořechů, bude možné hodně převinout zpět.Ale to by nemělo být.Není důvod navíjet koudel nebo kouřovou pásku.Extra čas a další tlak na převlečnou matici.

Po připojení k horkému potrubí můžeme předpokládat, že byla dokončena nezávislá výměna míchačky v kuchyni.Zbývá zapnout vodu a zkontrolovat, zda vše funguje správně a zda spojení netěsní.K tomu se klouby otírají suchým hadříkem a poté se několikrát rukou drží.