Jak vyrobit strečový strop

Pokud chcete mít dokonale vyrovnaný strop rychle a bez prachu - existuje pouze jedna cesta ven - vytvořte strečový strop.Je nepravděpodobné, že byste si mohli film vytvořit sám, ale hotový si můžete vytáhnout sami.To se může stát někdy důležitým způsobem daleko od města, kam se instalační firmy neúčastní nebo bude jejich příjezd příliš drahý.V tomto případě je instalace natažení stropu vlastními rukama cestou ven.

Jedna z konstrukčních možností pro zavěšené stropy

Druhy, jejich srovnávací charakteristiky

Existují dva napínací stropytypy: z PVC fólie a tkaniny.Liší se svými vlastnostmi a vzhledem.Film nepropouští vodu, která v bytě může sloužit jako povodňové pojištění shora.Neexistuje však žádná záruka, že bude podporovat hmotnost.Kromě toho má fólie otvory pro příslušenství.Tato skutečnost je pouze s „vedlejším účinkem“, který dává materiálu, a také tím, že nedovoluje průchodu páry a vzduchu.

Plus tkáňstropy je přesně jejich schopnost propouštět vzduch a vodní páry.To je důležité například pro dřevěný dům, kde je tato kvalita požadována.Je možné vytvořit stropy z PVC fólií v dřevěném nebo srubovém domě, ale v důsledku rozdílů v teplotě nebo tlaku se na něm mohou objevit vrásky a vrásky.Existuje řešení - je lepší zaplnit mezery, které v takových budovách vždy existují, a nainstalovat větrací mřížku (nebo několik), která zkombinuje prostor shora a zespodu a eliminuje nepříjemný jev.

Příklad řady barev fólií

Druhou výhodou textilních stropů je jejich velká šířka.Tkaniny jsou až 4-5 metrů.Najdete 6 metrů, ale na zvláštní objednávku a odpovídající - speciální - cenu.Pro většinu pokojů je však tato šířka dostatečná pro oči.Proto se tento typ často nazývá bezešvý: není nutné prošívat plátno.

Nevýhodou natahovacích stropů látky jsou jejich vyšší náklady a omezenější výběr barev.Existuje však mnohem více textur: pod kůží, sametem, imitací matného skla a dalšími.Také na tomto základě vypadá tisk fotografií jakéhokoli typu skvěle.Ale pokud chcete jasný lesk, může to být pouze z PVC fólie.Tkaný povrch je matný nebo mírně lesklý.

Stretch strop texturou tkaniny (stěny jsou také dokončeny pomocí stejné technologie)

Mimochodem, s jasným leskem, musíte být opatrní.Pokoj samozřejmě vizuálně zvyšuje.Vzhledem k odrazu světla a předmětů.Ale přesněreflexe a může hrát vtip s vámi.Všechno se odráží ve stropě.A co leží také na skříňkách.A odpadky a prach.Doslova všechno.Nezapomeňte na to také.

​​

Dalším srovnávacím parametrem je provozní režim teploty.Natahovací strop z PVC lze provozovat pouze při pozitivních teplotách.Při 0 ° C se stane křehkým, po -40 ° C se rozpadne.Pokud instalujete takový strop v nevytápěné místnosti, může přežít zimu nebo dva (pokud neotevřou dveře náhle v chladírně).Ale pak to nevyhnutelně zlomí.Tahové stropy jsou nenáročné na teploty, takže je lze zamrznout.

Příprava k instalaci

Protahovací strop může být instalován během několika hodin.Ale příprava, stejně jako připojení osvětlení někdy vyžaduje ještě více času.Tak pojďme začít.

Nejprve vyčistíme vše, co může spadnout ze stropu.To je velmi důležité pro estetiku.To vše je vidět prostřednictvím napětí stropu.

Strop připravený k instalaci: vše je čištěno, jsou instalovány hypotéky na osvětlení

Pokud je film bílý nebo světlý, mohou skrz něj být vidět tmavé skvrny, pokud existují.Stejný problém existuje v srubu: bude vidět tmavý strop.V takovém případě ji můžete předběžně opláštit nějakým materiálem (překližka, sádrokarton atd.), Který je potažen bílou barvou.Jako možnost - střílejte bílý materiál (dokonce i parozábranu).

