Jak vytvořit prostor pro novorozence

Čekání na šťastnou událost - narození dítěte - rodiče se snaží připravit vše, co je možné, aby bylo dítě pohodlné.Nejvíc ze všeho jim záleží na tom, jaký by měl být prostor pro novorozence.V designu není nic složitého, ale existují určité funkce.

Požadavky na pokoj

V místnosti pro novorozence by měly být všechny dekorační materiály v bezpečí.Stěny jsou natřeny bezpečnými barvami (například emulze minerální vody) nebo papírem tapetované na papíře.Stropy - bělené nebo natřené stejnou vodou ředitelnou barvou, obložené dřevěnou podšívkou.Podlaha může být dřevěná - natřená nebo lakovaná, můžete položit laminát nebo bezpečné linoleum (některé jsou).

Stěny v místnosti novorozence by měly být přelepeny tapetami na papírové bázi nebo natřeny vodou ředitelnou barvou

Není vítáno koberce.Dokud se dítě nezačne plazit, je to jednoznačný požadavek, a pak bude možné položit koberec na podlahu, ale stačí ho vysát a pravidelně ho umýt.Pokud se bojíte, že dítě budena podlaze je zima, můžete namontovat systém teplé podlahy.Pod laminátem se rychle vejde.Tento typ vytápění ve spojení s termostatem pomůže udržovat teplotu potřebnou pro děti - asi 20 ° C.

Teplotu je možné regulovat běžným teploměrem, stále je však třeba sledovat vlhkost vzduchu.Mělo by být v rozmezí 70 až 55%.V příliš suché atmosféře vysychají sliznice dítěte a mohou se tvořit křupky v nose.To mu brání v dýchání a je zlobivý.Proto pro topnou sezónu budete potřebovat buď zvlhčovač nebo zavěsit mokrý ručník v místnosti pravidelně.

Jeden z modelů zvlhčovače vzduchu

Další požadavek se týká osvětlení.Je žádoucí, aby okna místnosti pro novorozence směřovaly na jih nebo na východ.Sluneční světlo je nezbytné pro normální vývoj dítěte a také potřebné pro jeho dobrou náladu.V tomto případě by okna neměla mít mezery, zespodu ani foukat.Ale hluché dveře nejsou potřeba: je nutná denní ventilace.

Jaký nábytek by měl být v místnosti pro novorozence

Pro malé dítě není potřeba mnoho věcí.Pokud není možnost nebo touha samostatně ji řešit, lze vše umístit do rodičovské místnosti.Okamžitě je třeba říci, že prostor pro novorozence by měl být zbaven všech nepotřebných předmětů, včetně květin, koberců a četných drapérií.Všichni shromažďují pouze prach, což je velmi nežádoucí.Seznam potřebného nábytkumalý:

  • dětská postýlka;
  • komoda měnící stůl (v této verzi je to možné samostatně, ale praktičtější);
  • skříň na dětské oblečení;
  • Pohovka nebo židle pro dospělé.

    Základní sada nábytku pro novorozenecký pokoj

To je vše, co je třeba, dokud dítě nebude mít jeden rok.Poté budou zapotřebí další police /krabice na hračky a další „věno“.Pojďme mluvit o každém tématu podrobněji.

Dětská postýlka

Pro některé mladé rodiče je to pro dítě nepostradatelné a pro jiné je to zbytečné.Hlavní otázkou je, zda vaše dítě bude klidně spát v posteli nebo bude s matkou pohodlnější.Pokud je dítě v klidu, měli byste v zásadě dostatek spánku, když spí samostatně: nemusíte neustále pamatovat, že vedle vás leží maličký muž.Abyste se v noci, když se dítě otočí, nevstali znovu, můžete přesunout postel v noci blíže, abyste se k dítěti dostali rukou.Cítí váš dotek, bude se spíše uklidňovat.V průběhu času si děti zvykají spát samy.To vše platí pro případ, kdy je školka kombinována s vaší ložnicí.Pokud má dítě přiděleno osobní pokoj, je zde postel jednoduše povinná.

​​

Pohodlný kompromis: nemusíte vstávat ve své postýlce a matce

Pokud jste koupili postýlku, spodní část je nastavena na několik pozic na výšku.To je výhodné.V prvních měsících života, když je dítě stále neaktivní,spodní část je nastavena do nejvyšší polohy.Je snazší a pohodlnější pokládat a vychovávat novorozence.Jak stárnou a zvyšují mobilitu, spodní část se snižuje, takže její zralý majitel nedopadne náhodou.

Existují houpací kočky.V nich je samozřejmě vhodnější houpat děti.Ale rychle si na to zvyknou a pak se může stát, že musíte celou noc tlačit postel - to je jediný způsob, jak se děti dohodnou na spánku.Takže stojí za to být opatrný.

Pokud opravdu chcete baldachýn a kudrlinky, budete je často muset umýt

Nyní o baldachýnech a pláštích.Bezpochyby vypadají hezky, ale lékaři jim jednomyslně doporučují, aby to nedělali.Ruší normální výměnu vzduchu, zpožďují sluneční paprsky nezbytné pro dítě a dokonce shromažďují prach.To vše je pravda, ale pokud to maminka opravdu chce, můžete si koupit postel s baldachýnem, ale budete ji muset pravidelně umývat (určitě jednou za dva týdny).

Je také důležité zvolit správné místo pro postýlku.Musí být nastaveno tak, aby do něj slunce vykukovalo, ale ne pod oknem, ne poblíž baterie a také ne v místě, kde mohu procházet průvanem.

Stůl na hrudi /převlékací stolek

V zásadě to mohou být dva oddělené předměty, ale je to mnohem praktičtější: víko je na prádelníku ve formě převlékacího stolu.To je výhodné pro péči o dítě: vše, co potřebujete, je po ruce.

