Jaké květiny zasadit v zemi?Vytrvalé zahradní květiny

Vytváříme květinové záhony, skalky, rabatku, rámovací trávníky, snažíme se při odchodu vyzvednout nenáročné zahradní květiny.Zvláště pokud se jedná o květiny pro letní sídlo.Obvykle je více než dost práce a rozmarné rostliny nemají vždy dost síly.Zveřejníme výběr krásných a rozmanitých květin s různým obdobím květu - od začátku jara do pozdního podzimu.Stačí si jen vybrat podle svého vkusu a barvy.

Vybírat květiny pro letní dům tak, aby kvetly po celou sezónu, je umění

Jarní kvetení

Existují velmi rané květiny, které nás potěší ještě předtím, než se objeví tráva.Co je pozoruhodné, jsou velmi nenároční, téměř nevyžadují odchod.Známé jarní květiny pro rozdávání - narcisy a tulipány.Jsou velmi různorodé a krásné, ale existuje mnoho dalších, neméně zajímavých.

Jarní květiny jsou tradiční a velmi málo

Sněženky

Tyto malé cibulovité rostliny kvetou s jemnými bílými květyjsou známé všem.Správné jméno je Galanthus nivalis - Galanthus.Objeví se ihned po tání sněhu, kvetou za pár týdnů, ale kvetení je velmi krátké.Po skončení kvetoucího období zemře nadzemní část.Doporučuje se pěstovat v blízkosti keřů a stromů.

Existuje celkem asi dvě desítky odrůd, jedná se o nejzajímavější a nejoblíbenější:

 • Viridapisis.Vyšší odrůda.Kvete v únoru a březnu.Letáky jsou šedozelené, ploché.Jejich délka je asi 10 cm. Květ je bílý, klesající, 1-3 cm dlouhý, na okrajích vnitřních okvětních lístků jsou zelené skvrny.
 • Lutescens.Liší se tím, že vnitřní okvětní lístky mají žluté skvrny.Tato rozmanitost sněženek je náladová - ne všechny půdy jsou pro ni vhodné.

  Sněženky jsou nejstarší květiny, které se dají

 • Pusi Green Tip, Ophelia, Flora Pleno - odrůdy s froté sněhově bílými květy.
 • Sněhobílé nebo zasněžené.Nízko rostoucí odrůda - 10-15 cm vysoká s miniaturními květy.
 • Elvis.Vysoký - výška 15-25 cm, podlouhlé a širší listy mají namodralý nádech.Květ je kulovější.Ze všech odrůd, dříve - v jižních oblastech, kvete v únoru.

Stále existují modré sněženky.To je další druh květu - Scilla (Scylla), ale častěji se jim říká Scilla.Jsou křehčí vzhled, kvetou o něco později - v dubnu.Dobře snášejí zimu, jsou nenáročný, mohou růst na těžkých hnojených půdách.Aby kvetli na jaře, musíte krmit nitrofos.Běžné odrůdy:

 • Tření sibiřských.Letáky jsou radikální, široké,světle zelená.Produkuje vysoké stopky vysoké 10-12 cm, na nichž se nachází 1 až 5 modro-modrých klesajících květů.Brzy kvetoucí - 10-15 dní po tání sněhu.K dispozici je bílý poddruh s pozdějším rozkvětem.

  Další druhy Scylla sněženky kvetou v modré barvě

 • Jarní krása.Vytváří silné fialově zelené šipky, na nichž jsou umístěny - 5-6 velkých květů o průměru asi 3 cm. Barva květů je tmavě fialová.Propagováno dítětem.

Existují ještě vzácnější odrůdy, ale je obtížné je najít a při pěstování jsou náchylnější.Kombinace bílých a modrých sněženek vypadá velmi atraktivní.

Krokusy

Další cibule.Kvetoucí ve stejném období jako sněženky, mají podobné velikosti, ale barva je rozmanitější - jsou bílé, žluté, fialové, fialové.Pro větší účinek je lepší pěstovat ve skupinách, míchat barvy.Můžete ji zasadit kdekoli - pod stromy a keři, na otevřeném prostranství.Jsou milující slunce, ale také tolerují stín, obvykle v zimě pod sněhem.Můžete to dát do země, můžete to dát do kontejnerů.

