Jak vyrobit pouliční květináče

Zdobení dvora, zahrady nebo letního domu je fascinující a zdlouhavý podnik a vyžaduje také slušné materiální náklady.Chcete-li ušetřit peníze, můžete mnoho věcí na výzdobu zahrady /pozemku udělat sami.Tentokrát budeme mluvit o tom, jak vyrobit pouliční květináče pro květiny.Podrobně se zabýváme výrobním procesem dvou materiálů - dřeva a betonu.Jedná se o nejplastnější a nejlevnější materiály, ze kterých můžete dělat velmi dobré věci.

Množství květin ozdobí jakoukoli krajinu nebo dům

Dřevěné květináče

Dřevo nemusí být tou nejlepší volbou pro výrobu pouličních květináčů, ale je velmi cenově dostupné, plastové, snadno zpracovatelné.Protože pravděpodobně populární.Dřevěné pouliční květináče mohou být vyrobeny ze zbytků desek, překližky odolné vůči vlhkosti, dřeva, kmenů stromů, pařezů, starých sudů a van.

Z prken a překližky

Pokud chcete, aby květináče zůstaly po dlouhou dobu ve své barvě a nezměly šedé, ale nějakým způsobem malovalynechcete zakrývat barvy (jako olej), budete si muset koupit olej na dřevo.Dává dřeva stín, ale ponechává póry viditelné (jako skvrna).Tento olej ji po cestě „konzervuje“, chrání před plísněmi, hmyzem a plísní.

Je nejjednodušší vyrobit květináče z desek obdélníkového nebo čtvercového tvaru.Je nutné odříznout několik kusů stejné délky, dát dohromady krabici a přibít dno.

Dřevěné květináče na květiny z prken

Aby dno takového květináče nekvetlo, musí být zvednuto na nohy.V nejjednodušší verzi mohou být čtyři malé kousky desky přibity ke dnu, v rozích.Je tu touha - můžete se pokusit vyrobit více ozdobných nohou (jako na obrázku výše).

Při přibíjení prken se nesnažte lamel velmi strhnout.Při zalévání budou bobtnat a pokud budou přibité, mohou se zvednout.Neměli byste však zanechávat příliš velké mezery - Země se může probudit skrz dno.

Jiným způsobem, jak vyrobit pouliční květináč ze dřeva, je například vyřezat čtyři stejné kusy dřeva o malém průřezu 25–25 mm.Použijte tyče jako strukturální žebra, hřebíky k nim, připevněte dno zespodu.Tato možnost je dobrá v tom, že takové květináče mají okamžitě nohy.

Druhou možností je vyrábět dřevěné květináče na květiny

Na stejném principu můžete vyrobit květináč z překližky odolné proti vlhkosti.Vystřihněte boky a připojte je k tyčím.Namísto hřebíků se obvykle používají vruty do dřeva a bude také potřeba vrták.Předtímutáhněte šroub, vyvrtejte otvor.Připevněte boční stěnu k liště z lišty, vyvrtejte ji, 1 cm od okraje.Průměr vrtáku je o 1-2 mm menší než průměr samořezného šroubu.Za prvé, blok nebude prasknout, a za druhé, upevňovací prvky jsou v překližce snadnější.Místo dřevěných rohů si můžete vzít kov, lépe - z nerezové oceli.

Další verze květináče je z dřevěného trámu (foto níže).Zde je to stále jednodušší - ohýbají dřevo tak, že spára je v jedné rovině, pak v jiné.Po položení každého paprsku je přibitý na ty, které jsou umístěny níže.Hřebíky musí být v rozích, na dlouhé straně můžete také hřebíkovat dvakrát nebo dvakrát.

Pouliční květináč pro květiny ze dřeva

Je to jednoduché.Problémy mohou nastat pouze u první řady.Může být připevněn k nějakému dnu, například k kusu nepromokavé překližky sražené z desek, vyvrtaných otvory pro odvod vody.

