Jaká je kombinace fialové v interiéru

Správné použití fialové v interiéru není tak jednoduché.Je velmi aktivní a jasný, takže si musíte vybrat nejen vhodné barvy, ale také pozorovat tóny a dokonce i textury.

Fialová barva a její odstíny

Fialové zatáčkypři míchání červené a modré barvy.V závislosti na převahě jedné nebo druhé barvy získáme různé odstíny - buď teplé nebo studené.V paletě lila odstínů jsou takové populární barvy: lila, fialová, ostružina, lilek, indigo, ametyst, fuchsie, levandule a více než tucet dalších.I když se rozhodnete vytvořit monochromatický design - pouze ve fialových tónech - nebude to nudné, protože existuje mnoho různých odstínů, které se dobře doplňují.

Hlavní odstíny fialové
Název odstínů fialové v angličtině
Přátelské odstíny podle gama
Odstíny fialové s různým stupněm „ředění“
Světlé odstíny fialové škály barev

„Čistá“ fialová barva je jasná a nasycená.Přináší dotek milosti, bohatství, stability.Ale použití v interiéru jako hlavního je příliš riskantní.Ukazuje se, že je to „obtížná“ situace.Stylový, elegantní, ale ... Chci běžet rychle a daleko.

Fialová barva v interiéru: stylová, pevná, ale ... Musíme se opravdu pokusit zůstat v takové místnosti

To neznamená, že fialová barva vinteriér by neměl být používán.Pokud se vám líbí, stojí to za to.Potřebujete pouze speciální triky, dávkovat použití jasných, sytých barev, dávat více přednost světlým nebo pastelovým tónům a odstínům.

Krásné, ale ne pro standardní byty a ne pro zatažené počasí

Hlavním pravidlem je, že byste měli být opatrní s tmavými a nasycenými odstíny, vypadají v našich zeměpisných šířkách.příliš pochmurný.Jen málo regionů naší země se může pochlubit množstvím slunečných dnů „ne v létě“.Nasycený fialový nebo šeřík - příliš ponurý pro zatažené počasí.Kromě toho jsou pro typické byty s nízkým tokem a ne příliš prostorné pokoje příliš ubohé.Takže si budete muset vybrat, s největší pravděpodobností, ze světla, pastelových nebo možná světlých.

Jaké barvy jsou kombinovány s

Bílá, černá a šedá - tyto barvy jsou bezkonkurenční, protože jsou kompatibilní s jakoukoli barvou.To je základ, ze kterého se nebudete mýlit.Ve fialové oblasti je takový odstín - fialová.Má více červené, takže se s ním kombinují i ​​jiné odstíny.Nejúspěšnější kombinace fialové s jinými barvami jsou následující:

  • Červená a modrá .Může být přítomen společně nebo samostatně.Fialovou barvu v interiéru lze lépe kombinovat s malinami, korály a dalšími čistě červenými odstíny.Modrá by měla být ztlumená nebo světlá.Fialové výhry vedle jasně růžové a fuchsie, tlumené odstíny červené, ale modrá by měla být „jasná“.Ne nutně jasné, ale bez příměsi šedé.

    Červená, modrá, tyrkysová - všechny vypadají skvěle jako akcenty a nejen

  • Zelená .Ze zelené je nejlepší kombinovat s fialovým tyrkysovým a jeho odstíny, barvou mořské vlny.Fialová je kombinována s malachitem, olivovým, zeleným jablkem.
  • Žlutá .Je lepší kombinovat fialovou s čistě žlutou (žloutek), vhodné jsou i jiné čisté tóny.Vyhraje kombinací barvy zlata, mědi, mosazi.Pro purpuru je lepší zvolit okr - žlutooranžové tóny.

    Žlutá s fialovým je výherní kombinací

  • Béžová .Nejlepší je přidat písek a smetanu.Dokonale odlišují a mírně „tlumí“ dominantní fialovou barvu.

Pokud mluvíme o kombinaci se dřevem, budou vypadat skály teplých nažloutlých a oranžových tónů.Vhodné jsou také přírodní dubové a tmavé odstíny, jako je mořený dub, wenge atd. Struktura a barva dřeva vyvážídokonce jasné, aktivní tóny.Pokud jich bude více, nebudou příliš honosní.Takže v místnostech s dřevěným lemováním je fialová velmi vhodná.

Tabulky kompatibilní s fialovými barvami

Všechny výše uvedené tabulky jasně ilustrují kompatibilitu barev.Umožní vám vizuálně zhodnotit, co vás čeká při zdobení pomocí této kombinace.V těchto tabulkách jsou kombinace dvou, tří a čtyř barev.Mohou být přátelští (umístěné vedle spektra), kontrastní (na opačných koncích barevného kola), nebo to mohou být jednoduše různé odstíny stejné barvy.

Klasické kombinace fialové s jinými barvami

Pro nezávislý design interiéru je lepší nezabírat více než tři odstíny.To neznamená, že v designu by měly být přítomny pouze oni.Základní se k nim přidávají v jakémkoli množství - bílá, černá, šedá, dřevo.

