Jak vyrobit police a stojany v garáži

Aby „dobré“ v garáži nerušilo pohyb, je nutné nějakým způsobem uspořádat jeho skladování.Nejvhodnější stojany pro garáž.Je-li k dispozici dostatek místa, mohou být vytvořeny na celé zdi nebo dokonce na několika stěnách.Pokud ve spodní části není místo, musíte se posunout nahoru - aby police byly pod stropem.Není to nejlepší volba, ale někdy jediná.Nicméně stojany v garáži stojící na podlaze jsou bezpečnější, zejména pokud jsou bezpečně připevněny ke zdi (aby se zabránilo nepříjemným situacím).

Která police je lepší: svařovaná nebo šroubovaná

Regály pro garáže jsou vyrobeny ze dřeva a kovu.Dřevěné z velké části neoddělitelné - na hřebíky a šrouby.Obvykle se instalují trvale, připevněné ke zdi.Kovové regály lze svařovat.Pak jsou neoddělitelné.Na šroubových spojích jsou stojany.Tyto konstrukce jsou mobilní, v případě potřeby je lze rozebrat.Jejich nevýhodou je nedostatečná tuhost, protože v takovém spojení je vždy určitá vůle.Aby byla struktura stabilnější, je připevněna ke stěnám.K tomu je možné k extrémním stojanům přivařit (přišroubovat) kovové desky s otvorem.Vsuňte berlu do této díry(dříve vyvrtání otvoru o něco menšího průměru ve zdi).

Jednou z možností je rám vyrobený z profilové trubky a police z překližky

Svařované i šroubované stojany pro garáž dobře slouží, ale svařované konstrukce jsou běžnější.Sklápěcí možnost je zvolena ve dvou případech.První je, že je možné se přestěhovat do jiné garáže a veškeré vybavení bude muset být přepraveno, a struktura váží stovky kilogramů, takže pohyb kolem je problematický.Druhý - neexistuje možnost ani touha používat svařování (pokud je regál pro garáže proveden rukama).Zbytek obvykle dává přednost svařovaným - jsou stabilnější a se zkušenostmi ze svařování se sestavují rychleji.

Kovové regály z děrovaných rohů jsou stále v prodeji.Jsou také mobilní a lze je rozebrat, ale jsou spojeny pomocí háčků (na příčných nosnících) a drážek (na stojanech).Takové skladovací systémy jsou pohodlné - police můžete uspořádat do požadované výšky.Jejich minus je drahý.

Konstrukce a rozměry

Konstrukčně je regál pro garáž tvořen regály, příčníky a police.Někdy, aby se zvýšila tuhost, také dělají boční utahování na zadní straně - dva ocelové pásy svařované /šroubované k extrémním stojanům diagonálně.Vyrovnávají boční zatížení a zvyšují celkovou stabilitu a spolehlivost.

Regály v garáži lze vyrobit podle tohoto výkresu (přibližné rozměry jsou uvedeny)

Rozměry - výška a hloubka polic - jsou vybírány téměř libovolně - v závislosti naco máte v úmyslu uložit.Jedinou věcí, kterou je třeba pečlivě vybrat, je délka rozpětí - vzdálenost mezi stojany v jedné sekci.Závisí to na tuhosti materiálu, který se rozhodnete použít: police by se neměly ohýbat ani při plném zatížení.U těžkých věcí /předmětů je rozpětí asi 1,5 metru, pokud zatížení není příliš velké, lze vzdálenost zvětšit na 2 metry, ale rozhodně nestojí za to udělat víc.Pokud potřebujete stojan pro delší garáž, vložte mezilehlé stojany, vzdálenost mezi nimi stále nesmí být větší než 2 metry.

Pár slov o výšce polic v regálu.Nejnižší police může být zvýšena z úrovně podlahy o 50-70 cm (v případě potřeby i více).Nejtěžší předměty jsou zde obvykle umístěny.Zbývající police mohou být vyrobeny v různých výškách 30 cm - to je nepohodlné a nepraktické.Obecně by měla být na polici, která je 35-37 cm, umístěna optimální plastová láhev o objemu 1,5 litru. Tato vzdálenost je vhodná pro použití.

Co jsou vyrobeny z

Jak již bylo uvedeno, police do garáže jsou vyrobeny ze dřeva a kovu.Dřevěné mají nižší hmotnost, je snazší pracovat se dřevem, ale nevydrží takové těžké náklady.Kovové jsou těžší (občas těžší), ale můžete na ně také položit slona.

