Jak vyrobit hygienickou sprchu

Ne všechny koupelny vám umožňují nainstalovat bidet a úroveň komfortu po odpovídajících manipulacích je úplně jiná.Ale pro ty, jejichž oblasti neumožňují instalaci další misky, existuje několik různých způsobů, jak vytvořit hygienickou sprchu pro toaletu.Některé metody vyžadují vysoké materiálové náklady, jiné jsou docela dostupné pro rodiny se středními příjmy.

Hygienická sprcha na toaletu - existuje několik možností

Co může trh nabídnout

Koupelna s bidetem je určitě výhodná, ale ne v každém bytě může být instalována.To však neznamená, že malá koupelna je důvodem, proč takový postup odmítnout.Existuje několik různých způsobů, jak uspořádat podmínky pro tento postup:

 • WC s funkcí bidetu.V jednom případě jsou kombinována dvě zařízení.K provedení hygienického postupu musíte stisknout příslušná tlačítka, trysky se vysunou.Mechanismus práce je jiný - někde jsou tlačítka, někde dotykové ovládání a senzory monitorující přítomnost osoby.Voda může být přiváděna do vestavěného směšovače (studená a horká) a během ní může být ohřívánavnitřní průtokový ohřívač vody.Obecně se jedná o velmi pohodlné a užitečné zařízení s vysokou úrovní pohodlí.Jedinou věcí, která se vůbec nelíbí, jsou vysoké ceny za tento zázrak instalatérství (od 60 do 80 tisíc u jednoduchých modelů až po 250 tisíc za „podvedené“.

  Jak je toaleta s funkcí bidetu

 • Víko na toaletu: Můžete si dokonce uspořádat hygienickou sprchu na toaletu s víkem. Samozřejmě to není běžné víko. Má vstup pro připojení vody, vestavěný ohřívač vody a výsuvnou trysku. Na straně je ovládací panelPokud je nastavena požadovaná teplota, je zapnuto /vypnuto přívod vody. Bohužel cena těchto zařízeníZařízení jsou také daleko od malých - asi 60 - 100 tisíc rublů

  Víko na záchodovou mísu se sprchou - hlavní funkční detaily

 • Míchačky pro hygienickou sprchu.Nízkorozpočtový způsob, jak vytvořit hygienickou sprchu na záchodě, je nainstalovat speciální směšovač, ke kterému je na konci připojena ohebná hadice s tryskou. Teplota vody je nastavena na směšovači, je dodávána do hadice po stisknutí tlačítka páky.hygienická sprcha na toaletu

Všechny výše uvedené metody jsou dobré.Hygienický sprchový kohoutek je však nejatraktivnějším řešením.Existují modely pro instalaci, které nevyžadují opravy a složité manipulace.Můžete připojit zařízení k existujícímu systému, nebo můžete umístit mixér se speciálním kohoutkem na dřez, ke kterému můžete připojit hygienickou sprchovou hlavu.Ohrozmanitosti těchto zařízení a funkce jejich připojení a budeme mluvit dále.

Výhody a nevýhody v porovnání s bidetem

Není důvod se hádat o to, co je výhodnější - záchodová mísa + bidet nebo hygienická sprcha pro záchodovou mísu.Každý se rozhodne sám za sebe.Podívejme se krátce na hlavní výhody a nevýhody obou zařízení:

 1. K instalaci dvou misek - bidetu a záchodové mísy je zapotřebí více místa.S tímto argumentem se nemůžete hádat, i když ne každý musí ušetřit místo.
 2. Při provádění intimního hygienického postupu pomocí hadice a konve není třeba přecházet z jednoho vodovodního přípravku na druhý.Také zřejmý fakt.
 3. Při použití sprchy je namontována někde na zdi.Na konci použití může nějakou dobu „vykopat“ - zbývající voda se sloučí.Toto je v podstatě teoretická možnost, protože v praxi se správně fungujícím spínačem pod zavlažovací nádobou nejsou žádné mokré skvrny.

  Nikdo neobtěžuje dát všechny možnosti))

 4. Při používání bidetu je velmi obtížné zapomenout zavřít vodu.Pokud máte hygienickou sprchu namontovanou na stěně, je to snadné: existuje dvojitý vypínací systém - tlačítko /páka na konev a kohoutek na mixéru.Po provedení postupu nenechávejte kohoutek otevřený.V tomto případě je ohebná hadice pod konstantním tlakem, ale není k tomu určena, protože se může zlomit.Situace je odlišná, když se pro praní používá míchačka - to ukazuje, že voda teče.
 5. Pružnou hadici lze použít nejen k zamýšlenému účelu, ale taképro jiné potřeby.Například je vhodné čerpat vodu, umývat záchod nebo mísy a podnosy pro kočky a psy.

Kupodivu je to často právě ta druhá skutečnost - dodatečný bonus ve formě pokročilé funkčnosti je vždy příjemný.Plusy duší zahrnují možnost organizace za relativně málo peněz.Jde ale o zařízení s mixérem.

Druhy hygienických sprch s kohoutkem

Podle způsobu instalace existují dva typy kohoutků pro hygienické sprchy s kohoutky:

 • pro umyvadlo;
 • nástěnný
  • vnitřní montáž
  • venkovní montáž.

Každá z těchto možností má klady a zápory.