Z bílé a „dřevěné“ nedochází k úniku a jsou téměř vždy přítomny.Jedná se o podlahu a strop, okenní rámy a některé další prvky výzdoby a dekorace.Šedá a černá nejsou ve všech interiérech, ale jsou také častými hosty.Takže i když vyberete z tabulky dvojitou kompozici, „v reálném životě“ získáte čtyři nebo šest barev.Více než dost pro jeden interiér.Ještě více - a bude tu pestrý nepořádek.

Pokud chcete něco jasnějšího, ale s fialovým

Pokud se zdá, že vytvořený interiér je příliš omezený, můžete jej snadno obnovit pomocí dvojice jasnýchdetaily, které lze snadno změnit: polštáře, záclony, obrazy, vázy, další drobnosti.Jsou to „malé věci“, které dávají designu život a zvuk.A s jejich pomocí je snadné změnit „náladu“ místnosti.

Podmínky použití

Fialovou barvu lze použít v interiéru prostor pro jakýkoli účel: v obývacím pokoji, ložnici (dospělý a děti), v kuchyni, v koupelně.Obecně je vhodné jej doplnit třpytivými texturami, střídáním saténových, lesklých a matných povrchů.Je velmi dobře započítán kovovým leskem, zrcadly a jasným, ale „teplým“ světlem lamp.

Ve fialovém interiéru by mělo být hodně světla.Teplé osvětlení příznivě vypíná hluboké tóny a zdůrazňuje barvu „zředěných“ odstínů.

Fialová v minimalistickém stylu ložnice
)
Art Deco je také přáteli s tímto gamutem
Popumění a fialová z několika odstínů jako doplňkové barvy (v kombinaci se žlutou a tyrkysovou)
High-tech ložnicefialové barvy
Zlato a fialová jsou klasickou kombinací v klasickém interiéru
Provensálské a fialové nebo fialové tóny.Tuto kombinaci lze vidět téměř v každém interiéru tohoto stylu

Toto je velmi různorodá barva.To je vhodné v klasiceinteriér (matné povrchy, klidné odstíny), etnické - jako je Provence - světlo, pastelové barvy, v moderních a módních interiérech, jako jsou high-tech, pop art, art deco, minimalismus (světlé barvy, lesklé povrchy).Tady je taková univerzální barva.Návrháři ji však používají opatrně: na kombinace a materiály je to příliš náročné.Je nutné přesně a přesně vybrat nejen barvy, ale také stupeň jasu a strukturu povrchu.

Jako primární barva interiéru

Pokud se vám líbí fialová barva a chcete ji použít jako primární barvu, je lepší zvolit světlé nebo pastelové odstíny.Nasycený a jasný jako hlavní příliš „těžký“.Jako doplněk nebo přízvuk jsou ideální, ale ve velkém množství jsou příliš „rozdrceni“ a utlačováni.Tmavé odstíny lze samozřejmě zředit žlutou a změkčit dřevěnými výrobky.Interiér se ukáže být stabilní a pevný, ale stále bude poněkud „těžký“.

I za jasných podmínek se ukazuje pochmurná ... a za oblačného podzimu ...

Světlejší - světle fialová, wistárie, losos - zředěná bílou barvou - takový účineknedávají.Pastel (ztlumený šedě) také není „načtením“ prostoru.Zde jsou dobré jako hlavní barva.

V obývacím pokoji může být použit jako hlavní (pro stěny, textil atd.) Fialové nebo pastelové světelné odstíny

V závislosti na zvolené kombinaci se může ukázatdesign se liší náladou: od klidného a zdrženlivého až po ubohý ajasný.Závisí to na vybraných barevných složkách.Pokud doplníte interiér klidnou šedou, béžovou, bílou, získáte omezený interiér.Ne zima, ale zdrženlivý.S jasnými akcenty (a existuje mnoho takových kombinací, mnohem více než klidných) se získá „teplá“ a aktivní atmosféra.V dětském pokoji nebo v kuchyni, dokonce i v obývacím pokoji, je to velmi dobré, ale tato možnost není vhodná pro ložnici.Pokud však potřebujete energii, tak proč ne.

Jako další

Dnešní nejoblíbenější metodou výzdoby interiéru je přízvuková stěna.Pro tyto účely potřebujete fialové.Jasný, soběstačný, sám nezůstává mimo oblast pozornosti a zdůrazňuje výhody hlavní barvy.Tato technika se používá v ložnicích, obývacích pokojích, kuchyních.Téměř v každém obytném nebo technickém prostoru bytu nebo domu.Návrh v chodbě a na chodbě je diskutabilní - jsou obvykle příliš malé a jejich „nakládání“ není nejlepším řešením.

Zdůraznil fialovou zeď v ložnici.Existuje pouze jedna recepce, ale kvůli různým doprovodným barvám je „nálada“ interiéru odlišná

Lila a její odstíny lze navíc použít v čalouněném nábytku, záclonách a kobercích.Je to skvělý způsob, jak oživit místnost původně navrženou v bílé, béžové nebo šedé barvě.