Existuje poměrně málo odrůd, které se liší z hlediska doby květu, výšky rostliny a barevné intenzity:

 • Dvoukvětý šafrán (Crocus biflorus).Má velmi zajímavou barvu.Na vnější straně okvětních lístků jsou bílé, bílé s fialovými pruhy, uvnitř bílé, na vnější straně okvětních lístků fialové skvrny s fialovo-hnědými pruhy.Crocus hrdlo tohoto druhu je bílé nebo žluté.
 • Crocus jaro (Crocus vernus).Velká rostlina až do výšky 17 cm Hlíza je zploštělá, pokrytá šupinami.Listy jsou úzké, dlouhé a uprostřed uprostřed stříbro-bílý pruh.Květy jsou bílé nebo lila, tvar je zvonovitý, protáhlý.Z jedné hlízy může vyrůstat jedna nebo dvě květiny.Doba květu - koncem dubna, začátkem května, doba květu - asi 3 týdny.

  Jarní květy pro letní chatu jsou krokusy různých druhů

 • Zlatý šafrán (Crocus chrysanthus).Vysoká rozmanitost - až 20 cm na výšku.Listy jsou úzké a dlouhé, květy jsou zlatožluté, na vnějších plátcích mohou být hnědé pruhy nebo pálené znaky.Sloupce jsou červené, prašníky oranžové.Kvetou v dubnu po dobu 3 týdnů.
 • Crocus Tomasini (Crocus tommasinianus).Nízká známka - až 6 cm vysoká.Z jedné žárovky mohou pocházet až 3 květiny.Zbarvení je růžovo-fialová, podél okraje může projít bílý okraj.Otevřená květina vypadá jako hvězda s bílým středem a bílou prachovkou.Květy v dubnu, doba květu - až 3 týdny.

Krokusy na záhonu nebo na trávníku vypadají velmi jasně a jemně.Jsou vynikající pro výsadbu na kameny, ve volně stojících malých záhonech a slevy.Po skončení doby květu letecká část zemře.Tyto petrklíče jsou vynikající květiny pro rozdávání, které vás potěší, když není ani tráva.

Muskari

Vytrvalá rostlina milující vlhkost a slunce, která zimu dobře studuje v zemi.Propagované cibulkami, obvykle kvetou v dubnu až květnu.Listí - tmavě zelenábarvy, květenství jsou vícebarevné, modré, fialové, modré a bílé.Zde jsou nejoblíbenější odrůdy:

 • Arménský Mukari (Colchis).Odrůda odolná vůči zimě, která kvete v květnu.Květenství má zajímavou barvu - horní část je bílá, spodní květy jsou jasně modré, s bílým okrajem kolem okraje.
 • Muscari je klastrový.Další zimou odolná odrůda zimuje v zemi.Má menší květy než arménské, barva - modrá, výška stonku - až 20 cm, květenství samo - 2-3 cm, ve kterém se shromažďuje 15–35 malých květů.Existují zahradní odrůdy - album s bílými květy a kvetoucí období o týden později, karneum - růžová.

  Muscari - vytrvalé cibulovité květiny, které kvetou na jaře

 • Muscari listnáč.Má širší a hustší listy, podobné listům tulipánů, květenství je hustší a spíš tvar válce.Květiny jsou tmavě modré, jedna žárovka může dát několik stopek.
 • Muscari chocholatý.Originální květina.V přírodě je vrchol květenství zdoben dlouhými tenkými výrůstky - chomáčem (na fotografii uprostřed).Hybridní hybridy jsou plně chovány.

  Existují velmi roztomilé a originální odrůdy muscari

 • Muskari terry.Jedná se o hybridní odrůdy, o týden nebo dvě později než výše uvedené, doba květu - 4 týdny, za chladného počasí - delší.Květiny - froté, květenství - 5-6 cm Barva - modrá, modrá, bílá, šeřík.

