Jak vyrobit tabulku země

Uspořádání letního domu je neustálý proces.Stavíte něco, vylepšujete to.Kromě toho je nábytek neustále vyžadován a stoly jsou v zemi nejvíce žádané.A dal do zahrady a blízko domu, a také do altánu.V tomto článku je na příkladu hotových projektů popsáno, jak si vyrobit tabulku pro letní sídlo vlastními rukama.

Domácí stůl z palet

Materiál pro tentoDemontované palety sloužily jako stůl.Samozřejmě můžete použít nové desky.Pouze jedna podmínka - musí být suché.Můžete si koupit suché (to stojí více) nebo koupit obyčejné, dát je někde do větraných komínů a vydržet je po dobu nejméně 4 měsíců, nejlépe půl roku.Obecně je jakýkoli nábytek, včetně zahradních lavic, vyroben ze suchého dřeva.

Sestavujeme stůl na ulici - vložte jej do altánu, proto nebudeme lepit desky desek, ale upevníme je zespodu pomocí prken.Toto je velmi jednoduchý stůl a velmi levný.

Po prozkoumání palet dostaneme desky s individuální barvou a vzorem.Trochu vykouzlíme a několikrát je posuneme různými způsoby, dosáhneme požadovanéhovýsledek.Ukázalo se, že je to docela pěkná deska.

Z desek sestavujeme pracovní desku

Bereme boční části palety.Používáme je pro rám stolu.Nejprve je brousíme hrubým brusným papírem a poté je jemně doladíme na požadovanou hladkost (zrno 120 a 220).

Boční prkna půjdou ke stranám stolu

Bereme prkna, která zůstala nevyužitá, a připevníme s nimi pracovní desku.Umístíme je na místo, kde jsou spoje desek.K upevnění každé desky pomocí spáry používáme dva samořezné šrouby, jeden na jeden celek - jeden.

Z opracovaných bočnic a dvou desek (také pískovaných) sestavujeme rám stolu.Upevňujeme její díly samořeznými šrouby na konci (dva pro každý spoj).Rám může být na šrouby přilepen nebo také „osazen“.Pouze jejich délka je velká.U každého z nich předvrtáme otvory vrtákem, jehož průměr je o něco menší než průměr šroubů.

Pracovní deska je téměř připravena

Sestavená pracovní deska je převrácená a pískovaná.Pořadí je stejné - nejprve u brusného papíru s velkým zrnem, pak - s jemností.

Další je instalace nohou.Vybereme čtyři desky stejné velikosti, zkontrolujeme jejich délku a v případě potřeby upravíme.Pak znovu brousit.Je to jednodušší než broušení již zašroubovaných nohou.Leštěné desky připevňujeme k rámu.To budou nohy, pro každý - dva samořezné šrouby upevněné v diagonále (viz foto).Pro větší stabilitu instalujeme propojky dole.Od podlahy k překladům můžete nechat asi 10 cm. Vše spojujeme pomocí šroubů tak, aby deskynejsou prasklé, předvrtané otvory.

Nainstalujeme nohy a propojky

Dále přikryjeme stůl pro zahradu lakem.Po první vrstvě se celá hromada zvedne.Neznepokojujte se, je to normální.Bereme brusný papír s jemným zrnem a brousíme do hladkosti.

Stůl pro kutily pro letní dům je téměř hotová.Zbývá jej zakrýt lakem

Po odstranění prachu znovu lakujte.Lak by měl v zásadě ležet rovnoměrně, ale záleží na dřevě, takže může být zapotřebí ještě jeden cyklus broušení /malování.Výsledkem je takový domácí stůl.

Kreativní stůl pro letní dům je připraven k použití

Pokud se vám nelíbí skvrnitá prkna a stopy starých hřebíků, můžete použít stejný design k tomu, abyste z nich vytvořili prkna.Tato tabulka může být pravoúhlá, možná čtvercová.Všechny velikosti jsou libovolné - podívejte se na dostupné místo.

Chatový stůl ze zbytků desek

Tento stolek pro kutilství pro letní dům se sestavuje ze zbytků desek různých plemen a velikostí.Desky z borovice o tloušťce 25 mm a šířce 50 mm šly k rámu desky a zbytky 15 x 50 mm k nohám.Rám vyrobíme podle velikosti, kterou potřebujete.Tento stůl bude stát na verandě a má malou šířku.Ať tedy není široký - 60 cm a délka 140 cm. Výška nohou je 80 cm (v rodině jsou všichni vysoké).

Sestavíme rám, připojíme k němu nohy

Okamžitě vyřízneme dvě desky o délce 140 cm. Chcete-li šířku desky 60 cm, odečtěte dvojnásobnou tloušťku použité desky -je 5 cm. Krátké pruty by měly být 60 cm - 5 cm = 55 cm.Sklopíme rám podle pravých úhlů a zašroubujeme šrouby.Zkontrolujeme, zda jsou pruhy správně složeny - měříme úhlopříčky, měly by být stejné.

