Jak zavěsit žaluzie na plastové okno

Není vždy vhodné používat závěsy.V některých případech praktičtější a pohodlnější žaluzie.Umožňují nejen chránit se před nedůvěryhodnými pohledy ve večerních hodinách, ale také regulovat úroveň osvětlení během dne otáčením lamel (desek).V této publikaci si povíme, jak instalovat rolety na plastová okna.

Návrhy a způsoby instalace

Existují dva typy žaluzií pro okna - vertikálníhorizontální a horizontální.Svislé lamely se obvykle vyrábějí z plastu nebo ze speciální husté tkaniny rozřezané na proužky široké 10 až 15 cm, méně často se nacházejí hliníkové lamely nebo syntetické nitě.

Vertikální žaluzie lze použít nejen pro okna, ale také pro plastové dveře s plným zasklením

Žaluzie horizontálních žaluzií jsou plastové, dřevěné a kovové.Bez ohledu na typ a materiál se skládají z římsy a lamel.Eaves - plastový nebo hliníkový profil sekce tvaru U, ve které jsou ovládací prvky a ke kterýmlamely jsou zavěšeny.Lamely - vodorovné nebo svislé pruhy /desky, které skutečně uzavírají otvor.Aby bylo možné žaluzie otevírat a zavírat, existují ovládací prvky - řetězy nebo nitě.

Konstrukce horizontálních žaluzií zahrnuje velké množství závitů

U horizontálních modelů je také ovládací tyč spojená s rotačním mechanismem.Otáčením tyče změňte úhel sklonu lamel.Takto můžete změnit množství světla a „stupeň průhlednosti“ okna.Pokud jsou lamely umístěny svisle (téměř), zcela se překrývají.S vodorovnou polohou téměř nezasahují do přezkumu, ale stále existuje spousta dalších pozic.

Instalace vodorovných a svislých žaluzií

Při montáži žaluzií je nutné zajistit římsu.Pro jeho opravu jsou součástí dodávky speciálně navržené závorky.Tyto držáky jsou připevněny k oknu nebo ke zdi a římsa se na ně jednoduše nasadí (dokud nekliknou).

Žaluzie lze instalovat na plastová okna několika způsoby:

 • Přímo na každém křídle.Tento způsob instalace umožňuje používat okenní parapet kdykoli.Jediným omezením je, že nemůžete umístit objekty blízko rámečku.Mnoho z nich se obává nutnosti vyvrtat otvory v PVC profilu touto instalační metodou.Přítomnost několika dalších otvorů v plastu nemá vliv na vlastnosti okna.Kromě tohoje možné žaluzie upevnit bez vrtání na otevírací křídlo .
 • Připevněte kotvor tak, že se zavře pouze okno, ale ne sousední stěny.U této metody instalace je římsa připevněna k hornímu svahu.
 • Připevněte ke stropu.Současně by měl být dostatek místa pro otevření křídla (nejméně 5 cm).
 • Na zdi.
  • Připevněte závěsovou tyč přímo ke zdi nad oknem.
  • ​​
  • Instalujte na volitelné dlouhé závorky.Tato možnost je vhodná pro mělké okenní otvory, když žaluzie zavěšené blízko zdi neumožňují otevření křídla.

   Jak instalovat žaluzie na plastová okna: způsoby instalace

Způsob instalace žaluzií bude muset být stanoven ještě před nákupem: odto záleží na velikosti obrazů.Před měřením je tedy třeba zvolit typ instalace.

Provádíme měření

S ohledem na žaluzie (horizontální, vertikální) a způsob jejich montáže (na zeď, strop, okno na křídlech, okenní otvory), je třeba ještě stanovitpřed nákupem.A dokonce až do zahájení měření.Protože pro jinou metodu instalace jsou vyžadovány různé velikosti.Pouze se správnými rozměry bude snadná instalace žaluzií na plastová okna.

Aby všechno dobře fungovalo, musí být měření provedena správně

Další důležitý bod:každé okno musí být měřeno samostatně .Někdy se zdá, že jsou úplně stejné.Věř mi, je tu rozdíl.A výsledky měření musí být zaznamenány a podepsány, jaké konkrétní okno jste změřili a jaký druh křídla to je.Přesné a podrobné záznamy pomohou vyhnout se záměně při nákupu ainstalace.

V otevření okna

Přestože vzhled výrobků je odlišný, není při měření měřen horizontální a vertikální model.Pokud se chystáte nainstalovat žaluzie do okenního otvoru, je nutné odečíst 2 cm od každé strany jeho šířky.Od výšky otvoru lze odečíst 1 až 3 cm, takové mezery jsou nutné, aby plátno volně viselo v otvoru a spodní okraj lamely nebyl protřepán podél okenního parapetu.

