Jak zakrýt podlahu v betonové garáži

Po vytvoření betonové podlahy v garáži si po chvíli uvědomíte, že možnost, i když není špatná, není dokonalá.Za prvé, při prašném prachu je prach v pořádku, ucpává se do nejmenších štěrbin, leží v tenkém světle šedém povlaku.Zadruhé jsou zachycené kapaliny absorbovány a neexistuje způsob, jak je odstranit.Pokud je skvrna mastná, nečistoty na ní neustále přilnou.Po chvíli se podlaha zdá být pořád špinavá.Takže myšlenka přichází, aby podlaha v garáži tak, aby nebyla "prach", je dobře praná, ale zároveň je neklouzavá a odolná.

Každý majitel automobilu sní o tom, že bude mít v garáži rovnou a odolnou podlahu bez prachu

Impregnace (základní nátěry, základní nátěry)

Pokud nevíte, jak zakrýt betonovou podlahu v garáži tak, aby neprášila,len špinit, a strávit nějaký čas s poznámkou impregnaci na beton (také volal základní nátěr na beton).Jedná se o vícesložkové kompozice na bázi polymerů.Existují na organické a anorganické bázi.Protože se jedná o impregnace, netvoří na povrchu žádný film, a proto se nemohou odloupnout a zaostávat.Jejich komponenty pronikají do betonu,vázat se s polymerními řetězci molekuly.Výsledkem je, že pevnost povrchu je 2-3krát silnější, odolnost vůči agresivním prostředím (kyselým a zásaditým), změnám teploty, lépe snáší mrazy, vylučuje se také tvorba prachu.

Obecně existují tři typy primerů pro beton:

 • Polyurethan.Jejich hlavním účelem je hydroizolace, používají se také pro výrobu opravné malty: základní nátěr je smíchán s pískem a trhliny a štěpky jsou touto směsí uzavřeny.
 • Vodná disperze.Dobře se vyrovnávají s odstraňováním prachu a mírně posilují povrch betonu.Jejich cena je průměrná.
 • Epoxy.Většinou jsou dvousložkové, připravené před aplikací, hlavním účelem je hydroizolace.

  Po dvou nátěrech impregnace na beton není podlaha vůbec bezprašná

Pokud je podlaha po ošetření základem natřena nebo nalita jiným vrchním nátěrem,Pokud jsou pak pro rozprašování vody v garáži nejvhodnější základní nátěrové hmoty disperze vody.Pod nátěrem nebo jinými základními nátěry použijte stejný typ: pod polyuretanovou barvu pro beton stejné směsi se připravte atd.

Polyuretanová (polymerní) impregnace do betonu

Tato vrstva pro garáž je dobrá pro každého, kromě ceny - 1 litr stojí asi 5 $.Balení obsahuje 3 kg a 20 kg.Spotřeba impregnace při nanášení první vrstvy 0,25-0,5 kg /m2 , pro druhou - 0,15-0,2 kg /m2 .

Při zpracování nezřeďte, štětcem štědře, nejméně dvakrát.Polyuretanová impregnace pro beton váže částice bez vytvoření filmu.Takováto betonová podlaha přestane praskat, absorbuje méně kapaliny.Stejné složení posiluje rozpadající se betonový povrch.Pokud proces již zašel daleko, nepomohou, ale pokud jsou viditelné pouze známky otěru, impregnace pomůže zpozdit proces.

Aplikace polyuretanové impregnace

Polymerová impregnace se nanáší pouze na suché povrchy.Obsah vlhkosti v betonu by neměl být větší než 5% (od okamžiku nalití musí uplynout nejméně 28 dní).Kompozice se nalije na podlahu po částech a distribuuje se válečkem nebo speciálním mopem po celém povrchu.Některé společnosti mohou přidat barvu, takže zároveň můžete získat barevnou podlahu v garáži.Toto ošetření může být použito jako příprava pro následné nanášení nátěru nebo polymerního potahu podlahy.

Vlastnosti aplikace: teplota by měla být od 0 ° C do 17 ° C, vlhkost vzduchu nesmí být nižší než 70%.Pokud je vlhkost nižší, musí být navlhčena uměle - pomocí elektrických zvlhčovačů nebo zavěšením mokrých hadrů v garáži, neustále se ujistěte, že nevysychají.Pouze za takových podmínek bude polymerace dobrá.

​​

Epoxidové primery

Tento typ impregnace sestává ze dvou složek, které se mísí bezprostředně před použitím.S nimi můžete pracovat při teplotách nad + 5 ° C, žádné další požadavky.Cena je vyšší než u polymerů - 7 $ za kg, spotřeba je téměř stejná.

