Jak vyzdobit zahradu, zahradu, letní chalupu (50 fotek)

Chci, aby místo umístěné vedle domu nebo chaty vypadalo jako ráj.Pro obyvatele města je to však více místo k odpočinku, i když, pokud existují postele, je tento odpočinek velmi zvláštní)) Nicméně dekorace pozemku - chalupa, zahrada nebo osobní zahrada - se obávají všech majitelů.Rozsah možností je široký.Existují dokonce různé styly, takže všechny vypadají jinak a vyjadřují individualitu majitele.Pravda, je to tak, pokud jste ji sami zdobili sami.I když ne vše lze udělat podle kánonů krajinného designu ... Ale právě takové sekce zdobené amatéry jsou z nějakého důvodu pohodlnější.

Uspořádání pozemku

První věc, kterou byste měli udělat při získávání zápletky, je přemýšlet o tom, co a kde ji budete mít.Určujeme, kde bude dům stát - na začátku pozemku, uprostřed, blíže k jeho nejvzdálenějšímu okraji.Poté „uspořádejte“ zbývající plánované budovy.Pokud plánujete výstavbu, určete místo pod lázeňským domem, pak umístěte přístavby - stodola-hozblok, kuřecí bedra, hasič, postele zahrady a skleník, rozhodněte, kde bude zahrada.Následující místa již odpočívají -to jsou baldachýny, altány.

V plánu jsou hlavní budovy, nyní mezi nimi leží cesty.Přímé stopy jsou potřeba pouze v jednom případě, pokud je web dlouhý a úzký.V tomto případě rovnoměrná cesta k jeho vzdálenému konci ji vizuálně přiblíží.U všech ostatních objektů je lepší, aby byly kroucené, s hladkými ohyby.

Plán místa - umístíme dům a hlavní budovy

Nyní je čas přemýšlet o umístění dekorací pro místo.Nejprve to jsou záhony a záhony.Jsou postaveny rychle, v první sezóně osázené letničkami vás potěší, zatímco všechno ostatní je stále ve výstavbě a krása je stále daleko.Delší záležitostí je uspořádání skalních zahrad a skal.Táhnout a položit pár tun kamenů není vtip, kromě toho, že jsou zasazeny, hlavně s trvalkami, konečný vzhled trvá pouze tři až čtyři roky.A pak, pouze za předpokladu, že jste si okamžitě vybrali všechny výsadby a správně zasadili, že bez zkušeností je bezprecedentní úspěch.

Chcete překvapit své přátele a sousedy?Malovat květináče luminiscenční barvou.Když bude tma, budou zářit a váš trávník bude mít neobvyklý vzhled.

Hliněné květináče malované luminiscenční barvou září ještě lépe než lucerny

Druhým způsobem, jak proměnit obyčejné věci v neobvyklé, je použití automobilové barvy s chromovým efektem.Natřete několik kamenů nebo stejné hrnce a získejte zrcadlové kameny ...

Zrcadlové koule jsou koule,malované chromovou barvou

Dalším tradičním typem šperků jsou malé nebo velké rybníky - rybníky a rybníky.Docela malé jsou stavěny rychle - z pneumatiky, tak obecně za pár hodin.Objemnější uspořádání může trvat několik dní.Ale zařídit jezírka před postavením domu a položením stezek, nestojí to za to.Tuto dekoraci uložte blíže k cíli.Po hlavní výstavbě je také čas na pergoly, oblouky, markýzy.A už docela na závěsu začnou hrát s podsvícením, i když existují velmi jednoduché a originální nápady.Například si vezměte plechovku, vytvořte v ní díry, ale nejen to, ale podle vzoru vytvořte vzor.Uvnitř můžete spustit běžnou nízkoenergetickou lampu, a pokud ještě není elektřina, vložte svíčku a umístěte ji /zavěste do blízkosti domu.

Velmi nevzhledný se může proměnit v nádhernou krásnou baterku ....

