Jak vyrobit květiny z vlnitého papíru (60 fotografií)

Dekorace domácnosti - trvalé a nepřetržité práce.V tomto procesu jsou osvojeny nové techniky a typy práce.V tomto článku si povíme o tom, jak vyrábět květiny z vlnitého papíru.Tento papír najdete v květinářství.Ale ve větším sortimentu je to ve specializovaných institucích, které prodávají všechno pro vyšívání.Pro práci budete potřebovat drátěné nebo tenké tyčinky (vhodné jsou také bambusové špejle), lepidlo a nůžky.

Obecné zásady a pravidla

, a to navzdory skutečnosti, že vlnitý papír květiny provést různé provozní principy jsou stejné.Zde jsou stručná obecná pravidla, která vám pomohou vytvořit papírové květiny, které jsou velmi podobné skutečným.

 • Řezejte několik okvětních lístků stejné velikosti najednou.Chcete-li to provést, přeložte papír do několika vrstev.
 • Lístky se obvykle vyrábějí v různých velikostech.Pro růže, například, nejméně čtyři různé, pro sedmikrásky - 2-3.Obecně platí, že se můžete řídit pravidlem - více okvětních lístkůkvět, tím více různých velikostí.

  Krásné květiny z vlnitého papíru mohou ozdobit váš interiér nebo se stát dárkem

 • Nepokoušejte se okvětní lístky a listy dokonale vyrovnat nebo přesně stejné.V přírodě jsou odlišné, jedinečné.Mělo by to být stejné s vámi.
 • Při kroucení lístků na stonku zabalte dobře zabalenou část prsty prsty a papír otočte kolem stonku.Čím hustší stisknete, tím těsněji se okvětní lístky k sobě pevně hodí.Úpravou této síly můžete ze stejných okvětních lístků získat květiny různých velikostí a vzhledu.
 • Každý plátek rány kolem stonku potřete lepidlem.

Toto jsou ve skutečnosti všechna pravidla.A ještě jedna věc: stonek se připravuje jako první.K tomu použijte drát nebo tyčinky různých tlouštěk, které jsou obaleny dlouhým tenkým pruhem zeleného vlnitého papíru.Páska může být potažena lepidlem a poté přišroubována k základně.Můžete točit do sucha a zajistit okraj kapkou lepidla.Další bod: pokud se chystáte sbírat kompozici z květů, nechte spodní 1/3 stonku bez dekorace - bude snazší vyrobit kytici.

Maki

Maki z vlnitého papíru se vyrábí velmi jednoduše.Je důležité najít správný odstín šarlatové.Budete také potřebovat malý kousek černé - pro jádro.Ale pokud tomu tak není, můžete použít jakoukoli tmavou a později ji namalovat černou.

Vytvořte vlnitý papír jako mák:

 • z papírových ubrousků jakékoli barvypřidat malý čtverec.Zabalíme jej do černého vlnitého papíru.Pokud není žádná černá, vezměte jakoukoli tmavou a pak ji namalujte.

  Vyrábíme jádro

 • Z červeného papíru vyřízneme dva nebo tři lístky různých velikostí: malý, střední a velký.
 • Okvětní lístky dejte dohromady (nevkládejte je do čisté hromady) a rozdrtte je do koule.
 • Míč rozebíráme na plátky.

  Přípravné práce

 • Vezmeme jádro, kolem něj zabalíme první malý okvětní lístek zleva doprava.
 • Druhý malý okvětní lístek se částečně překrývá s prvním, za ním se také překrývá, střední jde.

  Sbíráme květiny z vlnitého papíru vlastníma rukama

 • Druhý střední a dva velké lístky tvoří druhou řadu.Jsou umístěny tak, aby jejich střední část překrývala křižovatku předchozí řady.

  Tvarujeme a tvarujeme stonek

 • Celkově to dejte dohromady, vložte drát do základny, zabalte základnu nití, přilepte.Zabalte zelenou knihu.

  Zde je květina vyrobená z vlnitého papíru

Mák je jednou z nejjednodušších květů pro vlastní výrobu z vlnitého papíru.Vypadá však velmi dobře.Můžete je použít v kampani s jinými květinami, nebo udělat pouze kytici mák.