Epoxidová impregnace pro odstranění prachu vgaráž

Barvy na beton

Na povrch půdy lze nanášet speciální barvy na beton.Trvají po dlouhou dobu - s těmito sloučeninami lakují podlahy na čerpacích stanicích, v garážích atd.Ty nejsou zdaleka běžné barvy, ale vícesložkové kompozice na bázi polymerů, do nichž se přidávají barvící pigmenty.Je třeba zvolit v závislosti na úkolech, které má podlaha v garáži provádět:

 • Pro odstranění prachu jsou vhodné betonové barvy na bázi PVC.
 • Polyuretanová barva je vhodná k ochraně před kyselinami, zásadami a jinými agresivními látkami.
 • Posílení, odolnost proti otěru - dvousložkové epoxidové barvy.

Mluvíme-li konkrétně o garážích, jsou pravděpodobně vhodné spíše epoxidové sloučeniny.Vytvářejí silný film, který velmi dobře přilne k betonové základně.Taková barva nenapouští a neletí kolem.Časem to může trochu otřít a poté na místech s velmi velkým zatížením.Může být použit na čerpacích stanicích, v suterénech a garážích.

Barva na beton bude současně odprášovat, bude působit atraktivně a bude snižovat absorpci vlhkosti.

Na připravený betonový základ naneste epoxidovou barvu na beton.Podlaha musí být suchá (od okamžiku nalití musí uplynout nejméně 30 dní).Pokud se potěr v nedávné době nalije, cementové mléko se z povrchu odstraní tuhým (ocelovým) kartáčem.Pokud je podlaha stará, jsou tu čipy a praskliny, zavřete je, odstraňte mastné skvrny.Po zpracování vyjměte odpadky.

Před nanesením barvy se omývá podlahazředěný PVA vodou.Druhou možností je slabý vodný roztok kyseliny chlorovodíkové (1: 9).Po dni se povrch očistí vysavačem nebo měkkým kartáčem.pak je betonová podlaha připravena k epoxidové barvě.

Základ a tvrdidlo se denně přivádějí do teplé místnosti.Teplota by měla být nad 18 ° C.Smíchejte každou ze složek samostatně ve své vlastní nádobě.Potom se do nádoby se základnou přidá tvrdidlo podle normy a směs se smíchá.V případě potřeby můžete použít rozpouštědlo uvedené v pokynech.Životaschopnost takové barvy je malá (čas před vytvrzením), takže musíte rychle pracovat.

Pryžová barva

Tento typ nátěru má zlepšené hydroizolační vlastnosti, dobrou krycí schopnost, vysokou odolnost proti opotřebení, lze snadno prát, dokonce i s čisticími prostředky, je odolný vůči zásadám.Může být použit při teplotách od -50 ° C do + 60 ° C.Když malba vytvoří povlak, velmi podobný gumě, se stejnými, prakticky vlastnostmi.Nevýhody jsou také - povrch se ukazuje být příliš hladký a v zimě může být kluzký.Druhý nepříjemný okamžik, kdy vůz vjede do garáže a trochu se zastaví, mohou kola odtrhnout kousky barvy.Cesta ven je dát gumové pásky pod kola.nejoblíbenější možností je z dopravníku.Dlouho se nenosí a dokonale budou existovat společně s gumovou barvou.

Gumovou barvu lze použít jako podlahovou krytinu v garáži

Příprava povrchu spočívá v odstranění starýchexfoliační nátěry, křída, prach, mastné skvrny.Pokud je na podlaze lesklý povlak, ošetřte ho brusným papírem do matného povrchu.Posledním krokem je umytí podlahy roztokem sody, poté omytí vodou a osušení.

Naneste barvu ve 2-3 vrstvách.Před použitím se míchání, ředění nedoporučuje, ale v extrémních případech můžete použít rozpouštědlo uvedené v návodu.Při práci pravidelně malovat barvy.

Gumové podlahy v garáži

Gumové podlahy budou pohodlné a praktické.Jeho minus je solidní cena - od 18 dolarů za metr čtvereční, pokud mluvíme o pryžové modulární vrstvě.

Dnes se gumový povlak vyrábí ve třech verzích:

 • modulární desky různých velikostí;
 • kaučukový povlak válcovaný;
 • drobková guma s polymerním pojivem.

Role a modulární povlaky se liší typem pokládky a formou uvolňování.Ostatní vlastnosti jsou podobné.Způsob instalace se prakticky neliší, pouze v jednom případě je povlak sestaven z fragmentů, nejčastěji čtvercových, s hranami zdobenými zámky různých konfigurací.Rolovací kryt se valí na podlahu.Oba typy jsou nalepeny na polyuretanové lepidlo.Příprava betonu je standardní: utěsňování třísek a promáčknutí, odstranění prachu a nečistot, základní nátěr (polymerová impregnace).

Pokládka gumové modulární podlahy - spojovací rybinové zámky

Při výběru modulární nebo válcované gumové vrstvy věnujte pozornost tloušťce gumy.Ona jemůže být od 4 mm do 50 mm.Velmi silná podlahová krytina v garáži není pro něj, ale příliš tenká může být poškozena koly.Optimální tloušťka je 10-15 mm.Není to příliš drahé za cenu a vlastnosti jsou více než dost.