Květináče kombinované s lavičkou

Kterýkoli z těchto květináče lze kombinovat s lavičkou.Ukáže se nádherný koutek pro relaxaci.Taková skupina může být umístěna na zahradě, poblíž vchodu, někde na místě, poblíž altánu nebo domácí malé fontány.

Z pařezů a polen

Staré stromy musí být pravidelně vyťaté na zahradě nebo v chatě.Z jejich pařezů a kmenů můžete také vyrobit pouliční květináče na květiny.Nejprve si povíme o tom, jak používat kmeny.Je lepší neloupat kůru, takže vzhled květináče bude více dekorativní.Podle tohonápady, kmeny nakrájené na klády nějaké výšky.Můžete řezat běžnou ruční pilou, ale rychleji pomocí motorové pily.Tyto kulatiny mohou být postaveny, mohou být položeny na bok.

Z kusů kmenů stromů se pro květiny vyrábějí vynikající dekorativní pouliční květináče

Hlavním úkolem je odstranit část dřeva, aby mohl být kontejner naplněn zeminou.Existuje několik způsobů odstranění jádra.Obvykle se vrtat a vrtat velký průměr.Kónický vrták nebo lopatka (jako na fotografii) funguje lépe.

U této vrtačky je jednodušší odstranit jádro

Udělejte tolik otvorů, kolik chcete.Závisí to na druhu rostlin, které chcete v tomto květináči zasadit, ale obvykle - 15–20 cm. Můžete udělat spoustu děr - čím tenčí stěny, tím snazší je odstranit.

Zdi jsou ničeny dlátem nebo širokým dlátem.Na rukojeť těchto nástrojů se udeří kladivo a kusy se oddělí ostrou čepelí.Takže se postupně uvolňuje jádro.Potom se okraje výsledného kontejneru mírně zarovnájí pomocí stejné techniky.

Alternativa k vrtáku

Pokud má pahýl velký průměr, můžete použít sekeru nebo krumpáč.Pouze je nutné pracovat opatrně, aby nedošlo ke zničení stěn.U zdí můžete použít vrták a nakonec nakreslit vnitřek hrnce stejným sekáčem.

Další možností je provést některé řezy sekerou, rozdrtit dřevo a udělat uvnitř oheň.Ale bude to fungovat včasdát ven - otázka.Ohořelé vnitřnosti se pak odstraní dlátem nebo dlátem.

Květináče pro pařezy a kmeny stromů mohou mít různé velikosti

Mimochodem, velmi zajímavé skladby lze získat z velmi staré a shnilé paluby.Je očištěno od velmi drolícího se dřeva.V tomto případě je vnitřek vyzvednut velmi snadno - vnitřek kmene je nejprve rozpadlý.Zbytky mohou být pokryty dřevěným olejem a zastavení ničení na určitou dobu.

Velmi zajímavé kompozice se získávají z shnilé paluby.

Tyto vyhloubené paluby nebo pařezy vytvářejí vynikající květináče.Některé nápady na design jsou shromažďovány ve fotogalerii.

Petúnie lze zasadit do květináče z pařezu.Ve vysokých stoncích je ampelaceous vypadat lépe
V nízkých pařezech několik rostlin s ozdobným listím a jedna nebo dvě květiny s velkými jasnými květinami
Řezání vyhloubené paluby do prstenů, připevnění dna ke dnu, můžete vytvořit dvě nebo tři vrstvy květináčů
Pěstování takového ornamentu bude trvat dlouho, ale vypadá to magicky
Silné kořeny jsou zabarveny, půda se také nalije mezi rostliny a vysadí se rostliny
Zajímavý plot kolem trávníku- květináče z pahýlů se střídají jednoduše s paluby
Závěsné kvetoucí řasy vypadají skvěle na vysokém pařezu.
Chornobrivtsi jsou nenápadné květy s dlouhoudoba květu
Navrhnout zahradní zahradní potok jako dům pro víly
Petrklíče kvetou dříve v pařezech - dostávají více slunce a jsou vyšší od studené Země
]
A dokonce pařez, v jarní den ...
Hezký vlak

