Jak vyrobit udírnu pro udírnu

Kouření je jako metoda konzervace produktů známo již velmi dlouho.Dnes neztratil svůj význam a ani tolik kvůli dlouhé trvanlivosti, ale kvůli chuťovým vlastnostem, které produkt získává.V tomto článku si povíme o tom, jak vytvořit kouřový generátor pro kouření za studena sami.

Tradiční studená udírna

Bez ohledu na druh uzeného masaZdrojem kouře je oheň.U studeného kouření je hlavní věcí to, že kouř je studený nebo teplý, ale ne horký.Maximální teplota je asi + 40 ° C.Za tímto účelem je pár metrů od kuřácké skříně postaven oheň, mezi nimi je položena kouřová trubka.Po této cestě se kouř ochladí na přijatelnou teplotu.

Zařízení různých typů udíren

Instalace komína je zdlouhavý proces.Dymová cesta by měla zajistit normální odvod tepla a musí být vzduchotěsná.K vytvoření komínu můžete použít standardní kovový komín (ale nikoli odgalvanizovaná ocel), ale pro lepší ochlazení kouře je vhodné pochovat potrubí v zemi.Obecně je obtížný úkol.Proto dávají přednost tomu, aby kouřovna uzená za horka - méně problémů - dala na oheň a kouř barel ...

Existuje však jednoduchý generátor kouře pro kouření za studena, který bude stát doslova několik tisíc.K práci však budete potřebovat svařovací stroj a schopnost s ním manipulovat.Vše ostatní lze zakoupit na trhu nebo v železářství.Pokud máte všechny komponenty, můžete sestavit kouřový generátor pro kouření za hodinu nebo dvě.

Jednoduchý kouřový generátor pro kouření za studena kouřit

Pokud nepotřebujete objemy výroby, můžete z kovového potrubí vyrobit malý a jednoduchý kouřový generátor.Trubka je vyrobena z trubky, do které jsou nacpané piliny nebo hobliny.Čipy jsou zapalovány zespodu, kouř stoupá, kde je vypouštěn svařenou trubkou do kuřácké komory.Pro zvýšení trakce v horní části skříně je připojen nízkoenergetický kompresor s kapacitou 1,5 - 2 litry /min.To znamená, že můžete použít akváriový kompresor nebo jednotku ze staré ledničky.Pokud existuje volba, pak je vhodnější akvárium, protože může řídit intenzitu kouře.

Generátor kouře pro vlastní potřebu: konstrukce a princip činnosti

Na výstupu z tohoto generátoru kouře je kouř mírně teplý.Zdroj zážehu je velmi malý, oheň se šíří pomalu, kouř se pomalu tvořístoupá přes piliny.Chladí, piliny zaschnou.Obecně vše funguje perfektně.

Materiály

V případě generátoru kouře můžete použít:

 • kruhová trubka o průměru 80-90 mm;
 • profilovaná trubka se stranou 80 mm nebo více.

Čím větší je průřez, tím více bude možné umístit piliny dovnitř, čím déle bude generátor kouře pracovat pro kouření za studena na jedné kartě.

Délka potrubí je 60 cm nebo více.Optimum - asi 1 metr.Čím větší je potrubí, tím více paliva lze položit.Na druhé straně je nadměrný kouřový generátor nepříjemný pro tankování a čištění, protože se ukazuje být těžký a objemný.

Jednou z možností je generátor kouře za studeného kouře.

Přesto bude zapotřebí trubka 3/4 palce - kus 30 centimetrů nebo více.1/4 palce trubice nebo tak.Jeho délka je vybrána již v hotovém stavu, ale měla by být dostatečná 20 cm.

Stále je potřeba mřížka.Může to být jakákoli kovová síťovina s buňkou 2-3 mm nebo deska s častými otvory.U nohou najděte malé části prutu /výztuže /kovového pásu.Některé návrhy se obejdou bez nich, ale u nich je návrh stabilnější.

Přibližně takový akváriový kompresor je vhodný pro provizorní generátor kouře

Stále potřebujeme kompresor s kapacitou 1,5 až 2 litry /min, s výhodou se schopností upravit výkon.Akváriové kompresory splňují tyto požadavky.A potřebujete kování, abyste to mohli projítpřipojte trubky z kompresoru.

Sestava

Popíšeme generátor kouře pro kouření za studena na základě profilové trubky o průřezu 100 x 100 mm.U kulaté trubky se proces téměř neliší, ale svařovací trubky jsou obtížnější, pokud máte málo zkušeností se svařováním, je lepší použít profilovou (čtvercovou) trubku.

 • Ve vzdálenosti 2 cm od spodního okraje brusky provedeme řezy na dvou protilehlých stranách.
 • Vystřihovali jsme čtverec z mřížky, o něco větší než velikost potrubí.Vložíme jej a upevníme v opačných řezech.

  Síť instalujeme ze spodní strany

 • Na druhé straně svařujeme 3/4 palcový kus trubky.

