V zahradě a na zahradě je spousta práce, ale nejvíce vyčerpávající je vykopávání půdy, její obdělávání a odstraňování plevelů.Začnou kopat dopředu, v malých sekcích, protože zatížení je příliš velké.Zázrak lopaty občas pomůže snížit složitost a současně urychlit proces nejméně dvakrát.Toto relativně levné a nekomplikované zařízení opravdu funguje, a to i na obtížných půdách.
Co se liší a co může
Přesně to nenílopatu a rozrývač, jak to nejen kope, ale také láme hrudky.Rýč na zázrak se skládá ze dvou (někdy jednoho) proužku s pohyblivě spojenými kolíky.Některé modely mají také zadní doraz - pro snazší kopání husté těžké země.Ve skutečnosti to tedy vypadá spíše jako dvojitá vidle (viz foto níže).

Zázrak rýče a jeho složek
Z obrázku je zřejmé, že tento nástroj nemá rýhu jako takový, ale rozdíly oproti klasickému bajonetovému rýči nekončí.Má také mnohem vyšší rukojeť - měla by se dostat až k rameni.Je také výhodné, pokud je na jeho horní straně příčník - můžete jednat oběma rukama.
Lopata zázraku provádí tři operace najednou:
- uvolňuje půdu;
- zlomí hrudky;
- „extrahuje“ kořeny plevelů, aniž by došlo k jejich lámání nebo řezání (v každém případě je mnohem méně);
- lze snadno kopat kořenové plodiny - můžete kopat mrkev, brambory atd.
Jeho hlavní výhodou je však to, že výrazně usnadňuje kopání země a hlavní břemeno nespadá na záda, jako při použití konvenční bajonetové lopaty, ale na nohy (k pohonu pracovních vidlic do země) a na ruce (otočení ven)vidle ze země).Zadní část během provozu je ve svislé poloze a téměř není zatížena.
Další verze zázračné lopaty
Jedinou minus tohoto nástroje je hmotnost.Je to opravdu víc než bajonet.Super lopata je ale upravena, není nutné ji zvedat.Spíše se zvedá pouze několikrát: při instalaci na zemi na začátku řady.Potom zatáhnutím za rukojeť trochu zatáhnete.
Existuje další velmi atraktivní bod při používání zázračné lopaty - kopání zahrady nejméně dvakrát tak rychle.K tomu dochází v důsledku širší pracovní části - do 50-60 cm. Při nízkém fyzickém zatížení je to velmi dobré.
Jak pracovat
Ačkoli tato konstrukce není nijak zvlášť komplikovaná, práce s ní má své zvláštnosti.Nejprve musíte začít od krajního okraje postele, pak se pohybovat dozadu a postupně táhnout vidlici.Obecný postup je následující:
- Držte rukojeť, dejte zázrak do rýče a opřete jej opřední kultivátor.
- Zastrčte vidlici do země.Jeďte tak, aby se opěrka zad dotýkala země.Pokud je země těžká, hustá, může být zapotřebí další úsilí - položte nohu na příčku předních vidlic.
- Přitáhněte páčku „směrem k sobě“.S tímto pohybem se vidlice začnou pohybovat nahoru.Vstávají a procházejí vidličkami přední zastávky a lámají hrudky.
- Přetáhněte zařízení o trochu zpět, opakujte všechny kroky (hůl, zmáčkněte, zatáhněte za rukojeť).
Ve skutečnosti je vše velmi jednoduché.Stojí za to vyzkoušet několikrát a pak se vše opakuje „na stroji“.
Konstrukce
Kromě výše uvedené varianty (pod názvem „Tornado“, „Rýpadlo“ nebo „Pluhman“) existuje několik dalších konstrukčních možností.lopaty zázraků pod různými jmény.