Umístěte svíčku dovnitř

A zavěste ji na verandu nebo do altánu

Takovádekorace na místě lze zavěsit na zahradě nebo na verandě.Není to těžké, vypadá to nádherně, ale pouze ve tmě))

Trochu o stylech

Nejběžnější mezi námije styl „naturgarden“ ,ačkoli mnoho vlastníků o tom nevědí.To jsou oblasti, ve kterých je vše najednou - vstupní zóna, zahrada-zahrada, rekreační oblast.Kromě toho jsou oblasti malé a jsou viditelné všechny nebo téměř všechny zóny.Přirozený styl umožňuje, se zaměřením na stávající topografii a půdu, vytvářet oblasti s jakýmkolikrajiny.Existuje bažinatá nížina?Lehce ji uspořádejte přidáním rybníka nebo vytvořením bažiny, opuštěním přírodních výsadeb a přidáním ozdobných stromů.Můžete vytvořit suchý proud nebo vytvořit přírodní.Je spiknutí rovné?Uspořádejte místo podle typu louky, můžete - vysokohorský trávník.Dejte altán, břečťan.

Naturgartenský styl se snaží o co nejpřirozenější krajinu s využitím volně rostoucích rostlin, k nimž se přidávají pouze nové rostliny

Pro romantické povahy je to stejnéstyl. Vyznačuje se trny spletenými s růžemi , dobře upravené trávníky, květinové záhony, které přiléhají k zamyšleně zarostlým odlehlým místům.

Útulná místa a oblouky, pergoly, květinové záhony, kudrnaté růže jsou v designu místa známkou romantického stylu

Rustikální stylje snadno rozpoznatelnýcharakteristické „ozdobné“ prvky pro domácnost.Vnitřní oplocení - wattle nebo plotové ploty, květiny - ve vanách, plechovkách, vozíky. Lavičky a zahradní nábytek jsou záměrně drsné, pokud jsou natřeny, pak s tmavou tónovací kompozicí, a nikoli s krycími barvami.

Některé příklady rustikální zahrady

Anglický stylsi mohou vybrat milovníci trávníků.Každá volná plocha je osázena trávníkovou trávou.Tento typ zahrad lze popsat dvěma slovy „vše v hromadě“.V anglických školkách je opravdu vše možné smíchat: zahrada je jediný koncept, všude kromě toho jsou umístěny květináče,všechna prázdná sedadla jsou obsazena trávou.Dalším rysem jsou stěny z břečťanu z břečťanu, velké množství růží, figurek a legrační postavy umístěné na vhodných místech.

Svěží vegetace propletená se šlechtěnými trávníky - znaky anglické zahrady

Klasická zahradaje navržena přesně podle plánu.Toto je možnost, když je vše jasné, ohraničení, tvary, výška keřů a ohraničení.Vše pod řádkem a hladce.Na přísně určených místech jsou instalovány fantastické lavičky, vedle nichž jsou uspořádány fontány, jsou instalovány ozdobné květináče s květinami, sochami a sloupy.

Jasná geometrie ve všem je známkou klasické zahrady

Ploty a ploty

Spiknutí je nejprve uzavřeno.Je to pochopitelné: musíte začít stavět materiály, ale jak je chránit?Za plotem je snazší.Pokud je to možné, je lepší okamžitě umístit krásný, kapitál, spolehlivý plot.Ne všichni stojí hodně.Rozpočtové možnosti mohou být také velmi atraktivní.Hlavní věc v této záležitosti je myšlenka, ale jsou na fotografii.Takže kombinací dlouhých a krátkých desek lze získat zajímavý plot, průhlednější shora a téměř bez mezer zespodu.

Rovněž běžný ploštinový plot s nestandardním přístupem vypadá dobře

Pokud umístíte desky na okraj, efekt je ještě zajímavější.Teď, pokud to nevidíš, neuvěříš ...

Kdo by si myslel, že často přibitá tenká deska by udělala takový zajímavý plot

S čerstvými tenkými deskami můžetekrásný plot, který používá zásady výroby wattle.Desky jsou vedeny mezi stojany a ohnuty.

Krásný plot z prken

Můžete vyrobit originální plot z desek.Budete si s tím muset pohrávat - a zacházet s ním dobře od parazitů a sbírat desky jeden po druhém, aby bylo co nejméně prasklin.Možná je budete muset měsíční svit sekerou nebo letadlem.Ale podvodník je téměř zbytečný materiál, jeho ceny jsou nízké, takže existuje šance získat značkový plot za málo peněz.

