Jídelní stůl se sklem - stylová volba do kuchyně

Každý sní o tom, že jeho kuchyně bude krásná, stylová a pohodlná.Jedním ze způsobů, jak vyniknout, je dát skleněný stůl do kuchyně.Takový nábytek je netriviální a krásný, ale má své vlastní vlastnosti.

Výhody skleněných stolů

První a nejdůležitější výhodou skleněného jídelního stolu je jeho neobvyklý a stylový vzhled.To nikdo nepopírá.Druhé důležité plus souvisí také s designem - průhledná nebo téměř průhledná deska nezatěžuje prostor.To je velmi populární v malých kuchyních.

Skleněný stůl v kuchyni je téměř neviditelný

Existují další výhody:

 • Vysoká pevnost a odolnost proti nárazům.
 • Sklo se nebojí změn teploty a vlhkosti.Můžete nastavit jak studené, tak horké bez omezení.
 • Bahno se do něj nejí.Znečištění lze otřít hadrem a saponátem (do kuchyně nebo speciálního skla).
 • Materiál splňuje požadavky na ochranu životního prostředí a požární bezpečnost.
 • Velké množství možností designu.

Skleněná nádobabýt neprůhledný

Několik slov samostatně o síle a spolehlivosti.Pokud se obáváte, že skleněný jídelní stůl může prasknout nebo prasknout, nebojte se.Jsou vyrobeny ze speciálního nárazuvzdorného skla (tvrzeného nebo vrstveného triplexového typu), které se láme pouze z úderů kladivem.Takže to nezlomíte pomocí pánve, talíře, šálku.Zde můžete rozbít šálek nebo talíř a dát je příliš ostře.Ale stůl netrpí.

Pojďme mluvit o nedostatcích

Existuje mnoho plusů, ale existují i ​​nevýhody.Jsou spojeny hlavně s funkcemi provozu.Někteří majitelé takového nábytku je nechtějí měnit a jsou se vším spokojeni, ale někomu se to kvůli vlastnostem určitě nelíbilo.Tady jsou problémy:

 • Některé druhy skla se obtížně ošetřují.Otisky prstů, prach na nich jsou vidět.Toto jsou recenze majitelů jídelního stolu z černého skla.Vše je vidět na tmavém hladkém povrchu.Trochu lépe - s průhledným sklem, ale je také nutná pravidelná údržba.Nejlepší je s matným nebo fotografickým tiskem.Jedná se o nejpraktičtější typy.

  Sklo vyžaduje zvláštní péči

 • Negativně se uvádí „sonorousness“ takového nábytku.Položíme talíř, šálek na sklenici, položíme příbory, přesuneme něco z místa na místo - každá akce je doprovázena hlasitým a zřetelným zvukem.To je velmi nepříjemné.Tuto nevýhodu můžete neutralizovat speciálními ubrousky, podložky.Pokudpoložte na ně nádobí, žádné zvuky.
 • Tabulka se cítí jako „studená“.V chladném podnebí to může být problém.Je také třeba poznamenat, že na skleněném stole v zimě se jídlo rychleji ochlazuje (pokud pod deskami nejsou žádné ubrousky).
 • Ne každý se cítí pohodlně sedět u průhledného stolu, ne každý se rád dívá na své nohy nebo své sousedy na hostinu.
 • Hladké sklo může být poškrábáno.

  Ošetřování drsného povrchu není tak obtížné

To je s ohledem na nedostatky.Stojí za to říci, že ne všechny jsou vnímány jako něco vážného.O "studené" říkají jen pár z těchto desítek.Problémy s odchodem zaznamenává také jen několik lidí.Pokud však stále přemýšlíte o tom, zda si chcete koupit skleněný stůl v kuchyni, zvažte hodnocení těch, kdo je používali.

