Jak vyrobit lavičku: originální nápady (kresby, fotografické zprávy)

Lavičky a lavičky v zemi a na zahradě - to je především místo odpočinku.Ale jen uvedení lavičky není zajímavé.Koneckonců můžete vytvořit krásný koutek.Aby se nejen uvolnil, ale aby si užíval přírody a ovoce jejich práce.Existuje mnoho zajímavých nápadů.Navíc se často hrají nejjednodušší návrhy tak, aby tito lidé mohli dělat tyto lavičky vlastními rukama, každý, jehož ruce vyrůstají z jejich ramen.

Fotografie původních lavic (nápady na letní dům a zahradu)

Jak vypadají běžné lavičky?vše - vidět a více než jednou.Ale obvyklé - nejjednodušší - něco, co nechci.Zvláště pokud již byl zahájen proces zdobení webu nebo zatím jen plánování.Proč nezačít od lavičky?A tam další ozdoby dohoní.Jen začni.

V zahradě nebo v blízkosti domu chci mít více zeleně: krásné a různé květiny. Záhony a záhony jsou dobré, ale proč je kombinovat s lavicí.

Dvě záhony jejich desek a lavice mezi nimi

Co by mohlo být jednodušší?Dvě dřevěné bednykteré jsou osázeny květinami a mezi nimi pár hoblovaných a leštěných desek.Tento obchod může být umístěn u zdi a vyplnit několik dlouhých desek na zdi - bude tam záda.

Ne každý má rád záhony vyrobené ze dřeva: dřevo vyžaduje péči a bez něj rychle ztratí svůj vzhled.Obzvláště obtížné je ošetřovat strom, který je v kontaktu s půdou.Místo dřevěných beden mohou existovat například kamenné nebo betonové skříně.

Záhonu zahradní lavičky

Je velmi snadné vyrobit takovou lavičku v zemi vlastníma rukama.Najdete hotové betonové postele nebo něco podobného.Můžete si koupit zpracovanou desku, nebo to udělat sami.Namísto desky může existovat půl protokolu - v závislosti na tom, jaký styl je web vytvořen.Upevnění sedadla kovovým rohem je snazší.Připevňuje se k betonu hmoždinkami, ke stromu - pomocí šroubů ze dna nebo pomocí šroubů.

Pokud má někdo velké rostliny na pevných květinácích, lze realizovat následující myšlenku.V tomto provedení lavice pokrývá rostliny.Aby se zabránilo překvapení, musí být květináče velmi trvanlivé ....

Květináče jako nohy

Existuje podobná verze lavice vyrobená z desek a bez rostlin: na verandě nebo v altán.Podložky jsou vyrobeny z desek stejné velikosti a sedadlo je vyrobeno ze dřeva.

Lavička vyrobená z desek je nestandardní možností

A také variace na stejné téma: jako podpora byly použity duté stavební bloky.Ošetřené tyče jsou vloženy do otvorů.Toto je lavice.Jen kolem okrajů paprsku, nebo bude nepříjemné sedět.

Lavička z dutých tvárnic a dřeva

U této zahradní lavice je žádoucí najít velké bloky se silnými stěnami.Pokud ne, musíte bloky bezpečně spojit.Celým úkolem je nejprve fixovat bloky (např. Kolíky) a poté k nim tyče (šrouby nebo kolíky).

Zkušební lavice

Pokud je váš web vyzdoben v rustikálním nebo etnickém stylu, nebude pro vás standardní přístup fungovat.V tomto případě je nejlepší použít protokoly - s kůrou nebo bez ní - to je vaše volba.

Sedadlo pro lavičku z kulatiny - řezané podél kmene velkého nebo středního průměru.Zadek je buď menší kmen, nebo jen řez blíže k okraji.Nohy mohou být také vyrobeny z úzkých kusů kulatiny (viz foto níže).

