Jak vyrobit pohyblivé (posuvné) brány: do konzole - foto report, video

Houpací brány jsou dobré pro každého: jednoduché a levné.Ale v zimě, se spoustou sněhu je můžete otevřít pouze důkladnou prací s lopatou.Když potřebujete pracovat, není to vůbec šťastné.Posuvné nebo, jak říkají, posuvné /posuvné brány jsou zbaveny této nevýhody.Jednodílná konstrukce pokrývající celý vchod se pohybuje stranou, schovává se za plotem.Mohou držet pravidelný nebo konzolový paprsek nebo jen jezdit po kolejích.V každém případě můžete posuvné brány vyrobit vlastními rukama.To není úplně snadné, ale je to možné.

Stavby

Podle typu posuvných (posuvných, posuvných) bran existují:

 • Konzolový nosník - s nosníkem, jehož jeden konec je pevný, druhý visí ve vzduchu.Paprsek má profil ve tvaru U s kroky uvnitř.Na tom se uvnitř válce pohybují.Veškeré zatížení z křídla dveří je přenášeno válečky na nosník.

  Konzolová brána se spodním nosníkem

  Na svém místě jsou:

  • se spodním nosníkem;
  • prostřední paprsek;
  • horní paprsek.
 • Přívěsné.Tato konstrukce má také paprsek, ale spočívá na obou pilířích na obou stranách brány.Má také speciální strukturu,podobné písmenu „P“ pouze s hranami ohnutými dovnitř.Uvnitř jsou také válečky, na nich visí dveřní křídlo.Takže se plátno pohybuje.

  Závěsná konstrukce

 • Zatahovací na kolejnici.Kolejnice je namontována v zemi, válečky jsou připevněny ke spodní části křídla brány.Plátno se valí podél vodítka.Konstrukce je nejjednodušší, ale mínus je, že kolejnice a samotné válce jsou zaneseny sněhem, špínou, listy.

  Posuvné brány na kolejnici

Což je lepší

Je obtížné říci, který design je lepší.Z hlediska spolehlivosti je nejlepší volbou struktura odpružení.Vše je snadné a spolehlivé, prakticky nezničitelné.Brány tohoto typu se v podnicích používají po celá desetiletí.Jejich nevýhoda spočívá v tom, že paprsek omezuje výšku příchozího transportu, což je někdy důležité.Ale dnes existují modely s kompozitními paprsky, které umožňují otevřeným branám odstranit můstek nad vchodem a vrátit jej na místo.

Nejlevnější a nejjednodušší implementace je železniční systém.Nejjednodušší je sestavit tyto posuvné brány sami.Problémy, které se vyskytnou během provozu, však činí nepopulární.

Ze všech výše uvedených struktur je nejdražší a nejobtížnější provést konzolový nosník, nicméně je to nejčastěji instalovaná: správně vyrobená, nezpůsobuje během provozu nepříjemnosti.Při výběru je třeba mít na paměti, že pokud je instalován na pravé nebo levé straně brány, je nutná vzdálenost jeden a půl krát větší než je šířka plachty: kromě samotného křídla je zde takétechnická část, která vyčnívá ze strany asi o polovinu délky.

Podrobnosti o typech posuvných bran, konstrukčních a konstrukčních prvcích jsou uvedeny ve videu.

Jak vyrobit konzolové posuvné brány

Tato konstrukce je dobrá, protože nad průchodem nejsou žádné paprsky.Ale je nejdražší v zařízení.Nejde ani tak o systém válečků, ale o potřebu založení s kovovými hypotékami, ke kterému se pak připojí konzolový nosník.Pokud již existují póly, základ se nalije před něj a podél plotu na délku technického prodloužení, což je nutné pro kompenzaci zatížení vytvořeného plátnem.

​​

Kompletní sada konzolových vrat

I když si konzolové posuvné brány vyrábějí vlastníma rukama, je sada sestávající z vodicího paprsku, válečků, koncových válců a lapačů obvykle zakoupena od společnosti..Všechny náhradní díly se počítají na základě rozměrů čepele, materiálu rámu a typu pouzdra: hmotnost je nezbytná.Proto je vhodné předem stanovit všechny tyto parametry.