Druhy pracovních desek

Nejprve si řekněme o tvaru desek.Skleněný stůl v kuchyni může být:

 • Kulatý.Vypadá to stylově, navíc kvůli nedostatku rohů je absolutně bezpečný z hlediska zranění.Ale nemůžete to položit na zeď, jen couvat s odstupem nejméně 60-80 cm. Kuchyně by tedy měla být prostorná.Se stejnou velikostí se čtvercem je za ní umístěno více lidí.

  Kulatý skleněný stůl v kuchyni je vynikající volbou pro prostorné pokoje

 • Oval.Nainstaluje se také uprostřed místnosti.Oválné skleněné jídelní stoly vypadají o nic horší než kulaté a padne více lidí.Ve velkém stylu musíte sledovat, jak to bude vypadat.V hi-tech loft nebominimalismus se nemusí hodit.

  Oválné modely jsou prostorné a stylové

 • Obdélníkový.Může stát jak ve středu, tak proti zdi nebo dokonce v rohu.Nejpraktičtější modely.V kombinaci s jakýmkoli designovým stylem může sada zahrnovat židle, lavice, pohovky.

  Obdélníkové modely jsou téměř univerzální verzí náměstí

 • .Tyto tabulky jsou obvykle umístěny v malých kuchyních.Jsou kompaktní, zabírají málo místa.Takové modely se často skládají: v případě potřeby jsou uspořádány v pravoúhlém tvaru.

  Čtvercové modely skleněných jídelních stolů nejsou tak běžné

 • Trojúhelníkové.Originální forma sólového představení.Podobný nábytek je nainstalován uprostřed místnosti.

  Nejvzácnější jsou pravděpodobně trojúhelníkové stoly ze skla

 • Skládací nebo posuvné.Skleněný kuchyňský stůl není tak křehký, jak se zdá.Příslušenství je k němu dokonce připevněno, což vám umožní získat skládací desky.

  Jeden z modelů skládacích stolů do kuchyně ze skla

Pokud chcete mít do kuchyně obdélníkový nebo čtvercový skleněný stůl, vyberte si model, věnujte pozornosttakže rohy jsou zaoblené.A čím hladší je linie, tím lépe.Sklo je velmi houževnatý materiál a může se snadno zranit.Nemůže být nic vážného, ​​ale dojde ke vzniku modřin způsobených kolizemi.Proto, pokud máte malé děti, zvažte možnost skleněné stolní desky v rámečku z měkčího materiálu (existují i ​​takové modely).Videálně dřevo, ale vhodný je také plast.Je to prostě nestojí za to vzít do kovového rámu: nemá smysl měnit jeden tvrdý materiál na jiný.

Druh skla

Trochu více o skle používané pro výrobu stolů.Tloušťka skla závisí na jeho typu.Red-hot take s tloušťkou 6 mm, triplex - od 8 mm.Vzhled může být:

 • transparentní;
 • matný;
 • vzorované;

  Černé sklo - stylové, ale velmi obtížné se starat o

 • hladké barvy;
 • s fotografií na ní vytištěnou;
 • kresba byla provedena pískováním.

Pokud mluvíme o praktičnosti, je nejsnadnější nechat skleněný stůl v kuchyni s fotografickým tiskem.Na obrázku nejsou stopy tak znatelné.Ale takový nábytek nezapadá do všech stylů.Péče o matný nebo pískovaný vzor není příliš obtížná.Jejich „drsnost“ přispívá k tomu, že prach a otisky prstů jsou neviditelné.Obyčejné a průhledné desky jsou nejnáročnějšími položkami péče.Existují však speciální nástroje, které po zpracování nezůstávají otisky prstů a nehromadí se prach na povrchu.

Materiál, tvar a počet nožiček

Nohy skleněných kuchyňských stolů jsou vyrobeny z různých druhů dřeva.Mohou být jednoduché, vyřezávané.Skleněný stůl s dřevěnými nohami se dobře hodí do místností, kde je již obložení dřeva podobné barvy.Pokud v cíli není dřevo, je lepší hledat modely s kovovými nohami.Mimochodem, onivětšina.

