Jak vyrobit závěs na zeď

Bez věšáku v chodbě nebo na chodbě je možné, pouze pokud existuje rozsáhlá skříň, a ne vždy.V soukromých domech je vhodnější mít po ruce „povinnost“ oblečení - vyskočit do dvora.Výhodnější jsou ty, které jsou namontovány na zdi: zabírají méně místa.Jeden není šťastný: ceny slušných exemplářů jsou značné.Proto vám řekneme, jak si vyrobit závěs na zeď vlastními rukama.Modely se liší, používají se různé triky, ale jedna věc je spojuje: je snadné je vyrobit, zejména s podrobnými fotografiemi procesu a vysvětlením.Existují také schémata a videonávody.

Z hracích desek ve formě stromu

V naší malé vstupní hale je potřeba zavěšení.Nechci si koupit ten obvyklý ve formě řemínku s háčky - moc se jim nelíbí a malá dcera to nedostane.Jiné možnosti se sadou paralelních desek také nejsou inspirativní.Na této stěně je přepínač, takže nebude fungovat bez vybavení a jaký názor to bude nepochopitelné.Proto bylo rozhodnuto: Věšák na zeď vlastním rukama ve tvaru stromu - kmen, větve.Zapadá do interiéru.Zpracuji dřevo s mořidlem na dřevo a vodou ředitelným lakem, barva by se měla blížit barvě předních dveří.

Takže na pilě byly zakoupeny dvě nebroušené desky o tloušťce 25 mm.Označení se na ně aplikuje - na jednom kufru, na druhém - na větvích.

Způsobenoobrysy budoucího ramínka na zdi do chodby

Vezmeme elektrickou skládačku a vyřízneme polotovary podél použitých obrysů.Další je řada velmi prašných prací - brousíme dřevo a současně upravujeme tloušťku křižovatky „větvemi“.Použil se vrták s gumovou tryskou a brusným papírem.Nejprve velké zrno, poté střední a malé.

Broušení je zaprášená látka

Po splnění výsledku - vzor dřeva se stal hladkým a dobře viditelným - došlo k přelomu skvrny.Tato barva je mahagonová, aplikovaná ve čtyřech vrstvách.Po vysušení bylo vše potaženo vodou ředitelným lakem.Tři vrstvy byly naneseny v intervalech tří hodin.

Lakování a lakování částí závěsu

Jako háčky byly použity hřebíky o velikosti 200 mm.Byly odříznuty na požadovanou délku (jiné jsou delší pro horní část věšáku, na dně ji zafixujeme kratší).Klobouky a šachta byly broušeny pro hladkost, ve spodní části byly nitě vyříznuty na tloušťku desky (25 mm).Otvory byly předem vyrobeny v „větvích“, do nich byly zašroubovány „háčky“.

Háčky pro provizorní závěs

Nyní jsou všechny detaily ponechány, aby se upevnily na zeď.Stěny jsou betonové, proto jsme připevnění k hmoždinkám.Nejprve připojíme hlaveň, skrz ni vyvrtáme díry.Prozatím necháváme dřevo, do otvorů vkládáme plastové hmoždinky hmoždinek.Umístěte „kufr“ na místo a upevněte jej.Stejnou technologií opravujeme „pobočky“.

Je připraven domácí věšák do chodby (chodba)

Ukázalo se, že se barva docela přesně shoduje s dveřmi.V plánechpostavte malou poličku na boty a na tašky.Všechny náklady na výrobu tohoto věšáku - asi 6 dolarů za desky a 2 dolarů za nehty, zhruba stejné šly do hmoždinek.Skvrny a laky byly a spotřeba je malá.

Jednoduchý závěs na zeď z dřevotřísky

Úkolem je vytvořit na zdi levný věšák na šaty (pro pronajatý byt).V železářství byly zakoupeny dvě desky z laminované dřevotřísky ( dřevotříska ) pod názvem „nábytková deska“.Dva, protože cena nebyla vysoká, a v hardwarovém oddělení, kde hledali háčky, existovaly dobré závorky za velmi málo peněz.Používáme je pro druhou desku - vyrobíme polici pro malé věci.

Co je potřeba k vytvoření jednoduchého závěsu na chodbě

Z nástroje budete potřebovat šroubovák nebo šroubovák, vrták, sadu vrtáků.Také - měřicí páska a tužka - označte místa připevnění háčků a držáků.

Po vybalení desek se na nich objevily skvrny lepidla, další nepochopitelné skvrny.To vše lze eliminovat rozpouštědlem.Bereme jemný bílý (nebarvený) hadr a vše dobře otíráme.