Jak měřit při instalaci do okenního otvoru

Mějte na paměti, že žaluzie můžete instalovat na plastová okna „do otvoru“ ne hlouběji než okraj otvoru, ale hlouběji.- v blízkosti samotného skla nebo stažením 5 nebo více centimetrů od okraje.Pokud má otvor lichoběžníkový tvar, bude výška /šířka otvoru pro sklo menší, takže jej pečlivě změříme.A v tomto případě je také lepší označit instalaci i při měření.Pak budete určitě vědět, kde bude nutné instalovat žaluzie na plastová okna tak, aby jejich rozměry dokonale padly.

Na stropě nebo na stěně

Zde závisí měření na vašich touhách.Délka žaluzií může být až k podlaze nebo pouze k parapetu.Navíc, v závislosti na vybraném typu instalace, lamely mohou zakrýt okenní parapet nebo ne.Délka je tedy nejvhodnější.

Toto je nástěnný držák.Při připevňování ke stropu se délka zvětšuje a o kolik - měli byste zvolit

Šířka žaluzií je při tomto způsobu instalace širší než otevření okna.O kolik širší záleží na vaší touze, ale minimální přístup je 5 cm na každé straně.Ale pokud oknoje ve stejné rovině s povrchem stěny, budete potřebovat další konzoly, které nejsou součástí balení: lamely by měly být umístěny nejméně 5 cm od povrchu skla, aby nezasahovaly do otevírání křídel při větrání.

Na okenním křídle

Při instalaci žaluzií na vícekřídlé okno existují dvě možnosti - umístit zařízení na každý list nebo objednat jeden dlouhý pro celé okno.Obvykle je vybrána první varianta - umožňuje otevírání a zavírání křídla se sníženými žaluziemi.Pokud zvolíte tento způsob instalace, budete muset změřit každý list a zaznamenat výsledky.Křídla se mohou lišit, proto buďte opatrní.

Volba napravo je výhodnější

Šířka žaluzií při instalaci na dveře se bere o 3 cm širší než sklo.Při zavěšení je na profilu dosaženo přístupu lamely 1,5 cm.Je to pohodlné a nezasahuje do otevírání /zavírání oken.Délka závisí na umístění upevňovacího prvku, ale obvykle je o 5 cm delší než výška skla.

Ještě jednou vás upozorníme: každý list změříme!

Jak instalovat žaluzie na plastová okna: připevněte ke zdi nebo k okennímu otvoru

První věc, kterou musíte udělat, je označit.Instalujeme závorky do římsy.Umístíme je doprava a doleva, aby nezasahovaly do činnosti žaluzií.Výška instalace závisí na zvolené délce produktu.

Aplikujeme závěsy, tužkou na zeď označíme místa pro instalaci upevňovacích prvků v závorkách.Pokud instalujeme horizontální žaluzie (jsou lehké atéměř nevytváří zátěže), stačí vložit jeden samořezný šroub /hmoždinku.Vertikální jsou těžší, takže musíte nainstalovat veškerý hardware ze sady.

Instalace žaluzií na strop a stěny je stejná.Pouze místo montáže držáku

se změní. Existuje druhý způsob.Na vybrané úrovni nakreslete vodorovnou linii v úrovni budovy, pokuste se vyhnout naklápění - ovlivní to žaluzie (zkosení).Připojte spodní část držáku k této linii a nakreslete tužkou tužkou značky pro vrtání otvorů.Je-li délka římsy větší než 2 m, je nutná další konzola ke zvýšení tuhosti konstrukce, která je namontována uprostřed.

Takto vypadají vertikální žaluzie instalované v okenním otvoru

Při připevňování do cihel nebo betonu vyvrtáme otvory ve vyznačených bodech ve zdi nebo stropu.Vrták nebo úder - kdo má, co je k dispozici.Průměr vrtáku závisí na velikosti hmoždinek.Obvykle se dodávají v sadě, ale můžete si dát svůj vlastní.

Do hotových otvorů vkládáme rozpěrné hmoždinky, opatrně kladivem kladivem.Nasadíme držáky, připevníme je šrouby nebo hřebíky (pokud jsou použity hmoždinky).Namontujeme římsu na držáky, zástrčky zasuneme do stran.U vodorovných žaluzií připojte hřídel k ovládání otočného mechanismu.Chcete-li to provést, nainstalujte speciální hák přímo do samotného mechanismu (součástí balení) a připojte špičku tyče k tomuto háku.

Instalace horizontálních žaluziíokenní křídla PVC

Při tomto způsobu montáže se žaluzie upevňují malými samořeznými šrouby (součástí balení) v profilu okna.Musí být nainstalovány tak, aby nezasahovaly do otáčení rukojeti.Buďte opatrní: pokud vrtáte příliš blízko korálky, můžete sklo poškodit.Proto jsou v tomto případě správná měření velmi důležitá.

