Jak vyrobit figurky, sochy pro zahradu a spiknutí

Zdobení zahrady, usedlosti, chalupy je nekonečný proces.Po celou dobu se něco mění, je odstraněno, přidáno.Jedním ze způsobů, jak ozdobit, je vytvořit zahradní figurky.Pokud je správně umístíte, změní vzhled webu.

Údaje z cementu: co je dobré a jak

ZnačkaZahradní figurky mohou být vyrobeny z cementu - jedná se o jeden z nejpoužívanějších a nejdostupnějších materiálů.Je to levné, umožňuje vám vytvářet různé figurky - od jednoduchých i malých po sochy v plném růstu.Zahradní figurky lze vyrobit z cementové malty několika způsoby: s rámem, bez něj, z polosuché malty.Více o všem dále.

Houby jsou často vyráběny z betonu, ale nejsou vždy stejné ...

Co přidat k řešení

Existuje mnoho přísad do cementu, které je zlepšují /mění.vlastnosti.Je jich mnoho, ale prodávají se v poměrně velkých objemech, což může být nutné pouze pro výrobu zahradních soch v průmyslovém měřítku.Existují však běžné látky, které také mění vlastnosti betonové malty.

 • PVA lepidlo - zvyšuje odolnost hotového výrobku proti mrazu a plasticitu kapalného roztoku.Raději vyplní formulář, ale rychlejší „uchopení“.Suchý cement s přídavkem PVA může být zpracován v časech horších než obvykle.Proto si nenechte ujít čas, zatímco jej můžete formovat.
 • Tekuté sklo - snižuje propustnost vody, roztok se zrychluje.Nemělo by však být přidáno více než 1% z celkové hmotnosti roztoku.

  Není příliš běžná technika: vzor se kopíruje na polosuchý betonový blok a poté seškrabává dlátem nebo lžičkou.Hlavní věc musí být včas, než se beton stane nestabilním pro zpracování

 • Plastifikátor je přísada, která zvyšuje plasticitu polosuché (s malým množstvím vody) betonové malty.Musíte přidat trochu, doslova lžičku v kbelíku s roztokem.
 • Aditivní látka HYPERTUF pomůže usnadnit betonování.
 • Prací prostředek nebo tekutina na mytí nádobí - působí jako změkčovadlo a urychluje ztuhnutí.Přidejte 0,5-1 čajové lžičky na kbelík roztoku.
 • Aby byl povrch obrázku hladší, může být zakryt tmelem.Ale tmel není nutný pro stěny, ale pro dřevěnou podlahu.Po zaschnutí je velmi tuhý a pevně uchopí beton.

Totohlavní přísady, které jsou potřebné při výrobě figurek pro zahradu z betonu.Je snazší s nimi pracovat.Ale nepřidávejte moc.Maximální je jedna lžička na kbelík, jinak to jen zhoršíte.

​​

Jak malovat a některé technologické odstíny

Po zaschnutí betonové figury je třeba ji brousit do hladkosti, odstranit prach a natřít.Chcete-li malovat rovnoměrněji a utrácet méně, musíte nejprve zakrýt produkt základní vrstvou.Základní nátěr se volí v závislosti na druhu barvy.Samotný proces lakování se neliší - obvykle potřebujete štětce různých velikostí.Ale měli byste znát některé funkce.

 • Akrylové barvy po lakování zesvětlí.
 • Lze natírat podlahovou barvou (smalt PF 115).
 • Aerosolové barvy v plechovkách jsou dobré - od automobilového průmyslu po interiér.Ale nejlepší volba je pro práci venku.Trvají déle.

