Jaké suché skříně si vybrat pro letní sídlo

Nejjednodušší způsob, jak zpříjemnit život v zemi, je vybavit dobrý kanalizační systém.Ale investice do něj má spoustu času a peněz.Je zde možnost normální latríny na pár hodin nebo dokonce na pár minut - suchá skříň pro letní pobyt.Existují tři různé typy instalací.Každá z nich má své výhody a nevýhody, ale každý může být provozován mimo město (a nejen).

Suchá rašelina - princip činnosti a zařízení

Do suché rašeliny v části, kde je obyčejnáerzhitsya vodě, nalil suché jemně mleté ​​rašeliny.Tato nádrž má zařízení pro šíření látky, které je poháněno rukojetí.Po použití toalety musíte otočit držadlem, rašelina se rozptýlí po povrchu, blokuje odpad, což výrazně sníží zápach.Kvůli této funkci práce, rašelina suchá skříň je také nazývána práškovou skříní.Jiným názvem jsou kompostovací toalety, protože odpad může být umístěn do kompostovací jámy.Je pravda, že tato třída zahrnuje jiný typ suchých šaten -elektrický, který suší exkrement.

Následující název jsou suché skříně.Název je opět spojen se způsobem likvidace odpadu - poprášení suchou rašelinou.V důsledku zpracování je látka také suchá (nebo téměř suchá).

Rašelina se nalije do nádrže v horní části

Vzhledem k vysoké absorpční kapacitě rašeliny absorbuje část kapalné složky odpadu a zbytek se sloučí do speciální pánve níže.Odtud je kapalina vypouštěna speciální vypouštěcí hadicí.Obvykle je vyveden do malé díry.

Pevná část odpadu je zpracována bakteriemi obsahujícími rašelinu, které rozkládají organickou hmotu.Po zpracování má nádrž směs téměř bez zápachu.Může být bezpečně nalita na kompostovou hromadu, tj. Rašelina - ideální suchá skříň pro letní sídlo.Ale odpad by měl ležet na haldě alespoň rok a lépe - pár let.

Struktura rašelinového suchého šatníku

Vzhledem k tomu, že je zcela nutné zpracovat, aby se odstranil charakteristický zápach odpadu, musí být k rašelinovému suchému šatníku připojena trubka (je zde výtok), v některých modelech jsou zahrnuty plastové trubky).Je-li tah přirozený, je potrubí pouze rovné, bez kolen a ohybů, vysoké nejméně 2 metry.V případě potřeby (pokud není dostatek přirozené trakce), můžete použít odtahový ventilátor.Potom požadavky na potrubí nejsou tak přísné.

Výhody

Potřebujete-li pro letní sídlo suchou skříň - to je jedna z nejlepších možností -jen moře lusků:

 • Nádrž je naplněna pomalu - když žijí 2-3 lidé, musí být nádoba vyjmuta každé 2-3 měsíce.
 • Spotřeba rašeliny je nízká, je levná.
 • Jednoduchá likvidace - nádoba může být vyprázdněna do kompostové hromady, jejím obsahem je homogenní hnědá hmota bez štiplavého nebo specifického zápachu.Můžete ji vyrovnat pomocí hrábě, hmota je docela volná, za pár týdnů přeroste bylinkami.
 • Při normálně fungujícím větrání nedochází k zápachu.
 • Může být umístěn jak v samostatném toaletním domě, tak v domě.
 • Ticho toleruje zmrazení (pokud je plast odolný vůči mrazu).

  Záchody z rašeliny pro chalupy: takto vypadá zařízení pro šíření rašeliny

Obecně je to velmi dobrá volba.Obvykle jsou spokojeni jak vlastníci, tak sousedé - není cítit žádný zápach, problémy se zpracováním.Ale bez obav se neobejdete.

