Jak vyrobit garážová kamna

Bohužel, topení není zajištěno pro garáže (ačkoli, možná, naštěstí, vzhledem k současným tarifům), musíte se tedy sami vytápět.Jakékoli topení je kamna.V tomto případě by to mělo být malé, ale efektivní - musíte rychle přivést místnost z „mínus“ na dobré „plus“.Takže při výběru designu nezapomeňte, že by se garážová pec měla rychle a snadno vzplanout.Je také žádoucí, aby se dalo vyhodit do odpadu - je velmi levné kupovat dobré palivové dříví a není třeba ho zvlášť uchovávat.No, a ještě jeden požadavek - design by měl být jednoduchý, takže to můžete snadno udělat sami.

Jaké pece lze vyrobit pro garáž

V chladugarav zimě je to velmi nepříjemné.Proto je nutné topení.Garážová kamna jsou obvykle malé ocelové typy vařičů.Jsou vyrobeny z tlustých stěn sudů, potrubních sekcí nebo z plynových lahví.Taková garážová kamna jsou jednodušší na provádění, vyžadují pouze drobné úpravy, protože tělo aněkdy tam dole je.Vyrábí také kamna z plechu, ale toto jsou možnosti pro ty, kteří jsou blízcí přátelé s svařováním.Cihlová kamna v garážích nejsou příliš běžná - jsou stále rozměrnější, méně zahřívají, což pro tento případ není zcela vhodné.

Jeden z kamen pro garáž

Nejběžnější kamna na dřevo, vše, co hoří, jsou v nich položeny.Takové všudypřítomné a rychlé zahřívání jsou jejich hlavní přednosti.Mají také mnoho nedostatků, a jedna z nich je obžerství, a proto nedávno začali vyrábět hospodárnější pece s dlouhodobým spalováním.Běžně se používá princip hoření nahoře.Jsou dobré v tom, že jedna plná záložka (trouba z 50 litrového propanového válce) může spálit až 8 hodin.Celou dobu v garáži je teplo.

Sám jsou při práci vypracovány kamna.V garážích je dostatek takového paliva, ale při práci musíte být opatrní - obsahuje těžké kovy, aby se nedostaly dovnitř, vyžaduje vynikající trakci.

Potbelly kamna - osvědčené a jednoduché konstrukce

Potbelly kamna - hit 20. let minulého století.Pak tato kamna soutěžila s cihlami a stála všude, dokonce i v bytech.Později, s příchodem centralizovaného vytápění, ztratily svůj význam, ale používají se v garážích, chatkách, pro vytápění nebo přístavby.

Plechy

Krbová kamna z válce, sudu nebo potrubí

Nejvhodnější materiál pro výrobu krbových kamen progaráž -propanové válce nebo silnostěnná trubka.Sudy jsou také vhodné, ale musíte hledat nepříliš velký objem a silnou zeď.V každém případě je minimální tloušťka stěny 2-3 mm, optimální je 5 mm.Takový sporák bude sloužit více než jeden rok.

Podle návrhu jsou svislé a vodorovné.Je vhodnější vypalovat dřevo vodorovně - delší kulatiny padnou.Je snazší ho natáhnout nahoru, ale pec je v tomto případě malá, budete muset dřevo řezat jemně.

Potbelly kamna pro garáž mohou být vyrobeny z válce nebo potrubí s tlustou stěnou

Vertikální

Nejprve,jak udělat vertikální troubu pro garáž z válce nebo potrubí.Vybraný segment rozdělte na dvě nestejné části.Níže je menší - pro sběr popela, nad - hlavní pro pokládku palivového dříví.Dále je postup následující:

 • Vyřízli jsme dveře.Pod malou, nad - solidní velikost.Používáme řezané kusy jako dveře, takže je nevyhazujeme.
 • Na vybraném místě svařujeme rošt.Obvykle se jedná o ocelovou výztuž nakrájenou na kusy požadované délky, tloušťky 12-16 mm.Instalační krok vyztužení je asi 2 cm.

  Jak vyrobit rošt

 • Dno svařujeme, pokud tam není.
 • Ve víku jsme vyřízli otvor pro komín, přivařili kovový pás o výšce 7-10 cm. Je lepší vyrobit vnější průměr potrubí získaného pro standardní komíny.Pak nebude problém s instalací komínu.
 • Víko s přivařeným čepem je přivařeno na místo.
 • K odříznutým kusům dveří pomocípomocí svařování upevňujeme zámky, smyčky a to vše je zavedeno.Zpravidla vytéká kamenná kamna, takže lze vynechat těsnění.Pokud je to však žádoucí, může být po obvodu dveří přivařen kovový pás o šířce 1,5 až 2 cm, přičemž vyčnívající část uzavře malou mezeru po obvodu.