  Prostá podlahová barva drží dobře

 • Může být natřena fasádní barvou.Jsou navrženy tak, aby odolaly povětrnostním podmínkám.Jeden problém - prodávají se ve velkých obalech.
 • Aby domácí zahradní figurky lépe snášely srážky, musí být po zaschnutí barvy pokryty dvěma nebo třemi vrstvami laku.Nejlepší možností je lak na jachtě, ale je drahý a nekompatibilní s akrylovými barvami (mají odlišný základ).U akrylových barev je nutný lak na vodní bázi, proto jej vezměte pro venkovní použití.A podívejte se na stupeň lesku.Lesklý, matný, pololesklý.
 • Pokud jde o výrobu zahradních figurekformy se používají, před nalitím musí být namazány olejem (jakýkoli, alespoň slunečnicový, alespoň technický) - aby snadno vyšly.

  Tento had byl „oškrábán“ z betonového monolitu

 • Před natřením ošetřte beton jemným zrnem brusným papírem.Při tomto procesu není vyčištěn příliš dobře udržovaný písek, povrch je hladší.
 • Živočišná vlna může být vyrobena ze starého umělého kožichu namočeného v tekutém betonu.
 • Peří nebo krátké vlasy lze napodobit přidáním dlouhých (nebo nikoli) oholení k roztoku.

Stále existuje mnoho různých technologických nuancí, ale ty jsou základní.Zbytek, kterého ovládáte nebo přijdete během práce.

Jak si vyrobit zahradní figurky: vysekávání polosuché malty

Chcete-li udělat zahradní figurky z čerstvého cementového malty, nebude fungovat - je příliš tekutý.I když to smícháte s minimem vody, nic neviditelného pro nevidomé nebude fungovat.Ale můžete počkat, až roztok začne ztvrdnout, ale zůstává stále velmi měkký - pod tlakem se rozpadne.V tomto stavu je možné v něm vytvořit drážky s kovovým předmětem, odříznout přebytek.

Polotovar pro monolitickou postavu

Z husté směsi můžete vytvořit přibližný tvar pro plánovanou postavu - vložte ji do kusu filmu, poutejte ji, dejte jí požadovaný tvar.Pokud existuje tekutý roztok, vyhledejte více či méně vhodnou nádobu nebo použijte stejný film.Roztok ve formě je ponechán po dobu 8-12 hodin.Čas závisí na tom, jakcement byl původně tekutý a teplota, při které vydržíte produkt.Optimální teplota je asi + 20 ° C, s kratší dobou vytvrzování se zvyšuje, a při vyšší je možné, že cement vyschne a ne „zabaví“.

Postupně se z bloku vynořuje postava

Pravidelně kontrolujte stav obrobku: pod prsty by měla být pevná hmota a při použití větší síly je cement mírně stlačen.V tomto stavu je již možné začít vytvářet sochu.Máš na práci 7-8 hodin.Pro malé postavy je to více než dost, pro velké end-to-end - musíte spěchat.Pro zpoždění sušení částí, které ještě nebyly zpracovány, mohou být zabaleny vlhkou hadrem.

S takovými ozdobnými kameny můžete začít
)
Hezké tváře
Není nutné malovat ... Může být pokryta barevnými střepinamisklo nebo nádobí
Další roztomilá domácí figurka do zahrady
Takto můžete z malé hračky želvy udělat zahradní figurku

Vezměte nůž, drát, špachtle, začněte odřezávat přebytek.Nemusejí se bát, pokud odstraníte něco zbytečného, ​​můžete přidat trochu řešení později a opravit, až to zaschne.Obecně platí, že technologie není příliš komplikovaná, ale pokud neexistují umělecké schopnosti, nejvícepřijít s něčím srozumitelným je obtížné.V takových případech existuje jeden trik: najděte malou postavu z jakéhokoli materiálu, při pohledu na ni ji vyřezáváte.

Výroba figur z cementu se základnou nebo rámem

Technologie pro výrobu zahradních figurek z betonu na bázi spočívá v nanášení malty na rám po vrstvách.Tato technika je však nutná při výrobě velkých postav - asi 150 cm nebo více.Potom nemusí být dostatečná únosnost samotného betonu.V tomto případě je nutná pevná základna.V jiných případech je rám nebo základ nutný pouze k minimalizaci spotřeby betonu a ke snížení celkové hmotnosti produktu.