Řezali jsme čtyři desky o šířce 80 cm a upevnili je zevnitř na smontovaný rám.Pro každou nohu můžete mít 4 šrouby.

Vyrábíme propojky pod policí

Přizpůsobujeme příčky přibližně uprostřed nohou.Toto je rám pro polici.Police lze použít k zamýšlenému účelu a také zvyšuje tuhost konstrukce.Upevněte striktně v pravém úhlu a zkontrolujte pomocí velkého čtverce.

Rám je připraven

Rám jsme položili na podlahu a zkontrolovali, zda je ohromující nebo ne.Pokud je vše hotové správně, mělo by to stát pevně.Dále vezměte brusný papír nebo brusku a obruste.

Začneme sestavovat desky.Z dokončovacích prací byly desky různých druhů dřeva, některé natřeny skvrnou.Střídáme desky různých barev.

Vyrábíme pracovní desku

Desky pracovní desky upevňujeme pomocí dokončovacích hřebíků a jemně je zakončujeme podšívkou.Na polici jej můžete připevnit pomocí běžných hřebíků nebo samořezných šroubů.Potom se vyrovnáme bruskou.Poslední fází je malba.Velmi nešťastný s výběrem laku.Koupen příliš tmavý, neměl rád vzhled.Musím znovu brousit a malovat jinou barvou.

Je připraven domácí stůl pro letní chatu

Dřevěný stůl s lepenou deskou stolu

Tento design se vyznačuje nohami ve tvaru písmene L.Jsou sestaveny z desek stejné tloušťky.V tomto případě 20 mm.Takže jsou dobrédrženo, je potřeba 5 šroubů.Předvrtejte otvory vrtákem o průměru 1-2 mm menším než je průměr šroubů.Poté vyvrtejte pod víčka otvory pro větší průměr.Průměr je možné zvolit pro nábytkové svíčky vhodné barvy nebo je vyrobit z dřevěné tyče.Další možností je použít tmel na dřevo, do kterého se přidá dřevní prach, který zůstává po mletí.Po sušení a broušení bude obtížné najít stopy.

Nohy označené pro montáž

Při montáži nohou se ujistěte, že úhel je přesně 90 °.Jako vzor si můžete vybrat paprsek.Nejprve je kloub obou částí nohou potažen truhlářským lepidlem, potom instalujeme šrouby v následujícím pořadí: první dva extrémy, poté prostřední a teprve pak další dva.Po zaschnutí lepidla se nohy rozemele, lakují a suší.

Nohy stolu jsou připraveny

Nastal čas na vytvoření desky.Sbíráme jej z desek stejné tloušťky.Přijímáme tak velké, jak je třeba.Můžete použít fragmenty různých šířek.Je pouze důležité, aby všechno vypadalo ekologicky a boční stěny desek byly ploché a dokovací bez mezer.

Po stranách desek vybraných pro stolní desku potřeme lepidlem, položíme je na rovnou plochu (nějaký stůl) a utáhneme je svorkami.V tomto případě se jim podařilo jeden, ale nejlépe ne méně než tři.Upevňujeme je tak, aby ve výsledném štítu nebyly žádné mezery.Odejděte na jeden den.Po odstranění svorek jsme téměř připravenideska.Stále je třeba ji oříznout - zarovnat okraje a poté brousit.Můžete jej řezat skládačkou nebo běžnou ruční pilou.Použití brusky je obtížné získat přímku, ale můžete to zkusit.Po broušení dostaneme krásnou pracovní desku.

Lepíme pracovní desku z desek

Stejnou technikou můžete vytvořit oválnou nebo kulatou pracovní desku.Pouze bude nutné nakreslit příslušnou čáru a přilepit k ní lepené desky.

Aby byl stůl atraktivnější, vytvořte rámeček.Vezmeme tenkou tyč, zpracujeme ji brusným papírem a připevnímeme ji po obvodu desky.Můžete také použít dokončovací hřebíky.Pouze prkna jsou také předem potažena lepidlem na dřevo a poté hřebíky.

Upevníme pás po obvodu

Po zaschnutí lepidla se spoj opět opracuje brusným papírem.

Výsledkem je hotová deska

Nyní můžete opravit nohy stolu.Rám stolu sestavujeme ze čtyř desek (není zde žádná fotka, ale lze ji provést jako v předchozím odstavci).Přilepíme jej k zadní straně desky pomocí lepidla, poté instalujeme potvrzení nábytku přes pracovní desku.Pro potvrzení se vyvrtá předběžná díra s prodloužením pod hlavou.Otvory pro upevňovací prvky jsou maskovány stejným způsobem jako na nohou.