Jednoduchý nástroj

Dále dáme zakoupené háčky do šachovnicového vzoru.Zde jsou potřeba ruleta a tužka - změříme stejné vzdálenosti a značku.

Háčky byly rozloženy

Dále jsme tužkou označili místa pro šrouby.Odstraňujeme háčky, vyvrtáme otvory.Průměr vrtáku je o 1-2 mm menší než průměr samořezného šroubu.Díra je nutná, aby práce probíhala snadněji, a také tak, aby povrch praskl, kdyžkroucení.Umístili jsme háčky na místo.

​​

Byl na řadě police.Odložil stejné vzdálenosti na jedné straně a na druhé straně, připevněné závorky, označené otvory pro upevňovací prvky.Vyvrtal jsem otvory, nainstaloval závorky.To je vše.

Police je také připravena

Nyní ji připevňujeme ke zdi.Metodika je stejná, ale pomocí hmoždinek: použijeme, označíme body připojení, vrták.Vrták je velikost hmoždinky.Zasuneme zástrčku hmoždinky do otvoru, položíme závěs /polici na zeď a upevníme ji.

Všechno trvalo 2 hodiny

Toto je závěsný závěs vyrobený vlastními rukama za dvě hodiny (společně s policí).

Věšák s policí

Myšlenku lze považovat za základ, lze použít jakékoli jiné „háčky“ a zarážky.Tento nástěnný držák pro kutily je vyroben ze dvou hoblovaných desek o tloušťce 25 mm, dvou spojovacích čtverců a pěti kladiv.

To se stalo

Dřevo musí být suché, jinak mohou být trhliny.Místo čtverců můžete dokonce použít trojúhelníkové kusy podobné desky.Důležitou podmínkou je přítomnost pravého úhlu.A namísto kladiv můžete dokonce opravit uzly nebo například zdobené dřevěné věšáky a háčky.Právě tato možnost je dárek.

Dvě suché hoblované desky

Náhradní díly - kladiva a čtverce

) Dvě desky by měly mít stejnou délku.Přesná shoda je důležitá.Po úpravě délky zpracujeme hrany brusným papírem.K dispozici je vrtačka - vezmeme trysku, připevníme smaragd a nejprve ji zbrusíme hrubým zrnem, poté středně.Pak pokračujtek označení.Nejprve si všimněte, kde budou zarážky připojeny.Vydělte zbývající vzdálenost šesti, dejte značky - dostanou pět.Jen počet „háčků“.

Označení instalace dorazů a háčků

Bezohledně řezáme kliky na kladiva.Řez jsme mírně šikmo, abychom dosáhli mírného náklonu.

Odřízněte kliky kladiv

Pomocí vrtáku vytvořte otvory ve středu.Průměr vrtáku je o 1-2 mm menší než použité upevňovací prvky, hloubka otvoru není menší než délka šroubu.

Vyvrtáme otvory pro samořezné šrouby

Dvě desky musí být spojeny v pravém úhlu.Krok instalace šroubů - 10-15 cm. Označíme místa na boční stěně a přeneseme je až na konec.Přesnost vyžadována vysoká.Aplikujeme jeden na druhého a jemně honovanou tužkou převedeme značky.Označením vytváříme díry.

Otvory pro vrtání

Desky sklopte pod úhlem 90 °, spojte se šrouby.Nejprve točíme dva extrémy, pak jeden uprostřed a pak zbytek.Délka šroubů je nejméně 75 mm (trojnásobek tloušťky desky).

Lepené desky

Pro značení vyvrtejte otvory pro háčky.

Vyvrtáme otvory pro háčky

Nastavujeme úhly.Protože byly použity truhlářské čtverce, nebyly v nich žádné díry.Byli vrtáni - dva nahoře a dole na každé tyči.Na jednu zastávku se získá 8 šroubů.Bereme je malé - více než 20 mm, aby nedošlo k proražení dřeva.Proto je vyžadováno velké množství.

Namontujte zarážky

Dřevěný věšák na zeď je připraven.Zbývá jen malovat a pověsit na zeď.

Hotová verze

Na základě tohoto domácího ramínka byly provedeny další možnosti.

Desky jsou užší

S objemnějšími policemi

Video návody

Několik jednoduchých domácích ramínek pro „rukávy“ ve video formátu.

Výkresy a nápady pro vlastní výrobu

Kresba na stěněramínka s velikostí

Montážní objednávka

Jednoduchá verze závěsupro vlastní výrobu

Rozměry závěsu s policí