Rám pro komplexní výrobky je vyroben (tkaný nebo vařený) z drátu, pro jednodušší materiály se používají improvizované materiály.Na hotový rám se nanese vrstva roztoku (silná) o velikosti 1 až 2 cm, která se položí skelným vláknem ze serpentinu, roztok se znovu aplikuje a opět se použije mřížka.Proces se střídá, dokud produkt nezíská požadovaný tvar.

Příklad: želví drátěný rám

Kde a jak najít základnu

Hlavním úkolem je najít plavidlo,láhev, krabice, která má tvar vhodný pro zamýšlený produkt.Pokud je tvar složitý, může být pěstován nebo zcela vytvořen z kousků pěny.Je lehký, dobře řezaný.Ale takové postavy - s pěnovou základnou - nemohou odolat zatížení.Pokud máte podezření, že někdo může sedět na vašich produktech nebo mechanicky jednat jiným způsobem, místo polystyrenu, je to lepšípoužijte dřevěné bloky nebo pěnové betonové bloky.Pěnový beton je dokonale řezán pilou na stromě, lze jej hoblovat hoblíkem, velkým nožem, drážkami s ostrým předmětem.Zásady práce se dřevem jsou známé všem.

Pokud chcete znovu vytvořit přesnou kopii zvířete nebo rostliny, může být zapotřebí rámeček.

Nalezený tvar je zabalen do roztoku, zabalen do hadrů, koudel, lan a poté také potažen.cement.Pokud je vrstva roztoku větší než 2 cm, je vyztužena sítí ze skleněných vláken (pro omítání stěn se používá srpová síťovina).Pokud se jako podklad používá plast, je velmi obtížné aplikovat na něj řešení - vypouští se.Tyto výrobky jsou zabaleny hadry namočenými v roztoku.Po vysušení se na ně velmi dobře nanese další vrstva.

V usušeném roztoku se vytvoří drážky, které označují peří, vlnu.Obecně existuje mnoho triků.Zde je několik příkladů, které objasňují, jak vyrobit zahradní postavy z betonu.Další možností je potažení roztokem, ve kterém jsou stlačeny oblázky.Vytváří nerovný terén.

Labutě

Například chceme udělat čísla labutí.Základem těla je malá kulatá nádrž.Krk je drát zakřivený ve tvaru písmene S."Krk" připevňujeme k tělu jakýmkoli možným způsobem.

Betonové labutě

Na povodí jsme vložili silné řešení a vytvořili požadovaný ohyb, přidali polystyren, kousky hadrů atd.Nechte zaschnout.K drátu (je lepší najít silnější, můžete kování)zabalte hadry namočené do roztoku.Opravujeme a necháváme všechno na jeden den.Během této doby se beton postaví a na „těle“ je možné pomocí škrábání tvořit křídla, dělat drážky, kreslit peří atd.

Výrobní proces

Jsme úzce zapojeni do krku a hlavy.Na výslednou základnu položíme řešení rukama (nezapomeňte si nasadit gumové rukavice) a vytvořte krk požadovaného tvaru a tloušťky.Spousta „hromadění“ najednou nebude fungovat - pouze v tenkých vrstvách.Když se krk stane skutečným, můžete začít s tvorbou peří, obrysem zobáku, očí atd.Připravení ptáci nechají zaschnout týden nebo déle.Další - broušení, základní nátěr.

Žabí princezna

V tomto příkladu ukážeme, jak lze vyrobit zahradní postavy z cementové malty a kamenů.Pěnový blok je považován za základ, je-li to nutné, oříznut a oříznut.Vrchní vrstva potažená silným roztokem v několika vrstvách.

Jak vyrobit zahradní figurky: žába z betonu a kamene

V horní, stále měkké vrstvě jsou posíleny oblázky - ploché oblázky malé velikosti, skleněné rohy se používají na koruněfragmenty.Po vysušení je figurka natřena akryláty, lakována dvakrát.