Vizuální vnímání závisí na tvaru „nohou“

Nohy skleněných stolů jsou vyrobeny z nerezové, poniklované chromované oceli.Někdy se u rozpočtových modelů používají trubky z těchto materiálů, ale častěji se nohy vyrábějí speciálně.Jaké formy se ve skutečnosti nestávají, v kombinaci s průhlednou deskou stolu, jsou to oni, kdo v mnoha ohledech určují vzhled a styl nábytku.

Stejný interiér s jiným modelem stolu

Ať už je forma podpory jakákoli, ujistěte se, že před zakoupením zkontrolujte stabilitu.Vzhled, vzhled, ale praktičnost by také měly být na vrcholu.Proto se pokuste otočit stůl a načíst jednu ze stran.Pokud se vám nepodařilo uspět, tabulka se za žádných podmínek neuhýbá - vše je v pořádku, je spolehlivé a bezpečné.

Jak vybrat určitý styl

Při pohledu na fotografii můžete vidět, že skleněný stůl v kuchyni vypadá jinak.Roli hraje tvar desek, barva skla, materiál a tvar nohou.Pokud je vaše kuchyně nebo jídelna vyzdobena ve zvláštním stylu, musíte tento kus nábytku najít stejným způsobem.Pojďme analyzovat nejvíce stylů výzdoby interiéru, které byly v posledních letech populární.

Nestačí najít zajímavé možnosti.Musí být kombinovány s dekorem

Hi-tech

Tento styl má dvě vlastnosti: hodně skla a kovu, jednoduché jasné linie, jednoduché tvary, nekresby.Převládající barvy jsou bílá, šedá, světle béžová, oživující všechny světlédoplňky nebo nábytek.Podle tohoto konceptu může být skleněný stůl s hi-tech průhlednou nebo šedou deskou.To je v případě, že tabulka není zvýrazněním detailu.Další možností je z čirého hladkého skla bez výkresů, pokud jde pouze o „vrchol“ interiéru.

Kov, přísné tvary - jako je hi-tech

Světlé nebo černé skleněné stoly fungují dobře s bílou lesklou kuchyňskou sadou.Ale s touto volbou mějte na paměti, že bude nutné neustále a důkladné čištění: bílý lesk i černé sklo netolerují sebemenší stopy prachu a nečistot.Na nich jsou vidět i otisky prstů.

Nohy u takového stolu jsou vyrobeny z lesklého kovu.Forma je stručná.Skládací skleněné stoly s průhlednými deskami, ve kterých jsou viditelné kování, dokonale padnou.High-tech - to je styl, ve kterém jsou „kousky železa“ jen „v předmětu“.

Provence

Kupodivu, skleněné stolky do kuchyně vyrobené ze skla také dobře zapadají do měkkých a romantických Provence.Zde je však trochu odlišný přístup k výběru modelů.Tento styl se vyznačuje přítomností dřeva, kovaných kovových výrobků.Právě s takovými prvky musíme hledat nábytek.

Pro provensálskou kuchyni je vhodný skleněný skleněný stůl s dřevěnými nohami a stolní deskou v dřevěném rámu.Sklo - matné nebo mléčné, možná bílé, měkké lila nebo měkké lila.Výběr barvy závisí na konkrétním případě.A nejuniverzálnější možností je mléčné sklo.Zde je v tomto případě vhodné řezbářství na nohou, od styluetnická provence, podobné „dekorace“ jsou pro něj charakteristické.

Další možností je skleněný stůl s kovanými nohami.Tato výzdoba je také kombinována s etnickými styly.

Sklo kombinované s ušlechtilým stromem nevypadá tak „studeně“
Do klasické Provence byl přidán čerstvý proud - skleněný stůl na večeře
Mléčné sklos běleným dřevem - co je pro tento styl vyžadováno

Přirozeně, židle by měly být stejné, takže musíte hledat soupravu - skleněný stůl s kovanými nohami a židle pro to.Je-li pracovní deska pravoúhlá, lze podél dlouhé stěny umístit lavici.

