Jak vyrobit pánev z kovu vlastními rukama

Milujeme, pokud to počasí dovolí, s přáteli smažíme grilování venku.Pokud to však počasí neumožňuje, smažte se.Ale za každého počasí není grilování bez grilování závažné.Pokud máte soukromý dům nebo chalupu, můžete provést pevnou instalaci, která kombinuje grilování a grilování.Obvykle se vyrábějí částečně z cihel nebo přírodního kamene, částečně z kovu.Pokud si nepřejete stavět něco vážného, ​​můžete svařovat kovovou pánev a umístit ji blízko - na dvorek pod baldachýn, v garáži, ve spíži atd.Pokud jste milovníkem venkovní rekreace v jakékoli formě, bez přenosného pánevníku se neobejdete.A ten, který bude pohodlně přepravovat /přepravovat.Zde je návod, jak vyrobit pánev z kovu vlastními rukama a půjdeme dále.

Smažíme kebab, když to počasí dovolí, a když ne ... protože potřebujeme také grilování kdykoli v roce

Velikost grilu je vyrobena z kovu ]

Ze všech parametrů kovových fritéz zůstane víceméně konstantní hodnota pouze výška stěny.(strana): obvykle se pohybuje v rozmezí 13–15 cm. Pokud ho zmenšíte, uhlí umístěné v těsné blízkosti bude spalovat maso, pokud ho zvýšíte, bude pro normální smažení zapotřebí hodně uhlí.A ne vždy máme příležitost nebo touhu počkat, až bude připraveno dostatečně velké množství.Takže 13-15 cm je nejrozumnější volbou.

Všechny ostatní velikosti grilu vyrobené z kovu jsou vybírány podle vašich osobních preferencí nebo okolností:

 • Šířka závisí na velikosti použitých špízů.Mělo by být o 8-10 cm menší.Pokud máte špízy 50 cm (bez úchytů), je šířka grilu 40–42 cm.
 • Délka grilu závisí na tom, kolik grilování plánujete smažit.Vzdálenost mezi nimi je asi 8-10 cm.Pokud potřebujete položit 8 špejlí současně, pak potřebujete 72-90 cm dlouhé - podle toho, zda je umístíte do 8 nebo 10 cm.U domácích páječek v dlouhých zdech často vytvářejí prohlubně prohlubně.Vybrání může být trojúhelníkové nebo zaoblené - kdo přizpůsobí jak.

  Každý má své vlastní představy o tom, který šermíř je nejlepší, ale určitě existují krásné možnosti.Někdy je krása kombinována s praktičností (jako na fotografii uprostřed).Autor je opravdu mistrem (pro zvětšení velikosti obrázku klikněte na něj levým tlačítkem myši)

 • Výška nohou je čistě individuální záležitostí.Někdo se nechce ohýbat a potřebuje výšku asi 70-80 cm a někdo si může při dřepu smažit.Vysoké nohy jsou často vyrobeny ze svařených grilování, které jsou v blízkosti domu nebov zemi.V přenosných modelech jsou za účelem úspory peněz často malé - asi 20 - 30 cm.
 • Tloušťka kovu.A opět, dva přístupy.Pokud se chystáte přivařit a položit pánev, můžete použít tlustší kov - 3 mm nebo více.Pokud se jedná o kombinovanou úpravu, která je nesena v kufru nebo vůbec v rukou, je lepší použít ne více než 2 mm.Pokud se vám zdá, že je příliš malý, můžete udělat dno 3 a zbytek stěn z tenčího kovu.

Stále někdy vyrábějí druhou desku ve spodní části s podélnými otvory ve formě mřížek.Pravděpodobně je to nutné, aby kov nespálil na dně, ale tento detail lze také upustit.

Konstrukce grilovacích tyčí z kovu nejsou příliš rozmanité.To je pekáč na nohou.Rozměry fritézy a výška nohou se mění.Existují samozřejmě skutečná umělecká díla, ale existují i ​​jednodušší možnosti, jak vyrazit do přírody.

Zvládneme stacionární modely

Existuje několik způsobů.Nejsou příliš rozdílní, ale stále je tu rozdíl.

První metoda: s minimem svarů

Lze použít, pokud máte dostatečně velký kus kovu, na který se vejde celý „výstružník“.V takovém případě vyznačte všechny výše uvedené rozměry a ořízněte „extra“ úhly.Ohybové body pak pečlivě ořízněte bruskou: bude snazší se ohýbat.

Vše začneme tím, že na kovový plech použijeme kóty, pak vystřihneme přebytečné rohy (pro zvětšení velikosti obrázku na něj klikneme levým tlačítkem)tlačítkem myši)

Dále začneme pracovat jako svařovací stroj.Pro svařování kovů je nejvhodnější invertorové svařovací zařízení .Možná je grilování nejlepším produktem pro začínajícího svářeče.Zde není nutná těsnost švů.Otvory jsou dokonce přivítány - protéká spalovací vzduch.Po uložení čtyř švů dostaneme připravenou krabici páječky.