Skvělá kombinace: postel s připojenou komodou /převlékací stolek

Pokud stále přemýšlíte, zda potřebujete plenuobecně, protože plenka zůstala většinou jako dětské oblečení, byla zcela zbytečná.Často budete muset změnit své dítě.Je vhodnější stát vzpřímeně a neohýbat se nebo sedět na posteli /pohovce.Stál mnohem rychleji a pohodlněji, což umožňuje výměnu stolů.Také boční stěny přibité na třech stranách po obvodu nedovolí převrhnutí dítěte.

Skříň pro dětské oblečení

Místnost pro novorozence do 6 měsíců se dá obejít bez šatníku - vše je zahrnuto v komodu.Ale po šesti měsících je již kabinet potřebný.Mohou se skládat ze dvou částí - v horní polici na oblečení (je to povinné u dveří, aby věci neprášely), na spodní straně mohou být zásuvky - na hračky.

Funkční model skříně pro školku

Protože tento typ nábytku vám bude dále sloužit, věnujte pozornost jeho rohům.Je žádoucí, aby byly zaoblené.Dospělé dítě by nemělo být během her vážně zraněno.Konstrukce musí být pevná a stabilní a materiály (včetně barvy) bezpečné a navržené speciálně pro dětské pokoje.U každého dětského nábytku musí existovat bezpečnostní osvědčení zvlášť pro materiál, ze kterého je nábytek vyroben, zvlášť pro dokončovací materiály (lepidlo, barvy atd.).

Pohovka nebo židle

Tento kus nábytku je nutný pro dospělé a především pro mámu.Konkrétní výběr - pohovka nebo židle - závisí na tom, jak dáváte přednost krmení dítěte - sedí nebo leží.I když na gauči můžeteposaďte se a posaďte se.Loketní opěrky by měly být vysoké a pokud možno měkké.Ne tolik nábytku nyní splňuje tyto požadavky a nenechte se odradit, pokud nenajdete nic vhodného.Vezměte si nejpřijatelnější odrůdy a polštáře vám poskytnou pohodlí.Měly by mít různé velikosti, tvary a tloušťky, aby bylo možné je umístit pod záda nebo loket a zajistit nejpohodlnější polohu.

Pohovka - pro mámu

K dispozici jsou také houpací křesla a některé návrhy jsou opravdu pohodlné.Zabírají však hodně místa, takže se v nich nemůže ubytovat ani každá místnost.Kromě toho si uvědomte, že když se dítě naučí plazit, bude muset být křeslo odstraněno.Jeho nestabilní design může být pro dítě nebezpečný.

Vyvíjíme design

Při navrhování místnosti pro novorozence je třeba se nejprve soustředit na to, co se matce dítěte líbí.Velmi citlivě reaguje přesně na její nálady a bude se cítit dobře, pokud je máma šťastná.Proto, podle barev a stylu, všechny otázky pro matky.Je pravda, že existuje několik tipů od psychologů, které stojí za zvážení.Nejprve se jedná o barvu.Navrhněte si prostor pro novorozence a vyberte si jemné, jemné pastelové odstíny kterékoli z požadovaných barev.Příliš nasycené barvy vyvíjejí tlak na psychiku, mámu a dítě.Protože jen takový gamut.

Barvy jsou matné, jemné

Často jsou stěny v místnostech pro malé děti jasné a to není náhoda.Psychologové věří, že velké jasnékresba může dítě vyděsit, protože stěny jsou buď rovné, nebo s malým, mírně výrazným vzorem.Nechte spiknutí z karikatury v době, kdy je dítě o něco starší.Mezitím se v takovém prostředí cítí lépe.

Světelná dekorace neznamená úplnou absenci jasných skvrn.Mohou a měly by být, ale pouze v malém množství.Může to být krásný obrázek, světlý přehoz na postel nebo polštář.Ale nemělo by být mnoho takových jasných věcí.

Trochu jasných barev nebude bolet

Stále musíme mluvit o osvětlení.Mělo by to být vícezónové.Kromě jasného stropního světla je zapotřebí tlumené světlo a noční lampa, která temnotu rozptyluje jen nepatrně a nenarušuje spánek dítěte.Aby bylo ovládání světla pohodlné, můžete zapnout průchozí spínače . Umožňují zapnout /vypnout lampu z několika bodů.V dětském pokoji bude vhodné mít jeden kontrolní bod u dveří a druhý u židle nebo pohovky, na které matka krmí dítě.

Jak vyzdobit prostor pro setkání novorozence

Vyzdobte školku tak, aby ji její matka měla ráda.Hlavním úkolem je přinést jí radost.Nezáleží na tom, jak moc chcete, ale mnoho barev není dobrý nápad.Jsou to určitě krásné a mladé matky se to určitě budou líbit, ale mohou způsobit alergie.Proto je lepší opustit tuto myšlenku.Kytice by měly být, ale ne v místnosti pro novorozence.A na výzdobu této konkrétní místnosti můžete vyplnit nějaké héliumpočet kuliček odpovídající barvy, připevněte k nim stuhy a umístěte blahopřání.

Chcete-li se s novorozencem setkat v místnosti, můžete spouštět gelové kuličky

Takto můžete vydávat

Příklady fotografického designu

Místnost pro novorozenou dívku v klasickém stylu

Otoman pro nohu nebo nafukovací křeslo je užitečným doplňkem

Místnost pro novorozence v podkroví je hodně světla, to je úžasné

)

Odstraníme přebytek, necháme nezbytných

V prvních měsících života komoda

Místnost pro novorozeného chlapce v jemných modrých tónech

Na stěnách je obraz malý a matný

Neobvyklý design místnosti pro novorozence

Klasické interiéry jsou vždy v módě