Instalace žaluzií na PVC okno

Instalace krok za krokem

Postup je následující:

 • Namontujte držáky na římsu tak, aby nerušily pohyblivé části uvnitř.
 • Zkoušíme produkt na rámu.Vystavujeme to tak, že lamely jdou na drenážní rám a vpravo ve stejné vzdálenosti.
 • Tužkou nebo značkou označíme místo, kde by měly být upevňovací prvky umístěny.Během této operace musíte římsu udržovat co nejrovnoměrněji.Můžete se pohybovat po konturách rámu okna nebo použít úroveň.
 • Ačkoli je plast docela měkký a do něj můžete šrouby rychle zaskrutkovat, aby se rám nezlomil, je lepší předvrtat otvory.Průměr vrtáku je o něco menší než průměr šroubů.Obvykle jsou součástí dodávky samořezné šrouby o průměru 3 mm, takže vrták musí být odebrán 2 mm nebo 2,5 mm.
 • Držáky držíme a připevňujeme je šrouby k rámu.

  Zašroubujeme šrouby

 • Zasuneme římsu žaluzií a zatlačíme, dokud nezacvakne.
 • Konce uzavíráme zátkami, které jsou součástí soupravy.

Potřeba vyvrtat otvory v rámu okna může být děsivá, ale není čeho se obávat.V případě špatnéhoděr, otvory mohou být neúplné tmelem.Bílý silikon, ne akrylový (akrylový rychle zžloutne).Vlastnosti oken nebudou ovlivněny.Nebezpečné by bylo dostat se do okna s dvojitým zasklením.Pak to může prasknout.Ale to není fatální - to může být nahrazeno, i když to bude drahé.

Položili jsme dolní západky

Ale to není všechno.Chcete-li konečně nainstalovat horizontální žaluzie na plastová okna, musíte vyvrtat ještě několik děr - pod klipy (nazývané také antiveter).Toto jsou další upevnění dole na otevíracím křídle okna.Vyplňují spodní okraj žaluzií.Dělají to tak, aby při větrání žaluzií nezůstávaly viset, neotáčely se od větru a neklepaly předměty na parapet.

Nevystupujte ven ...

Západky dáme následujícím způsobem: vyzkoušejte je, trochu zatáhněte žaluzie, označte upevňovací prvky, vyvrtejte otvory, nainstalujte.Spodní lištu vyplníme do nainstalovaných klipů.Nyní, ani s tahem nebo otevřeným křídlem, rolety nebudou viset.Jedinou věcí, kterou je třeba během instalace sledovat, není dostat se do zasklívací lišty (jedná se o dlouhý pruh, který vede podél okna s dvojitým zasklením a drží ho).Je nutné vyvrtat díru do samotného rámu, couvat nejméně 1 cm od okraje.Zbytek není žádný problém.

Bez vrtání

Existuje také způsob, jak instalovat žaluzie na plastová okna a nevrtat rám.Tato metoda je k dispozici pouze pro žaluzie, které jsou zavěšeny na otevíracích křídlech.V tomto případě jsou jednoduše zavěšenyplastové držáky /držáky, které se nosí na rámu shora.Aby se zabránilo jejich pohybu, je na zadní stranu držáku připevněna páska oboustranné pásky.Po odstranění ochranného filmu může být přilepen (ale ne fixován).

Tvar plastových úchytů závisí na typu římsy.Musíte tedy vybrat pro každý zvlášť

Tyto plastové držáky ve tvaru L nejsou zahrnuty, ale lze je zakoupit v obchodě nebo ve společnosti, která prodává horizontální žaluzie.Tento způsob je vhodný jednoduše demontáží žaluzií, což je výhodné, pokud je třeba je opravit nebo umýt.

Montáž vertikálních žaluzií

Vertikální žaluzie jsou instalovány přesně podle výše uvedeného popisu.Rozdíl je v tom, že lamely jsou nainstalovány po upevnění římsy (vodítko, po kterém se běžci pohybují).Pro větší pohodlí můžete před připojením lamel otočit posuvníky pomocí seřizovacího lanka tak, aby drážky v nich byly kolmé na římsu.Poté jednoduše zalomte lamely do běžců a vložte proužek, dokud nezacvakne.Takže zase opravujeme všechny lamely.

Upevnění svislých plastových lamel

Pokud jsou lamely vyrobeny z materiálu, nezapomeňte po instalaci namontovat nižší hmotnost.Dále připojíme spodní spojovací řetěz k lamelám.

Jak sestavit vertikální žaluzie

Instalace vertikálních žaluzií je dokončena.