Ohýbejte obrobek a poté svary (pro zvětšení obrázku klikněte na něj levým tlačítkem myši)

Pokud se používá tenký kov - 1,5 - 2 mm, dno a stěny se mohou ohýbat.Aby se tomu zabránilo, mohou být vyztuženy rohovou nebo profilovou trubkou.

Dno a stěny mohou být vyztuženy tak, aby se neohýbaly při vysokých teplotách

Poté se svařují pouze nohy.Mohou být z rohů nebo potrubí.Možnosti jsou různé, ale lze je použít obě.Jak svařovat nohy z trubek na kovovou pánev, viz foto.Mimochodem, podle stejného principu si můžete udělat nohy skládacího roštu - zvolte průměry tak, aby těsně padly.Nebo přivařte matice ke dnu a řezejte závity na hladkých tvarovkách vhodného průměru.

Jak připevnit nohy trubek ke dnu grilu z kovu (pro zvětšení velikosti obrázku, klikněte na něj levým tlačítkem)

Další způsob, jak udělat nohy z rohůnebo profilové potrubí.Tady je to ještě jednodušší: přivařit se v rozích.

Jako nohy pro grilování můžete použít železný roh nebo profilovou trubku maléhosekce

Metoda dvě: hodně svařovat

Tento případ vám vyhovuje, pokud máte kov, ale je k dispozici v malých kusech.Pak stačí obrobit potřebné obrobky a poté je přivařit.V tomto případě samozřejmě musí být sváření kvalitativnější: jejich délka je mnohem větší.

Druhým způsobem, jak vyrobit pánev z kovu vlastními rukama, je vyříznout všechny potřebné části pro krabici a poté svařovat (pro zvětšení velikosti obrázku na něj klikněte levým tlačítkem)

Po smontování krabice zůstane svařování nohou.Nejsou žádné rozdíly.Výše je popsáno několik možností.

Jak vyrobit kovový altán pro setkání s grilem, přečtěte si zde .

Třetí metoda: na rámu z rohů

Pořadí akcí se liší od druhé možnosti.Možná je to správnější způsob: existuje rám, který neumožňuje kovu ohýbat se.Obecně se takový domácí gril ukáže být trvanlivější.Po sledu prací je následující:

 • přivařte rám z rohů (na fotografii vlevo) nebo profilovou trubku (na fotografii vpravo)
 • přivařte dno k němu a poté stěny.

Tyto páječky jsou vyrobeny z kovu na rámu

No, pokud si vyrobíte pánev pro sebe, pomocí vlastních rukou, může mít smysl poskytnout pracovní desku pro pohodlía /nebo rám pro pokládku špejlí, jak je na obrázku níže.Prací pánev podél horního okraje je vyztužena profilovou trubkou.Výztuž je přivařena tak, aby ji bylo možné vložit"Přírůstky."Takže jak stůl, tak i špízový stojan - mohou být zasunuty nebo ne.

Domácí gril vyrobený z kovu s možnostmi: stůl a stojan na špízy (pro zvětšení obrázku klikněte na něj levým tlačítkem myši)

A pro ty, kteřírád dělá vše důkladně, je tu myšlenka železného grilu pod baldachýnem.Skvěle hotovo.Takový kovový gril se střechou provedl nováček svářeč vlastníma rukama.Tento projekt využil pro výcvik: se naučil vařit s invertorovým svařováním.Velmi dobrý nápad a výkon není špatný.

Domácí grilování pod baldachýnem s „kuchyňským“ rohem (pro zvětšení obrázku klikněte levým tlačítkem)

Máte-li zájem o grilované pokrmy, které se rychle vyrábějía nevyžadují zvláštní dovednosti, věnujte pozornost plynovým grilům.

DIY skládací pánev z kovu

Pro výlety do přírody, lovu nebo rybolovu je vhodnější lehká přenosná skládací verze.V obchodech jsou podobné výrobky, ale jsou vyrobeny z velmi tenkého kovu a jsou dost dlouho.Proto je lepší vyrobit přenosný pánev s rukama.

Jsou několika typů:

 • skládací;
 • Národní týmy.

Skládací plechy do kufru a bez kufru

Skládací plechy se nejčastěji vyrábějí ve formě kufru.Některé z nich jsou okamžitě s držadly.U ostatních je vyžadován samostatný případ nebo nějaký diplomatský kufr.

Pánev v kufru je dobrý nápad (pro zvětšení velikosti obrázku na něj klikněte levým tlačítkem)

V tomto provedení majitel vyrobil pánev s použitím stávajícího kufru z kovu.Díly jsou namontovány na kovové dveřní závěsy.Byly svařovány ručním obloukovým svařováním.Konkrétně v tomto modelu jsou nohy bolestivě tenké, ale jedná se o náklady na kompaktnost.

Další verze přenosného kempingového grilu.Může být také „zabalen“ do kufru, ale můžete si také ušit pytel plachty: levný a veselý.