Zkušební stolice je rychlá a snadná

Noha a sedátka jsou vzájemně propojeny kovovými čepy: do obou částí se pod čep vyvrtá otvor o menším průměru.Čep je zasunut do jedné z nich, druhá část je zasunuta a také zatloukána, ale zasáhla již ne na kolík, ale na dřevo.Abyste nezanechali žádné stopy, položte kus zbytečné desky a klepejte na ni kladivem (nebo kladivem).Takové spojení by mělo být naprosto spolehlivé, ale pro jistotu můžete nainstalovat dva nebo tři kolíky, nebo můžete snížit několik protokolů a vytvořit tak stejnou plochu na stejné velikosti na obou spojovaných částech.Zvýšením stopy zvýšítenafouknuté upevnění sedáku: kulatina stále váží.

Varianta lavice bez opěradla

Na výše uvedené fotografii je uvedena další zajímavá verze v etnickém stylu.Je implementován do kamene, ale tuto lavičku můžete také vyrobit z protokolu.Sedadlo je velmi tlustá deska, nohy jsou velkou částí paluby velkého průměru.V palubě je vyříznuta drážka pro položení sedadla.Pokud máte nástroj (sekeru, brusku nebo řetězovou pilu, můžete provést řez), je snadné to udělat.

V zemi je často zapotřebí pracovní plocha.Z deníku si můžete udělat nejen lavičku, ale i stůl.Na fotografii je varianta takového souboru.Pouze deska je vyrobena z desek, všechny ostatní detaily jsou záznamy různých průměrů nebo polovin.

Tabulka s kulatinami

Další stolice ve stejném stylu je spojena s velkým stupněm zpracování.Opěradla, nohy, loketní opěrky jsou vyrobeny z tlustých a ne příliš větví, sedák je z broušeného a opracovaného (očištěného od kůry a broušeného) nebroušených desek.

Varianta lavice ze dřeva pro zahradu nebo letní chatu

Téměř také byla vyrobena další lavička.Pouze desky a větve jsou umístěny v jiném směru a získá se jiný pohled.Lavička tohoto typu nevyžaduje žádné dovednosti.V tomto případě platí, že čím je práce neopatrnější, tím je výsledek dekorativnější.

Proutěný záda - zřídka to uvidíte

Kolem stromu si můžete udělat odpočinkovou plochu a lavičku.Struktury jsou jednoduché, takže podlaha je tak jednoduchá.

Místo proodpočinek pod stromem

Relaxační skupinu můžete doplnit houpačkami a altánem.A nad lavici můžete umístit pergolu - toto je „progenitor“ obvyklého oblouku - jeden z typů lehkých altánů.A tak, aby relaxace byla úplně kompletní, můžete udělat rybník, fontánu nebo vodopád.

Vyrobeno z kovu a dřeva

Málokdo bude mít ve svých dáchách plně kovové lavice.Samozřejmě, že mohou být velmi krásné, ale v létě se zahřejí na neuvěřitelné teploty a o něco chladnější - na ně si nemůžete sednout, protože jsou příliš chladné.Tyto nedostatky jsou zbaveny laviček z kovu a dřeva.Nohy a nosná konstrukce jsou vyrobeny z kovu a sedadlo a opěradlo (pokud existuje) je vyrobeno ze dřeva.Kromě toho existují také zajímavé obchody v moderním designu.

Lavice z profilové trubky

Obdélníky jsou svařovány z profilu, překlady jsou přivařeny k bočním stěnám, na kterých spočívají desky sedadla.Jednoduché, stylové, spolehlivé, funkční.

V pokročilejší podobě - ​​s opěrkami rukou, zadními, měkkými polštáři na sedadle může takový design vypadat jako na fotografii.Široké sedadlo promění lavičku v pohovku a polštáře zvyšují komfort nábytku - potažené látkovou nábytkovou pěnou.Tabulky jsou také vyráběny ve stejném stylu - rám z profesionální trubky a stolní deska z desek.

Jeden důležitý bod: pokud děláte sedadlo nebo pracovní desku z několika sousedních prvků, nemusí být spojeny zády k sobě.Mezi sousedními deskami /tyčemi by měla být mezera 3-4 mm.Dřevopak se zvětší a pak zaschne.Aby povrch během těchto procesů zůstal relativně plochý, je nutná vůle.