Bezrámová technologie: nápoj na beton

Pokud je produkt malý nebo tenký, nepředpokládá se, že by byl silně naložen, lze jej vyrobit bez rámu.Stejně jako všechny druhy misek, talířů, malých soch.Například piják pro ptáky ve formě listu.Může být takéstojan na květináče a květináče, další postavy, které se nechtějí dotknout země.

Najdeme velký list - lopuch, rebarbora atd.Dáme plachtu do vody, z písku na rovnou plochu (stůl) vytvoříme mírný kopec, zakryjeme jej filmem.

Mísu formujeme opačně

Položíme plachtu na kopec a vtlačíme ji do písku.Hnětte silné řešení - nemělo by to vytékat.Složení malty pro sochy je 1 díl cementu, 3 díly jemného písku, lze přidat změkčovadlo.Rozložili jsme roztok na horní část listu a pevně jej přitiskli.Uprostřed je tloušťka vrstvy asi 2 cm, k okrajům je tenčí - až 1 cm.Mohou být uspořádány, ale to není tak jednoduché.

Potřete fólii roztokem

Do středu vložte kus plastové trubky o průměru asi 10 cm a délce 10–15 cm.Potah s plastovým obalem.Chrání před přehřátím, deštěm, špínou.Hrany lisujeme kameny nebo něčím těžkým, ale nemusíme dosáhnout těsnosti - přebytečná vlhkost by se měla odpařit.

Téměř hotovo, zbývá čekat

Na udržení zahradní sochy bez převrácení po dobu nejméně 2 dnů.Poté odstraňte vnější film, jemně jej otočte a odstraňte fólii.Pokud neodejde, navlhčete jej a počkejte několik minut.Odstraňte zbytky, odpadky.Před malováním počkejte několik dní - nejlépe dva týdny.

To se stalo ... původní piják ptáků

Před malováním obruste brusným papírem, odstraňte prach.Je-li to žádoucí, může být potaženo základním nátěrem.Jeho typ odpovídá typu barvy.Základní nátěr je nutný, aby barva ležela rovnoměrněji a aby byla utracena méně.Když barva zaschne, produkt se pokryje dvěma vrstvami laku.Vyberte si lak pro venkovní práce.Lepší - matný nebo polomatný.

Dekorativní figurky z polyuretanové pěny

Velmi rychle a jednoduše je možné vyrobit zahradní figurky z polyuretanové pěny.Jen si pamatujte, že jsou velmi lehké, takže jsou potřeba některé váhové materiály.Jako základ jsou vhodné plastové lahve, kovové kontejnery, kartonové krabice atd.Pro tenké detaily - paže, nohy, krky - jsou vhodné všechny materiály požadovaného tvaru a velikosti: větve, dráty, drátěný rám, plastové trubky, kovový roh atd.atd.

Toto je vysokohorský goby vyrobený z polyuretanové pěny.Zde není třeba vyrábět vlnu ani specificky: samotná pěna vytváří požadovanou úlevu

Základna pro tenké nebo silně vystupující detaily figurek se může přilepit později - poté, co bude připraveno „tělo“.Můžete jednoduše přilepit drát, roh, hůl do sušené pěny.Jsou-li použity měkké materiály, mohou být přibity karafiáty nebo přišroubovány šrouby, uchopte sponkami ze sešívačky a slepeny.Obecně použijte jakoukoli dostupnou metodu.

Je lepší nešetřit na kvalitě pěny - vyberte si drahou.Neteče jako rostoucí kynuté těsto, ale zvětšuje se a udržuje tvar specifikovaný během aplikace.Ale i drahánespěchejte s montážní pěnou.Hlavní tajemství je: naneste tenkou vrstvu najednou.Poté počkejte, až přestane růst objemu, ztvrdne (25-40 minut) a naneste další tenkou vrstvu.Toto důsledné zvyšování objemu je klíčem k úspěchu.