Z vany a jiných bednářů a

Nejjednodušší způsob, jak vyrobit pouliční květináče pro květiny, je ze starých sudů, van a jiných nádob, které se již nepoužívají a nemohou být použity kvůli stáří, ale je škoda je zahodit.Mohou být lehce zpracovány brusným papírem - ručně nebo připojením příslušné trysky k vrtačce /brusce.Poté mohou být natřeny, lakovány pro venkovní použití nebo olej na dřevo.A můžete zasadit rostliny.

Sudy řezané podél

Sudy jsou řezány a v jakékoli rovině.Ale pokud se rozříznete, musíte si dát desky dohromady.Proříznuté přes sudy jsou dva identické (nebo téměř) květináče.

Varianta domácí květináče pro květiny, které vypadají jako barel

Ani staré dřevo nelze zpracovat.Takže složení vypadá přirozenější.Ale ne ve všech stylechkvětináč se vejde.V tomto případě použijte speciální barvy pro venkovní práce, které lze použít na dřevo.

Vše je jednoduché s vany nebo polovinami sudů

Pouliční květináče vyrobené z plastu s dřevěnou podšívkou

Pokud navenek máte rádi dřevo, ale chcete, aby byl vzduchotěsný, aby se po zavlažování na místě nevislo, můžete plastovou nádobu přilepit dřevěnými prkny.Prkna jsou ošetřena antiseptiky, malovaná, sušená.Pak můžete začít přeměňovat plastovou nádobu (kbelík, nádrž, hlaveň) na květináči pro pouliční květiny.

Upevněte nohy ke dnu nádrže

Nejprve se do dna vyvrtají otvory.O průměru - 10-14 mm.Nechte dvě protilehlé zóny na okrajích neporušené.Zde připojíme „nohy“ - dva lišty, seříznuté tak, aby nevyčnívaly z obrysu hlavně.Můžete jej připevnit na šrouby, vyvrtat otvor pod hlavou tak, aby byl hardware „zapuštěný“.

Plastovou hlaveň lepíme prkny

Vezmeme univerzální lepidlo, které je vhodné pro lepení plastů a dřeva, a na něj lepíme prkna.Čím užší lamely, tím více bude povrch monolitický.Takové pouliční květináče na květiny nevyschnou a nenapučují se.

Domácí květináče na beton z betonu

Beton je dobrý, protože může být nalit do jakéhokoli tvaru.Plastové, skleněné, kovové, dřevěné, hliněné nádoby a dokonce i lepenkové krabice.

Pouliční květináče na květiny zbetonování je snadné vlastníma rukama

Je nejpohodlnější pracovat s plastem - snadno se z něj odstraní.Ještě jednodušší se sklem, ale takové formy jsou obvykle k dispozici.Nešlo to - jsou rozbité.

Jaký beton použít

K výrobě pouličních květináčů můžete použít obyčejný beton, který se skládá z cementu a písku v poměru 1: 3/4 (portlandský cement není nižší než M 400 ařeka čistý prosetý písek).Povrch takového květináče bude monofonní, šedý.V některých případech to vypadá stylově a šedá barva neodvádí pozornost od hlavní - od barev.Ale v žádném případě vždy.

Dekorativní betonové výrobky vypadají zajímavěji.Nazývá se také umění, umění, architektonické, akrylové, polymerobetonové.Celé toto označení stejného zboží.Architektonický beton obsahuje kromě cementu a písku polymerní přísady, malé fragmenty přírodních minerálů, některé mají barviva.Povrch nádoby z dekorativního betonu je hladší, zajímavější a rozptýlený přírodními kameny.Konkrétní forma závisí na zvoleném složení.Některé typy dekorativního betonu jsou uvedeny na níže uvedené fotografii.