Montážní nákres lopaty zázraku
Půdní kultivátor bez přední zarážky
Tato konstrukce má také pracovní a podpůrnou funkcividle, ale nemá přední zastávku.Proto je méně objemný, váží o něco méně.Přední doraz však poskytuje zvýšenou stabilitu během provozu.A hmotnost při tažení není tak důležitá.
Rukojeť je připevněna k pracovní vidlici, zadní zarážka je přivařena k hřebenu druhé vidlice.Obě tyto konstrukce jsou pohyblivě propojeny (lze použít i dveřní závěsy).
Kultivátor je lopatka zázraků pro snadnou kultivaci Země
Na fotografii je jedna z implementací, která se provádí na základě rohu a kulaté trubky.Během provozu jsou čepy tlačeny do země zatlačením na příčku a ne na doraz, jako ve většině případůmodely.
Kopalka
Možnost zvaná Kopalka je v podstatě široká vidlice s důrazem na snazší otočení a vysoce výkonnou rukojetí.
Lopata Miracle „Kopalka“
Zvláštností tohoto designu je důraz a nastavitelná rukojeť.Upevňuje se pomocí dvou šroubů přizpůsobených růstu pracující osoby.
Důraz není stacionární, ale pohyblivý.Namontuje se na rám.Při ponoření kolíků do země přitlačí na ni nohou, poté, aniž se sejmou nohu, ji vytáhnou zatlačením držadla vidlice ze země.
Kopalka v akci
Fyzická aktivita během práce je nízká, práce rychle postupuje.Ale tento skvělý lopatka nebude fungovat pro tvrdé a hrudkovité půdy: nezničí půdu.Pod svou vlastní hmotností se vrhá vidličkami.To je však možné pouze na sypkých půdách.Na hliněné nebo černé půdě je lepší mít druhý hřeben s kolíky.
Podívejte se na další video o tom, jak udělat kopající zázrak.
Snadno kopatelný
Tato konstrukce rýče se mírně liší od předchozí konstrukce.Důraz na to je kulatý, klika je klenutá, ale základ konstrukce je stejný.Nějaká nevýhoda - neexistuje způsob, jak upravit rukojeť, ale jinak je také vše - pohyblivý důraz a pracovní vidlice.
Dvě možnosti nazvané „Easy Dig“.Nejjednodušší kultivátor pro zahradu, zahradu a letní rezidenci
Tuto variaci je možné říci lépe nebo obtížně.Hodnocení by bylo možné pouze porovnáním práce obou kopií ve stejné oblasti.
Pokud se podíváte na další video, uvidíte, jak se má kopatzázračná lopata může nejen uvolnit půdu, ale také těžkou.A druhou věc, které můžete věnovat pozornost - konec konců, pro takovou půdu je lepší mít druhý hřeben špendlíků, na který můžete rozdrcené zkroucené hrudky rozdrtit.
Z čeho a jak vyrobit
Konstrukce, jak jste viděli, jsou odlišné, ale sada materiálů bude přibližně stejná.Jejich počet se liší a průřez a vlastnosti zůstávají nezměněny.
Můžete použít kulaté nebo profilové trubky, kovové tyče nebo „části“ z vidlic
Materiály pro výrobu
hlavně s výrobou rámu.Je často vyrobena z profilované trubky, optimální část je 30 x 30 mm.V tomto případě není tloušťka stěny menší než 3 mm.Některé modely používaly roh.Šířka police je také asi 30 mm, tloušťka kovu je alespoň 3 mm.
Rukojeť může být vyrobena ze stejné profilové trubky, můžete použít kulatou trubku.Tloušťka stěn je také důležitá.V zásadě po vytvoření svorky můžete použít dřevěný držák z lopaty.Některé zakoupené modely zahrnují instalaci dřevěného držáku.
Rám z rohu
Hlavní pozornost by měla být věnována materiálu používanému pro zuby zubů pracovních vidlic.Měla by to být dobrá konstrukční ocel.Vidlice jsou vyrobeny z tyče o průměru nejméně 8 mm.
Z čeho jejich řemeslníci pocházejí:
- Odříznuti od běžných vidlic, přivařeni k zázračné lopatě.
- Narovnejte pružiny zavěšení.
- Automobilové pružiny jsou rozřezány na úzké pásy.
Pokud najdete dobrý sloupec - kulatý, čtvercový nebo šestihranný - na tom nezáleží, bude to pro vás mnohem snazší.Mimochodem, dobrá volba s vidlemi.Ale musíte vzít ty dobré, a to není levné.A přesto: vypočítejte velikost zázračné lopaty tak, aby pracovní vidlice měly 8 kolíků.Pak budete muset koupit dva vtipy obyčejných vidlí.
Pokud byl design vybrán se dvěma vidlicemi - pracovní a perzistentní, mohou být na perzistentní vidlice umístěny profily vhodné délky kovové tyče.Zatížení zde nejsou tak vysoká, takže by měla být dostatečná pevnost.Průměr tyče je 10 mm, lze použít žebrovanou výztuž, která se používá při vyztužení základu.
Rozměry
Většina společností, které vyrábějí zázračné lopaty, má řadu velikostí tohoto produktu.Naši lidé mají odlišné složení a fyzickou zdatnost.Pro muže lze vyrobit mohutnější modely a pro ženy a starší lidi menší a snazší.Rozměry jsou v průměru tyto:
- Šířka pracovní části je od 45 cm do 60 cm.
- Délka kolíků pracovní vidlice je 220 - 300 mm.
- Vzdálenost mezi kolíky je 70–80 mm.
- Délka rukojeti je na výšku, výhodnější, pokud končí v oblasti ramen.
Rozměry zázračné lopaty lze zvolit „pro sebe“ - je důležité pracovat pohodlně
Všechny ostatní velikosti se volí v závislosti na konstrukci a použitém materiálu.
Výkresy
Pracovní vidlice zázračné lopaty

Detail dorazu a vidlic
Kompletní konstrukce s předním dorazem
Provedení s jedinou vidlicí a zadní zarážkou rámu
Další velikosti bagrů a různé konstrukce dorazů
Snadné vykopávání pomocí jednodílné rukojeti