Nevýhody

Slabou stránkou suchých záchodů rašeliny je zařízení na rozptyl rašeliny.Nejprve, aby se rašelina rozpadala rovnoměrně, nejprve otočte knoflíkem v jednom směru, poté ve druhém.Za druhé, není to fakt, že bude rovnoměrně rozptýlen.Často musíte nalévat rašelinu z rezervy lopatky pod „díru“.Právě na tomto místě má nejhorší a veškerý odpad je soustředěn zde.Je nutné je posypat, takže je také nutné ručně doplnit.

Zbývající nevýhody toalet z rašeliny jsou následující:

 • Vypouštěcí hadice pro vypouštění tekutého odpadu je poměrně vysoká.V paletě je zadána požadovaná úroveňkapalina prochází významnou dobu.A voní také tekutý odpad.Chcete-li snížit zápach, můžete periodicky vypouštět „v manuálním režimu“ - nakloněním bionitázy směrem k vypouštění.
 • Tuhý odpad se hromadí pod otvorem.Aby nedošlo k vyjmutí nádrže předem, musíte přesunout parta.Neexistuje žádný zvláštní zápach, takže to není příliš nepříjemné.
 • Nádoba na odpad je těžká.Je obtížné to osamostatnit.Pokud neexistují asistenti, musíte si vybrat model, který má kola.Přepravu kontejneru je snazší.

  Někdy je nutné přidat rašelinu ručně

 • Potřeba větrání.Pokud se jedná o samostatně stojící dům, pak ani v horku nejsou obvykle žádné problémy - ve struktuře je obvykle dostatek slotů pro další větrání.Pokud položíte rašelinovou suchou skříň na samotnou chalupu, v domě potřebujete ventilátor.Za horkého počasí, aby nedošlo k zápachu, musí pracovat neustále.
 • Tento typ toalet vyžaduje pevnou instalaci.Můžete je přenést, pokud si přejete, ale nejedná se o mobilní možnost.

Pokud hovoříme o míře pohodlí, je to dobrá volba, ale pouze pokud je možné ji někde umístit natrvalo.Je možné zařízení nosit, ale pokaždé, když je nutná instalace odsávací větrací trubky.

Populární modely toalet z rašeliny

Pokud mluvíme o tuzemských výrobcích, jsou v Petrohradě vyráběny nejdostupnější modely toaletních toalet.Společnost Tandem vyrábí suché rašelinové záchody.Jsou v různých verzích, srůzné možnosti a ceny.

Název Kapacita skladovací nádrže Přidat.vybavení Rozměry Výška židle Cena
Kompaktní M 60l úchyty na kontejneru 720 * 420 * 580 mm 380 mm 56 $
Kompaktní Elite 40 l úchyty na kontejneru 690 * 380 * 600 mm 400 mm 83 $
Compact Elite s drenážemi 40 l zadní výpust pro likvidaci tekutého odpadu 690 * 380 * 600 mm ) 400 mm 87 $
kompaktní Eco 60 l můžete do potrubí nainstalovat ventilátor, výtok pro kapalný odpad 760 * 510 * 670 mm 450 mm 120 $
Kompaktní Eco s ventilátorem 60 vestavěný ventilátor, výpust kapalného odpadu 760 * 510 * 670 mm 450 mm 130 $

Dalším ruským výrobcem rašelinových suchých záchodů je kampaň PitEco.Jejich sortiment je 7 modelů různých velikostí, z různých materiálů (polypropylen, akryl, nízkotlaký polyethylen).Každý model může být navíc vybaven ventilátorem, který je umístěn ve výfukovém potrubí.

PitEco 101 ]
Název Materiál těla Automatické uzávěry Likvidace tekutého odpadu pomocí filtru Objemnádrž Cena
PitEco 905 polypropylen žádný není 120 L (kolečka) 160 $ ​​
nízkotlaký polyethylen žádný ne 70 L $ 135
PitEco 200
Akrylová ne je 70 L 195 $
PitEco 201 nízkotlaký polyethylen ne je 70 litrů 138 $
PitEco 400 akrylové je je 70 L $ 250
PitEco 505 polypropylen no je 44 l 83 $
PitEco 506 (vylepšený rozmetač rašeliny) polypropylen ne existuje 44 l 85 $

Na trh jsou rovněž dováženy suché rašeliny.Nejoblíbenější produkty finské společnosti Biolan (Biolan).Výrobky jsou vysoce kvalitní, promyšlený design a funkčnost.