Některé typy dekorativního betonu

Povrch květináče z dekorativního betonu je hladší, zajímavější a rozptýlený přírodními kameny.Konkrétní forma závisí na zvoleném složení.Některé typy dekorativního betonu jsou uvedeny na fotografii výše.

Na co se vyrábějí formybetonový hrnec

Lze použít jakoukoli formu, téměř z jakéhokoli materiálu.Je důležité, aby nezmokla a udržovala si tvar po dobu 4-5 hodin.Pak se beton zapne a už se drží.Proto vytvářejí formy i z tlusté lepenky, dobře lepí uhlí a stahují ho spolu s pásy “ze skotské pásky.Z karonu je ale možné vytvářet formy pouze pro malé květináče - pro malou skupinu rostlin.Ale forma může být libovolná.

Forma pro výrobu konkrétního květináča vlastními silami

Ve skutečnosti potřebujete dvě formy - jednu pro vytvoření vnějšího povrchu, druhou - mnohem menší velikost - se vloží do první atvoří zónu, do které se následně nalije půda a vysadí se rostliny.Vnitřní tvar je vybrán na základě rozměrů plánovaného květináče, ale tloušťka stěny by neměla být menší než 3 cm.

Betonové květináče pro květiny vyrobené z plastových forem

Lze použít plastmisky, sklenice, nádoby, podnosy, sklenice vody - velké i malé.Můžete srazit formu desek, překližky, kusů jiného listového materiálu.Na tom nezáleží.Cokoli, cokoli, co přijde na mysl k použití.

K výrobě vázy z betonu lze použít jakýkoli kontejner

Existuje mísa nebo mísa zajímavého tvaru?Také vhodné.A pro vytvoření vnitřního objemu lze najít něco těžkého, nejlépe správné formy, ale to rozhodně není zásadní.Dokonce i bowlingová koule udělá.Je to dobré, protože je těžké a hladké - vyjměte tomůže být snadné.

Kovová mísa a bowlingová koule - vytváří vynikající květináč

Kulaté květináče vypadají nejlépe, ale nalezení vhodného tvaru není snadné.Obvykle se jedná o plastové nádoby nebo skleněné kuličky, které se po vytvrzení betonu rozřežou /rozbijí.

Výrobní proces

S cementem je možné pracovat pouze při teplotách nad +5 ° C.Ideální podmínky jsou + 20 ° C a vysoká vlhkost, ale teplota je důležitější.Místo, kde necháte beton „dozrát“, by mělo být ve stínu.

Našli jste vhodné formy, smíšený cement.Neměl by být příliš tenký, ani příliš tlustý.Neměla by kapat ze špachtle nebo lopatky, ale neměla by být tak suchá, aby z ní mohla něco oslepit.

Práce musí být prováděna rukavicemi - beton velmi rychle koroduje ruce.K rozložení roztoku potřebujete špachtle nebo něco podobného, ​​dlouhou tenkou tyčinku nebo kovovou tyč k odstranění vzduchu.Přesto bude nutné buď velký kontejner s vodou nebo kus plastové fólie.

Vy sami přijdete s formulářem

Formuláře bereme, ošetřujeme je nějakým mazivem.To je nezbytné, aby květináče mohly být z formy snadno vyjmuty.Lze použít tyto přípravky:

  • Nelepivý varný sprej.Neškodné a efektivní.
  • Speciální spreje na beton.Stojí mnohem víc, ale účinnost je stejná.
  • Motorový olej.
  • Univerzální mazivo VD-40.

Možná fungují i ​​jiné vlaky, ale ty jsou ověřeny.