Deskový plot je levný a veselý, ačkoli je zde spousta práce ...

Další modely a fotografie dřevěných plotů v tomto článku.

Pokud to prostředky umožňují, můžete vložit něco monumentálního, například plot z kamene nebo cihel.Bude to vyžadovat spoustu práce a peněz, ale také to bude stát dlouho.

Můj domov je moje pevnost ...

Pro vnitřní rozdělení stránek jsou takové pevné ploty k ničemu.Na zahradu si můžete dát mříž z tenkého prutu, pěstovat živý plot, tkát wattle.

Vnitřní ploty pro pozemek

Pokud máte „štěstí“ a do vaší zahrady vstupuje slepá zeď, můžete ji také ozdobit jakýmkoli plotem, podél kterého necháte kudrnatérostlin.Zajímavá možnost je uvedena níže.Když břečťan trochu roste, bude to velmi krásné.Místo břečťanu můžete zasadit plamének.V zimě je výhled konec, horší, ale v létě ...

Metody výzdoby stěn

Přečtěte si více o plotechpřečtěte si článek „ Druhy plotů pro soukromé domy

Jak vyzdobit zahradní pozemek květinami

Tato část uspořádání zahrady přináší nejrychlejší výsledky.Roční květiny kvetou několik týdnů po výsadbě, trvalky také potěší, roste stále více a více každý týden.O pravidelných květinových záhonech existuje samostatný článek a zde zveřejníme několik zajímavých nápadů, které mohou dát podnět k výběru stylu zahrady.

Zdobení stránky se často skládá z maličkosti.Například obyčejná dřevěná bedna se snadno promění v ozdobu zahrady - zajímavé zbarvení a vlastní instalaci - visí na lanech, která vypadají jako ruce.Sloup se používá jako základ pro zavěšení květináčů s ampelou.

Malá představivost a nejběžnější věci se stávají ozdobou pozemku

Sochy se vyrábějí z obyčejných květináčů.Jsou vybírány v různých velikostech, upevněny drátem, přidány malé barvy nebo rostliny - každá má své vlastní fantazie ... získají se úžasné postavy.

Malý muž z květináčů

Do podnikání se dostávají dokonce i prosakující gumové rukavice.Je dobré, že barvy jsou jasné a základna je hustá.Naplňují půdu, zasazují letničky, přivazují je na stromy nebo provazy a hřebíky na ploty.Zábavné a jasné.

Závěsné květinové záhony z rukavic

Skutečnost, že postele pro automobily jsou vyráběny z květinových květů a květináče, je známo všem, aleže z prken si můžete udělat nádherný květinový záhon ve tvaru labutě, vědípravděpodobně pár.Ukázala se taková nádherná labuť: „peří“ bylo vystřiženo, upevněno drátem, přilepeno, hlava a krk byly vyříznuty z desky.

Labutinový záhon z prken

Pro ty, kteří se nebojí obtíží, existuje složitější možnost: záhon ve dvou vrstvách.Vyrobili oblouk, rozprostřeli geotextilie a síť, nalili vrstvu půdy, do které byly vysazeny rostliny milující světlo.Ve výklenku vytvořeném níže rostou květy tolerantní ke stínu.Taková neobvyklá palanda květinová zahrada.

Oblouk květin ...

Zde si přečtěte více o záhonech a ohradách pro ně.

Přednosti naší zahrady: rybníky

Snad druhou dekorací po záhonech je oblíbenou výzdobou tohoto místa rybníky a rybníky.Malebná kombinace vody a rostlin je fascinující, v létě dává chlad.Konstrukce nádrží je kreativní proces a existuje také mnoho stylů.Můžete udělat kolem podlahy desek.A aby nebyli mučeni jejich malbou a impregnací, nemusí být dřevěné, ale kompozitní - existuje nový materiál, který vypadá velmi podobně jako dřevo.Jediný rozdíl je v tom, že se nehnije, nemění barvu.Tento materiál se nazývá decking.Může být použit pro podlahy otevřené verandy nebo terasy, poblíž bazénu.Příklad jeho použití kolem rybníka, který vidíte na fotografii.

