Jak vyrobit pánev z plynové láhve, barely, potrubí

Stará plynová láhev je jednou z nejužitečnějších věcí v domácnosti.Co z toho neudělají: kamna, kamna a gril a gril.a to vše proto, že formulář je téměř připraven.Zůstaňte malé úpravy, které trvají jen několik hodin.Například, páječka z plynové láhve s vlastními rukama může být dělána za tři nebo čtyři hodiny (to je jestliže vy neděláte nohy).

Je-li to žádoucí, může být páječka navržena velmi atraktivně, například ve formě parní lokomotivy

Bezpečná demontáž

Před zahájením práce s lahví je nutné z ní odstranit zbývající plyn.Obsluha je jednoduchá, ale spolehlivě zabraňuje možným problémům: nádrž je naplněna vodou.Vytlačuje všechny výpary a zbytky.

Nejprve vypněte kohoutek, připojte hadici na vodu a přivádějte vodu pod malým tlakem.Když je celý objem zcela zaplněn, můžete začít řezat kov.

Značení válců

Pro fritézu se nejčastěji používá propanový válec o objemu 50 litrů.Ukazuje se optimální velikost pro vaření 6 porcí grilu.Tyto produkty jsou standardní, protože označení bude společné pro všechny.

Vnější průměr balónku je 96 cm. Je perfektně rozdělen.4: to se ukazuje 24 cm. Existuje také značka, která je vhodná pro označení: je to podélný šev.Ve vztahu k tomu stojí za to odložit všechny vzdálenosti: pak bude vše hladké, bez zkreslení.

Nejprve položte 24 cm v obou směrech od švu a nakreslete čáry.Umístěním nádoby vodorovně, se švem dolů, na jednu z linií uděláme označení pro špejle.Z kruhových švů doprava a doleva ustupujeme o 3 cm a pak každých 8 cm dáme stopy. Dostaneme 6 značek.Bude nutné do nich vyvrtat otvory o průměru asi 1 cm.

Z linie, na které bylo označení provedeno, umístěte 10 cm nahoru (34 cm od středu švu).Zde končí víko našeho grilu.

Označení plynové láhve pro grilování

Dále označte samotný kryt.Bude to vzdálenost mezi první označenou čarou a právě nakreslenou čarou.Mezi nimi, odchylující se od kruhových svarů 3 cm, nakreslete čáry.Na balón jsme nakreslili víko grilu na dřevěné uhlí.Trvá méně než polovinu průměru (na fotografii se ukázalo níže).

Přečtěte si, jak vyrobit pánev z plechu.

Vyrábíme pánev z plynové láhve

Všechny tyto manipulace se provádějí pomocí válce naplněného vodou.Označeno a první věc, kterou jsme seřízli podél linie, ke které bude připevněn kryt (viz foto níže).Jen nezapomeňte: při řezání nádoby nedosahujte kruhové švy 3 cm.

Po provedení tohoto řezu po celé délce se zastavte.Nemusíme dále řezat: smyčky okamžitě svaříme.

PokudNejprve, při odříznutí celého krytu, bude obtížné přivařit panty: budete muset nějakým způsobem opravit kryt, udržovat jej ve stejné vzdálenosti.To je nerealistické, aby to člověk udělal, bude potřeba asistenta.Zastavení po prvním řezu podél čáry je snadné udělat všechno sám.

Poté, co jsme provedli první řez na horní straně víka, jsme okamžitě svařili panty

Po svařování pantů pokračujeme v práci s bruskou - dveře byly odříznuty a točí se, ale nespadají.Nyní můžete z nádrže nalít vodu.

Přibližně , jak vařit s invertorovým svařovacím strojem, čtěte zde.

Dále, aby otevřený kryt neklesl zpět a nevylomil smyčky, svařujeme kusy rohu podél linie řezu mezi smyčkami (viz foto níže).Dostatek 3-4 cm široký a oříznutý roh tak jak je - 40 x 40 mm nebo 50 x 50 mm.Takové zarážky jsou nutné na obou stranách krytu - vpravo a vlevo.

Vzdálenost, kterou se víko otevře, se změní uvolněním rohů.Zvolte vzdálenost tak, abyste ji pohodlně zavřeli - není třeba se naklánět dopředu a dosáhnout rukojeti.Zároveň se však nemůže příliš posunout dopředu, aby nezasáhla a nezasáhla ruku.

Svařujeme část rohu mezi smyčkami - jedná se o zátku pro kryt

Zbývající spodní okraj lze snadno odstranit, pokud dojde k zářezu.Je vhodné nedotýkat se bočních (kruhových) švů.V nich jsou uloženy O-kroužky, které pevně drží celou strukturu grilu.Proto jsme při označování víka ustoupili o několik centimetrů: aby pánev byla silná a spolehlivá.