I takový jednoduchý květ lze vyrobit různými způsoby.Nejprve můžete změnit střed.Ve výše popsané hlavní třídě je jádro květu velmi jednoduché.Může to být více podobnépřirozené.S použitím stejné technologie vytváříme střed, ale z bílého papíru.A z černé (lze malovat) jsme nastříhali pás asi 1 cm široký a 4-5 cm dlouhý, na jedné straně jsme jej rozřezali na tenké pruhy (pár milimetrů široký).Výsledné „nudle“ zkroucujeme a získáváme tenké tyčinky.Okolo jádra jsou omotány tyčinky a pak postupujeme stejným algoritmem.

Jak vyrábět krokusy z papíru a sladkostí

Nezvyklý dárek lze získat pomocí sladkostí jako jádra květin.Ukázalo se, že originální sladký dárek.Takové jádro může být vyrobeno z květů s velkou dutinou uvnitř pupenu - například tulipán nebo krokus.Kromě toho jsou krokusy z vlnitého papíru vyrobeny velmi jednoduše.Trvá to asi 5-10 minut.Už ne.

Kytice vlnitého papíru se sladkostí je dobrým překvapením

 • Z papíru jsme vyřízli čtverec o straně 15 cm.
 • Rozdělte jej na tři částiřez do hloubky 7,5 cm. Získají se tři okvětní lístky.

  První krok: vyřízněte polotovary

 • Každý okvětní lístek, měřící 5 cm od vrcholu, se posouvá kolem své osy a ohýbá horní část dolů.
 • Pomocí prstů jim dáváme konkávní tvar.

  Druhý krok: vytvořte okvětní lístky

 • Vytvořte okvětní lístky, ovinujte je kolem stonku tak, aby každý okvětní lístek zaujal své místo - asi 1/3 celého průměru.Aby to bylo možné, musí být spodní okraj dobře zaujatý.

  Krok 3: připevněte okvětní lístky ke stonku

 • Vytvářejte listy ze zeleného papíru.Vystřihněte obdélník pomocístrany 5 * 8 cm.
 • Rozdělte jej na tři části a vytvořte výřezy do hloubky 8 cm.
 • Krok zpět od okraje 3 cm, zkroucení proužku papíru kolem jeho osy, ohnutí horní části dolů, narovnánía dát mu zaoblený tvar.

  Krok 4: vytvořte listy

 • Omotejte listy kolem pupenu.Měli by být na křižovatce okvětních lístků.

  Krok 5: finalizace šafránu

 • Bereme úzký pruh zelené knihy, kroucením kolem drátu vytáhneme stonek.

To je vše, šafrán z vlnitého papíru a sladkostí je připraven.Po vyrobení 7-9 kusů takových barev mohou být vloženy do koše.Pro větší rozmanitost si můžete udělat malé květy.

Chryzantéma

Pomocí výše popsané technologie lze vyrobit chryzantémy.Rozdíl je v tom, že bude mnoho okvětních lístků a budou úzké.Princip je však stejný: otočte horní část okvětního lístku, spusťte jej dolů.Pouze v případě chryzantém je nutné dát celému okvětnímu lístku zakřivený tvar.

Vyrábíme takové chryzantémy z vlnitého papíru

Pro tyto papírové chryzantémy se jako jádro používají také bonbóny.Tyto květiny z vlnitého papíru je lepší vyrobit z ne příliš jasného materiálu.Tóny jsou jemnější, jemnější.Pro listoví se vybírají také tlumené greeny.Pro větší důvěryhodnost vezměte papír ve dvou úzce souvisejících barvách a vytvořte dvoubarevné lístky.

Takže si vyrobíme chryzantému z vlnitého papíru vlastníma rukama:

 • K bambusovému dlouhému špejli (drát) přikládáme cukrovíohyby), K tomu musíte vzít kousek fólie, zabalit bonbóny.Můžete to opravit vlákny nebo stuhou.

  Lístky mohou být stejné

 • Vystřihněte z papíru obdélník.Šířka je 10 centimetrů, délka - asi 20 cm (je možné a ještě více bude hustší květ).
 • Nakrájíme na proužky široké asi 1 cm, výsledkem bude 18–20 okvětních lístků.
 • Každému okvětnímu plátku kroucíme, odkláníme se od okraje asi 3 cm. Dáme okvětním lístkům zaoblený tvar.

  Téměř hotovo

 • Otočíme pás kolem stonku.Dbáme na to, aby okvětní lístky druhé řady padaly na křižovatku okvětních lístků první řady.Podobně umístíme třetí řádek a všechny následující.
 • Stiskneme základnu prsty, kroucíme kolem stonku a upevníme jej nití.

