Jak zavěsit modulární obraz

V posledních letech se staly populární obrazy rozdělené do několika fragmentů.Pro ně dokonce přišli se zvláštním názvem - modulárním obrázkem.Fragmenty - moduly - nemají vždy stejnou velikost, takže přibíjení nehtů nefunguje.Jak zavěsit modulární obraz, na jakém místě a v jaké výšce - o tom budeme mluvit dále.

Určete umístění

Před zavěšením modulárního obrázku, musíte pro ni nejprve najít místo, určit výšku uspořádání fragmentů.Samozřejmě neexistují přísná pravidla - jedná se o vkus, ale existují doporučení, jak je zlepšit.

Určete, kde bude modulární obraz vypadat výhodně

Která zeď

Moderní trendy v designubyty - malované nebo dokončené s dekorativní omítkou stěny - vynikající zázemí pro obrazy.Modulární obraz je jasný prvek, který upoutá pozornost, proto by neměly existovat jiné dekorační prvky, které by upoutaly pozornost na zeď.A to je první požadavek.

Zadruhé musí mít zeď dostatečnou velikost.Přesněji, lépezvolte velikost plátna v závislosti na velikosti stěny.Pokud však obrázek již existuje a kde jste nepřemýšleli o tom, kde ho zavěsit, postupujeme při výběru místa z těchto pravidel.Stěna by měla být alespoň dvakrát širší nebo by měl obraz zabírat alespoň 70% volného prostoru.

Najít volnou zeď v moderních interiérech není příliš obtížné

Na druhou stranu, pokud zavěsíte malé plátno na velkou zeď, bude to vypadat „ne příliš“.Modulární obraz by měl zabírat minimálně třetinu šířky.Možná trochu méně, ale musíte se podívat na každý případ, protože hodně záleží na velikosti a formátu modulů, na tom, zda je pod ním nábytek a jaká je.

Umístění vzhledem k nábytku

Můžete mluvit konkrétněji o výběru umístění připojeného k místnostem.Pokud zavěsíte modulární obrázek, jdete do obývacího pokoje, obvyklé místo je nad pohovkou, pohovkou.Zde se nějaký druh dekorace „ptá“ přímo.Aby se však vytvořil organický obrázek, měly by být rozměry plátna přibližně stejné jako pohovky nebo pohovky.Pak je složení vyvážené.

Normálně zvolená šířka
)
Trocha chybí na šířku.Mohlo by to být lepší, pokud není vystředěno, ale asymetricky
Vhodná velikost
Šířka tohoto triptychu je příliš malá.Širší varianta bude vypadat lépe
Obrázek je příliš úzký.Ani normální šířka situaci nezachrání

Modulární obrázek není nutné umisťovat přesně nad pohovku.Toto je volba pro klasický design a další styly, které se vyznačují symetrií.Pro moderní směry může asymetrie hrát lépe, ale toto uspořádání je obtížnější vyvážit: je důležité nenechat druhou část zcela bez dozoru.

Asymetrické uspořádání je charakteristické pro některé styly
]
Je důležité zvolit správné velikosti a okolí
Nejen to je nutné uspořádat modulární obrazy do středu kompozice

V ložnici je obvyklé místo pro modulární obrázek nad hlavou postele.Okamžitě na velikost: šířka plátna je s výhodou přibližně stejná jako šířka postele.Možná trochu užší nebo širší.Můžete se rozšířit zachycením nočních stolů, a to i ze zdi na zeď.Postel je objemný objekt a velké obrázky nenarušují harmonii, ale pouze ji vytvářejí.Jsou také možné menší šířky lůžek, ale zde by rozdíl neměl být velký.Bez ohledu na to, jak krásný je obrázek, pokud je malý, nevypadá.

Výběr optimální velikosti
Příliš úzký.Ani výška nevyrovnává nedostatek šířky
Příliš malý formát .... jednou zadva by byli větší

Pokud je postel umístěna uprostřed stěny, střed kompozice by měl být umístěn nad středem hlavy.Ale to je opět pro klasické interiéry.V ložnici dominují.Pokud se rozhodnete experimentovat s asymetrií, je lepší hledat modulární obrázek z modulů různých formátů.

V jaké výšce

Poté, co bylo rozhodnuto o místě, je třeba rozhodnout, v jaké vzdálenosti od stropu se obraz zavěsí.Plátna jsou zpravidla umístěna tak, že střed kompozice je na úrovni očí.Je přibližně 150 - 165 cm od podlahy.