Při znalosti délky nosného paprsku můžete vypočítat požadovanou velikost základny.Podle typu - jedná se o pásový základ, pod ním se vykopává základová jáma pod hloubkou zamrzání půdy (pro každou oblast je odlišná), ve které jsou vyztužené podpěry pokládány pod desky s válečky a jsou instalovány také stojany.Tyto stojany pak připojí sadu horních válečků, které drží plátno a zabraňují jeho kývání.

Jak vypočítat základ pro upevnění prokonzolový nosník

Ve výpočtu není nic složitého.Délka nadace je téměř poloviční.Pokud je rozpětí 4 metry (šířka průchodu nebo vzdálenost mezi sloupky), pak by měl být základ 1,8 - 2 m. Šířka je 40 - 50 cm, hloubka by měla být nižší než hloubka zamrzání půdy pro danou oblast.

Základ pro konzolový nosník při konstrukci posuvných bran

Základová jáma je vykopána o dalších 10 - 15 cm hlouběji - pod polštář štěrkopísku.Tento základ je vyztužen (podle typu pásky ), ve své horní části je k výztuži přivařen kanál (18 nebo 20) a vše je nalito betonem.Kanál je nastaven na „nulovou“ úroveň, to znamená, že by měl být na stejné úrovni s úrovní země nebo s materiálem, kterým je loděnice dokončena.

Připravená výztuž a zabudovaný kanál

Existuje levnější a rychlejší možnost, ale její spolehlivost je nižší než výše popsaná.Do země jsou přišroubovány tři šroubové kovové hromady, k nim je přivařen kanál.

Instalace válečkových ložisek

Čepy jsou přivařeny k zapuštěnému kanálu, poté jsou ke šroubovým spojům připevněny plošiny s válečky.Někdy najdete možnosti, když jsou platformy přivařeny přímo k hypotéce.To je špatně.Existuje poměrně vysoká pravděpodobnost, že se základna nebo sloup oplocení zmenší.I nepatrný posun - a vaše brána nebude fungovat.Pokud lze válečky vyjmout z čepů, čepy se štěpí a všechno se zavede na místo, jak nastavit, zda je plošina svařovaná?Odříznout?Obtížné, dlouhé, bezzáruky.V tomto případě je tedy lepší dělat vše podle pravidel.

Příklad připevnění válečkových destiček

Při nákupu věnujte pozornost válečkovým vozům a samotným válcům.To jsou nutně utěsněná valivá ložiska.Obvykle jsou uspořádány do dvou řad po 4 kusech.Tuk v nich musí být odolný proti mrazu - dolní teplotní limit je -60 ° C.Zkontrolujte plošinu, na které jsou namontovány.Měl by být ocelový, litý, dobrý kov s pozinkovaným povrchem, potažený ochranným tukem.

Nosný nosník je naválcován na válečky, takže nesou hlavní zatížení

Válce válcujte.Každý by měl jezdit bez námahy a neměl by hrát (neměl by se potáčet ze strany na stranu).Pak si můžete být jisti, že se brána bude pohybovat snadno a posuvný mechanismus bude fungovat dlouho (některé společnosti poskytují 10letou záruku).Koneckonců, většina zatížení padá na válce, protože jejich kvalita je klíčovým bodem, stejně jako vyvážený design plátna.

Zbývající instalační kroky budou jasněji popsány ve fotoreportáži: brány jsou sestaveny nezávisle, bez zapojení odborníků.

Přečtěte si o automatizaci výkyvných bran zde.

Posuvné brány pro kutily: fotoreportáž s vysvětlením

Tyto brány byly vyrobeny na základě hotové sady, vyrobily samotný rám a také samostatně namontovaly.

Vrata byla stanovena v Moskvě, ceny byly metropolitní.Byly nainstalovány v roce 2010, od té doby jsou sady mnohem levnější.Například „čerstvá“ cena jednotky pro web o hmotnosti nepřesahující 400 kg (tam je až 1,2 tuny) je asi 100 USD, ale jedná se o možnost rozpočtu.Během výstavby byly komponenty od Rolling Center (ty nejlepší na trhu v té době) zakoupeny pomocí 6 metrů vodícího paprsku.Horní chytač a držák byly také objednány samostatně.Všechno s dodáním stojí asi 600 dolarů.