  Poslední dotyk - uděláme stonek

 • Bereme dlouhý tenký pruh vlnité zelené knihy, ovíjíme kolem základny barvy a „stonku“,

Tato verze chryzantémy vypadá dobře.Ale pro větší důvěryhodnost si můžete udělat lístky různých velikostí.Jsou zapotřebí alespoň tři gradace: malá, střední a velká.Jejich délka se bude lišit více než šířka.Taková květina bude vypadat nádherně, v kytici bude vypadat bohatší.Zkuste to.

Astry - jednoduché a originální

Pokud potřebujete z vlnitého papíru vyrobit jednoduché, ale efektivní květiny, zkuste si udělat astry.Jsou vyrobeny z vln jasných a pastelových odstínů.Vypadají nejlépe v kytici a barvy se mohou lišit.

 • Řez papíru o šířce 8-12 cm, třikrát až čtyřikrát delší.
 • Papír několikrát složte.

  Jednoduché květiny z vlnitého papíru - Astry

 • Řezané na tenké proužky - několik milimetrů široké (2-4 mm, jak se ukázalo).
 • Okvětní lístky ohýbáme prsty.Poloměr ohybu se může lišit, ale směr je přibližně stejný.Během provozu nelze pásku nasadit a pracovat s více lístky najednou.Ukazuje se tedy více uvěřitelný.A během montáže bude věnování okvětních lístků méně času.

  Taková kytice se může ukázat

 • Tvarované plátky otočíme kolem drátu /bambusové tyčinky.Vyzkoušíme ty okvětní lístky, které jsou blíže ke středu, silněji obalíme dovnitř, ty, které se dále ohýbají s menším poloměrem.
 • Zmačkáváme základnu květu (neřezanou část), kroucíme kolem stonku, upevníme jej nití.
 • Pomocí úzkého zeleného pruhu vytváříme základnu květu a stonku.

Aster z vlnitého papíru může být také vyrobena z okvětních lístků různých velikostí - kratších blíže ke středu květu (mělo by jich být méně) a déle na periferii (jich je více).Můžete je ohnout jedním směrem, ale můžete - v opačném smyslu.Jak se vám líbí víc.

Růže z vlnitého papíru: postupný výrobní algoritmus (2 způsoby)

Květiny z vlnitého papíru jsou dobré, protože je lze vyrábět různými způsoby.Materiál je velmi plastický, snadno mění tvar, protože existují způsobypár.Někdo chce dosáhnout větší „přirozenosti“, ale rychlost je pro někoho důležitá.

1 metoda (přirozený vzhled)

Pro růže z vlnitého papíru je lepší zvolit papír ze dvou nebo tří velmi blízkých odstínů.Vzhled květu bude tedy přirozenější.Například bílý a krepový papír se používá pro květinu na fotografii.Počet okvětních lístků různých odstínů je libovolný, stejně jako jejich umístění v zárodku.

To je to, co byste měli získat: velmi krásné květiny vyrobené z vlnitého papíru

Výrobní postup je následující:

 1. Řez 8malý, 10 středních a velkých a dalších 8 super velkých okvětních lístků.Množství čistě bílé a krepové - na polovinu.
 2. Střihali jsme dlouhou stuhu ze zelené knihy - zabalte stonek, několik
  listů - dlouhé a úzké, které se v pravých růžích nacházejí pod květem.
 3. Našemi prsty dáváme okvětním lístkům zaoblený tvar.Z jednoho okraje narovnejte, dokonce i mírně otočte okraj dozadu.Na druhou stranu se točíme.

  Do-it-yourself květiny z vlnitého papíru: udělejte růži

 4. Na drát navíjíme stuhu.Pokud budou květiny použity v kompozici, nechte asi 1/3 bez pásky - bude snazší je vložit.
 5. Vezměte nejmenší okvětní lístek a jeho spodní okraj otočte kolem drátu.Stonek by měl úplně zabalit.Okvětní lístek dopadne téměř složený.Naneste lepidlo na dno, přilepte další malý okvětní lístek.Asi v polovině pevně přitlačíme jeden proti druhému.Z druhé řady může být úsilí mírně oslabeno -pupen se trochu otevírá.

