Jak vyrobit skleník: 8 návrhů a spousta nápadů

S malým pozemkem je obtížné bez skleníku.Chcete-li pěstovat sazenice, získat včasnou sklizeň, zakrýt je před možným zamrznutím, teplem, aby rostliny v květovém záhonu kvetly dříve - to vše lze provést pomocí tohoto zařízení.A dělat skleník vlastními rukama není obtížné.Existují velmi jednoduché návrhy, jsou složitější, ale výroba některého z nich nevyžaduje zvláštní vzdělání.

2) Rám pro skleník může být vyroben ze dřeva (desky), kovu (rohové, profilové trubky nebo tvarovky) nebo trubek z PVC (kulaté nebo čtvercové).Pokrývají skleník se stejnými materiály jako skleník :filmem, španělem (také nazývaným agrofibra nebo netkaná krycí látka), polykarbonátem a sklem.Protože je velikost skleníků menší (rostliny ve sklenících jsou obsluhovány venku), požadavky na ně nejsou tak přísné: ani silný vítr na ně nezatěžuje.

Velikosti skleníků

Vzhledem k tomu, že rostliny jsou obsluhovány venku ve skleníku, je vybrána její šířka, aby vás bylo pohodlné.o manipulovat s rostlinami vysazenýmiblíže ke středu.To určujete empiricky: posaďte se a pokuste se rukou dosáhnout určité oblasti.Změřte vzdálenost.Získejte šířku skleníku pomocí jednosměrného přístupu.To je, pokud je skleník umístěn tak, že na druhé straně se k němu nemůžete dostat (například proti zdi).Pokud se můžete přiblížit ze dvou stran, tento výsledek zdvojnásobte.

Je důležité pracovat pohodlně

Vzdálenost pro každou osobu je jiná: ovlivňuje růst a fyzickou kondici.Nesnažte se úspory, takže je širší, než je nutné.Budete muset trávit spoustu času trávením, pěstováním, hnojením a dalšími pracemi.Pár hodin v nepohodlné poloze a žádná síla nezůstane.Proto je lepší udělat skleník trochu užší, ale do práce to bylo výhodné: při práci s potěšením vynakládáte méně úsilí.

A délka skleníku je vybrána na základě rozložení stránky.Je libovolná.

Jednoduchý skleník vyrobený z oblouků pro film nebo spanbond

Tento skleník je vyroben z několika prken sražených na požadovanou velikost, oblouků z PVC trubek, které jsou připojeny k dřevěnému podkladu.Vrcholy těchto oblouků jsou nahoře spojeny paprskem nebo stejnou trubkou.Pokud se jedná o paprsek, musí být dobře zpracován zaoblením okrajů tak, aby se fólie neroztrhla.

Jednoduchý skleník vyrobený z desek a PVC oblouků

Jak opravit oblouky

Jak opravit oblouky zTrubky z PVC na rámu skleníku.Upevněte nejčastěji kovovou perforovanou páskou.Vezměte malý kousek z toho 5-6 centimetrů, šrouby ašroubovák.A upevněte je na obou stranách.Pro spolehlivost můžete dvakrát.

Toto upevnění lze opakovat dvakrát

Přesně stejným způsobem je můžete upevnit zevnitř, abyste je udrželi těsní, přidejte tyče.

Oblouky skleníku jsou upevněny uvnitř rámu

Další možnost: pohonné úseky výztuže blízko rámu, na ně namontujte trubky a teprve poté je upevněte svorkami k deskám rámu.Tato možnost je spolehlivější.

Jak číst vysoké postele (pro vyšší výnosy) zde.

Jak zafixovat fólii

Fólii můžete připevnit k PVC trubkám na oboustrannou pásku.Ale pouze v případě, že byl film použit levný polyethylen: je nemožné jej odtrhnout, aniž by došlo k jeho poškození, a polyethylen netrvá déle než rok.Takže pro sezónní skleník je tato možnost z kategorie „levný a veselý“.Druhou metodou jsou speciální svorky pro upevnění fólií a vše, co je může nahradit, je kus staré hadicové řezy podél, svorka pro trubky, které se používají pro montáž potrubí, kancelářských pořadačů atd.