Vylepšená technologie a tipy

Pokud budete postupovat podle těchto kroků, musíte z pěny vyrobit zahradní figurky takto:

 • Vezměte základnu, naneste první vrstvupěna.
 • Čekáme, až přestane růst a ztvrdne.
 • Použijte další vrstvu.
 • A další vrstva.

  Houby jsou vyrobeny z pěny.Jedná se o nezpracované polotovary

 • Takže dokud se neobjeví požadovaný objem a tvar.
 • Nechejte zaschnout dva dny.
 • Bereme ostrý nůž, odřízneme přebytek a dáme požadovaný tvar.
 • Hotový produkt tmel (vhodný akrylový superastic, prostředek pro tmelení stěn), osušte.
 • ​​
 • Vyrovnejte povrch (je-li to nutné) jemným brusným papírem.
 • Čistíme, připravujeme a natíráme.

  To je výsledek prací

Obecně je technologie jednoduchá a nyní víte, jak vyrobit zahradní figurky z pěny.Ale existují nuance.První.Pokud byla zakoupena levná pěna a začala se šířit, musíte počkat, až začne ztvrdnout, navlhčit ruce vodou a vytvořit z ní to, co potřebujete.Je důležité zachytit okamžik, kdy pěna není příliš lepkavá, ale dosud úplně zamrzlá.

Tyto trhliny přicházejí po vyschnutí tmelu

Za druhé.Pokud ječást obrázku spadl během procesu, může být stanovena tím, že spadne na spárě s pěnou, přilepením kusu drátu - pro větší pevnost - pro spojení částí.Naneste šev tmelem, tmelem.

A to je odstranění vad

Třetí.Když tmel zaschne, vytvoří se na povrchu obrázku praskliny.Tmelení tmelem opět nepřinese téměř žádný výsledek.Znovu se objeví praskliny.Chcete-li se jim vyhnout, vezměte obvaz, zabalte postavu potaženou tmelem, položte další vrstvu na vrchol a vyrovnejte ji.

Toto je po žehlení rukama, ale stále ještě nevysušené

Začtvrté.Pokud pomocí špachtle nebylo možné získat dokonale rovnou plochu a potřebujete ji, pak když tmel zaschne, můžete jej ručně vyhladit.V případě potřeby navlhčete ruce vodou.

Fotografie domácích zahradních figurek a soch

Jedná se o betonové kameny, ale uvnitř jsou duté.Základ může být vyroben z hlíny, potažené několika vrstvami betonu.Když je vše suché, rozdrťte hlínu

K přidání peří sovy do současnosti byly do roztoku přidány piliny

.]

Nejzajímavější věcí na těchto zahradní betonových figurkách je, že oděvy jsou skutečné, jednoduše impregnované betonem a po zaschnutí jsou natřeny

Zahradní figurky vyrobené ze dřeva nemusí být nutně řezbou.Takové mohou být - z protokolů.Nádherný kůň!

Je vyroben z betonového monolitu s nožem

Kočkavysoký - více než 160 cm u dna špendlíku.Hlava byla vyrobena samostatně a poté spojena s „tělem“

Želvy a houby z betonu - nejčastěji začínají sochaři

Takové sochy potřebují formu ...

Žabí rodina

Zbytky betonu ...

Jedná se o sádrové postavy pro zahradu, ale nechávají je na zimunemožné

Dřevěná plastika pro zahradu a osobní pozemek - talent ...

Houby z betonu - plastový kelímek na nohu a mísa naMám klobouky.V budoucnu, dokud řešení neztvrdne, vykopat válcovou díru - tak, aby do ní noha vnikla.Houba bude tedy velmi podobná skutečné

Roztomilý trpaslík jako ozdoba studny

)

Pohádkové město sádry

Žáby jsou připraveny k malování

)

Takový lesník ze sušeného dřeva