Muscari jsou nenáročné jarní květiny, které nevyžadují téměř žádnou péči.Dobré v skalkách, v některých slevykvětináče a záhony.Ve třetím roce kvetou mladé rostliny rozmnožené cibulkami.Je nutné transplantovat každých 5-7 let.Obecně platí, že pokud budete potřebovat nenáročné květiny dát nechráněným doby květu - je Muscari.

Vesennik nebo Erantis (Eranthis)

Další nenáročný květ pro darování je Vesennik.Vytrvalá bylina, kvetoucí brzy na jaře s tuberous otoky v kořenech.Květy jsou jasně žluté nebo bílé, pohár ve tvaru květin stonky až 25 cm, listy sytě zelené, dlaň-razdelchatye.Zahrnuje 7 druhů, nejčastěji v záhonech a výsadbách, které můžete vidět:

 • Erantis zima(Eranthis (104hyemalis).Kvetoucí velmi dříve - těsně pod sněhem se objevují skupiny květin - každý 5-6 kusů, později rostou listy.Holé stonky květin 15-20 cm na délku na jejichž koncích jsou umístěny zářivě žluté pohár ve tvaru květiny.Okamžitě pod šálkem květu je listenka zelených pitvaných listů.Na pozadí sněhu nebo černé země vypadají velmi jasně a vesele.

  Jarní květiny pro letní chaty jsou nenáročné, zimují na otevřeném prostranství

 • sibiřský jarní strom (Shibateranthis sibirica).Existuje jen málo listů - může existovat pouze jeden bazální list.Květy jsou jasně žluté, obklopené jasně zelenou listeninou.Kvete v květnu.
 • Erantis dlouhosrstý (Eranthislongistipitata Regel).Vypadá jako strom na jaře v zimě, ale vyšší, produkuje jednotlivé stopky.
 • Erantis stellate(Eranthisstellata).RozkvétáDuben v přírodě roste ve stínu cedrů a na okrajích na dobře navlhčených místech.Bílé květy na vysokém bezlistém stopce, bazální listy - 3-5 kusů.

  Vypadá to ozdobně při výsadbě se slevou, na kameny

 • Erantis of Cilicia (Eranthis cilicica).Nejméně mrazuvzdorná odrůda, protože má jižní původ - Řecko a Malá Asie.Doba květu - 2 týdny později než v zimě Erantis.Nízké deset centimetrové stopky s jemně řezanými listy jsou korunovány velkými květy sytě žlutého odstínu.

Jarní stromy jsou fotofilozní květiny pro dávání.Je lepší je umístit na vysoko osvětlená místa, kde první sníh padá.Preferují lehké, dobře navlhčené půdy s alkalickou reakcí.

Propaguje se hlavně semeny, protože hlíz je málo.Semena dozrávají na podzim, okamžitě zasetá do země ve stinném místě.Během jarní výsevu je nutná stratifikace - 2 týdny při 1-2 ° C.V prvním roce rostou pouze kotyledonové listy, které rychle umírají.Samotná rostlina žije, podařilo se jí vytvořit malé uzly.Ve druhém roce roste jeden pravý list.Letos na podzim můžete kopat a zasadit uzly na stálém místě.Příští rok kvetou jarní květiny.

Stále populární trvalky kvetoucí na jaře

Existuje mnoho krásných a nenápadných květin pro rozdávání, kvetoucí na jaře.Podrobný popis nejoblíbenějších odrůd zabere desítky stránek.Abych dal alespoň generálaprezentaci, vypíšeme je s načasováním kvetení, výšky, výsadebních prvků, pokud existují (jsou vyžadovány fotografie).

 • Brčál.Jedná se o zakrslý plíživý keř s vztyčenými výhonky.Listy jsou tmavě nebo světle zelené, kožovité, některé odrůdy s okrajem bílé nebo růžové.Květy jsou velké, jednotlivé.Barva je obvykle modrá, ale je bílá a růžová, jemně fialová.Kvete masivně na jaře, během vegetačního období jsou jednotlivé květy.Preferuje dobře odvodněné volné úrodné půdy s neutrální nebo mírně kyselou reakcí.Rostlina milující stín, není špatná, cítí se v částečném stínu.