Byly rovněž zakoupeny následující materiály:

 • profilové potrubí 80 x 60 mm - 6 m, 60 x 40 mm - 18 m, 40 x 20 mm - 36 m;
 • kanál - 180 mm - 3 metry, 200 mm - 2,4 metry;
 • vyztužení 12 mm - 6 m;
 • elektrody - 2 kg;
 • barvy - 3 plechovky, kartáče, nýty;
 • cementové pytle M-400 - 5;
 • vlnitá lepenka byla zakoupena během výroby plotu.

Schéma posuvných bran s rozměry

Prvním krokem bylo přivaření rámu brány protizávažím.Rám (v černé barvě) byl vyroben z profilové trubky 60 x 40 mm, propojek a vnitřního rámu (šeřík) z trubky 40 x 20 mm.Vodicí paprsek je svařen dolů.

Jak se vařil rám

Vnitřní rám se vařil odsazený od okraje - 20 mm na každé straně.Je tedy výhodnější upevnit profilovaný list, pokud je to žádoucí, můžete jej zevnitř posunout.

Jak svařovat profilovou trubku 40 x 20 mm

Nejprve byl nalit základ.V ní byla instalována armatura, shora nad kanálem se zády nahoru.Dva stojany v blízkosti kanálu z profilované trubky 80 x 60 mm.Jeden stojan přiléhá k sloupku, druhý je svisle zarovnán ve vzdálenosti 120 cm a poté jsou zavěšeny na válečcích, které drží plátno nahoře.Na druhou stranupodél sloupku počítadla byl nainstalován kanál 180 mm.

Ke sloupku počítadla byl připojen kanál 180 mm

Přizpůsobení

Na protikusuzápadky jsou upevněny k kanálu nad a pod, což zabrání visení bran ve větru.

Zarážky namontované na přijímacím sloupci

Horní a dolní západky

Dalším krokem je instalace desek.s válečky.Jsou připojeny k hypotéce.V tomto případě se jedná o kanál, protože se ukázalo, že prostor je velký.Když byl základ vytvořen, byl příliš vysoký, protože desky byly přivařeny přímo k hypotéce.To je nepraktické: pokud se válec zlomí, jeho změna bude problematická.Obvykle je přivařena podložka, ke které je poté připevněna podložka s válečky.

Válečkové podložky jsou svařovány a „zasaženy“ válečky

Hotový dveřní rám je jednoduše naválcován na pevné válce.

Fotografie křídla na kolečkách z různých úhlů

Po instalaci na nosný nosník se na obou koncích nasadí zátky.Na druhé straně je také instalováno trvalé kolo, které v uzavřené poloze zasahuje do dolního pasti, zvedá bránu a odstraňuje zatížení z válců.

Instalace zátkového a přítlačného válečku (paprsek na fotografii je vzhůru nohama)

Nyní, aby brány „nechodily“ v horní části (nejsou nyní fixovány), sady horních válečků jsou připevněny k stojanům (80 x 60 mm) - jeden na stojan.Jsou prakticky oblečenirám.Nyní válečky uvnitř jej drží nahoře.

Horní válce jsou namontovány na stojanech a zachycují horní okraj brány

Takto vypadají nainstalované horní válce

) Vše, posuvné brány vlastníma rukama, jsou smontovány a připraveny k provozu.

Jak vypadají posuvné brány ze dvora

Máte-li jakékoli dotazy, podívejte se na video.Je v ní sestavena hotová souprava, celý proces bude jasnější.

Video

Několik videí s různými vzory posuvných bran.První je konzolový na středním paprsku.Nebude problém se sněhem, ale vzhled ze dvora je pod průměrem.

Ekonomická varianta: posuvné brány pro rozdávání.Konstrukce je extrémně jednoduchá.

Další domácí možnost.Zde je v trubce 60 x 60 mm rozřezána mezera, do které jsou vloženy válce.Konstrukce je převzata standardně, sestavená z různých komponent.