Stylové lavičky z kovu a dřeva

Pokud potřebujete hladší linie - pro rodiny s dětmi - můžete ohýbat potrubí a vytvořit zahradní lavičky a stůl se zaoblenými hranami.Tento zahradní nábytek je zcela bezpečný.Obvyklá kulatá nebo odborová trubka je ohnutá, takže písmena „P“ mají po stranách široká záda.Délka tohoto hřbetu je délka lavice.U stolu jsou rozměry o něco více: nohy a záda jsou delší.

Stůl a lavice z potrubí a desek

Na stůl a lavici vytvořte dva identické polotovary.Dále odřízněte desky stejné délky.Pro sedadlo asi 40 cm, pro stolní desku ne menší než 55 cm. Upevněte k trubkám pomocí nábytkových šroubů s plochým kloboukem.Aby čepice nevyčnívala, vyvrtá se pod nimi díra o něco větším průměru.

Přibližně o základech územního plánování si přečtěte zde a o tom, jak může být ozdoben - v tomto článku.

Lavice z prken

Největší skupinou jsou lavice a lavice z prken.Existují designy, které více připomínají pohovky, zejména pokud jsou na ně položeny měkké polštáře - a můžete si lehnout.

Tato zahradní lavička připomíná pohovku: při dostatečných rozměrech si můžete lehnout

Zahradní nábytek je snadné sestavit v moderním stylu: obdélníky s přepážkami z tenčích desek,propojeny.

I obvyklá konstrukce letního domu se může státexkluzivní, pokud k němu přistupujete s fantazií: místo nohou a loketní opěrky se používají dřevěná kola.Výsledkem byla designérská věc.

Lavička vyrobená z prken se zády a koly namísto bočních stěn vypadá zajímavě

A nejjednodušší je možné prkno na nohou ve tvaru písmene „X“.Takové obchody byly postaveny před staletími, dnes je můžete vidět.

Konstrukce lavice je tradiční

Z desek si můžete vyrobit lavičku v moderním stylu: ve tvaru písmene "P".U této konstrukce je hlavním úkolem zajistit pevné upevnění nohou a sedadla: praskliny nejsou nijak kompenzovány.V tomto případě je důležité vzít silnou desku nebo dřevo, aby se neohýbalo.Desku můžete položit „na hranu“: tuhost bude větší.Chcete-li zvýšit spolehlivost, můžete instalovat rohy zespodu.

Jednoduchý design, ale vypadá moderně

Na fotografii je možnost s řezem při 45 °.Díky pokosové skříni nebo kotoučové pile je snadné dosáhnout přesného řezu.Přesným spojením obrobků a jejich upevněním získáme úhel 90 °.Pokud se sedadlo neohne, bude sloužit po dlouhou dobu ...

Na níže uvedené fotografii je zobrazena zajímavá a spolehlivá verze lavice.Nohy jsou sestaveny z desek různých délek: každá sekunda je kratší než šířka sedadla.Zajímavý nápad.Aby byla taková lavička snadná: je důležité udržovat velikost, ale vše je spojeno velmi jednoduše: hřebíky do sedadla.

Lavička v moderním stylu

Možná vás bude zajímat číst, jak navrhovat a vyrábětzahradní stezky.

Původní lavice

Nyní se zdá, že stále můžete přijít s ... ale dopadá to hodně.Například připevněte sedadlo k velkému kameni.

Lavička z kamene a prken

Vytvořte strukturu z kmenů bambusu.

Z bambusu, navíc celý

Nebo kámen.

Sedět v zimě bude nepříjemné, ale krásné ...

O tom, co může být houpačka (pro dospělé a děti) a jak je postavit, číst zde.A v tomto článku si můžete přečíst o výstavbě hřiště, o pískovnách je psáno samostatně - zde.

Jak vyrobit lavičku: fotoreportáže

Nerobíme lavičky z kamene - ne každý má vybavení, ale z různých kusů dřeva - můžeme.Pojďme mluvit o výrobě jednoduchých, ale neobvyklých vzorů.Takže lavice do-it-yourself je otázkou hrdosti.