Připevňujeme k krytu kliku.Může být jakákoli.Pokud je v „zahashniku“ něco vhodného, ​​ne, můžete jen přivařit kus výztuže, který je odpovídajícím způsobem zakřivený.Je vhodné pouze upravit jiný kus dřeva, abyste si ho mohli vzít s sebou.

Další krok při přípravě grilu z plynové láhve je nezbytný, aby víko nekleslo dovnitř.Vystřihněte z kovu o tloušťce asi 3 cm široký pás asi 3 cm a přivařte k výřezu ve válci.

Zevnitř, po celém obvodu, svařujeme pás kovu, který neumožní, aby víčko propadlo

Dále vyvrtejte otvory pro špejle pomocí dříve označených značek.

Dříve jsme označili 8 cm. Nyní na ně vyvrtáme díry.

Na druhé straně na svařovanou desku naproti každému z otvorů, které provedeme řezy.To je také místo pro špízy.

Dalším krokem je vyříznutí otvorů pro vzduch ve spodní části štěrbiny.Konstrukce grilu je uzavřená a bez něj palivové dřevo a uhlí nebudou hořet.Z tohoto důvodu otočíme pánev vzhůru nohama a odložíme 10 cm od švu na obou stranách. Poté odložte dalších 10 až 12 cm z každé z těchto čar a také nakreslete čáry.Ukázalo se, že ve stejné vzdálenosti od centrálního švu máme dva proužky široké 10 cm, které v těchto proužcích vyřezávají otvory pro přívod vzduchu každých 5 cm bruskou.Pokud si přejete, nemůžete stripovat a vrtat díry, ale mělo by jich být mnoho a výroba proužkůméně času.

Takto vypadá označení pod otvory pro přívod vzduchu

O tom, proč by otvory neměly být vyráběny ve spodní části.Zaprvé je nežádoucí dotýkat se švu.Dává struktuře tuhost.Za druhé, všechny otvory na dně se rychle ucpávají tukem smíchaným s popelem a popelem.Pak tato směs velmi vybledne a skrz ucpané otvory vzduch vstupuje velmi špatně, musíte neustále vyfukovat dříví a uhlí a často otvory vyčistit.

Posledním dotykem je odříznutí kohoutku a přivaření díry.

Odřízli jsme kohoutek, nanesli náplast a přivařili ji

Samotná pánev je již připravena z plynové láhve.Zbývá připevnit nohy.Jak - přečtěte si pár bodů níže.

Co by mělo být výsledkem: pánev z plynové láhve s víkem

Zde si přečtěte, jak vyrobit pánev z plechu.

Jednoduchá konstrukce

Výše ​​popsaná možnost je pohodlná, ale poměrně těžko vyrobitelná.Všechno může být jednodušší.Nejjednodušší způsob je snížit propanový válec na polovinu, proříznout prohlubně podél okrajů špízu, vyvrtat otvory pro vzduch do stran a upevnit nohy.To je všechno.

Nejjednodušší pánev z propanového válce

Pokud chcete vyrobit pánev s víkem, druhá polovina je přivařena k pantům.A tak, aby víko nepropadlo, je k němu přivařen pás z kovu o šířce 3 cm na vnější a boční straně (v předchozí verzi byl pás vařen na těle a ne na víku).

otevřené víko nekleslo, někdy se jako zátka používá kus řetězu.Na pravé a levé straně je přivařen kus požadované délky.Ale možnost se zadními zarážkami je mnohem praktičtější: řetěz je zmatený a špinavý: se zavřeným víkem se objeví uvnitř grilu.

Barbecue z barelu

Je žádoucí najít barel téměř stejného objemu - 50 - 60 litrů - to je optimální velikost.Navíc by jeho průměr neměl být příliš velký: špejle obvykle dosahují 50 - 60 cm. Aby mohly pevně ležet na páječce, měla by zůstat alespoň 10 až 12 cm volné délky.Ukazuje se tedy, že průměr hlavně by neměl být větší než 40 - 50 cm.

Grilování z hlavně s víkem.Výroba do nejmenších detailů se shoduje s postupem při použití plynové láhve

Je-li to širší, existují dva způsoby - učinit špíz na požadovanou velikost nebo svařovat z vnější strany z rohu, na kterém se zakládají jejich špičky.Nebudete moci vyhrát hodně, ale 5-6 cm, v závislosti na velikosti rohu, můžete hrát.

Sudy by měly mít stěny o tloušťce nejméně 2–3 mm.Není možné používat kontejnery zpod paliv a maziv.Nebudou vypadávat do té míry, že bude možné vařit jídlo.