Stále existuje otázka ceny.Válcování kovů nyní není vůbec levné.Pokud si koupíte všechno na trhu nebo v obchodě, cena jednoho stojanu (spolu se spotřebním materiálem) bude stát za stejnou cenu jako hotový.Jediný skutečný způsob, jak ušetřit peníze, je nákup kovuv kovovém skladu s celými biče (každý je 6 ma 12 m), a pak se rozřeže na kousky požadované délky.Řezání může být přímo na základně, musíte za služby platit navíc, ale částky jsou velmi malé.V takovém případě budete moci snížit náklady asi o 20-30%.

Jedna z možností rozvržení

Řezivo stojí méně ve srovnání s kovem.Ale nemyslete si, že náklady budou malé: musíte si koupit kvalitní dřevo bez uzlů, a to je třída „elity“ nebo „prémie“ s odpovídající cenovkou.Takže to nebude fungovat velmi levně.

Vyrobeno ze dřeva

Provozní podmínky v garáži nejsou zdaleka nejlepší - zvýšená vlhkost, mráz, střídání mrznutí /mrznutí a někdy i teplo.Ne moc dobré na dřevo.Proto musí být veškerý materiál před prací ošetřen antibakteriálními a ochrannými látkami.Vezměte dřevěné výrobky pro venkovní použití, protože podmínky v nevyhřívané garáži jsou podobné.Můžete si vybrat nástroj, který současně tónuje povrch, který má být ošetřen, a váš produkt nelze malovat.Po zpracování se materiály suší a teprve poté začnou fungovat.

Jak se připojit k tyčím

Při spojování částí dřevěného stojanu můžete pro tesaře použít standardní metody - ve čtvrtině nebo půl díře.Pokud je to pro vás obtížné, můžete hřebíky a pažby a pro posílení spojení použít kovové rohy a /nebo patch desky.

Další bod: je lepší si ho nasadit na nehty ane pro samořezné šrouby.Ukazuje se stabilněji, méně spojení je „volných“.Pokud zvolíte možnost s výztužnými deskami, mohou být namontovány na samořezné šrouby.

Dřevěný stojan na garáž

Nyní ve velikosti: pro stojany obvykle používají lištu 50 x 50 mm, pro příčníky můžete použít stejnou lištu nebo trochu tenčí - 50 * 30mmPodlaha je vyrobena z:

Nejlevnější jsou prkna a překližka.Laminátová dřevotříska je mnohem dražší, ale nemusí být natřena, a to je dobré plus.Aby nedošlo k přílišnému utrácení, můžete vzít první a poslední listy do svazku na základnách - jsou poškrábané a jsou mnohem levnější.

Dřevěný stojan v garáži - výkres s rozměry

Další bod: na policích z dřevotřísky zůstává otevřený boční řez.Pokud to nebude zpracováno, při zvyšující se vlhkosti budou čipy bobtnat, police se budou deformovat.Abyste tomu zabránili, potřete okraje silikonem.S takovým zpracováním se na dřevotřískové desce nic nestane.

Kov

Pokud se rozhodnete vyrobit kovové stojany pro garáž, výběr materiálů je širší - existují dvě možnosti pro válcování kovů plus standardní řešení pro skladovací prostory (perforované rohy).Můžete také použít kovové části určené pro jiné účely - například jsou vhodné ocelové kabelové nosiče nebo kabelové kanály používané při komunikaci.

Kabelové kanály a police - pohodlné a nikolivelmi drahé

Takže, z čeho je rám kovového regálu v garáži vyroben:

 • Z kovového rohu s tloušťkou kovu 3-4 mm.Šířka rohové police je 25-45 cm - v závislosti na plánovaném zatížení.Odolný, ale na kov náročný materiál, hodně váží, je drahý.
 • Profilové potrubí (v průřezu obdélníkové).Při nižší spotřebě kovu (tloušťka stěny je menší) má ve srovnání s kovovým rohem lepší vlastnosti pružnosti (je obtížnější se ohýbat), je odolnější vůči kroucení.Přibližné rozměry stojanů 50 x 50 mm nebo 40 x 40 mm, na příčkách 50 x 25 mm nebo 40 x 25 mm.
 • Stojany jsou vyrobeny z profesionální trubky a příčníky z rohu.Tloušťka kovu je 2 - 3 mm, šířka police je 25 mm nebo více.Rozkládají roh, takže položená podlaha je jako v „hnízdě“.

Podívejte se blíže na to, jak jsou umístěny rohy

Podlaha na policích je vyrobena ze stejných materiálů jako pro dřevěné police (deska, překližka, OSB), Dřevotříska), pouze příležitostně jsou přidány nestandardní možnosti, které se používají s dřevěným rámem ostře kvůli vysoké hmotnosti - plechu.

Deska zůstává optimální pro většinu regionů - spolehlivý, ne příliš drahý materiál.Je nutné brát sexuálně, bez uzlů (s minimem uzlů) o tloušťce 21 mm nebo více.Ošetřit antiseptiky, poté malovat.