V jaké fázi opravy bych měl uvést

Instalace podhledůProvádí se po uplynutí hlavních „špinavých“ opravných stupňů, zatímco jsou stěny zarovnány.Můžete před tapetováním a můžete - poté.Obě možnosti jsou nedokonalé.A tady je proč:

 • Pokud jsou stěny již vloženy tapetou, při instalaci bagety se špiní.Abyste se vyhnuli znečištění, musíte zdi zavřít, a to je čas navíc.
 • Pokud po instalaci přilepíte tapetu, musíte pracovat velmi pečlivě: filmy (pokud jste ji vytáhli) jsou velmi snadno roztrhané.A s takovou prací je velmi snadné to zlomit.

Co je pro vás méně zla - vyberte.V jiném období to není možné.

Namontujte stropy poté, co byly provedeny všechny prašné práce na rovných stěnách

Kde a v jaké výšce jsou pevné

Existují dva typy profilů - na strop a na zeď.Strop se používá v případech, kdy je z nějakého důvodu nemožné upevnit nosnou konstrukci ke stěnám (vedení na požadovaném místě je velmi nestabilní materiál).V ostatních případech nasaďte bagetu na zdi.

V jaké výšce jsou bagety upevněny? Pokud neexistují žádné zkosení, ve výšce 4–5 cm pod křižovatkou se stropem.Proč ne nahoře?Protože síla stěny je nižší a může se rozpadat.Zatížení při použití PVC fólií je slušné, takže nosnost je důležitá.Kromě toho je na tomto místě často kladeno vedení a může být poškozeno.Při zapojení proto buďte opatrní a označte zónu, ve které se nachází.Další taková rezerva výšky umožňuje použití širšího rozsahu příslušenství.JakVidíte, existuje dost důvodů.

Bagetu musíte upevnit na rovnoměrné zdi ve vzdálenosti 4–5 cm od hlavního stropu

Pokud stěny v místnosti nejsou rovné, ale chcete nainstalovat zavěšený strop,zarovnejte oblast, ve které bude bageta připevněna. Pokud se tak nestane, bude se ohýbat, což bude zřetelně viditelné zespodu.

Na zdi z pěnového betonu na stěnu je připevněno dřevo a na ní je bageta.Takto je generované napětí přenášeno hlavně na paprsek a na stěnu dochází méně napětí.

Pro normální napětí stropu musí být napnuto v přísně vodorovné rovině.Proto najdou nejnižší bod stropu, položí od něj stejných 4–5 cm a poté na všech zdech odrazí vodorovnou rovinu.Takže vzhledem ke stávajícímu stropu může být rozdíl výšek odlišný.

Rozdíl oproti hlavnímu stropu může být nerovnoměrný ....

Nejvhodnější je nakreslit čáru pomocí maskovací šňůry (tenká šňůra „znečištěná“ ve volném barvivu, jako je modrá).

Pokud se rozhodne vyrobit dvouúrovňový strečový strop, připevní se ke konstrukci ze sádrokartonu. Pokud držák padá na jednu z vodorovných kolejnic, vše je v pořádku a není problém.Pokud je nižší nebo vyšší, musíte přidat zisk.Může to být profil upevněný na správném místě nebo pás z překližky o tloušťce 5-6 mm.Obě metody byly vyzkoušeny a fungují dobře.

Při instalaci v místnosti, jejíž stěny jsou obkládány, připevňují bagetu 2 cm pod okraj dlaždice.Je důležité, aby pod ní nebyly žádné mezery.

Zapojení a zástavba svítidel

Protože se v napínacích stropech používá více nízkoenergetických výbojek (ne více než 40 W u žárovek a 35 W u halogenových), vyžaduje se větší počet lamp.Ve středu je kromě hlavního lustru i periferní osvětlení.V tomto případě se obvykle používají vestavěná světla.

Ukazuje se, že podél stropu vede mnoho vodičů.Musí být dobře a správně upevněny.Pokud je v dřevěném domě natažený strop, jsou všechny elektrické dráty položeny do ohnivzdorných trubek, speciální vlnité hadice nebo montážní krabice.V ostatních případech je stačí upevnit na strop pomocí montážních pásek nebo spon.

Spolehlivý způsob, jak upevnit kabeláž

Pro instalaci svítilen do roztaženého stropu se vyrábějí vestavěné prvky.Jejich konstrukce závisí na typu lampy a je vybrána pokaždé samostatně.Je žádoucí, aby plafondy směřovaly dolů nebo nebyly blíže než 40 cm od stropu.Jinak se po chvíli objeví nažloutlé skvrny z přehřátí.

Nejlepším možným řešením při výběru svítidel pro napínací strop je LED.Dávají silný proud světla, vydrží velmi dlouho, „vytáhnou“ dost elektřiny a prakticky se nezahřívají.Mínus je velká cena.Ale to se ospravedlňuje rychle - úspora elektřiny.