Upevňujeme nohy k pevnému rámu.Vložili jsme je do rámu.Můžete jej připevnit běžnými šrouby.To je vše, udělali jsme si stůl na chalupu vlastníma rukama.

Stůl z desek je připraven

Jak vyrobit zahradní stůl ze dřeva pomocílavice

Pro tuto tabulku byly použity desky 38 x 89 mm (samy se uvolnily), ale můžete mít standardní velikosti.Rozdíl v milimetrech nebude mít významný vliv na výsledky.Na níže uvedené fotografii vidíte, co by se mělo stát.

Pouliční stolek pro letní rezidenci s lavicemi

Ke spojení částí byly použity 16 cm dlouhé kolíky s podložkami a maticemi (24 kusů).Všechny ostatní klouby mají hřebíky dlouhé 80 mm.

Části stolu jsou spolu spojeny čepy s podložkami a maticemi

Části jsou umístěny na místo, průchozí otvor je vyvrtán vrtákem.Je v něm nainstalován vlásenka, podložky jsou umístěny na obou stranách a matice jsou utaženy.Vše je utaženo klíčem.Proč je tato možnost výhodná?Na zimu ji můžete rozebrat a vzít do stodoly nebo do garáže.

Vyrábíme sedačky

Výkres lavice o rozměrech

Podle výkresu řezáme desky na požadovanou velikost.Vše je potřeba ve dvojím množství - na dvě sedadla.Broušíme desky, věnujeme zvláštní pozornost konecům.

Řezáme krátké segmenty, kterými upevňujeme tři sedačky podél okrajů pod úhlem 45 °.Nejprve sestavíme konstrukci, která je připevněna ke spodnímu sedadlu.Bereme desku asi 160 cm dlouhou, na konec připojíme dvě krátké desky řezané pod úhlem.Je nutné připojit tak, aby tato deska byla uprostřed.

Spodní podpěrná jednotka

Potom k výsledné struktuře připojíme nohy (můžete použít hřebíky).Pak přidáme stále řezané desky pod úhlem a vše utahujemečepy se šrouby.

Upevňujeme sedací desky k výsledné konstrukci.Protože se jedná o uliční stůl, nemusíte je klepat blízko.Ponechte mezeru mezi dvěma sousedními alespoň 5 mm.Přibíjíme hřebíky na podpěry (které jsou rozřezány), dva pro každou desku.

Upevňujeme sedadla dohromady

Hotová sedadla upevňujeme čtyřmi deskami o délce 160 cm. Každá noha je připevněna kolíky (pokud chodíte, můžete vložit dva kolíkyumístit je šikmo nebo nad sebou).

Spojujeme nohy s deskami pomocí sponek na vlasy

Sestavujeme stůl

Stůl je sestavován jiným způsobem.Vezměte prosím na vědomí, že pro desky jsou příčné desky na okrajích odříznuty při 52 °.Upevňujeme je v takové vzdálenosti, aby nohy vstoupily.Pro každou desku 2 hřebíky.Můžete dokončit, s malými klobouky, nebo můžete kladivo hluboce, a pak maskovat otvory s tmelem.

Jak vyrobit pouliční stůl ze stromu

Nyní musíme sbírat křížky nohou.Vezmeme dvě desky, zkřížíme je tak, aby vzdálenost mezi jejich konci byla 64,5 cm.V tomto bodě bude nutné dřevo odstranit v polovině tloušťky desky.

Bude třeba jej vyříznout

Na druhé desce uděláme stejný zářez.Pokud je přidáte, objeví se ve stejné rovině.Spojujeme se čtyřmi hřebíky.

Jak vyrobit nohy tvaru X pro zahradní stůl

Stejným způsobem vyrobíme druhou nohu pro stůl.Zatímco stůl není smontován.

Instalujeme stůl

Nyní musíme nohy upevnit ke konstrukci, na které jsou lavice namontovány.Umístili jsme je ve stejné vzdálenosti od laviček a upevnili je pomocí špendlíků.

Instalace stolu

Držák na nohu stolu

Nyní instalujeme desku stolu.Upevnili jsme jej také cvočky.Poslední fází je malba.Tady každý dělá, jak má rád.

Venkovní stůl pro altán s lavičkami

Variace na téma

Podle tohoto výkresu lze lavičky vyrábět samostatně astůl do zahrady.Návrh je spolehlivý a snadno proveditelný.

Oddělené lavice a stůl pro zahradu podle stejného výkresu

Vzhled můžete vylepšit,mírná změna designu sedadel a pracovních desek

Další možnost se samostatnými lavicemi

)

Lakovaná bílá

Tabulka pro kutily: kresby

Udržitelný letní stůl

Jednoduchý stůl s nohami ve tvaru X

Stůl pro zahradu ze dřeva

Domácí dřevěný stůl s příčníkyoh pod