Pryžová drť nebo říkají, že gumový asfalt je dvousložkový povlak.Samotné dítě jde do sáčků a má černou barvu.Chcete-li dát jakékoli jiné barvy, tam jsou barvy.Přidají se do suché strouhanky a míchají se, dokud není úplně malována.Pak přidejte pojivo.Toto je obvykle polyuretanové lepidlo.Hmota se míchá, dokud není hladká.Proces však musí probíhat rychle - doba vytvrzení je velmi krátká.Strouhanka s polyuretanem se položí na připravený podklad (vyrovnaný, připravený, pokrytý vrstvou polyuretanového lepidla), vyrovná se a stlačí válečkem.

Dlaždice z PVC

Tento typ podlah se objevil nedávno, je vyroben z polyvinylchloridu (PVC) s různými přísadami.Existují možnosti jak pro domácnost (PVC laminát), tak i pro technické a průmyslové prostory.Pokud mluvíme o vlastnostech, pak podlahová krytina v garáži vyrobená z PVC dlaždic pohlcuje zvuky, dělá podlahu teplejší, nebojí se účinků benzínu, rozpouštědel, kyselin, tuků, alkálií, zcela vodotěsných, trvanlivých.Za cenu srovnatelnou s náklady na komerční linoleum.

Podle způsobu instalace existují dva typy PVC dlaždic - modulární povlak, který se jednoduše spojuje se zámky a nepřipevňuje se k základně, a povlak, který je přilepen k polymernímu lepidlu.Vyžaduje se pokládkarovná základna s rozdíly nejvýše 5 mm /m2 .Toto je možná jediná nevýhoda tohoto materiálu: taková plochá podlaha v garáži je spíše výjimkou než pravidlem.

PVC dlaždice se používají v komerčních garážích a čerpacích stanicích, kde je zatížení mnohem vyšší

Podlaha v garáži je vyrobena z dlaždic

Je to pochopitelné, ale ne nejlepší volba.Zaprvé se ve švech hromadí odpadky.Za druhé, nátěr je kluzký, pokud si neberete speciální dlaždici s protiskluzovým povrchem, ale je to drahé.Zatřetí, od pádu těžkých předmětů se dlaždice zlomí.Přesto dělají podlahu z dlaždic v garáži, protože jsou také plusy: je snadné se čistit, známá technologie pokládky.

Pokud mluvíme o výběru dlaždic, nejlepší volbou by byl technický porcelán.Není tak krásná jako dekorativní, ale za cenu demokratičtější.Jeho neleštěný povrch neklouže a pokládá se podle obvyklé technologie pro dlaždice.Můžete se pokusit pouze vytvořit méně švů, aby s nimi bylo méně problémů.

Na pokrytí podlahy pro garáž lze použít technickou žulu

Pro dokončení podlahy v garáži pomocí dlaždic existuje velmi levná varianta - koupte boj a udělejte „mozaiku“.Je pravda, že na takové umělecké dílo bude potřeba více času, ale kachlový boj se prodává za téměř nic.

Samonivelační podlahy

Velmi dobré technické specifikace a vzhled jsou samonivelační podlahy.Jsou velmi odolné vůči vnějším vlivům, silné a trvanlivé.Jejich mínus je velmipoměrně vysoká cena.Zejména na polymer a epoxid.Třetí typ - betonové podlahové podlahy - má již dostupnou cenu.Obvykle se používá k výrobě odolné a bezprašné podlahové krytiny pro garáž.

Dostali jméno, protože mají tekutou konzistenci a rozprostřeli se na základně.Tyto sloučeniny se také nazývají samonivelační, protože díky své vysoké tekutosti jsou distribuovány po povrchu.Ale nemysli si, že nemusí být vyrovnáni vůbec.Po nalití kompozice na jednom místě musí být špachtlí nebo jiným podobným nástrojem „rozptýleným“ po povrchu, více či méně rovnoměrně rozloženým.Nakonec se řešení vyrovná samo o sobě, ale různá složení mají různý stupeň tekutosti, ale manuální distribuce nikdy neublíží (obvykle drahé značky proudí lépe).

Pro tento typ garážových podlah je nutná plochá základová základna.Základní nátěr je vybrán na stejném základě jako podlahové podlahy.Protože konečná kompozice není levná, snaží se vyrovnat základnu co nejlépe - aby se snížila spotřeba hromadné podlahy.

Výběr garážové podlahy není snadný - existuje mnoho materiálů, které splňují požadavky.Jedinou věcí, která může zastavit, je omezený rozpočet a potřeba rovnoměrného základu (vyžaduje také značné výdaje).Z tohoto hlediska je nejvíce demokratickou možností impregnace a barva na beton.