Protože velikosti fragmentů v modulárních obrazech se mohou lišit, je na této úrovni umístěn obrazový střed.Tento přístup je univerzální, ale pokud jsou stropy příliš vysoké a fragmenty jsou masivní, můžete mírně zvýšit.Hlavním kritériem je harmonický vzhled.Neexistují žádní další.Než zavěsíte modulární obrázek, je vhodné vyhodnotit, jak dobře je místo vybráno.Pokud máte pomocníky, požádejte je, aby drželi fragmenty klíčů v dané výšce.To vám umožní opravdu si představit, jak bude všechno vypadat „živě“, a ne ve vaší fantazii.

Vzdálenost mezi moduly

Vzdálenost mezi modulovými obrazy je obvykle od 1,5 cm do 4 cm a závisí na jeho velikosti.Pro malé brát méně, pro velké - více.Chcete-li určit, můžete rozložit fragmenty na podlaze a vybrat vzdálenost empiricky.

Při výběru vzdálenosti mezi segmenty musíte vyřešitobtížný úkol.Na jedné straně by vzdálenost měla být dostatečná, aby bylo vidět, že se jedná o modulární obraz.Na druhou stranu však musí být jednotná, nesmí se ztratit obecná myšlenka.Pokud je vzdálenost mezi elementy příliš velká, vypadají jako samostatné obrázky na stejné téma, a ne jako celek.

Vzdálenost je příliš daleko a tři obrazy vypadají jako samostatné obrazy

Pokud jsou fragmenty zavěšeny příliš blízko, modularita je ztracena, hlavní vrchol tohoto dekorativního prvku je pryč - několikčásti.Mezi částmi by měla být jasně viditelná mezera, ve které je viditelné zbarvení stěny.To je to, co dělá tento typ šperků jedinečným.

Další chyba - části jsou příliš blízko

Nejjednodušší způsob, jak určit „na místě“.Jakmile rozložíte všechny prvky na podlaze a spojíte vzor, ​​začněte je roztahovat.Je nutné použít všechny fragmenty, bez ohledu na to, kolik je - tři, čtyři, pět nebo sedm.Pouze tak volte správnou vzdálenost.Při jejich šíření pozorně sledujte výšku své výšky.Jakmile zmizí „integrita“, vraťte se o 5 mm zpět.Toto je nejpravděpodobnější správná vzdálenost.

Výběr spojovacích prostředků

Výběr spojovacích prostředků pro obrazy závisí na materiálu stěn.Existují tradiční možnosti: háčky na zdi a smyčky na rámečku obrázku.Abychom ale tradičním způsobem zavěsili triptych na betonovou zeď, bude třeba udělat tři děrovačky děrovačem - to je alespoň půl hodiny.Pokud se obraz skládá z pěti nebo více částí,bude potřeba více času.Při práci s děrovačem je obtížné vyrobit díry přísně v místě, které je určeno, takže jen zadek.

Pro instalaci na stěny

Pokud jsou stěny dřevěné, situace je jednodušší: samořezné šrouby a hřebíky přicházejí snadno.Problémy nastávají, pokud stěny jsou sádrokartony nebo jsou vyrobeny z pórobetonu.Zde jsou vhodné pouze speciální motýlové hmoždinky.

Co jiného mohu opravit obrazy, s výjimkou hmoždinek /šroubů /hřebíků?Existují takové možnosti:

  • Oboustranná páska.Pro tyto účely je však lepší použít oboustrannou pěnovou pásku.Je tlustá několik milimetrů, takže zavěšení obrázku bude snazší.Tato metoda je vhodná, jsou-li stěny natřeny nebo zdobeny dekorativní omítkou.

    Zavěšujeme modulární obraz pomocí speciálních spojovacích prostředků

  • Speciální háček pro obrazy.V plastovém pouzdře s háčkem je pět až sedm kovových kolíků malého průměru.Háček je aplikován na správné místo, kolíky jsou kladivem vtlačeny do materiálu stěny.Vhodné pro všechny stěny: ze sádrokartonu, betonu, dřeva.Se zdánlivou křehkostí kovové držáky snadno vstupují do stěn panelových výškových budov.A stejně důležité je, že si udržují svoji váhu dobře.