Přidejte k „oživení“ akcenty šeříku

K fialové, fialové pohovce nebo banketu přidejte pár jasných polštářů a dalších malých detailů tyrkysových nebo ne příliš červených.ainteriér bude aristokratický, stylový, ale zároveň jasně nudný.Pokud přidáte více žluté, dopadne to ještě radostněji a jasněji.Už je to trochu jako aristokratické zdrženlivost, ale je jasně cítit výraznost a originalita obyvatel.

Se žlutými detaily je to veselější

Navíc, jak vidíte, tato technika funguje jak s nasyceným fialovým, tak ne příliš jasným, tlumeným šeříkem.Odlišný je pouze žlutý tón.To také stojí za zvážení.Také si všimněte, že sametová textura vyhrává.To lze vidět i na fotografii, ale „v reálném životě“ je tak nápadné.

Fialové akcenty

Fialová je perfektní jako přízvuk.Je to „přátelé“ s krásnými odstíny červené, modré, zelené a žluté.Pokud je použijete jako akcenty, můžete „oživit“ jakýkoli dekor.Kromě toho můžete vytvořit prostředí domova i salonu.Vše záleží na stylu doplňků.

Doplňky vytvářejí „náladu“ interiéru

Stejně jako sametové povrchy v čalouněném nábytku vypadají lépe ve fialové nebo fialové barvě, je vhodný měkký tlumený lesk trhliny nebo perleti.doplňky v nich nebo kolem nich.Mírně zářící povrch rámu nebo hedvábného polštáře příznivě vyrazí „jednoduché“ textilie a matné povrchy.

Kde použít

Fialová barva vypadá dobře v každé místnosti.Při použití barev tohoto gamutu však musíme pečlivě zvážit nejen výběr barev, ale i stín.Tak, jak to bude lehké nebo jasné.

Textura, textura, odstín - vše je důležité

Odstíny všech ostatních barev v interiéru jsou stejně důležité.Nejmenší rozpor přináší nesoulad a „škrábe“ oko.Důležité jsou také faktury.Matný, sametový, lesklý, perlový.Všechny tyto nuance významně mění vnímání jakéhokoli stínu této škály.Proto je nutné vybrat všechny ostatní barvy /textury /odstíny.To je důvod, proč designéři s tímto gamutem neradi hrávají - jsou příliš nároční.Hodně času se věnuje výběru malých věcí.

V koupelně

V koupelně fialová nedovoluje vytvoření „sterilního“ interiéru.I když je místnost od podlahy ke stropu obložena lesklým povrchem.Teplé odstíny nepřidávají teplo a útulnost a chcete být v takové místnosti.

Fialová, červená a světle fialová.S většinou bílou a béžovou
Koupelna je v lila barvě - květinové ornamenty jsou vždy v trendové linii
​​
)
Je to trochu ponuré, ale mladým lidem se to bude líbit
Různé odstíny, různé nálady
Nápady pro stylovou koupelnu v lila barvě

Kombinace jsou popsány výše: hlavní barvy jsou bílá, béžová, světlé odstíny stejné škály, světle šedá.Důraz lze umístit s červenými nebo malými černými fragmenty, jinýmisvětlé nebo málo kompatibilní barvy.Pokud chcete více kouzla a pompéznosti, můžete přidat zlacení, měď.Kovové části přidají další technokratismus.

V kuchyni

Další technická místnost v našich bytech a domech je kuchyně.Fialová barva v interiéru kuchyně není příliš běžná, i když vypadá moderně a relevantně.Při použití lesklých fasád a bohatých odstínů to může být hi-tech styl nebo moderní styl.Akcenty jsou v tomto případě buď černé nebo kovové.

V klasickém Provence jsou vhodné měkké odstíny fialové matné fasády.Existují klasické kombinace: s bílou, žlutou, olivovou.V takových interiérech můžete často vidět květinové ozdoby a tisky.Dávají kuchyni útulnost.

Jemná šeřík a bílá vytvářejí v kuchyni velmi příjemnou atmosféru
V kombinaci se žlutou se ukázalo velmi slunečné a radostné
Dva poměrně světlé odstíny jsou vyváženy dřevěnou podlahou a světle béžovým teplým odstínem stěn
Lesklé fasády vypadají stylově
]
Fialová a šeřík s černobílým kuchyňským zástěrem
A tady hedvábná textura opravdu mění vnímání
Pro jasnou náladu
Stylizované květiny v šeříkové kuchyni vytvářejí jemnější interiér
)
Stále jsou fotografie příliš těžké
Hodně čistých a krásnýchodstíny fialové
Béžové a „kovové“ dokonale doplňují
S černou nebo tmavě šedou se stává pochmurnou ...

Při zdobení zástěry můžete použít lila a fialovoupřízvuková zeď.Vypadá skvěle s panely s rostlinnými motivy.Fotografie jsou příliš „načteny“ do kuchyně a stylizované květiny vypadají velmi stylově.