Celkově vzato, to je vše.Zbývá sbírat komín a můžete vyzkoušet nový sporák do garáže.

Horizontální

Je-li pouzdro vodorovné, je popelník obvykle svařen zespodu.Může být přivařena k požadovaným rozměrům ocelového plechu nebo může být použit kus kanálu vhodné velikosti.V té části těla, která bude směřovat dolů, vytvořte díry.Je lepší nakrájet něco jako rošt.

Jak vyrobit vařič v garáži z plynové láhve

Poté v horní části budovy uděláme potrubí pro komín.Chcete-li to provést, můžete přivařit řezaný kus z trubky vhodného průměru.Po instalaci kusu potrubí a kontrole švu se kov uvnitř prstence vyřízne.

Dále lze vyrobit nohy.Kousky rohu se nejlépe hodí ke kterým malým kovovým dílům jsou připevněny zespodu, aby pevně stály.

Dalším krokem je instalace dveří.Na dmychadle můžete řezat kus kovu, připevňovat smyčky a zácpu.Nejsou žádné zvláštní problémy.Mezery na okrajích nezasahují - protéká spalovací vzduch.

Nebudou existovat žádné problémy, i když si uděláte dveře z kovu - svařování pantů není problém.Pouze zde, aby to tak byloschopnost alespoň mírně regulovat spalování, musí být dveře provedeny o něco více - aby byl obvod otvoru uzavřen.

Jak instalovat lití do pece na kovový sporák

Instalace lití do pece je problematická.Najednou někdo chce mít ocelové dveře, ale litinové.Potom je nutné rám přivařit z ocelového rohu, připevnit k němu odlitky a celou tuto konstrukci přivařit k tělu.

Z obou sudů

Každý, kdo použil sporák, ví, že z jeho skořápky pochází velmi tvrdé záření.Stěny se často zahřívají na červenou záři.Pak vedle ní je nemožné.Problém je vyřešen zajímavým designem: dva sudy různých průměrů, vložené jeden do druhého.Mezery mezi zdmi jsou pokryty oblázky, hlínou smíchanou s pískem (kalcinovaný oheň, zalijeme pouze ochlazené).Vnitřní hlaveň působí jako ohnivá komora a vnější hlaveň je pouze tělo.

Takový sporák se bude zahřívat déle.Nezačne okamžitě vydávat teplo, ale bude pohodlnější v garáži a poté, co palivo shoří, zahřeje místnost na několik hodin - vzdá se tepla uloženého v záložce.

Pec pro garáž pro dlouho hořící

Pro výrobu pece pro garáž pro dlouho hořící lze použít stejný plynový válec.Existují různé designy, ale nejvíce vyzkoušený a stabilně fungující se jmenuje Bubafonya - podle přezdívky autora, který jej vymyslel a zveřejnil na jednom z fór.To bylo asi před 5-6 lety.Od té doby mají mnozí tento zázrak - jednoduchý aoriginální design, vysoká účinnost a skutečnost, že můžete položit nejen palivové dříví, ale také hobliny a dokonce i piliny.Můžete dokonce upravit Bubafon pro ohřev vody v garáži, což bylo provedeno vícekrát (vodní košile kolem pouzdra).

Kachlová kamna na dřevo v garáži s dlouhou dobou hoření (schéma a fotografie)

Tato domácí kamna na dřevo má pouze jednu nevýhodu - k odstranění popela musíte otočit skříň dnem vzhůru.Je pravda, že již existují vylepšení, která eliminují tuto nevýhodu.Takový sporák v garáži se svařovacím strojem lze vyrobit vlastníma rukama za pár hodin - výroba je velmi jednoduchá.

Konstrukce

Tento sporák používá princip horního hoření: palivové dřevo hoří shora, plamen se šíří dolů, zatímco horní vrstvy shoří.To vysvětluje dlouhou dobu vypalování - plamen se šíří mnohem pomaleji.Vytápění je však efektivní.V prvních minutách se začne uvolňovat dostatečné množství tepla.