Na pomocném rámu

Háček na zdi je pouze částí příběhu.Před zavěšením modulárního obrázku musíte připojit smyčku /lano, pro které se háček bude držet.Existují možnosti:

  • Ve ​​vzdálenosti 5-10 cm od horní fixacelano /dráty /motouzy.Vzdálenost jako taková nezáleží.Je důležité, aby byl úplně stejný na všech fragmentech modulárního obrazu.Lano /motouz je připojeno k pomocnému rámu pomocí konstrukční sešívačky.Otočte okraj provázku, připevněte na správném místě, střílejte s několika závorkami (dvěma nebo třemi - neméně).

    Druhy spojovacích prostředků pro obrazy - vyberte možnosti

  • Upevněte malé očko do středu pomocného rámu.Prodávají se ve specializovaných prodejnách ,existuje několik typů.U modulárních obrazů je žádoucí mít to samé.Připevňují se pomocí malých cvočků.
  • Staples.Liší se od tvaru smyčky.Lze namontovat ve středu nebo podél okrajů.Podle toho budou háčky na stěnách muset být umístěny buď ve středu nebo podél okrajů.

Jak již bylo uvedeno, je velmi důležité, aby všechny upevňovací prvky byly instalovány ve stejné vzdálenosti od horní části rámu.Jinak by bylo velmi obtížné přesně zavěsit modulární obraz.

Způsoby značení

Existují přinejmenším dva způsoby označení stěny pro zavěšení modulárních obrazů.Prvním je zakroužkování modulů na zdi.Spíše určete úhly každého fragmentu.Začneme pracovat s ústředním prvkem kompozice.Střídavě aplikujte fragmenty na zeď, zakroužkujte rohy.Nezapomeňte na vzdálenost mezi moduly.

Moduly mají často různé výšky.Chcete-li je správně umístit vzhledem k sobě, vyberte nějaký bod, který je přítomen na alespoň dvou sousedních fragmentech.Vytvořte značku na zdi (tečkařekni to).U modulů, které jsou uprostřed kompozice, musíte umístit značky vpravo a vlevo.Vystavte další fragment podle značky, přesuňte jej do určené vzdálenosti, označte horní rohy.

Zarovnání vzoru se značkami

Když jsou označeny všechny fragmenty, najdeme střed, v požadované výšce nainstalujeme vybrané spojovací prvky.„Požadovaná výška“ je taková, aby horní část obrázku byla u značky.V tomto případě je třeba si uvědomit, že natažená nit nebo nainstalovaná závorka /smyčka je umístěna na pomocném rámu.V zásadě je odchylka dvou, tří, čtyř a dokonce pěti centimetrů od značek nekritická.Je důležité, aby se vzor na fragmentech shodoval.

Horizontální moduly nejsou běžné

Druhý způsob značení je pravděpodobně jednodušší.Vezměte papír (noviny, plakáty, zbytky tapet atd.), Ořízněte kopie prvků modulárního obrázku.Přesná velikost.Položte na papír značky (jak je popsáno výše) - abyste mohli správně odhalit prvky na zdi vůči sobě.Na papíře, kde jsou nainstalovány závěsy /svorky, je rybářská šňůra napnutá.

Na zeď klademe papírové polotovary.Můžete to opravit kolíky (na tapetu) nebo tlačítky.V této možnosti můžete vyhodnotit, zda jste místo vybrali správně, a provést úpravy.Jak vidíte, tato možnost je praktičtější.Dále v místě, kde je značka vyrobena (na obrázku je závorka nebo smyčka), připojíme háček.Můžete dokonce i přes papír.Pak odtrhneme papír, pověsíme modulární obrázek.

Rychlejimetoda

Existuje jeden způsob, jak rychle a snadno zavěsit modulární obraz.Budeme potřebovat desky vyrobené z průhledného plastu.Tloušťka plastu je 2 - 3 mm, rozměry desek závisí na vzdálenosti mezi moduly.Šířku desky pro zavěšení modulárních obrazů lze vypočítat takto: dvojnásobek šířky rámu plus vzdálenost mezi moduly.Toto je minimální hodnota.Můžete udělat více, ale už ne.Výška desky je asi 7 cm, takže lze nainstalovat nejméně tři samořezné šrouby.Počet destiček jsou dvě pro každou dvojici fragmentů modulárního obrazu.

Pomocí této metody můžete rychle a jednoduše zavěsit modulární obraz.

V desce vytvoříme tři díry, takže mezi moduly a upevňovacím prvkem je předem stanovená vzdálenost uprostřed rámečku.Poté pomocí desek spojíme všechny prvky.Zůstává pouze vyzkoušet na plátně na zdi a určit umístění háčku.Pro triptych stačí jeden háček, pro modulární obrázek 4, 5 nebo více dílů je lepší nainstalovat dva.