Lavička bez zádech

Konstrukce je jednoduchá, ale vzhledem ke specifickému materiálu vypadá zajímavě.Pro nohy se používá tyč se zaoblenými okraji.Pokud máte malé kulatiny, můžete je oříznout po stranách.Ukáže se téměř stejný efekt.Takový materiál není tak neobvyklý, nohy jsou z něj neobvykle sestaveny: tyče se pokládají jeden na druhý byt.To dává zvýraznění a dodává přitažlivost.

Jednoduchá lavička vypadá zajímavě díky materiálu

Tato lavička bez hřbetu má délku asi 120 cm, šířku asi 45 cm a výšku 38 cm.Kolem okrajů paprskuMůžete použít řezačku, ale najdete podobnou tvarovanou.Stojí to víc, ale bude s ním snazší pracovat: je již dobře vytvořený a jednoduše se spojí.

V závislosti na nalezené části paprsku vypočítejte potřebnou délku.Určete, kolik pruhů musíte naskládat na sebe, abyste získali požadovanou výšku.V tomto případě 5 bary vzalo jednu nohu.Celkem 45 cm * 5 ks - 2,25 m. Pro dvě nohy bylo zapotřebí 4,5 m dřeva.Na sedadle byla použita deska o tloušťce 40 mm a šířce 90 mm.Sedadlo potřebuje 5 desek dlouhé 1,5 metru.Ukázalo se, že 1,2 m * 5 ks = 6 m.

Nejprve vyřízneme a zpracujeme desky pro sedadlo.Jejich tváře musí být zaoblené.Pokud neexistuje žádná bruska nebo fréza, budete muset pracovat s brusným papírem, ale můžete najít takovou desku nebo zařídit pilu, abyste ji mohli zpracovat a brousit: bude mnohem méně práce.Vyřízneme tedy stejnou délku desky, brousíme ji a lakujeme (s tónováním nebo bez tónování - dle vašeho výběru).

Ošetřené prkna

Tyče pro nohy se sklopí jeden k druhému a vyrovná jejich okraje.Čtvercem a tužkou nakreslete čáry, kde budou upevňovací prvky umístěny.Vzdálenost mezi linkami je 7-10 cm.

Linky, na které budou osazeny kolíky

Kolíky mohou být kovové, nebo můžete vyrobit kolíky - vyřezávané ze dřeva.Pod nimi se vrtají otvory o něco menší než je průměr, hloubka díry je poloviční než délka čepu.Pak jsou kladeny do jedné části, druhá je vložena do stejné díry shoradetail.Spojení je spolehlivé, ale pro jistotu můžete přidat lepidlo, i když pak bude design jednodílný.

Hlavním úkolem při připojení kolíkem je vytvořit přísně nad sebou otvory tak, aby části namontované na kolíku měly hladký okraj.Část práce byla hotová - nakreslili jsme čáry, kde budeme vrtat, nyní je třeba změřit stejnou vzdálenost od okraje.Chcete-li to provést, vytvořte šablonu.Vezmeme kus prkna o šířce asi 1,5 cm. V této vzdálenosti od okraje prutů vyvrtáme otvory.Po aplikaci přesně podél okraje označíme průsečíky nakreslenými kolmými čarami.

Vyrábíme díry v prutech v šachovnicovém vzoru

Nainstalujeme kolíky do šachovnicového vzoru, takže vyvrtáme otvory skrz jednu průnik.Také otvory na jedné liště z různých stran jsou vytvořeny v šachovnicovém vzoru.Podobným způsobem - na kolících - se vytvoří spojení nohou se sedadlem: dva kolíky na každé tyči.

Technologicky je tento typ spojení správný, je však složitý a vyžaduje určitou zručnost.Můžete to udělat snáze.Složte všechny tyče jeden na druhého, upevněte je pomocí svorek, provrtejte je ve dvou nebo třech sadách - ve středu a podél okrajů, spojte dlouhý kolík, s podložkami umístěnými pod kloboukem a maticí.Tímto způsobem můžete připevnit nožičky sedací lišty hřebíky shora nebo se pokusit vytvořit kolíkové spojení.