Na dřezu

Pokud na dřez umístíte hygienickou sprchu, instalace se občas zjednoduší.V tomto případě je nutné pouze vyměnit míchačku.Poskytuje samostatný výstup, ke kterému je připojena ohebná hadice s konev.Vše, co bude potřeba, je namontovat držák na zeď.Umístění dřezu je v tomto případě také důležité.V ideálním případě, pokud se dostanete k jeřábu, můžete bez vstávání.Protože takové modely mají následující pracovní zvláštnost: nejprve je zapnutý kohoutek umyvadla, na něm je nastavena teplota vody.Voda přirozeně proudí do dřezu.Když stisknete tlačítko na sprše, kohoutek je zablokován a voda protéká konev.Jakmile byl klíč uvolněn, do umyvadla opět nalila voda.To je princip práce.

Instalace hygienické sprchy na dřez je rychlá a snadná

Nástěnná, zapuštěná

Pokud zvolíte možnost zdi, složitost instalace závisí na tom, jak ji plánujete nainstalovat.V koupelně nebo na toaletě je často výklenek, ve kterém je veškerá komunikace skrytá.Často se nachází za toaletou nebo někde poblíž.V tomto případě se tam můžete připojit a nainstalovat směšovač na štít nebo přijít s jinou možností.

Položte vstupní potrubí do zdi, nainstalujte hypoteční prvek, ke kterému je poté připevněna vnější část směšovače

Pravidelná instalace zahrnuje hradlování stěn, pokládku do stoků vstupních trubekhorká a studená voda a v konečné fázi - instalace samotného směšovače.

Nástěnné příslušenství vyžaduje hradlování

Nástěnný otevřený obvod (s termostatem)

To nejsou všechny varianty.K dispozici je také hygienická sprcha s míchačkou, která se připojuje pouze ke studené vodě.To neznamená, že se postupy provádějí se studenou vodou.Je to jen to, že v pouzdře je nainstalován proudící elektrický ohřívač.Tyto modely jsou určeny pouze pro venkovní instalaci, protože termostat nelze namontovat na zeď.Připojení k vodě - pomocí ohebné hadice je samotné zařízení připevněno ke zdi hmoždinkami nebo jinými vhodnými upevňovacími prvky.

Hygienická sprcha pro toaletu s vestavěným termostatem

Teplota se nastavuje na regulátoru, lze ji přesně regulovat.Teprve bezprostředně po zapnutí musíte chvíli počkat - několik sekund, dokud se topný článek nezahřeje.Velmi dobrá volba pro ty, kteří tak neučiníhorká voda na záchodě (nebo obecně).Ano, nezapomeňte, že tyto modely vyžadují napájení.

Zajímavá možnost instalace bez hradlování v dalším videu - vložka je položena přes stěny, ale uzavřena krabicí.Má také držák na konev.Je třeba věnovat pozornost těm, jejichž opravy na toaletě nebo v koupelně se neočekávají.

Kam instalovat

Instalační výška hygienické sprchy pro toaletu je volena téměř libovolně.Jediným požadavkem je, že kohoutek musí být nainstalován nad toaletou.Neexistují žádná další omezení.

Je nutné nainstalovat hygienickou sprchu, aby bylo vhodné použít

Místo instalace je naprosto libovolné, hlavním kritériem je snadné použití, čehož lze dosáhnout u malých koupelen.prací.Doporučujeme proto, abyste před provedením konečného rozhodnutí bylo dobré promyslet vše a provést všechny akce pomocí konve.To je jediný způsob, jak se ujistit, že bude opravdu pohodlné používat.

Vlastnosti instalace

Jak nainstalovat hygienickou sprchu na toaletu je možné pouze na místě.Příliš mnoho různých nuancí, které nelze jednoduše vzít v úvahu.Princip připojení je jednoduchý: přívod studené a horké vody do příslušných vstupů.To je vše.A jak to udělat, trubky nebo flexibilní oční linky - podle vašeho výběru.Trubky jsou samozřejmě spolehlivější, ale vysoce kvalitní flexibilní hadice s dobrým opletením mohou sloužit roky.

Je třeba si pamatovat pouze jednu výzvu.Po připojeníhygienická sprcha do horké a studené vody (centralizovaný systém) musíme nasadit kulové kohouty a zpětné ventily.Jeřáby jsou instalovány téměř vždy, ale často zapomínají na zpětné ventily.

Toto je zpětný ventil.Během instalace jsou rozmístěny tak, aby se šipka na pouzdru shodovala se směrem proudění vody

Jsou potřebné, aby se voda z „studeného“ stoupačky nemíchala do horké a naopak.Obvykle se stane pravý opak - otevřete studenou vodu a odtud proudí vroucí voda, ale existují i ​​obrácené případy - horká voda se periodicky stává úplně ne horkou.To vše proto, že někdo na vašem stoupačce nedal zpětný ventil, když připojoval hygienickou sprchu k záchodu.Faucet byl otevřen, dosud nepoužívali sprchu a pomocí otevřeného směšovače se voda z jednoho stoupacího potrubí mísí do jiného.Která voda půjde tam, kde záleží na tom, kde je vyšší tlak.Obvykle vyšší v horkých stoupačkách (téměř dvakrát), protože takové případy jsou častější.Je však možná studená směs.Obecně nezapomeňte instalovat uzavírací ventily.Stojí jen haléře (ve srovnání s náklady na vybavení) a zabraňují nepříjemným situacím a řízením s operační kampaní a „spokojenými“ sousedy.