  Brčál - nejen plíživé rostliny

 • Zapomeň na mě.Výška - 10-50 cm, listy nasycené zelenou, malé, četné květy modré, modré, někdy růžové květy se sbírají do květenství.Roste dva roky, na třetím stonku jsou značně prodlouženy, květy se zmenšují.Od konce dubna miluje stinné, vlhké místo, květy, termín je až 3 týdny.Hodí se sedmikrásky, tulipány, macešky, narcisy.

  Roztomilé kouzlo zapomenout zdobí květinový záhon

 • Sasanky (Vetrennitsa).Četné druhy s různým obdobím květu - od jara do podzimu.Krásné kelímané květiny s různým počtem lístků, různé barvy - bílá, modrá, modrá, šeřík, šeřík, růžová, červená, oranžová.Počet okvětních lístků je jiný - od pěti v „nejjednodušších“ až po froté.Květy odolné vůči chladu, ale je lepší mulčovat na zimu.

  Sasanky - obrovské množství barev, tvarů

 • Primrose.Většina z nich jsou trvalky, ale existují dvouleté a jednoleté bylinné rostliny.Kvetou brzy na jaře, s nástupem tepla, nadzemní část umírá.Listy - celé, pomačkané, sbírané do bazální rozety.Květy správného tvaru, pětilisté.Mohou být osamělé nebo shromážděné v květenství (racemóza a umbellate).Barvy jsou nejrozmanitější.Je to dokonce těžké popsat.Rozměry - 10 cm (Primula veris a Primula japonica) do 60 cm (Primula obconica).Preferujte částečný stín, s dobrou ventilací.

  Petrklíč je velmi početný.Tvary, tvary, barvy, velmi moc

Je ne všechny trvalky květiny pro zahradu, kvetoucí na jaře.Jsou další stovky.Ale to - jsou milováni zahrádkářů pro robustnost, dlouhá doba kvetení, jas barev a rozmanitost forem.

Běh květiny

léto - čas do nejúrodnějších.Zde vám volba může způsobit závratě.Jména jsou v tisících a všechna jsou zajímavá svým vlastním způsobem.Je velmi obtížné si vybrat, ale pokusili jsme se najít slušné možnosti.

léto - čas, kdy dává plnobarevný

Dicentra ( Dicentra) - zlomené srdce

jasně, neobvyklý tvar květ Dicentra způsobil jí neméně neobvyklé jméno, a mnoho legend týkajících se srdečními případech - Broken Heart.Jedná se o světlé, vysoké květy, které dávají - až 1 metr vysoký, upoutají pozornost uprostřed jara.Zahrnuje 8 druhů, často nalezených:

 • Dicentra velkolepý (Dicentra spectabilis).Kvete měsíc, nemá rád blízkou podzemní vodu a letní sucho.Rostlina je až 1 metr vysoká, listy jsou zelené výše, dno má namodralý nádech, velký, chmurný.Na vysokém klenutém zakřiveném stopce se nacházejí jasně růžové velké květy - až do průměru 3 cm.Je zde bílý hybrid (Alba), odrůda Gold Heart (Gold Hart) je velmi zajímavá - má zlaté listy.

  Název této rostliny - neobvyklá barva a tvar - Broken Heart

 • Dicentra výjimečný /vynikající (Dicentra eximia).Nízce rostoucí druhy - až 30 cm vysoké - s velmi dlouhým období květu - 2 měsíce, počínaje druhou polovinou května.Listy jsou zelené, ve formě husté rozety, květy jsou jasně růžové, existuje bílá forma.Zima v zemi, bez problémů.
 • Krásná dicentra (Dicentra formosa).Další nízko-mrazuvzdorný druh - až 30 cm. Kvete celé léto, začátkem konce května, takže jej lze pravděpodobně nazvat letní květinou.Listí - bazální rozeta, zelená nahoře, namodralá níže.Nad listy se zvedají vysoké stopky s jasně růžovo-fialovými květy.Existují tvary s bílo-růžovou barvou (Alba), jasně růžovými květy a modro-modrými listy (King of Hearts).