Náklad s víkem na potrubí vypadá přibližně takto

Tento sporák je tradičně kulatý, svislý.Tělo je běžný válec se dnem bez svařeného víčka.Hlavní důraz je kladen na tvar a strukturu pohyblivé části.Často se nazývá „zatížení“, ale jedná se pouze o jednu z funkcí.Tato část také přivádí vzduch do spalovací zóny.Je tokovový kruh, ke kterému je trubka přivařena uprostřed.Na zadní straně kovového kruhu - od středu k okrajům - jsou rohy přivařeny na nebokousky malého kanálu.Jedná se o vzduchové kanály, kterými vzduch vstupuje do obvodu spalovacího prostoru.Ve středu je také víko s otvorem vyříznutým skrz, kterým prochází nákladová trubka.Kouřová trubka je svařena téměř na samém vrcholu těla.Její vodorovná část by neměla být větší než 40 cm, poté se potrubí zvedne.Výška komína je minimálně 2 - 3 metry, ale je třeba to stanovit tahem - aby za každého počasí kouř nešel do garáže.

Princip činnosti

Naplněním pouzdra palivovým dřívím rozptýleným hoblinami a pilinami se zapalují chlopně.Víčko se nasadí na trubku a když plamen vzplane, je víčko nainstalované nahoře.Protože je trubka dutá, je do ní přiváděn vzduch do spalovací zóny, která podporuje spalování.

Princip činnosti Bubafoniho

Průměr kruhu „zátěže“ je o něco menší než průměr těla - skrze tuto mezeru k horní části (na obrázku je zapsán jako „sekundární spalovací komora“)) produkty spalování.Jak víte, jsou samy hořlavé a mohou vytvářet velké množství tepla.V této zóně se dobře zahřátou troubou tyto plyny vznítí.Spalovací vzduch přichází z mezery ve víku v zóně průchodu potrubí.V kruhu se může něco „vytáhnout“.To není tak důležité.Je důležité, aby kryt nebyl utěsněn a aby byl průchod v potrubí z tohoto důvodu vynikající.

Plyny zapálené v horní části neprodukují méně tepla než spalování palivového dříví.To vysvětluje účinnost vytápění při použití této konstrukce.Spálené plynydo komína.Jak spalování pokračuje, zatížení klesá a klesá až do úplného spálení celého jazýčku.Poté, co kamna zhasnou a vychladnou, můžete položit novou dávku palivového dříví a zahájit proces znovu.Popel je třeba vyjmout po několika požárních komorách - palivové dříví úplně vyhoří, ze záložky zůstane jen malá hromada popela a pár uhlí z nejnižšího palivového dřeva.

Toto „palivové dřevo“ se používá k vytápění tohoto kamna pro garáž

Zde je stručné shrnutí celého principu činnosti této jednotky.Jak vidíte, nejde jen o horní spalování, ale také o spálení plynů.Velmi jednoduchý a opravdu dobrý design.

Výrobní proces

Pravděpodobně jste už pochopili, jak dělat vše, ale krátce tento proces popíšeme.Nejprve si povíme o materiálech, které jsou pro tento sporák potřebné.Nejčastěji se používají 50-litrové propanové válce.Udělá barel s tlustými stěnami a kus trubky o průměru 300 mm až 600 mm.Výška těla v hotovém tvaru je od 110 cm do 200 cm. Kromě toho budete potřebovat:

 • trubka o průměru 85 - 100 mm, délka - asi 1,4 - 2,3 metry - závisí na výšce těla (pro potrubí);
 • trubka o průměru 120 - 150 mm a délce 40 cm (kouřová trubka);
 • kovový plech o tloušťce 4–5 mm - vyřízl kruh pro náklad /potrubí;
 • kovový proužek široký 3 cm, tlustý 2-3 mm - přivařte stranu k víku;
 • rohy s tloušťkou police 4-5 mm nebo se stejným kanálem, šířka police je 50-70 mm;
 • kovová rukojeť - přivařte k krytu a k tělu - 4 kusy (každý po dvou kusech).

  Domácí části pecídlouho hořící Bubafony v rozloženém stavu

To jsou všechny potřebné materiály.Nyní o tom, co a jak dělat.Vycházíme ze skutečnosti, že garážová kamna jsou vyrobena z plynové láhve.

 • Odřízli jsme horní část válce opláchnutou vodou.Bude to kryt, takže jsme odřízli 3-5 cm od stěn.Řezané body seřízneme pomocí souboru.
 • V horní části odříznutého krytu sejměte ventil.To bude zahrnovat potrubí.Upravte otvor podle průměru potrubí.Nemá smysl dosáhnout těsnosti - vzduch musí proniknout do mezery, ale musí být zpracován souborem.
 • Svařujeme kovový pás kolem obvodu víka - jeho spodní okraj by měl vyčnívat o 1,5 až 2 cm.Takže víko bude drženo na pouzdře.
 • Svařujeme kliky.Mohou být vyrobeny z tlusté tyče.Ukládání dřevěných obložení je zbytečné - rychle se stanou karbonizovanými.
 • Z plechu jsme vyřízli kružnici, jejíž průměr je o několik centimetrů menší než je průměr těla.Hrany zpracováváme pomocí souboru.