Postup instalace

V této části budeme hovořit výhradně o instalačních akcích, bez jakýchkoli dalších bodů, kterých je mnoho (o nich níže).Úchytný strop jakéhokoli typu je připevněn ve speciálním profilu, který je upevněn po obvodu místnosti.Způsob připevnění se volí na základě toho, které stěny:

 • berou hmoždinky pro cihly a beton;
 • na dřevo, samořezné šrouby;
 • pro křehké materiály (mušlí, pórobeton) - nejprve zafixují trámový dřevěný trám, pak se k němu připojí bageta.

Bageta se upevňuje instalací upevňovacích prvků každých 15–20 cm. Pro napínání fólií je lepší udělat krok 15 cm, u tkaných fólií je možné vzít i 20 cm. Profily pro textilie a filmy se liší, ale podstata se nemění.Ale dále v instalaci existují rozdíly.

Bageta se připevňuje každých 15–20 cm

U PVC fólie

Je třeba zdůraznit, že manipulacemateriál by měl být používán opatrně, protože je snadno poškozen ostrými předměty.Tato technologie využívá vytápění na vysoké teploty, což znamená, že dříve bylo všechno vyjmuto z místnosti, která by mohla být poškozena.

Jak nainstalovat

Po montáži profilu zbývají pouze čtyři kroky:

 • Fólie se narovná, zavěšuje (bez napětí) na technických svorkách v rozích..Nejprve jsou fixovány první dva rohy úhlopříčky, potom druhý.
 • Použitím výkonné tepelné pistole se film (a vnitřní vzduch) zahřeje na 50–60 ° C.
 • Elastická fólie byla stažena, harpuna je zasunuta do bagety.Dělají to špachtlí (špachtlí) se zaoblenými konci (fólie se snadno ořízne a to je jeden z jejích nedostatků).
 • Pokud je teplota stále vysoká, je-li k dispozicitechnologie, technologická mezera je uzavřena ozdobným skluzem.

  Postup instalace stretch stropu

Instalace stretch stropu lze považovat za úplnou.To vše lze provést vlastními silami, ale pomocí pomocníků.Je to však pouze proces samotný a stále existuje spousta doprovodných: příprava stěn, připojení lamp, instalace obtokových kroužků pro lampy a potrubí, pokud existují.

Druhy profilů pro filmy

Obecně existují dva systémy pro připevnění stropů z PVC: harpuna a klín (korálek).Nedávno byly použity výhradně postroje harpuny, protože umožňují lepší a rovnoměrnější roztahování plátna a také umožňují jeho opakovanou montáž /demontáž.

Při připevňování filmu došlo ke stížnostem na klínový systém: poklesla a zúžení bylo problémem, protože přebytečný materiál byl po instalaci odříznut.Tento způsob upevnění pro vinylové (PVC) podhledy se proto prakticky nepoužívá, ale při instalaci textilních stropů funguje dobře.

Klínové a harpunové systémy

U harpunového systému se v továrně svařuje podél okraje plachty speciální plastový profil, který se vkládá do jiného - našroubovaného po obvodu.Tvar je navržen tak, aby měl vynikající přilnavost.Zároveň však po instalaci po celém obvodu zůstává technologická mezera.Jeho speciální úzká základní deska (bageta), která může být bílá nebo tón filmu.

Harpoonův systémstanovení stropu stretchové fólie

Existuje stejná forma stejného systému - „bez mezer“.Zde je harpuna vyrobena tak, že film přilne ke zdi pevně, bez mezer.Vypadá úhledně, ale jeho nevýhodou je vyšší cena.

Toto je pohled v řezu na systém bez mezer pro připevnění stropů z PVC

Mínus připevnění harpuny při vyšších nákladech na systém.Další nepříjemný moment: při měření místnosti a výrobě plátna je nutná vysoká přesnost.Nepřesnosti vedou k ochabnutí, vráskám a vráskám.

Materiál rámu

Profil namontovaný na stěnách může být z hliníku nebo může být vyroben z odolného plastu.Kvalitní plast není o nic méně spolehlivý, ale váží méně, snadněji se instaluje (můžete jej připevnit přímo na šrouby bez prvních otvorů) a také vážit méně.Protože mnoho instalačních programů to dává přednost.

Plastové profily přitahují spotřebitele za nižší cenu.Takže jsou zřídka proti.