​​
Název Objem odpadní nádrže Objem palivové nádrže Rozměry (L * W * H) Výška sedadla Cena
Biolan Komplet 140 L 33l 850 * 600 * 780 mm 530 mm 340 $
Biolan s odlučovačem kapalin a suchých frakcí 28 L 30 L 780 * 600 * 850 mm 530 mm 415 $
BIOLAN ECO 200 l (kolečka) základní plocha 51 cm2, plocha k sezení 64 cm2, výška 100 mm 575 $
Biolan populet 200 200 l (kolečka) výška 820 mm 550 mm 985 $
Biolanský populet 300 300 l (kolečka) výška 811mm 510 mm 895 $
Biolan Naturum 30 L 7 L 840 * 740 * 810 mm 470-490 mm 1045 $

Dalším známým výrobcem rašelinových toalet je finštinafirmaKekkilä Group, která vyrábí výrobky pod značkou Ekomatic.Existují jak levné, levné modely, které jsou umístěny jako suché skříně pro letní chaty, jsou zde velmi drahé možnosti, které mají zajímavý design.

]
Název Materiál pouzdra Způsob vypouštění Rozměry Výška sedadla Objem Výroba Cena
Ecomatik Torfolet standardní 960 * 600 * 780 mm 500 mm 110 l Rusko $ 265
Ekomatic standard 960 * 600 * 780 mm 500 mm 110 L Finsko $ 390
Ekomatik Green standard 960 * 600 *780 mm 500 mm 110 l Finsko 190 $
Ekomatik-50 Kekkila polypropiložní prádlo ze skleněných vláken přes potah 500 * 470 * 510 mm 510 mm Finsko 160 $ ​​
Ekomatik Trio-100 polyethylen skrz kryt 800 * 460 * 800 mm ) 460 mm 100 L (3 sekce) Finsko 410 $
Duomatické standard 875 * 780 * 900 mm 480 mm 2 * 80 l Finsko 715$
Ekomatik Green přes odnímatelnou horní část průměr 1150 mm, výška 950 mm 470mm 700 l Finsko $ 1200

Kapalina (chemická)d) biotoilet - klady zařízení zápory

Tento typ biologické toalety použití pro recyklacispeciální tekutiny.V konstrukci jsou dva kontejnery, ve kterých se koncentrát zředí do určitého stavu.Kapalina se nalije do spodní části, která zpracovává odpad, a do horní části s deodoračním účinkem.Tekutiny na zpracování přicházejí v mnoha podobách:

 • Na základě formaldehydu (červená).Při použití tohoto typu kapaliny lze odpad nalít pouze do kanalizace - jsou toxické.
 • S bioaktivními bakteriemi (zelená).Tento druh odpadu může být dokonce zpracován v kompostové komoře, ale musí být recyklován po dlouhou dobu (nejméně tři roky).

  Způsob použití tekuté suché skříně

 • Na základě amoniaku (modrá).Zpracování je rychlé - po 5-7 minutách v nádobě pouze šedá kapalina bez zápachu.Může být rozložen v kompostu, ale není vhodné jej používat k hnojení ovocných a zeleninových plodin.Může se šířit na trávníku nebo pod ovocnými stromy a keři.

Zařízení je funkční pouze v přítomnosti uvedených kapalin.Míra jejich spotřeby závisí na intenzitě použití.Doplňování paliva je v průměru nutné jednou za 5-7 dní.

Budova

Chemická suchá skříň se skládá z několika částí, které lze snadno oddělit.Horní část je jak sedlo, tak i nádoba, do které se přidává aroma.Tlačítko spuštění čerpadla je umístěno na zadní straně pravé strany víka tohoto oddílu a otvor pro plnění vody je vlevo.

