Kapkové zavlažovací systémy: výrobci, vybavení, recenze

Zavlažování kapáním usnadňuje péči o rostliny několikrát, protože udržování požadované vlhkosti vyžaduje hodně času a úsilí.Navíc zavádění vody pod kořen v malých dávkách významně snižuje jeho spotřebu.A co je zajímavé: výnos rostlinných plodin se stává mnohem vyšší. Sestavení kapkové závlahy vlastníma rukama ze součástí je samozřejmě skvělé, ale ne každý chce hledat komponenty vhodné velikosti.V tomto případě existují sady pro zavlažování kapáním.Obsahují vše potřebné k zásobování určitého počtu rostlin vodou.Některé z nejpopulárnějších takových sad budou diskutovány v článku.

Pokud potřebujete automatické kapkové zavlažování skleníku nebo zahrady, podívejte se na soupravy Aqua Dusia, Vodomerka a KPK 24K.Pro ruční úpravu množství vody dodávané do rostlin jsou vhodné sady Garden, Rosinka, ZhUK, KPK 24 a Harvest sady z kampaně Tuboflex.Téměř všichni dodávají vodu z nádrže (sudy instalované v určité výšce).Z vodovodní sítě (včetně čerpací stanice ), zařízení Water Water a Aqua Dusia Water Tap (tap) běží.

Sada pro zavlažování AquaDusia

sada pro automatické nebo manuální zavlažování kapky může být s nebo bez automatizace, voda je dodávána z nádrže zvednuté do určité výšky.Řídicí jednotka, je-li ve výbavě, je napájena z baterie.Původně byl určen pro zalévání rostlin ze skleníků, proto je určen pro zavlažování dvou lůžek.Protože sada pro zavlažování skleníků je malá, existuje sada pro zvětšení délky zavlažovacích linek.

Hlavním rozdílem mezi systémem AquaDusia je organizace zásobování vodou z hlavně: používají se startovací a zpětná čerpadla.Princip práce je tento.Čerpadla jsou položena na dno vodní barely, automatizační jednotka je upevněna na vnější straně, hadice je hozena přes okraj nádrže a poté se rozprostírá podél postelí.K hadici jsou připojeny kapátko typu kapátka, kterým je voda nalita do kořenů rostlin.

Kapková zavlažovací sada Aqua Dusya je ideální pro použití v malých sklenících, pracuje s lůžky v otevřeném plášti

Když je vydán povel ke spuštění, je napájecí čerpadlo zapnuto pro jedenminutu, zajišťující přetečení vody přes okraj a jeho ředění hadicemi, poté se vypne.Dále voda teče gravitací.

Po vypracování stanovené doby (v přítomnosti automatického zařízení je čas řízen časovačem) se čerpadlo zpětného chodu zapne, nasává část vzduchu, uzavře přívod vody a také vypne.Systém zůstává v systémučeká na další zapnutí.Tento algoritmus provozu vám umožňuje šetřit energii baterie: jedna sada stačí pro celou sezónu.

Druhy Aqua-Dusi a jejich vlastnosti

Existují dva poloautomatické a automatické stroje, které již byly z modelu Aqua Dusya 50+ vyřazeny.Dnes se neprodávají, existují pouze doplňky.Takové obavy výrobce ohledně jeho zákazníků potěší.Byly nahrazeny řadou nových produktů, které se každý rok vylepšují.

Existuje tedy verze Aqua-Dusya Start (Stat) ve verzi 2014 a 2015. Verze 2015 se liší tím, že se čerpadlo strukturálně liší: jeho startér je vodotěsný a jeho rotor je hydraulicky otevřený.V případě potřeby je možné ji rozebrat a vyčistit.Jinak jsou systémy podobné.Umožní vám nastavit dobu napájení: 60, 80 nebo 120 minut, přívod vody se zapne jednou denně, v době, kdy jste ji poprvé spustili.Tento systém je pozoruhodný v tom, že můžete zvýšit kapacitu pouze o 10-40 cm. Toto je nejmenší výška, kterou lze snadno dosáhnout umístěním několika cihel pod dno.

Systém pro automatizaci zavlažování rostlin

K dispozici je sada LCD LCD Aqua Dus.Kromě toho je zde displej na tekutých krystalech, počet režimů byl zvýšen: je možné změnit frekvenci zalévání.Přívod vody lze zapnout po 6, 12, 24 hodinách nebo po dvou a třech dnech.Doba zavlažování se volí flexibilněji: od 10 minut do 2 hodin s krokem změny intervalu 10 minut.Další nová funkce: přidáno tlačítko ručního startu pro zalévání.Je-li horko a váš skleník nebo zahrada potřebuje navícdávky vody, stačí stisknout tlačítko a začne se zalévat.Další bude probíhat podle stanoveného harmonogramu.

Pro ty, kteří nepotřebují automatizaci, je k dispozici „Aqua Dusya +60“.Je určen k zavlažování 60 rostlin, ale může dodávat vodu do 100 keřů pomocí rozšiřující sady.Hlaveň by měla být umístěna ve výšce nejméně 1 metr.Spuštění a zastavení zavlažování nastává v ručním režimu (otočte kohoutkem).Jedná se o rozpočtovou verzi kapacího systému bez automatizace, který je vhodný pro ty, kteří mají schopnost nezávisle řídit frekvenci a dobu zavlažování.