Pro látkové plátno

Ihned lze říci, že látkové stropy ostrých předmětů se nebojí a nemůžete s nimi být obzvláště mandloví.I když se zlomí, díra se neodchyluje.To může být dobře "oprava", takže nic nebude vidět.Tkanina je však těžší než fólie, proto se používají pouze hliníkové profily: dokážou bez problémů snášet hmotnost.Ale stojí víc, což je plus vyšší cena samotné tkaniny (ve srovnání s PVC).

Lze použít pouze tisk fotografiína tkanině

Dalším znakem je, že tkanina není zahřívána.Jednoduše to vytáhnou a zafixují do bagety.Proto není nutná zvláštní přesnost při vzorování plátna.Řezá se s přídavkem 10-20 cm: pro snadnou instalaci.Přebytečné množství se pak odřízne.

Na jedné straně se jedná o plus - jednoduchou instalaci.Na druhé straně - mínus: můžete táhnout nerovnoměrně.Před oříznutím je možné vše napravit, ale po ... můžete ho jen stáhnout do menší místnosti.

Jak nainstalovat

Stejně jako dříve se nejprve profil zašroubuje po obvodu místnosti.Poté se přivede a rozloží tkanina napínaného stropu.

Instalace stretch stropu z tkaniny

Nejprve je položen na podlahu podél krátké zdi.Po zvednutí okraje na několika místech (po asi 50–60 cm) se upevní jednoduchým vložením do profilu.Snaží se začít s hranou rovnoměrně, aby nedocházelo k žádnému zkreslení.

Vytáhli plátno pryč ze zdi (krok 2 na fotografii), vklouzli do postranních profilů jeden po druhém: pak na jedné straně a na druhé straně.Konečně druhá krátká strana je pevná.Ukazuje se strop s prohnutým, ale víceméně rovnoměrně narovnaným (krok 3).

Dalším krokem je úplné narovnání tkaniny a její zasunutí do profilu pomocí speciální špachtle.Pokud má obvod místnosti dobrou geometrii, můžete se soustředit na zbytek: měla by být stejná délka.Ale i při pečlivém vyrovnání zůstávají malé záhyby poblíž bagety.Rovnají se vyhříváním - vysoušeč vlasů v budově, ale na středníteploty.Jakmile je vše zarovnáno, přebytečná tkáň je oříznuta.

Druhy profilů

Jak již bylo zmíněno, táhlo stropu se fixuje zasklením nebo pomocí klínovitého systému.Průřez bagety je velmi podobný průřezu použitému pro fólii.

Bagety pro tkaný strečový strop

Existuje další systém Clip-on, vyvinutý společností Clipso, výrobcem textilních stropů.Instalace je mnohem pohodlnější, ale také dražší.

Fotografie některých zajímavých variant

Existuje mnoho variant a designových řešení pro strečové stropy, které můžete snadno vytvořit jedinečným vývojem.Materiál je plast, kombinovaný s téměř všemi materiály.Dokonce iu těch, které se nezdají zapadat do textury, jako je například strom.Ale vypadá to jen tak.Níže uvádíme několik příkladů zavěšených stropů v dřevěném domě.Jak vidíte, všechno jde dobře.

Fotografie vstupní haly v domě z kulatiny se zavěšeným stropem
)
Teplé barvy filmů dokonale padnou
​​
Kombinace tradičního bílého stropus paprsky - vypadá skvěle
Množství světla umožňuje použití tmavých barev na stropě
Lesklý zavěšený strop v srubu
Matná bílá na pozadí dřevěných stěn- vypadá skvěle
Tradiční design s nekonvenčním materiálem
Velmi zajímavá možnost

Toto je možná technologie, která vám umožní realizovat opravdu jakoukoli fantazii.Chcete zlato na stropě - snadno potřebujete samet - žádný problém, fotografie - vyberte si, který z nich.Počet úrovní a jejich tvar je omezen pouze představivostí.

Lampy hrají významnou roli při vytváření efektu
Roztažený strop s fototiskem - dokonce i mapa světa
Nádherná hra světla - směrové reflektory profilm
V koupelně můžete použít strečový strop
Lesk dokonale zapadá do minimalismu a špičkových technologií
Matné filmy nebo tkaniny jsou kompatibilnís jakýmkoli interiérem
Můžete ukázat vše, covhodné
Městské scenérie jsou oblíbené
Moderní styl je také kombinován s strečovými stropy
Hlavní věcí je vytvoření harmonie
Zajímavá hra barev)))
Černobílý strop astejná dekorace pokoje
Roztažný strop v obývacím pokoji
K dispozici jsou také možnosti pro dětský pokoj
Zlato pro luxusní interiéry v klasickém stylu
Optimální řešení s příslušenstvím