Podlahová krytina kolem rybníka - bude vhodné chodit i po dešti

Prostor můžete rozložit kolem kamenných desek.Takové uspořádání bude trvat déle, ale mnoha lidem se tato možnost líbí.více.Aby celá dekorace „neplavala“, bude nutné odstranit část půdy, vyplnit drcený kámen, tampón a vrstvu písku nahoře.Desky mohou být již položeny.Mezery mohou být vyplněny směsí písku a cementu, důkladně zametat přebytek, a pak buď počkat na déšť, nebo nalít přes slepou oblast - cement zabaví, upevní desky.Pokrytí bude spolehlivé.

Krásná červená žula a dokonce i potok.Tato zahradní výzdoba vyžadovala trpělivost při instalaci a stála slušnou částku

Při použití stejné technologie mohou být okraje rozloženy balvany shromážděnými na břehu řeky (nebo zakoupeny v zahradním centru).

Balvany jsou skvělý způsob, jak formovat břeh rybníka

Pokud jsou chodníky v zahradě vyrobeny z dlaždic, má smysl také čerpat břeh nádrže.Tato technologie je známa, pouze materiál je jiný.

Dlažební kameny - není třeba hledat, všechno je v obchodě

Zdobení zahrady nebo chaty improvizovanými materiály

Jak jste pravděpodobně pochopili, můžete pro zahradu udělat dekorace z jakéhokoli předmětu nebo věci.Hlavní věc je myšlenka, pak malá představivost a práce a výzdoba je připravena.Například kolem stromu si můžete udělat stůl, malou terasu, lavičku a využít tento roh k relaxaci.

Roh odpočinku kolem stromu

Často na místě zůstávají pařezy.Chcete-li je vykořenit na dlouhou dobu, během toho pošlapají všechno kolem ... Vyčnívejte, dokud se nezhnilí a nerozpadnou se.A z konopí můžete dělat velmi zajímavé věci.Například - použití jako záhon.

A dokonce i pařez na jarní den ...

Nebo z něj udělejte zajímavou postavu pro zahradu.

Dekorace pro zahradu konopí

Na prozaické, ale nutné - toalety

​​

Tyto budovy se někdy objevují dříveploty, protože bez nich - potíže.Stavitelé budou ovládat všechny blízké rohy, a kdo je zajímavý, bude se mu líbit.Nejpotřebnější, možná, stavba na místě je tedy WC.A proč mluvíme o toaletách v souvislosti s výzdobou místa?A protože tato budova může být vytvořena tak, aby nebyla nutně skrytá.Zobrazení také není možnost, ale nebude nutné maskovat.Například standardní holubník může být vyroben z protokolů.Ukáže se mini-chata.

Náklady jsou trochu, vypadá to dobře ...

Rostlina kolem závodu, udělejte pěknou cestu a tento roh zahrady bude také atraktivní.Například, ale na fotografii níže.

Útulný koutek pro přemýšlení))

Několik dalších možností ke stejnému tématu.Jeden a stejný jednoduchý design lze navrhnout různými způsoby.Vyberte si styl v závislosti na tom, která chata nebo zahrada je orámována.

A jen něco, co se střechy dělají jinak, ale okna se liší

No, pokud je potřeba kamenná toaleta, tak proč ji nenavrhovat ve stylu středověku?hrad.Pouze davy turistů budou muset být odvezeny ...

Zajímavá inkarnace ve stylu křížové zdi

Foto nápady prozahradní dekorace

Existuje mnoho způsobů, jak udělat vaši zahradu nebo letní chatu světlou a krásnou.Někteří, kteří měli rádi originalitu, byli shromážděni ve fotogalerii.Možná vám některé z nich pomohou ozdobit váš koutek.

Krásná cesta z desek a kontrastní výplně z malého štěrku
Nezvyklý altán - travní tráva vysazená na rámu
Houpačka vyrobená z velkých kamenů
Figurka na dřevěném plotu))
)
Krásné mříže pro popínavé rostliny
Variace natéma květinových záhonů z pařezů
Útulný koutek pro relaxaci - dřevěné lavice pokryté barevnýmiermantinom
Proutěný baldachýn pro relaxaci v horkém dni
Neobvykle vyrobený plot pro dřevěný altán
Dokonce i pařezy se mohou hoditdomácnost - vyrobil se z nich obchod