Z čeho se skládá chemická (kapalná) suchá skříň

Do spodní nádrže se nalije technologický koncentrát zředěný vodou.Ve spodní části je box pro sběr odpadu.Objem této nádrže je od 12 do 24 litrů.Aby bylo možné sledovat stupeň naplnění této nádrže, existují modely s označením obsazenosti.Po vyplnění se barva změní ze zelené na červenou.V těch nádržích, kde takový indikátor neexistuje, je často zabudován proužek z průhledného plastu.Takže můžete vizuálně sledovat úroveň odpadu.

Rozebraný

Všechny části jsou vzájemně propojeny speciálními zámky, které je bezpečně zajistí na místě.Pro zjednodušení odpadu je ke spodní nádobě připevněna rukojeť.Pro vypuštění odpadu do kontejneru je k dispozici tryska.Je-li to nutné, přišroubuje se ke vstupu.Obecně je uložena na určeném místě.

Některé modely mají zabudovaný tlakový ventil ve fekální nádrži.Je nutné, aby se nádrž vyprázdnila jednodušší.Ale v tom je jedna mínus - jsou chvíle, kdy úniky začínají v místě připojení tohoto ventilu.Pro přepravu kontejneru za rukojeť pak nefunguje, je to nutné - před vámi v náručí.Naprosto nepříjemné.

Proplachovací čerpadlo může být ruční nebo elektrické.Při použití elektrické energie neexistuje žádný způsob, jak regulovat množství dodávané vody - je vždy stejná.Kvůli tomu, co je nádrž naplněna rychleji.Přístroj pracuje s bateriemi, které je nutné pravidelně měnit.

Typy čerpadel pro kapalinysuchá skříň

Ruční čerpadla jsou měchy a píst.Stisknutím pístu jinou silou lze upravit množství dodávané vody.

Příprava na provoz a provoz

Obsluha kapalinového suchého šatníku je jednoduchá, ale vyžaduje stálou pozornost.Je nutné kontrolovat přítomnost kapaliny, úroveň plnosti odpadní nádrže.Likvidace a likvidace odpadu jsou dostačující.Kapacita 12 l pro pobyt 2-3 osob je naplněna za 2-3 dny.Pokud je více lidí, musíte vydržet každý druhý den a někdy i každý den.Není to příliš pohodlné, i když mnohem pohodlnější než použití kbelíku.

Demontovaná tekutá toaleta

Postup přípravy kapalné suché skříně k provozu je následující:

 • Stisknutím tlačítka odpojte horní část.
 • Do nádoby nalijte příslušný roztok.
 • Umístěte kontejnery na místo a zajistěte je.

Všechno, suchá skříň je připravena k provozu.Po každém použití opláchněte.Část kapaliny je malá, ale dost pro čištění odtoku.Mechanismus je následující: použijte toaletu k určenému účelu, otevřete ventil, odpad padá do nádoby s technologickou tekutinou.Omyjte aromatickou vodou, v případě potřeby štětcem.Zavřete ventil.Aby nedošlo k zápachu z tekuté suché skříně, musíte se ujistit, že na ventilu je vždy určité množství kapaliny (asi 1 cm silné).Tato kapalina funguje jako vodní zámek a odstraňuje možné pachy.

Pro snazší odstraňování odpadu by kontejnery měly mít kola

Po každém vyprázdnění musí být nádoba omytá, nalita nová část, musí být uvolněna, aby se umyly všechny stěny.Poté bude zpracování probíhat plněji.

Tento suchý šatník pro letní sídlo je mobilní volba.To se hodí do kufru auta, což je výhodné.Je tu však nepříjemný okamžik: pokud provádíte pravidelnou návštěvu, nemůžete opustit nádrž s kapalinou v nevyhřívané místnosti.Zamrznutí může poškodit stěny.Na zimu někteří přidávají do kapaliny pro zpracování netoxické nemrznoucí směsi (polypropylenglykol).Bakterie v takovém prostředí pravděpodobně nepřežijí a u amonia a formaldehydu není výnos špatný.Recyklujte tento odpad pouze do kanalizace.