Sekvence pro výrobu pekáče z barelu se neliší od výše popsaného postupu.Pouze přípravná fáze odchází sama o sobě - ​​není třeba plnit vodu.U velmi odlišných velikostí budete muset provést úpravy označení - ve směru snižování nebo zvyšování - přesvědčte se sami.

Z barelu můžete také vytěžit maximumjednoduchý pánev - přivařte nohy k nádobě vyříznuté podél nádoby a proříznuté podél okrajů vybrání pro špejle

Vyrobte velmi funkční grily z sudů - vedle ní přidejte nádobu na uhlí nebo palivové dřevo (také s víkem).Jeden z nich je na fotografii.

Brazier z sudu s nádobou na uhlí

Ačkoli se nikdo neobtěžuje vyrobit to samé z válce: vedle 50-litrového propanu připojte přesně stejnou konstrukciale již na 27 litrech.

Páječka vyrobená z propanových lahví s nádobou na uhlí nebo palivové dřevo

Páječka z potrubí a s trubkou

Sestavení páječky z potrubítrochu těžší.V tom smyslu, že budete muset uvařit konce.Všechny ostatní operace se neliší.Dokonce i návrhy jsou naprosto stejné.

Brazíry z trubek - výroba bude vyžadovat trochu více času: musíte svařovat boky

Ale když používáte trubku, existují výhody: protože budeme boky stále svařovat, tak pročnedělejte dveře (na obrázku vlevo).Můžete použít starý ze sporáku - skrz něj můžete vložit palivové dříví a také regulovat přívod vzduchu, zatímco uhlí se „připravuje“.

Páječka s trubkou

Aby se zajistila lepší trakce a aby kouř neinterferoval s těmi v okolí, můžete připojit komín ke straně páječky z válce, potrubí nebo hlavně.To přidá práci, ale ne moc.Používání však bude pohodlnější: kouř je na grilu dobrý, ale nechtějí vůbec dýchat.

Brazíry s trubkou jsou pohodlnější - kouř stoupá.Můžete také vydat všerůznými způsoby

Jak vyrobit jako obyčejnou cihlovou pánev, zde.

Gril na grilování

Ne všechny a ne vždy se podaří sázet na jehle.Pak budete potřebovat gril pro grilování nebo grilování.Pokud chcete něco podobného, ​​pak místo kovového pruhu na dlouhé straně těla grilu nevařte kovový pruh, ale roh 30 x 30 mm.Obdržíte polici, na kterou můžete dát rošt.Samotný gril lze svařovat z tyče.

Gril na grilování z plynové láhve

Jako alternativu můžete podepřít rošt, svařovat kousky rohů široké 3–4 cm těsně pod úrovní dveří.

Video ukazuje konstrukci grilu vyrobeného ze tří plynových lahví, které mohou být grilem i udírnou.Velmi kompetentní design.Podívejte se!Užitečné!

Zde je popsána výroba cihel v grilu.

Vyrábíme nohy

Mohou být z rohu, kulaté nebo profilové trubky, výztuže, proužku ze silného kovu.Co je v ekonomice, pak použijte.Některé nápady jsou na níže uvedené fotografii.

Nejjednodušší ramena trubky a rohu - přivařená ke dnu.Je možné vyrobit vzpěry na dně a na nich uspořádat polici

. Téměř také mohou být vyrobeny z pásů oceli velké tloušťky.

Nohy z kovových pásů velké tloušťky

Vhodná ramena pro pánev z propanového válce mohou být vyrobena z profilové trubky.Mohou být ve formě obráceného písmene „T“ a přivařeny ke středu.Můžete vytvořit podporu ve formě rámečku vytvořenímpod policí (nebo několika policemi) na palivové dřevo, misky atd.

Nohy z profilového potrubí pro grilování vyrobené z plynové láhve

Nohy můžete vyrobit z kulaté trubky a /nebo kotvy.Pokud chcete přenosnou pánev, pak jsou k tělu přivařeny malé kousky výztuže a na ně jsou připevněny kousky trubek vhodného průměru (vnitřní průměr trubek je o něco větší než vnější výztuž).Můžete to udělat opačně: svařte kusy potrubí a vložte armatury.

Jak přinutit nohy k grilování z potrubí a tvarovek

Jen mějte na paměti, že bude obtížné s těmito nohami pohybovat: nohy vypadnou.Chcete-li tomu zabránit, odřízněte nit.

Viz video příklad výroby jednoho z domácích grilování z propanového válce níže.

Zde si přečtěte, jak postavit letní kuchyni. Možná budete muset postavit altán, kde si můžete užívat grilování? Zde si přečtěte o stavbě kovového altánu (s fotografickou zprávou).