  Existují také kudrnaté výhledy na Zlomené srdce - lze je položit na oblouk, altán,

 • Dicentra nigella (Dicentra cucullaria).Nejmenším druhem jsou stopky 8-15 cm vysoké, květy bílé nebo růžové, asi 2 cm. Listy jsou zelené, drsné, jedovaté, používané v medicíně.
 • Dicentra lezení (Dicentra scandens).Kudrnaté květiny pro letní sídlo, neobvyklého tvaru a barvy - bílo-růžové nebo žluté květy.Barva však počátkem léta.Ve středním Rusku se pěstuje jako jednoletá rostlina.Existuje odrůda zimování - Golden Tears, což je barva celé léto a téměř celý podzim.Květy jsou žluté, s růžovým nádechem na okrajích okvětních lístků.

Květiny zlomeného srdce prakticky nevyžadují odchod, zimu dobře.Mohou růst na slunci a ze stínu, ideální možností je částečný stín, kde kvetou déle.Upřednostňují lehké, mírně kyselé půdy se značným přísunem živin.Rostliny jsou nenáročné, ale nemají rádi zamokření.V horku je půda mulčována, což pomůže při přehřátí mírným zavlažováním.Vadné květenství je nejlépe odstranit - prodlouží se tak doba květu.

Gypsophila

Rod Gypsophila se skládá ze 100 druhů rostlin.Takže zde najdete velmi odlišné druhy - vysoké i krátké.Rostliny pocházejí z různých částí světa, takže podmínky pěstování jsou odlišné.Zde je několik, které v naší oblasti dobře rostou:

 • Paniculate Gypsophila (Gypsophila paniculata).Vysoká (1 - 1,2 m) a středně vysoká (60 cm) vytrvalá rostlina s vázanými větvemi tvořícími prolamovanou kouli.Listí je malé, šedozelené, květy malé s průměrem 0,5 cm, jednoduché a froté, bílé, růžové.Kvete v červenci, kvetou od 45 dní (froté, Flamingo, Pink Star, Bristol Fayeri, Rosie Weil) až 90 (Rosenshleyer).Cítí se dobře ve volné půdě, nevyžaduje transplantaci.Nemá rád blízkou podzemní vodu,zimy na otevřeném prostranství, ale lépe pokrývat.

  Gypsophila se také nazývá gypsophila, sádrový bochník, řasa

 • Gypsophila elegant (Gypsophila elegans).Jednoleté rostliny v podobě kulovitého keře s malými, velmi elegantními květinami.Celý keř je průsvitný.Výška - 30-40 cm, jsou zde druhy menší velikosti - až do výšky 0 cm.Květy jsou bílé, karmínové, růžové.Shromážděny v prolamovaných lamel.Existuje spousta květin, ale rychle odejdou - týden a půl.Populární odrůdy: Rose, Double Star, Carmine.
 • Plísnění Gypsophila (Gypsophila muralis).Bylinná rostlina s plíživými stonky tvořící husté keře.Listy jsou kopinaté, malé, květy malé, bílé nebo růžové.První kvetení je červenec, druhé - na podzim.Populární formy jsou bílá, růžová, Phratensis (Fratensis), Monstrosa (Monstrose), Letchworth Rose.Po rozkvětu se výhonky oříznou, poté rostou bazální výhony.Pohled je nenáročný, preferuje dobře osvětlená slunná místa.Půdy jsou s výhodou dobře odvodněné.Zima dobře, někdy zamrzne, ale je obnovena samovolným setím.Keř, který visí z kamene, je ideální pro výsadbu ve skalách, velmi dekorativní.

  Plíživý houpačka - vypadá to skvěle na kamenech

  ​​

Rozmnožování - vegetativní nebo osivo.Preferuje suchá, dobře osvětlená místa, dobře roste na vápenatých půdách.Pro normální růst můžete přidat 20-40 gramů vápna na metr čtvereční.