Loft

(Loft) - nový interiérový styl zdobení interiéru, jehož hlavním znakem je úmyslná nedbalost některých detailů.Nejčastěji se jedná o cihlovou zeď bez povrchové úpravy, otevřené části inženýrských systémů - potrubí, větrací potrubí.

Vybere se obvykle pohodlný, stylový a pohodlný čalouněný nábytek jednoduchého a jednoduchého tvaru.Část nábytku je sestavena z trubkových prvků, mohou být přítomny uměle vytvořené (nebo skutečně staré) kousky dřevěného nábytku a některé další položky mohou obsahovat neobvyklé položky jako detaily.Například police nebo židle mohou být sestaveny z vodovodních trubek a desek.Tabule zároveň vypadají, jako by nebyly vůbec zpracovány nebo zapomenutyvyměňte barvu.Celkově vzato, směs elegantního a „trampového stylu“.Ukázalo se, že to je zajímavá směs.

Takový tlustý skleněný stůl by byl dobrý i ve stylu podkroví

Pokud mluvíme o skleněném stole v kuchyni, půjde u stylu podkroví průhledná deska s úmyslně drsnými nohama.Může to být nezpracovaná paluba, chaotická hromada „nenatřených“ trubek.Jako nápad můžete zvážit nadaci z cihel.Obecně něco takového.

Moderní

Moderní je styl, se kterým nebude problém, pokud si budete muset vybrat skleněný stůl v kuchyni.Tento styl je dekorativní a rafinovaný.Barvy - posypané popelem: modrošedá, tlumená šeřík, barva vybledlé růže, bílé a béžové.Jsou zdůrazněny v kontrastních barvách nebo černé a hnědé.Pro nábytek přijatelné staré dřevo, kovové výrobky (zejména kování), sklo.Přesně to, co obvykle vyrábějí skleněný stůl do kuchyně.

Ve stylu secese bude mnoho skleněných stolů vypadat dobře

Secesní styl se vyznačuje květinovými ornamenty, takže mohou být v provedení stolu, což je snadné kování.Další možností je jednoduchý stůl a neobvyklé židle.Jedním z triků tohoto směru jsou kontrasty.Takže můžete zaměřit pozornost na neobvyklé židle a skleněný stůl v kuchyni bude běžnou součástí výzdoby.Obecně platí, že výběr vhodného modelu pro tento styl designu nebude tak obtížný.

Skleněný stůl v kuchyni: fotografie zajímavých modelů

Sklo v dřevěném rámu vypadá velmi dobře

Forma a styl skleněného stolu jsou určovány podpěrou

Lze také použít velmi silné sklo.

V kuchyni nemůžete umístit kulatý skleněný stůl do kuchyně proti zdi.

Pro lakonické interiéry, jako je minimalismus - jednoduché tvary

Musíte okamžitě vybrat sadu: skleněný kuchyňský stůl a židle na to

Kulaté stoly často chodí s jednou podporou

Originalita ve všem ...

Pro malou kuchyň je skleněný jídelní stůl téměř spasením

Stylový, jednoduchý, velkolepý

Skleněné stoly s kovanými nohami a židlemi stejného stylu

​​

Posuvné skleněné stoly

Na polici pod můžete umístit krásné dekorativní předměty

Podobný model by byl dobrý v umělecké kuchynideco

Sklo a dřevo jsou dobrou kombinací

Všechny obdélníkové tvary všechnynejoblíbenější

Tisk fotografií - můžete dokonce přenést svou vlastní fotografii na pracovní desku

Také to vypadá dobře u kovových trubek

]

V moderních interiérech jsou instalovány skleněné stoly

Sklo kombinované se vznešeným stromemNevypadá tak „studeně“

Původní nápad

Tónované sklo v dřevěném rámu