  Závěrečné kroky

 6. Dále stejným způsobem přidejte všechny ostatní lístky v pořadí: střední, velké a velmi velké.Když lepíme velké okvětní lístky, každý z nich pokrývá pouze polovinu „stonku“, na který se našroubují okvětní lístky.
 7. Poslední, přilepte listy.
 8. V důsledku toho získáme z vlnitého papíru krásnou růži.V tomto představení vypadá jako skutečný květ.Existuje také jednodušší a rychlejší způsob (na fotografii níže).

  2 metoda (rychlá a snadná)

  Vystřihněte pruh papíru o šířce 7-8 cm.Skládáme ji od úzkého okraje pomocí akordeonu.Šířka „akordeonu“ je 3,5–4,5 cm. Z výsledné hromady ve 2/3 výšky nakrájejte okvětní lístky.

  Na drátu (stále ho nemůžete zabalit zelenou stuhou) zatočíme okvětní lístky od úzkého okraje.Když je navíjíme, dáváme jim tvar prsty - natahujeme je na jedné straně a tlačíme je poblíž stonku.Po instalaci všech okvětních lístků je upevníme závitem (jen navinutím určitého počtu závitů).Opravujeme lístky a vytváříme pupen.

  Z vlnitého papíru můžete rychle vyrobit růži

  Ze zeleného papíru, skládacího akordeonu, jsme vystřihli dlouhé a úzké lístky.Uvědomte si, že jejich konce budou muset být zkroucené, aby nebyly tak úzké (asi 1 cm).Zabalte nakrájené lístky zespodu, pod okvětní lístky, listy otočte prsty a poté stonek natáhněte.

  Pivoňky zvlnitý papír (se vzory)

  Pro pivoňky je pro jádro nutný žlutý vlnitý papír, zelený pro listy, růžový, krémový, malinový pro květ samotný.Pro stonek je vhodný drát nebo tenká tyč.Stále potřebujeme lepidlo PVA.

  Zde můžete získat takové krásné květiny z vlnitého papíru

  Pivoňka z vlnitého papíru je květina, kterou je docela obtížné vyrobit.Má mnoho různých tvarů lístků.Zde se bez vzoru neobejdete.Ale existuje mnoho druhů pivoněk, takže existuje několik vzorů.Dáváme dvě možnosti.První lze vytisknout, vystřihnout a použít jako šablonu - je uvedena v obrázku v plné velikosti.Druhá možnost, kterou můžete nakreslit vlastními buňkami v buňkách.

  Vzor okvětních lístků pivoněk v životní velikosti
  )
  Vzorek okvětních lístků pivoňky, které lze nakreslit nezávisle na list v kleci
  ​​

  Postupný výrobní postup s fotografií:

  • Ze žlutého papíru jsme ořízli pás o šířce 4–5 cm a délce 10–12 cm. Několikrát přeložte, nakrájejte na tenké „nudle“ a nechte asi 1 cm neříznutého okraje.
  • Výslednou pásku jsme svinuli do těsného svitku, k tomu jsme použili celou hranu.Namažeme jej lepidlem a zkroucíme.Ukazuje se, chlupaté žluté jádro, kolem kterého budou připevněny plátky.Toto centrum je upevněno na tyčce /drátu, což bude stonek.

   Začneme vyrábět pivoňku z vlnitého papíru

  • Okvětní lístky jsme vyřízli z papíru.Minimální množství je 20 kusů (všeho druhu), ale čím více, nadýchaný květ dopadne.Na druhém vzoru je počet okvětních lístků uveden na každém, na prvním je potřeba vysvětlení.Existují také čísla.To je požadovaný počet lístků.
  • Roztažte každý okvětní lístek doprostřed, aniž byste se dotýkali okrajů, a získejte konvexní tvar.Nesnažte se, aby byly stejné.To není nutné.Přitom se můžete trochu protáhnout nebo napnout.
  • Začínáme skládat plátky od nejmenších.Umístíme je kolem stávajícího centra.První malé okvětní lístky jsou umístěny jen mírně přesahující jejich okraje.Základnu natíráme lepidlem.

   Vyrábíme listy, které rostou zespodu v kalichu květu

  • Dále vezměte prostřední okvětní lístky.Stohujeme je s malým přiblížením jednoho k druhému.
  • Pak naskládáme velké a poslední - velmi velké listy.Každou vrstvu potahujeme malým množstvím lepidla na základně.
  • Rovněž budou vyžadovány listy.Vystřihovali jsme je ze zelené knihy.Na jedné straně jsou mačkané, tvoří řapík, na druhé straně jsme narovnáni uprostřed a dáváme zakřivený tvar (podobný lodi).