Seznam květin pro letní chaty

květinový záhon, skalka, trávník, sbírejte rostliny tak, aby několik rostlin neustále kvetlo.Pro letní rezidenci nejsou neméně krásné a nespravedlivé květiny než jarní.V této sekci je stručně uvedeme a charakterizujeme, uvedeme fotografie nejběžnějších nebo atraktivních druhů.

 • Astrantia ( Astrāntia ) nebo Zvezdovka.Vytrvalá rostlina rodiny deštníků.Dobře přizpůsobený životu pod stromy, takže může být zasazen v hlubokém stínu.Toleruje jakoukoli půdu, ale cítí se nejlépe na živinách a dostatečně navlhčený.Kvete celé léto, bez transplantačních nákladů až 12 let.Listy jsou velké, hluboce řezané.Květiny - bílá, červená, fialová, růžová.Jsou to deštník skládající se z mnoha malých květů obklopených letáky obalu.Květiny a obaly se mohou shodovat v barvě, ale častěji se liší ve stínu.Nejoblíbenějšími druhy jsou Astrantia major (Astrantia major) a Astrantia maximus (Astrantia maxima).

  Astrantia - krásné květiny kvetoucí celé léto za dar

 • Armeria.Krásné kvetoucí trvalka.Kvete celé léto.Úzké tmavě zelené listy s modrým nádechem tvoří hustý polštář, ze kterého vyčnívají vysoké stopky.Jejich výška je od 30 cm do 130 cm a sférické květenství se sbírá z nejmenších květů.Barva - od sněhově bílé po červenou a jasnou šeříku.Nejsou náročné na zalévání, milují hojnost slunce, rostou na písku, mezi kameny.Tam je asi 50 druhů, ale nejvíce obyčejný být Alpine Armeria (Armeria Alpina), Armeriapichlavý (Armeria pungens), Armeria sod (Armeria caespitosa), Armeria Seaside (Armeria maritima), Krásná armeria (Armeria pseudarmeria).

  Armeria - vynikající dekorace pro jakýkoli květinový záhon, skalku, skalku

 • Stromek (Eupatorium) Vlhkost vysoká vysoká trvalka (70-160 cm).Preferuje volnou úrodnou půdu.Roste lépe na slunných místech, ale toleruje stín a částečný stín.Kvetou celé léto, květiny se shromažďují v komplexním latexovém laloku nebo racemose.Zbarvení - od bílé po fialovou.Často se vyskytuje skvrnitý Pohkonnik (Eupatorium maculatum) a fialový (Eupatorium purpureum).

  Sazenice jsou vysoké vytrvalé rostliny kvetoucí celé léto

 • Aquilegia, Watershed, Orlik.To jsou všechna jména jednoho nenáročný květ, který může růst na jakékoli půdě, zatímco má velmi krásné květiny.Preferuje stín, ale přežije na dobře osvětlených, i když doba květu je zkrácena.Zbarvení - bílá, červená, žlutá, modrá, šeřík.Existují jasné barvy a dvoubarevné.Tam jsou obyčejné, dvojité, hybridní květiny.

  Aquilegia (povodí) - další ročenka s velmi krásnými květinami

Existuje několik dalších květů, které není třeba popisovat, protože jsou známévšem.Stačí si vzpomenout na jejich jména.Jsou to macešky, chrpy, mečík, kosatec, zvonek, lilie, denivka, delphinium, echinacea, Černobrivci, měsíček, esholtzia, lavaterra, matiola.

Podzimní období květu

Aby květinový záhon potěšil i ty nejchladnější počasí, nesmíme zapomenout zasadit květinypodzimní kvetoucí období.Nenápadné květiny s tak pozdním květem nejsou příliš mnoho, ale nejsou o nic méně dekorativní.

Podzimní květiny pro letní chaty nejsou tak četné

Krokusy

Jsme zvyklí na to, že krokusy jsou petrklíče.Ale tato květina má také podzimní formy.Navíc jsou větší a neméně dekorativní.

 • Krásný Crocus (Crocus speciosus).Světle zelené listy s fialovými podélnými žilkami mohou dosáhnout délky 20 cm, květy jsou fialové s fialovými pruhy.Květy jsou velké, až do průměru 7 cm.Kvetou na podzim.Existují odrůdy s tmavě modrými, bílými, fialovými, světle fialovými, modrými květy.