  Lze svařovat nebo montovat pomocí šroubového spoje

 • Přesně naproti je třeba přivařit kování pro připojení kompresoru.Musí být umístěna tak, aby se jeho střed shodoval se středem již svařované trubky ze tří čtvrtin.
 • Nyní vezměte tenkou trubici.Musí být zasunuta do armatury, musí projít tělem a vstoupit do trubice 1 cm naproti. Ne více, ale ne méně.Vzduch z kompresoru prochází touto trubicí.Vytvářením chutí stimuluje spalování.Úpravou výkonu kompresoru se reguluje intenzita kouře.

  To by mělo vyplynout z

 • Vytvoření obalu.Z kusu kovu jsme vyřízli čtverec, o něco větší, než je průřez trubkou těla.Uprostřed vytvoříme díru, namontujeme držadlo.Nejlépe dřevěné.Přestože kouř není horký, tělo se zahřívá"Oheň", který hoří ve spodní části.Takový obal není příliš vhodný, protože letí.Poté, co jste nastínili obrys trubky, ustupte o pár milimetrů zpět od výsledné čáry a přivařte kovový pás o šířce asi 1 cm.Takové víko už letí.

  Hotový pohled a hlavní část konstrukce

 • Ze dna, kde je síť fixovaná, svařujeme čtyři segmenty tyče /výztuže.To jsou nohy.

To je vše.Domácí kouřový generátor pro studené kouření.Připraveno.To lze zažít.Pro snadné použití můžete nohy stále svařovat.A nezapomeňte, že uhlí a popel vylévají skrz mřížku, takže je třeba dát kouřový generátor pro kouření za studena, který není nehořlavý.

Jak to funguje

Do potrubí jsou ukládány suché hobliny.Lze použít piliny, ale na tenkou trubku umístěnou v horní části, která se rozprostírá po celé délce k samotné síti, se položí pružina.Stav a kvalita pramene nejsou důležité.Jeho průměr je důležitý - asi 2 cm. Proč je to nutné?Pro zvýšení spalování a normální produkce kouře.

Když je tělo vyplněno pilinami, leží těsně, což značně brání úniku kouře, příjem vzduchu je velmi slabý, všechno sotva hoří.K aktivaci spalování je také zapotřebí pružina.Kouř prochází skrz něj, vytváří se tah (od sítě - přes pružinu - k výstupní trubce.

Zapalte spodní jazýček - přes síť

Po naplněnípiliny, zapálte je zespodu, lze to provést pomocí plynového hořáku nakloněním kouřového generátoru pro kouření na jeho straně.čipy začnou hořet, nasadí se na kryt a zapnou kompresor.Pokud jsou třísky /piliny suché, začne kouř ze stázy aktivně vstupovat.To je vše.Vytvořili jste si kouřový generátor pro kouření za studena.

Modernizace

Výše ​​popsaná konstrukce je plně funkční.Má však mnoho nedostatků, ne příliš pohodlné.Na základě výsledků jeho použití byla provedena vylepšení a vylepšení.

Nastavitelná trakce

Jednou z hlavních nevýhod popsaného provedení je špatné nastavení intenzity spalování.To lze mírně změnit úpravou výkonu kompresoru.K designu lze přidat nastavitelný dmychadlo.Může být vyrobeno podle principu vrat:

 • V dolní části těla (nad upevňovacími body komínů) přivařte kus kulaté trubky dlouhé 10 až 15 cm.
 • Vyvrtejte dva otvory, které jsou umístěny přesně jedennaproti druhému.
 • Vezměte tyč, která prochází těmito otvory.Jeho délka je o 20 cm větší než průměr trubky.

  Brána vypadá takto

 • Vystřihněte kruh z kovového plechu (tloušťka 2-3 mm).Jeho průměr je o něco menší než vnitřní průměr trubky.
 • Vyrobte „rukojeť“ z lišty (ohněte ji).
 • Vložte rukojeť do otvorů a přivařte řezanou kružnici.

Všechno, nastavitelná závěrka je připravena.Otočte jej, upravte intenzitu přívodu vzduchu, upravte intenzitu spalování.

Zolnik

Další nevýhodou je, že popel se probouzí sítí.Generátor kouře můžete umístit na kovtalíř, ale můžete udělat popelník.Mimochodem, brána může být vyrobena v popelníku.To bude přesnější, protože přívod vzduchu může být téměř blokován, čehož nelze dosáhnout u brány v případě - vzduch vstupuje skrz mřížku.

Popelník - malá kapacita mírně větší než tělo

Popelník je vyroben z kusu trubky o něco větším průřezu než trubka na těle.Pokud tomu tak není, musíte vařit.Spodní část je přivařena k kusu trubky, tenký pás kovu k tělu - po obvodu.Pouzdro je vloženo do popelníku (k němu jsou také přivařeny nohy).