Vytváří se jedna ze sloučenin.Velké - uvnitř, malé - venku.Nalít roztok do velké formy na dně s vrstvou 3-4 cm, vyrovnat.Bude to dno.Pokud chcete odtokové otvory ve spodní části, vložte trubky.Můžete použít kov, rozdělit je na kousky 3-4 cm dlouhé, také ošetřit vnější tukem.V tomto případě by měla být tloušťka dna rovna výšce těchto trubek.A umístěte je přísně pod spodní část druhého formuláře.

Jak vyrobit květináč květináčů z betonu vlastníma rukama

Na řešení jsme vložili druhý formulář.Je-li světlo, do něj nalijeme malé kameny, štěrk, oblázky, písek.Mezery mezi dvěma stěnami jsou vyplněny roztokem.Pokud to materiál dovolí, použijeme klepací kladivo podél stěn, abychom vzali tyč nebo tenkou tyč, propíchli roztok na dno a otočili jej ze strany na stranu.Díky těmto činnostem - klepání a pronikání - vzduchové bubliny vycházejí z betonu, trochu se usadí.Tento postup lze několikrát opakovat.Potom vezmeme nějaký hladký předmět (například lžíci), posypeme tukem a vyrovnáme horní část stěny.zkuste udělat stranu co nejrovnoměrněji - pak je těžké s tím něco udělat.

Formu vyplněnou betonem přikrýváme kusem polyethylenu a necháme ji v této formě alespoň jeden den.Po dni lze formulář odstranit, ale banku zatím nemůžete použít.Může být spuštěn do nádoby s vodou a ponechán tam po dobu jednoho týdne.Další možností je přikrytí filmem a stříkáním třikrát až čtyřikrát denně vodou.Sprej hojně až do úplného naplněnípotemnění.Nezapomeňte zakrýt film.Po asi 10-14 dnech, můžete začít pěstovat rostliny.To je vše, nyní si můžete vyrobit konkrétní pouliční květináče pro květiny vlastníma rukama.

Dokončení betonového květináče

Pokud se vám povrch hrnce nelíbí, můžete jej vyzdobit.Nerobte květináč příliš světlým.Je to pouze pozadí pro květiny a zeleň, které budou v něm vysázeny.Existují tradiční metody - malování, exotičtější - dekorace mozaikami, kousky rozbitých keramických dlaždic nebo oblázky.

Při malování vyberte barvu, která je vhodná pro beton, povrch je předem natřen (aby barva lépe držala a neodlupovala se vločkami).

Pro povrchovou úpravu dlaždicemi nebo oblázky se na povrch položí vrstva lepidla na dlaždice (pro venkovní použití) o tloušťce 5–6 mm a do ní se vtlačí oblázky.Na oblázcích s kamínky je třeba pečlivě pracovat, odstranit kamínky stopy - pak se neodstraní.

Květináče na beton vyrobené z barevných oblázků

Hotový květináč se nechá uschnout, dokud lepidlo nevyschne (na obalu je uveden čas).Švy lze poté drážkovat pomocí standardní spárovací hmoty pro dlaždice.Je nevhodné pracovat, mezery mezi oblázky jsou příliš úzké.Můžete zkusit použít tenké plastové proužky nebo úzké stehy pro dlaždice.

Květináče ze stavebních betonových tvárnic

Duté betonové tvárnice s velkými buňkami jsou vhodné pro výsadbu rostlin.Půda se nalije do buněk, vysadí se květiny.Vydejte setakové bloky mohou být celá zeď.Recept je jednoduchý, ale velmi účinný.

Květináče vyrobené z betonových tvárnic

Originálnívýzdoba květináčů
Hotové domácí květináče a květináče vyrobené z betonu pro pouliční květiny
Dolní a široká mísa - může být vyrobena z umyvadla
Dokončení betonového květináče s kousky dlaždic
Celá kompozice v jednom stylu
Dokončení betonového květináče s oblázky
Umění (polymer) beton v povrchové úpravě není ndostane
Kbelík může mít také tvar

A konečněvideo master class o tom, jak vyrobit květináč z automobilové pneumatiky.