  Podzimní krokusy - jedna z nejzajímavějších možností pro skalky, rabatki

 • Pretty Crocus (Crocus pulchellus).Výška květů je 7-10 cm, průměr je 6-8 cm, barva je světle fialová s tmavými pruhy.Každá hlíza dává 5-10 květin.Kvete v září a říjnu, obvykle toleruje lehké mrazy.
 • Banus Crocus (Crocus banaticus).Další podzimní šafrán.Má zajímavý tvar květů - s mírně protáhlou špičatou hranou.Barva - světle fialová, listy - dlouhé, stříbro-šedé.Velké květy - 12-14 cm vysoké, listy - až 15 cm. Existuje mnoho hybridů (holandských) s jarním a podzimním kvetením a různými barvami.

Gelenium podzim

Vytrvalá rostlina, která začíná kvete od poloviny léta a potěší až do samotných mrazů.Výška rostliny - od 50 cm do 150 cm. Výsadba tvoří velké keře.ZapnutoKaždý stonek může mít až 10 barev.Květiny - červená, žlutá, oranžová.Velký, až 6 cm v průměru. Preferuje slunná místa, půdy bohaté na humus.V zahradách a záhonech se vyskytují tyto druhy:

 • Podzimní GeleniumAltgold(Altgold).stonky rovné, až 80 cm vysoké. Rákosové květy - uvnitř žluté, uvnitř oranžové-červené;trubkovitý - žlutohnědý.Kvete v srpnu až září, začátkem listopadu.
 • Podzimní Helenium Augustsonne(Augustsonne).Květy až do průměru 4,5 cm, žluté.Vyznačuje se hojností listů a výškou až 90 cm, kvetou v srpnu a první polovině září.

  Geleniums rozkvétají koncem léta a začátkem podzimu

 • Gelenium autumn Herbstrot(Herbstrot).Rákosové květy - pestré, oranžovo-hnědé, trubkovité žluté s hnědou.Doba květu - srpen /začátek září.
 • Gelenium podzimní Kokarda(Kokarde).Květy jsou červené s hnědým nádechem, podél okrajů jsou nažloutlé.Velmi vysoký výhled - až 120 cm. Bohaté kvetení v srpnu /září.

Existuje mnoho dalších druhů.Existují formy, které kvetou v létě, mimochodem, je jich více.Ale není tolik podzimních květin.A Gelenium by nemělo být opomíjeno.

Astra trvalka Aster (září)

Přes podobné jméno by se nemělo zaměňovat s ročními astry.Toto je úplně jiná rostlina.K dispozici jsou kompaktní pohledy na hranice, jsou zde střední a vysoké.Preferuje dobře osvětlené oblasti, výživné půdy.Květiny - bílá, modrá, červená, modrá, fialová.Kvetoucí období podzimních druhů- září - říjen.

 • Astra Virginia (Aster novibelgii) nebo New Belgian.Vysoká rozmanitost - až 2 metry vysoká.Barva v říjnu, pokud to povětrnostní podmínky dovolí, pak v listopadu.Květy s průměrem 2,4-3 cm, fialové, červené, fialové-červené, růžové.Střed je žlutý.

  Vytrvalé astry - podzimní květ pro rozdávání

 • Heather aster (Aster ericoides).Kompaktní vysoký vzhled - až 1 metr na výšku.Květy jsou četné, malé - do 1 cm. Okvětní lístky jsou úzké, bílé nebo narůžovělé barvy, uprostřed je trubkovité, v různých odstínech.
 • Aster lateriflorus (Aster lateriflorus).Vysoký keř - až 120 cm vysoký, květy se nacházejí podél výhonků.Kvet začíná v září.Květy v této době jsou bílé, střed je světle růžový.Později se střed stane jasně růžovým.

Nízko rostoucí odrůdy - vysokohorské, keřovité - mohou být použity jako hranice, zasazené v skalkách.Vysoká rostlina v pozadí.