  Další možnost

 • Svařujeme potrubí do kruhu ve středu strany a vyřízneme otvor.Opět svařujeme svár tak, aby neexistovaly fistuly.
 • Zezadu kruhu svařujeme rohy /kanál.Na okraj kruhu nedosahují pár centimetrů.
 • V případě, že jsme od okraje 5–8 cm (aby se víko „posadilo“), svařili jsme kouřovou trubku.Šev důkladně svařujeme na obou stranách - musí být 100% vzduchotěsný.
 • Svařujeme držadla k tělu.

To je vše.Garážová pec vyrobenaudělej to sám.

Vylepšení

Vylepšení v konstrukčním švihu snadné použití.Nejnepohodlnější je potřeba obrátit obtížný případ, aby se rozdrtil popel.Chcete-li se toho ve spodní části zbavit, vytvořte popelník a tradiční rošt.Řešení je pochopitelné, ale tato inovace může vést ke skutečnosti, že dřevo bude hořet rychleji - skrz dveřní štěrbiny dojde k úniku vzduchu.Pokud je ve spodní části hodně kyslíku, dřevo bude hořet rychle a ne v doutnajícím režimu, jak se to děje v původním designu.Cesta ven je, aby dveře byly vzduchotěsné, se stranami a těsněním.

Efektivní a hospodárný výkres v rozměrech v garáži

Druhé vylepšení se týká počtu a tvaru žeber na kotouči vzduchového potrubí.Nejsou vyrobeny z rohů nebo kanálů, ale z ocelových pásů.Jsou ohnuté a mírně posunuté, takže jak vzduch prochází, víří se.Místo původního 4 je svařováno 6–8 kusů. Tato změna dává pouze plusy - vzduch je rovnoměrněji rozložen ve spalovací zóně, palivové dřevo hoří rovnoměrně po celé oblasti.

Objednávání cihlové pece pro garáž

Cihlová kamna vydávají měkčí teplo, ale dokud se samy nezahřejí, nevyhřívají garáž.Pokud se chystáte zahřívat denně, je tato možnost dobrá.Pokud se garáž bude pravidelně vytápět, je lepší vyrobit kovovou pec - rozptýlit zmrzlou cihlovou pec na dlouhou a unavenou a začne se zahřívat za dvě hodiny.

Pro ty, kteří se odváží dátcihlová pec v garáži rozložila řádek malého (relativně) sporáku s topením a varnou deskou (jen pro případ).

Obrázek pece a potřebných materiálů

Pec vyrobená z pevných keramických cihel (nespálených).Kromě bitvy je vyžadováno 290 kusů.Položte zdivo na hliněnou maltu, tloušťka spár je asi 0,5 - 1,8 cm.

Pro tuto peci je zapotřebí samostatný základ - hmotnost bude pod 500 kg.Jeho rozměry jsou větší než rozměry pece o 15–20 cm.

Uspořádání cihlové pece pro garáž

Je žádoucí vložit pec (položení šamotových cihel na šamotovou maltu).Cihly jsou pod lisováním pecí podkopávány.Rozměry lůžka pod roštem, sporákem a dveřmi by měly být větší než rozměry odlitku.Mezera je nutná pro kompenzaci tepelné roztažnosti a také pro položení tepelně izolační vrstvy kolem dveří.Tím se sníží tvorba trhlin vedle nich (v důsledku odlišné tepelné roztažnosti).

Azbestová šňůra se tradičně používá jako tepelně izolační materiál.Pokud se nechcete zabývat azbestem, můžete rozřezat karton z minerální vlny na proužky.Pouze musí odolat velmi vysokým teplotám - až do 1200 ° C (minimálně 850 ° C).

Při instalaci v 6. řadě vám ventil umožňuje přepínat kamna v zimním a letním režimu.To je výhodné z offseason, když není vyžadován plný výkon, ale již vlhký.

Pokračování zdiva

Výška pece může být zvýšena opakováním 14. a 15. řady.

Pokračující vytváření topného štítu

Proces předběžného pokládání pece bez malty (doporučeno k vyzvednutí cihel a pochopení toho, co je) je ve videu.

Výkresy a schémata

Popište všechny stavby po dlouhou dobu.Z výkresů je mnoho zřejmé.

Schéma kovového sporáku v garáži z válce

Pec pro garážové piliny

]

Diagram s rozměry pece pro garáž (plech)