Jak jinak můžete film upevnit na loukách ve skleníku nebo ve skleníku

Je také účelné upevnit tyč ze dvou stran podél okrajů filmu.Chcete-li to provést, ořízněte fólii déle, než je nutné, zabalte lištu nadměrně a připevněte na ni fólii.Nyní máte kousek filmu, na jehož krátkých stranách jsou tyče připevněny.Nechte jednu na jedné straně, házejte druhou na druhou.Nyní není potřeba filmtlačit na zem kameny: dobrý blok drží.Je také vhodné otevřít skleník s ním pro ventilaci, navinout film a položit na něj.

Blok omotaný kolem okrajů fólie usnadňuje práci

K upevnění filmu můžete použít malé hřebíčky, ale pod víčka vložte podložky.Pracujte rychleji se sešívačkou se sponkami.Aby se film v bodech připojení neroztrhl, je položen něčím.Můžete - hustý cop nebo jen pruh látky, a upevňovací prvky by do něj již měly být zatlučeny.

Způsoby upevnění filmu k prutu a obloukům

Silnější varianta

Pokud je třeba vytvořit skleník sPVC oblouky jsou spolehlivější, dřevěné stojany jsou přibity k základně desek ve středu krátké strany.Na žebro je připevněna deska, do které jsou předvrtány otvory o průměru větším než je vnější průměr trubek.

Tento skleník lze použít nejen k pěstování papriky nebo lilku.V případě potřeby můžete po pěstování postranních sloupků uvázat okurky nebo rajčata

Během instalace je trubka provlečena otvorem.Můžete jej opravit na bocích, jak je uvedeno výše, nebo to udělat jiným způsobem: předinstalovat kolíky do tyčí a položit na ně trubku.

Jak opravit podélný nosník v regálech

Nejjednodušší skleník

Co dělá trubky z PVC tak dobréže se snadno ohýbají.Skutečnost, že váží trochu.Ideální pro lehký přenosný skleník, zejména v kombinaci sspanbond.Tento materiál lze šít.Vezměte kus o hustotě 30 kg /m2, s kroky 50-60 cm, aby do něj šňůry.Pro stahovací šňůru sešívejte přes pás ze stejného materiálu o šířce asi 10 cm (je šitý z obou stran).Vložte trubky vyříznuté do požadovaných délek dovnitř.

To by se mělo ukázat jako: krycí materiál s klenutými křídly

Nyní to vše lze nainstalovat na postel: kolíky ve dvou řadách s jednou a druhou přileptena straně postele, dali jste na ně dýmku.Okamžitě získaný hotový skleník.A co je výhodnější: rostliny otevřete a zavřete jednoduše sbíráním nebo rozprostřením spanbondu na oblouku.Jedná se o velmi pohodlné dočasné horké lože: jakmile to není potřeba, lze jej během několika minut vyjmout a složit.

Skleník - nikdy to nemůže být snazší

Přečtěte si o systémech zavlažování kapek pro zahradu, skleník a skleník.

Trojúhelníkový skleník vyrobený z desek

Tento skleník je vhodný pro sazenice, ale můžete ho vyrobit pro pepř a lilek.Uprostřed základny je přibitý stojan.K tomu jsou dvě nakloněné desky.Průřez je trojúhelník.Pokud je potřeba skleník dlouho, přibližně každý metr instaluje stejný design.Všechny vrcholy jsou spojeny dlouhou tyčí nebo trubkou.Jednoduchý a pohodlný design pro tento skleník.

Okurky se s ním pěstují pouze do doby, než se začnou kroutit.Pod okurkami je odstraněn krycí materiál, sloupky jsou přibity (přišroubovány) ke stranám, mezi nimiž je provaz tažen.

Trojúhelníkový skleník vyrobený z prken

Zde je návodredo takový skleník na okurky

Skleníkové „boxy na chleba“ a „motýl“ - foto

Tento design se nazývá „boxy na chleba“, protože je jeden v jednomvypadá jako plastová nádoba na chléb.Také se zvedne jeho kryt, schovává se za druhou polovinou.Když se podíváte na fotku, pochopíte všechno.

Takovou krabici na skleníkový chléb lze svařovat vlastními rukama z profilové trubky

Existují dva typy takových výrobků: otevření na jedné nebo obou stranách.Pokud to není hluboké, můžete pracovat s otvorem víka na jedné straně.Pokud je šířka větší než metr, bude to snazší, pokud je přístup dostupný ze dvou stran.Tato konstrukce se dvěma otevíracími stranami má svůj vlastní název: „Šnek“.