Výhodou kovových polic je vysoká spolehlivost s malou tloušťkou, nižší cenou, hmotností a „objemem“.Musí být také natřeny, nejprve očištěny od rzi, poté projít konvertorem rzi azákladní nátěr, pak - barvy a nejlépe ve dvou vrstvách.Mimochodem, je nutné zpracovat kovový rám.Pak stojan v garáži nebude rez.

Vlastnosti montáže kovových stojanů

Kovové stojany lze svařovat nebo montovat na šrouby.Při svařování obvykle nevznikají žádné otázky.Je-li použit roh, je možné se překrývat - při položení polic není patrný rozdíl 3-5 mm.Pokud si přejete, můžete přeříznout přebytek v jedné z polic, butt-weld, ale ořezávání zabere spoustu času a stejně neuvidíte velký rozdíl.

Jak řešit rohy pro hladké spojení

Při montáži rámu pro stojan na šrouby je pořadí následující: nejprve se čtverce bočních stěn a police sestaví zvlášť, pak se zkroucují dohromady.Pro každé spojení jsou žádoucí nejméně dva šrouby - pro větší tuhost (menší vůle).

Jsou-li stojany pro garáž sestaveny z vlastních rukou z profilového potrubí, je pořadí prací odlišné.Nejprve jsou boční stěny smontovány a jsou k nim připevněny krátké příčky.Ukazuje dva obdélníky s příčníky.Pak jsou spojeny příčníky.

Metody šroubového připojení profilových trubek

Jak provést připojení, viz fotografie.V jednom případě je stále potřeba svařování - pro svařování „paty“, ve druhém bez ní - vystřihněte „uši“, ohněte se a držte se jich.

Existuje i jiná cesta - speciální systémy krabů.Jedná se o kovové desky s vybráními vytvořenými pod profilem.Trubky jsou položeny do drážek, pak dvadesky jsou přitahovány k sobě pomocí šroubů.

Krabové systémy pro profilové trubky

Takové spojení pravděpodobně nebude vydržet velmi velká zatížení, ale je zde nepopiratelné plus - nemusíte vrtat hromadu děr do kovu.V profilované trubce je to jistě snazší než v silnostěnném rohu, ale stále to vyžaduje hodně času a úsilí.

Mimochodem, šrouby používají M8, respektive M6, jsou pro ně nutné velké otvory.Nejjednodušší je vyvrtat tenkou vrtačku a poté ji rozšířit na požadovanou velikost tlustou.Ale i při této objednávce budete potřebovat solidní množství cvičení.Aby byly méně přehřáté a méně pravděpodobné, že se rozbijí, umístěte vedle ní plechovku vody a pravidelně snižte vrták.

Uspořádání, schémata, kresby, nápady

V garáži potřebujete nejen stojan, ale také pracovní stůl a stojan pro ruční nářadí - všechny druhy klíčů a další drobnosti, které jsou mnohoa je těžké přijít s konkrétním pohodlným úložištěm.

Ve středu stojanu lze vytvořit pracovní stůl.To je výhodné - vše, co potřebujete, bude po ruce, nemusíte neustále chodit do regálů.

Regál pro garáž s pracovním stolem je výhodný

Pracovní stůl může být součástí systému nebo můžete vytvořit dva samostatné moduly, mezi kterými můžete nainstalovat požadovanou tabulku.Pokud toto uspořádání není příjemné, bude možné změnit konfiguraci - alespoň dát roh.

Pokud jde o stojan na nástroje.Existuje tovární varianta - děrovaný plech s držáky na něm zavěšenými.Myšlenka je velminení to špatné, kromě ceny.

Vhodné))

Jako obvykle existuje několik domácích produktů (jaké jsou garáže bez nich) na stejné téma.Myšlenky lze snadno implementovat, možná ne tak elegantně, ale pohodlně:

 • Na deskách desky z dřevotřísky, překližky, vyplňování hřebíků pod každým nástrojem.Aby nedošlo k záměně, kde něco pověsit - zakroužkujte nástroj na místě a natřete ho nějakou barvou.

  Všechno je v pořádku a na svém místě

 • Pro těžší vybavení - velké klíče atd.K připojení vodičů z drátu můžete použít mřížku.Hřebíky na zeď.

  Volba pro těžší a objemnější nástroje

 • Vytvořte do něj tyč s otvory vyříznutými, do které nástroje spadnou.

  Není těžké vyrobit tento stojan na nástroj vlastníma rukama

A pokud si přejete, můžete to všechno položit na kolečkách - stojan na nástroj je mobilní.To je případ, pokud v teplé sezóně dáváte přednost práci s autem na ulici.

Můžete se snadno vrátit zpět, kam chcete

No, pro inspiraci ... aby byly všechny nástroje na místě))

Úplná objednávka))