Další pánev, kterou lze vložit do kufru (pro zvětšení velikosti obrázku, klikněte na něj levým tlačítkem)

V tomto provedení je vyrobeno spodní část se skládacími nohami.Zbývající části jsou naskládány jednotlivě.Boční stěny jsou spojeny k sobě výřezy, které jdou do středu výšky v různých směrech.

Další návrh skládacího pánevního pásku je zobrazen ve formátu videa.

Skládací páčky

Liší se od předchozích v tom, že se skládají ze samostatných nepřipojených částí.Sbírejte na místě.Způsoby montáže jsou různé - někde je to několik šroubů, někde - drážky a řezy.Při výrobě svařování není nutné, ale budete potřebovat brusku s diamantovým kotoučem nebo pilou na kov.

Prefabrikovaný gril z kovu zobrazený na fotografii připomíná návrháře pro děti.Myšlenka je zajímavá, implementace je na par.Svařování není nutné, ale je nutné mistrovské ovládání brusky.Pokud nemáte žádné dovednosti této úrovně, můžeteupravte nejobtížnější místa kovovou pilou.Pokud se rozhodnete udělat něco podobného svými vlastními rukama, nejprve vytvořte rozložení v kartonu.Je vhodné vzít si ji ve stejné tloušťce jako u kovu.Sestavte hotové rozvržení, upravte jej tak, aby bylo vše perfektní.Potom můžete převést vzory do kovu.

Páječka vyrobená z kovu bez svařování je vyrobena z nerezové oceli (pro zvětšení obrázku klikněte na něj levým tlačítkem myši)

Následující skládací páječky jsou vyráběny podle typuco se prodává v obchodech.Nohy jsou vyrobeny z rohů v nich, řezy ve formě rákosí jsou v nohou.Tyto jazyky jsou mírně ohnuté.Pro tyto výčnělky jsou po stranách vyrobeny otvory.Při montáži jsou boční stěny „namontovány“ na jazyky.

Skládací gril vyrobený z kovu - snadno se to dělá s vašimi vlastními rukama (pro zvětšení obrázku klikněte na něj levým tlačítkem myši)

Na dno takového modelu grilu není nicnení opraveno.Spodní část bočních stěn je ohnuta směrem dovnitř o 3-4 mm.Po jejich upevnění na nohy kolem obvodu se získá strana.Spodní část se hodí na tuto stranu.Po zkušenostech s používáním takového modelu mohu říci, že návrh je poněkud nejistý a musíte se s ním chovat opatrně: jakmile jej nainstalujete, nemůžete jej přesunout, jinak se všechno může rozpadnout.Ale náš pánev je vyrobena z velmi tenkého kovu 1 mm.Možná, že pokud použijete větší tloušťku, nebude to žádný problém.

Další verze kombinovaného pánevního držadla se liší od předchozích verzí v tom, že jeho nohy jsou kované.Na nich jsou díky speciálním talířům připevněny boční stěny.

Skládací pánev na kovaných nohách (pro zvětšení velikosti obrázku na něj klikněte levým tlačítkem)

Na níže uvedené fotografii uvidíte nejjednodušší z kovových páječek.V přítomnosti dvou kusů rohu a brusky to lze provést během několika minut.Pokud se nemůžete ohnout, můžete vyvrtat otvory a upevnit je pomocí šroubu a matice.

Nejjednodušší gril vyrobený z kovu.S vlastními rukama to můžete udělat během několika minut

Nainstalujte ho přes oheň a nohy do země.Není to příliš pohodlné, ale velmi jednoduché.V případě „ohně“ se to stane.

Jak vymalovat pánev z kovu

Pokud jste velmi zmateni rzí na kovu, musíte jej ručně vyčistit.Je vhodné nepoužívat žádné chemikálie, pracovat pouze s kartáči, kůží.V případě potřeby je možné malovat.Barvy by však měly být odolné vůči teplu a ještě lépe - odolné vůči teplu, protože pouze oni mohou odolat teplotě spalování palivového dřeva.Existuje několik možností:

 • žáruvzdorná barva CERTA (Tserta) vydrží až do + 900 ° C, pro stejný lak OS-82-03T existuje jiné jméno;
 • smalt odolný vůči tepluRust-oleum, lze použítaž do + 1093 ° С, matné, probíhá v bílé, šedé, černé;
 • žáruvzdorný email (barva) "KO-8101" vydrží zahřátí na + 650 ° C, existuje dvanáct základních barev;
 • tepelně odolná smalt KO-8111 Therma má také antikorozní vlastnosti, odolává zahřívání až + 600 ° C.

Pokud chcete Páječka byla krásná, podívejte se blíže na ty zděné.Vytvářejí monumentální dojem.I nejjednodušší.Na jednoduchých modelech můžete cvičit.

Kresby

A konečně několik kreseb.Změňte rozměry podle svého uvážení, v tom není žádný zločin.

Kreslení plechového plechu na vysokých nohách

Kreslení plechového kufru z kovu (na pomoc těm, kteří to chtějí udělat sami)

Kresba skládacího jádra