Sběr kondenzátu

Kondenzát se uvolňuje během provozu generátoru kouře pro kouření za studena.To ztěžuje život, zejména pokud je venkovní teplota nízká.Tento problém můžete vyřešit vytvořením sběrače kondenzátu.Za tímto účelem: spusťte výfukové potrubí generátoru kouře dolů

 • , namontujte nádrž na kondenzát ve spodním bodě
 • , přivařte k němu dvě trubky - jednu proti sobě;
 • na opačné straně stoupá potrubí znovu a vstupuje do kuřácké skříňky.

  Pro shromažďování kondenzátu komplikuji cestu kouře

S tímto uspořádáním je podstatná část kondenzátu v nádrži.Problém není tak akutní.

Nejjednodušší kouřový generátor z elektrických kamen

Pokud jsou uzené výrobky potřeba „právě teď“, můžete použít velmi jednoduchou metodu: potřebujete elektrický sporák, hlaveň bez dna nebo kus potrubí s velkým průměrem,pletivo bez pletivaméně než 10 x 10 cm, list z překližky nebo železa.Stále piliny a "kuřácký předmět".

Nejjednodušší generátor kouře uzený za studena může být postaven na základě elektrického sporáku a sudu.Je nutné vyčistit náplast vegetace, nainstalovat plotýnku.Na něm je kovový kontejner (což není škoda vyhodit).Do nádoby se nalije piliny.

V horní části sudu /trubky, ustupující od horního okraje 10-5 cm, vyvrtáme čtyři otvory.Jsou umístěny diametrálně nebo proti sobě.Vložili jsme do nich kolíky.Můžete kovové tyče, můžete - hole.Volba závisí na hmotnosti produktů, které mají být naskládány, nebo na tom, co je k dispozici.Tyče samy o sobě mohou být uspořádány napříč nebo jako dva paralely umístěné přibližně 1/3 průměru pouzdra udírny.Shora na této podpoře jsme položili mřížku s produkty připojenými zespodu.Zakrýváme kouřovník překližkou nebo plechem.

V horní části hlavně vyvrtáme otvory, vložíme do nich mříže se zavěšenými produkty

Zapněte dlaždici.Po chvíli začne pilina kouřit.„Pracovní“ doba na jedné kartě závisí na množství vylitých pilin, ale v průměru je to 3-5 hodin.Pak musíte věc odložit, přidat piliny, dát vše na místo.Je to těžké, nepohodlné a plné „nehod“.Design je však velmi jednoduchý, jedná se o „pochodovou“ variantu, která nezahrnuje vybavení.

Toto je sestavený generátor kouře studeného kouře

Další mínus je regulovat intenzitu kouře pomocí regulátoru mono dlaždic, ale není vhodné to dělat v této podobě - ​​znovu musíte případ převést.Tyto nedostatky se můžete zbavit, pokud si dáte dveře níže.S jeho pomocí bude možné regulovat proudění vzduchu a měnit piliny.

Kouřová kamna se studeným kouřem

Je-li vyžadována instalace s vyšší kapacitou, vaří se jednoduchý sporák.Může být vyrobena ze stejné trubky o velkém průměru nebo svařena z kovového pravoúhlého tělesa.Svařte dveře a komín upevněte pod úhlem.To jsou všechny potíže.Je také nutné rozdělit vnitřní prostor vodorovně připevněným plechem na dvě části.Dolní část je větší, horní část je menší.Níže je zapálen oheň, piliny se nalije na prostěradlo.Dále je tento proces znám.

Z komína je položena trubka do kuřácké skříňky.Měl by mít stoupající svah, byť malý.Současně by měl být vstup do skříně umístěn ve spodní části - aby kouř obalil všechny produkty.Protože je skříň nainstalována na plošině, nohách, podstavci.Chcete-li ušetřit místo, můžete nainstalovat kouřový generátor pod skříň a svařovat konstrukci z kovového rohu.

Generátor kouře je volně stojící kamna

S tímto designem však může být kouř příliš horký.K jeho ochlazení jsou nutná další opatření.Jako možnost - najděte potrubí s větším průměrem, položte jej na hlavní komín.Nastavte chladič tak, aby průtokvzduch směřoval mezi potrubí.

Další možností je udělat něco jako vodní košili, zatímco stále kouří, dostává horkou vodu.Ale kam to dát, je otázka.Teplá voda na farmě však bude vždy po ruce.

Tento typ generátoru kouře studeného kouře vyžaduje vyšší náklady - kov nebo trubka se silnými stěnami plus komín.Komín navíc nemusí být vyroben z galvanizované oceli - zinek není kov, který je zdravý.Nepoužívejte azbest.Zaprvé špatně odvádí teplo a zadruhé je dokonce škodlivější než zinek.V tomto ohledu je proto na výběr potrubí malých objednávek z černé oceli nebo nákup z nerezové oceli.Zde se každý rozhodne pro sebe.

Podobná videa