Lavička pro kutily.Dokončovací práce vlevo

​​

Pokud bylo sedadlo přibitéhřebíky, vezměte trochu tmelu na strom vhodné barvy, přidejte velmi malé piliny a promíchejte.Pomocí této směsi potřete klouby.Když je suchý, i s brusným papírem.Všechny díly nabruste do hladkého stavu a lakujte nebo natírejte na dřevo pro venkovní použití (nejlépe nepokrývejte, ale nechte viditelnou texturu dřeva).

Jak a jak malovat dřevo lze v tomto článku přečíst .Vztahuje se na podšívku, ale metody malby zůstávají stejné a kompozice musí být brány pro vnější použití.

Lavička pro kutily vyrobená z rozbitých židlí

V každé domácnosti najdete dvě staré židle.Měly by být stejné a dostatečně silné.Rozložíme židle a část ponecháme se zády a nohama.Spojíme dvě zády pomocí tyčí vhodné sekce.

Lavička ze starých židlí

Pro větší tuhost pod, ve vzdálenosti asi 20 cm od podlahy, kde židle měla skokanské můstky, jsme takéjeden rám s příčníky.Může být použit jako opěrka pro nohy nebo pro uložení jakýchkoli předmětů.

Lakujeme hotovou konstrukci

Po vyleštění lakujeme výslednou konstrukci.Tentokrát by měla být barva běžná: různé druhy dřeva lze natírat pouze krycími barvami.Naneste štětcem nebo sprejem.

Bod je malý: vyřízněte sedadlo z tlusté překližky (tl. 8-10 mm) a vložte ji pěnou a látkou.

Hotová lavička vyrobená z ostřiků

Židle /lavice pro zahradu vyrobenou z palet

Na farmě je vše užitečné.Zahradní nábytek můžete dokonce vyrobit z nákladních palet.Navíc je není třeba rozebírat: jeden používáme pro sedadlo, od druhého děláme záda.Vše, co potřebujete, je dobře vytvořená deska pro područky a brousky pro nohy.

To by se mělo ukázat

V jedné z palet posílíme upevňovací body vložením kusů tyčí.Po vložení se připevníme samořeznými šrouby na jednom a druhém.

Rohy palety vyztužujeme

Ze dřeva o průřezu nejméně 100 x 100 mm vyřízneme čtyři stejné kusy délky 80 cm, upevňujeme je na místech, která právěposílil.Na nohou necháme 20-25 cm, upevňujeme čtyřmi dlouhými samořeznými šrouby - 150 mm a ne kratšími.

Upevňujeme opěrné nohy pro loketní opěrky

Je důležité zachovat svislost a nechat nohu ve stejné vzdálenosti.Poté bude sedadlo ve vodorovné poloze.Pokud se vyskytnou chyby na výšku, můžete se pokusit podat soubor, ale pak budete muset řezat shora - aby byly područky rovné.Zkuste to tedy rovnoměrně upevnit.S odchylkami od svislé polohy můžete bojovat pouze opětovným zašroubováním nohy.

Nohy byly přišroubovány

Druhou paletu jsme připevnili k zadním stojanům a deskám loketní opěrky po stranách.

Téměř hotovo

Zbývá vyříznout kus nábytkové pěny a přikrýt ji látkou.Můžete si vyrobit polštáře pro záda.Pokud nechcetevše důkladně zpracovat a vyrobit židli ve stylu podkroví, jít s brusným papírem nebo bruskou, zpracovat všechny povrchy do hladkosti.Může být potažena barvou, která dává dřeva tmavou barvu.

Hotový produkt: paletová židle

Výkresy dřevěných lavic

Lavices opěradlem: kresba s rozměry

Lavička z desek: rozměry a kresba

Lavička bez opěradla ze dřeva: kresbaa velikosti

Videonávody

Několik videí o tom, jak lavičky vyrobit vlastními rukama.