Na vyrobeném rámu je natažena spanbondová fólie, ale pro tento design je populárnější polykarbonát.

Druhé provedení se liší typem otevírání dveří.Její klenba je také vytvořena na obloucích, ale otevírá se na kloubech (viz obrázek).

Motýlí skleník: v otevřené poloze se kryty podobají křídlům

Lze je instalovat přímo na zem nebo na připravený základ z cihel nebo dřeva.V některých případech se kryty neotevírají okamžitě ze země, ale je zde malá strana 15-20 cm.

Zde si přečtěte, jak vytvořit krásnou zahradu (dekorativní a funkční).

Z improvizovaných materiálů

Proměním zbytečných věcí v užitečné výrobky - to se nerovná našim lidem.Skleníky jsou vyrobeny z takových věcí, z nichžnikdy si nemyslíš.

Například ze starých okenních rámů můžete snadno vytvořit skleník vlastními rukama.Při výměně oken se nespěchejte a zahoďte je.Můžete z nich udělat vynikající skleník.Kromě toho může být design odlišný.Nejjednodušší je případ, sražený z desek, ke kterému je rám okna připevněn shora jako kryt (samozřejmě se sklem).

Jednoduchý skleník vyrobený z rámečků: dřevěné pouzdro, ke kterému je připevněn starý okenní rám na kloubech

Aby rostliny dostaly maximální světlo, zvětšte jednu ze stran rámu (které směřují na jih nebo na východ).Existují různé rámečky, kterékoli z nich lze použít pro tyto účely.Na důkaz - fotogalerie skleníků z rámečků, které vytvořili vědomí majitelé.

Dva rámy vytvořené z domu: rostliny jsou pokryty průvanem a boční stěny mohou být pokryty fólií
Existuje rámová sestava?Proč to rozebírat?Prostě udělejte případ pro své rozměry
A můžete také nainstalovat dva vedle sebe.Dostanete dlouhou postel
A můžete také vytvořit harmoniku tak, aby rámy příliš nevyčnívaly

Z barelů vyrábějí skleníky.Zakryjte starý deštník z průhledného filmu nebo řezané plastové kanystry na vodu.

Skleník ze starého sudu

Způsob pěstování okurek

Můžete si vyrobit domácí skleníkvyrobit z plastové nebo pěnové krabice.I když "dělat" - to se říká hlasitě.Vše, co potřebujete, je vytáhnout film.

Všechno geniální je jednoduché

Existuje plastová krabička?Lze je přizpůsobit pro sazenice

Mini skleníky pro sazenice

Pro ty, kdo pěstují sazenice pro vlastní zahradu nebo květinovou zahradu, jsou velké objemy zbytečné.Potřebujeme malé skleníky.Navíc, mnoho pěstování sazenic na balkonech.Všechny výše uvedené konstrukce lze použít pro balkóny v menších velikostech.U velmi malých přistání můžete obvykle vzít plastové podnosy na vejce.Na jedné straně získáte kontejner na půdu a místo přístřeší bude kryt.Podívejte se na další nápady na fotografii.

Z dřevěných prken vytvořte takový skleníkový kabinet a ušijte jej polykarbonátem
)
Plastový podnos na vejce lze použít také jako minipár pro sazenice
Krabička je sestavena z proužků, je vloženo sklo, je natažena fólie nebo spanbond, je připojen polykarbonát.Mini skleník pro sazenice je připraven
​​
Oblouk vyrobený ze silného drátu připojeného k krabici na horní straně filmu.Skleník je připraven na balkon
Použití plastových lahví je již známé, pouze tvar je nestandardní.Láhev je pouze nakrájena a uvnitř je vložena sklenice se sazenicemi a můžete ji zasaditvpravo dole ...
Další způsob, jak vyrobit malý skleník
Jejich plastový podnos může být samostatným skleníkem pro sazenice vysazené v zemi
]
Další konstrukce malého skleníku na balkóně z oblouků
A jedná se o přenosný mini skleník pro rostliny

Do-it-yourself skleník může být sestaven během několika hodin.Nebudou muset být stavěny žádné komplikované struktury.Všechno je velmi jednoduché, ekonomické a praktické.