Výhody a nevýhody

Tento suchý šatník pro letní sídlo uchvátí skutečnost, že nevyžaduje stacionární instalaci.Může fungovat kdekoli, okamžitě po doplnění paliva.Pro jeho práci není potřeba nic víc.

Nevýhody - potřeba doplňování paliva, i když ne příliš velká, ale peníze.Je také nutné sledovat přítomnost určité koncentrace koncentrátů - bez nich (zejména bez vylití) se suchá skříň promění v obyčejnou kbelík s víkem.

Nejzávažnější je však potřeba často vyprázdnit nádobu na odpad.V každém počasí, kdykoli je nádrž téměř plná, musíte ji vyprázdnit.Jinak nemůžete použít záchod.Jako dočasná možnost je to skvělá volba.

Populárnívýrobci

Nejoblíbenější nizozemské tekuté (chemické) suché skříně od Thetford (Thetford).Vyrábějí se pod názvem Porta, existují modely s různým stupněm pohodlí a výrazně odlišnými cenami.

324 mm )]
Název Rozměry Výška sedadla Splachovací systém Zpracovatelská kapacita nádrže /deodorační výkon Indikátor plnění Cena
Porta Potti Qube 145 330 * 383 * 427mmměchy 12 l /15 l ne 61 $
Porta Potti Qube 165 414 * 383 * 427 mm 408 mm ruční čerpadlo 21 l /15 l ano /ne 75 $
Porta Potti Qube 165L 414 * 383 * 427 mm 408 mm ruční čerpadlo 21 l /15 l 83 $
Porta Potti Qube 345 330 * 383 * 427 mm 324 mm ruční čerpadlo 12 l /15 l 93 $
Porta Potti Qube 365 414 * 383 * 427 mm 408 mm ruční čerpadlo 21l /15 l je 93 $
Porta Potti Excellence 458x388x450 mm 443 mm pístové čerpadlo 21 l /15 l 132 $
Porta Potti Excellence 458х388х450 mm 443 mm elektrický 21 l /15 l 175 $

Nižší verze pod ochrannou známkou Enviro je ruská kampaň.415 * 365 * 420 mm
Název Objem horní /dolní nádrže Rozměry (Š * H * H) Typ vypouštění Maximální zatížení Indikátor úplného Cena
ENVIRO-10 10 l /10 l 415 * 365 * 300 mm ) měchy 250 kg ne 65 $
ENVIRO-20 10 l /20lměchy 250 kg ne 80 $
MR.LITTLE IDEAL (licencovaná Čína) 15 l /24 l 420 * 370 * 410 mm čerpadlo je 115 $

Elektrické suché skříně

Vzácná skupina.Funguje to pouze s elektřinou.Existují dva typy elektrických bio toalet.V některých se kapalné a pevné frakce oddělí.Kapalina je vypouštěna speciální trubicí, která může být připojena přímo do kanalizace nebo vypuštěna do odpadní jímky.Pevná frakce v uzavřené nádobě se spálí.Zbytek je malá hromada popela, kterou lze použít jako hnojivo.

Druhým typem elektrických toalet je suché výkaly a moč, zbytky jsou poté naplněny speciální směsí.V této formě exkrementy váží jen velmi málo, lze je skladovat po dlouhou dobu.

Nádoba, do které se nalije popel

Aby mohlo dojít k sušení nebo spalování bez zápachu, je nutné vytvořit nebo připojit k ventilaci, což ztěžuje instalaci.Další společnou nevýhodou tohoto typu suchých skříní je jejich závislost na elektřině.V jeho nepřítomnosti nebude nic fungovat.Další významnou minus je vysoká cena.Všichni společně omezují použití tohoto typu kameniva.