   Vzor listů pivoňky

  • Listy připojujeme pod pupen a ohýbáme je dolů.
  • Je možné vyrábět listy, jako jsou listy z pivoňky, ale bude to vyžadovat i tenký drát a několik vyřezávaných kudrnatých listů.Na vlnitém papíře nelze vytvářet pruhy, ale mohou být označeny barvou.

   Co se může stát

  • Přilepte každý list na drát, omotejte stonek tenkým pruhem a poté jej připojte ke stonku.

   Proces montáže je kreativní lekce

  • Bereme dlouhý úzký pruh zeleného vlnitého papíru (asi 1 cm široký, 20-30 cm dlouhý - záleží na délce stonku))Zabalíme základnu květu a hladce jdeme ke stonku.Nakonec zafixujeme okraj papíru kapkou lepidla.

  Pivoňka z vlnitého papíru je připravena.Obvykle tvoří kytici.Když uděláte následující, nesnažte se, aby byly přesně stejné.Všechny květiny v přírodě jsou jedinečné.Vaše by měla být také jiná.

  Tuto kytici papírových pivoněk lze vyrobit vlastními rukama

  Můžete hrát s velikostí a počtem lístků, směsí lístků různých odstínů, podobné barvy.Můžete zkusit zatemnit okvětní lístky na základně barvou.Obecně platí, že množství možností.

  Květiny z vlnitého papíru: fotografické nápady, vzory

  Pomocí výše popsaných technik můžete vytvořit libovolnou květinu.Hlavní úlovek má tvar, množství a velikost okvětních lístků.Nejdůležitější věcí je stále forma.Je charakteristická pro každý okvětní lístek.Rozměry jsou libovolné.Nejen, že jsou květy různých velikostí v přírodě, ale v poslední době se stalo módním zdobením interiéru obrovskými růstovými květinami.Výzdoba je originální, ale specifická.Je nutné mnohokrát zvýšit základní vzorce, je obtížné pracovat s velkými měřítky.Je lepší nejprve procvičovat normální barvy.velikosti a poté pokračujte ve velkých.

  Chrpa je jednoduchá a rychlá, ale vypadá skvěle.

  Trochu o vzorcích.Nelze je jen najít.Pokud se to stane v létě, vezměte požadovanou květinu a rozložte ji na plátky.Z celé hromady, vyberte nejcharakterističtější, připojit k listu papíru, kruh.Poté musí být formulář upraven s ohledem na skutečnost, že se stále jedná o papírové květiny.Nakonec se vzorek vytvoří po několika pokusech a omylech.V této sekci bude zveřejněno několik vzorů a mistrovských tříd na fotografii.

  Chrpy

  Čím jednodušší květina, tím více způsobů, jak ji dosáhnout.Chrpa z vlnitého papíru může být vyrobena pomocí různých technik.Příklady jsou na fotografii.

  Nelze rozlišit od dálky

  Tyto lístky jsme ořízli, abychom získali květiny z vlnitého papíru jako nafotografie nahoře

  Další technika

  Pokud chcete dělatvelmi podobný skutečnému (A - vzor pro kvetoucí květ, B - pro pupen)

  Iris

  Vytvoření papírové kosatce vyžaduje určitou představivost.Velmi nestandardní květina.Fotografie ukazuje několik technik, které vám umožní dosáhnout jiného účinku.Některé květiny se podobají originálu, některé jsou velmi podobné.

  Jsou velmi krásné, živé i papírové

  Vzor okvětních lístků irisů

  Po jejich rozřezání jim dáme zakřivený tvar

  Cukroviny lze použít jako jádro

  S takovým jádrem jsou uvěřitelnější

  )

  Jak je upevnit na stonku

  (2801

  Obtížné, ale velmi krásné

Nejrůznější věci

Neexistuje žádné omezení k dokonalosti: jádro máku může být vyrobeno z nití

Lilie ... Krásně, ale používá se několik technik

Varianta aster z vlnitého papíru s velkým jádrem

)

Fotografie výroby krok za krokempapírová krabice

Macešky - vzor pro výrobu vlnitého papíru

Tvar lístků můžete zvážit pro různé barvy

Pro „pokročilé“.Květina je velmi krásná

Proces výroby této květiny na fotografii výše

Roztomilé sedmikrásky -možnost pro začátečníky