Tento vodovodní kohoutek Aqua Dusya je velmi kompaktní systém pro zavlažování kapkami z vodovodního systému

Pro zavlažování nikoli z hlavně, ale z vodovodního kohoutku, existuje zavlažovací systém Aqua Dusia.Vodní kohoutek (kohoutek) (z hlavně je také možné, ale bude muset být zvednut do výšky 3 metry).Systém pracuje s tlakem alespoň 0,3 atm.Trvání přívodu vody lze nastavit 1, 3, 5, 10, 15, 20, 30, 60, 90, 120 minut.Může se zapnout po 1, 2, 3, 4, 6, 8, 12, 24, 48, 72 hodinách.Veškerá regulace je soustředěna v malém bloku, který je současně ventilem, který otevírá přívod vody.Vše funguje ze dvou 1,5 V baterií.

Recenze

„V našem městě, když jsem si koupil, nebyl žádný AquaDusi, koupil jsem v Moskvě, zaplatil jsem za doručení, ale nikdy jsem toho nelitoval.Je pravda, že hadice, která se hází přes okraj hlavně, je stále sevřená, ale táhl jsem pružinu a všechno je v pořádku.Distribuce kapáním je stabilní - kontroloval jsem - kapal do banky celý den na různých koncích.Rozdílv 200 až 300 ml a nalije se asi 1,7 litru za hodinu.Sklízíme nádherné plodiny ze skleníku i ze zahrady. “

Misha, Blagoveshchensk

„ Už dva roky pracuji s zavlažováním kapáním.A hlaveň je 25 metrů daleko - nemůžu se přiblížit, jinak ji ukradnou.Pokud je hadice z hlavně vyrovnána (vybudoval jsem), všechno funguje, pokud existují kopce a excesy - ne.Obecně se mi tento systém opravdu líbí.S tím nebyly žádné problémy. “

Bellgorod, Nikolai

Přizpůsobil jsem jednu sadu zavlažování dvěma skleníkům.Tam bylo mnoho změn, byl jsem trápen, dokud jsem nezachytil omezovače tak, aby distribuce vody byla stabilní jak v blízkém skleníku, tak daleko.Ale nic, všechno funguje tři roky a jsem velmi potěšen. “

Victor, Moskevská oblast

„ Měli jsme negativní zkušenost: nebyli jsme u chaty, ale velmiprovozní doba zpětného čerpadla byla zkrácena, díky čemuž nevypnul přívod vody.Sud je od nás automaticky naplněn vodou.Když jsme dorazili, skleník se proměnil v bažinu a sousedé dostali také hodně vody.Tak se to neúspěšně ukázalo."

Valeria, Vologda

Sada" Vodoměr "

Sada pro kapkové zavlažování" Vodoměr "se skládá z ovladače, filtru, hlavní hadicea několik desítek kapátků na tenkých trubkách, které jsou nainstalovány v otvorech vytvořených v hlavních hadicích.Základní sada je dodávána s hadicí 8 metrů.Navrhuje se rozdělit na dva kusy pro zalévání dvou lůžek po 4 metrech.K dispozici je také sada pro rozšíření o 4 metry.Může být použit současně szákladní pro postele dlouhé 6 metrů.

Souprava pro zavlažování kapek „Vodoměr“ - cena a hmotnost

Nejzajímavějším detailem v této sadě je ovladač.Funguje na dvou AA bateriích a nemá v systému žádné požadavky na tlak.Tato souprava je ve skutečnosti určena k distribuci vody pouze z nádrže, není navržena pro tlak v síti přívodu vody, a v tomto případě se nedoporučuje používat.

Nádrž může stát ve výšce 0,5 až 2 metry.Hlavní podmínkou je, že existuje dostatečný tlak pro naplnění potrubí.Na výstupu z nádrže je nainstalován filtr (součástí soupravy) a poté je zapojeno do postelí.

Regulátor umožňuje nastavit frekvenci a dobu zavlažování.Frekvence: zapnutí přívodu vody po 2, 6, 12, 24 a 48 hodinách.Doba přívodu vody v každém inkluzi je stanovena od dvou minut do několika desítek.To znamená, že to můžete udělat tak, aby začalo zalévat každé 2 hodiny a trvat, řekněme, 15 minut, nebo to můžete udělat tak, aby voda začala jednou denně, ale voda by tekla jednu hodinu.

Recenze

„Koupil jsem si sadu kapkové závlahy„ Vodomerka “pouze proto, že ovladač pracuje se dvěma bateriemi a neexistují žádné požadavky na tlak.Nikdo je neuvolní.Hledal jsem dva roky ... A pak jsem si to koupil, zapnul, bzučel každé dvě hodiny, kapala voda.To mi vyhovuje. “

Moskva, Ozhigovo, Victor

„ Můj vodoměr z nějakého důvodu nedodává vodu, pokud nastavím dlouhý interval: ne po 24 hodinách nebo po 48nezapne se.Chci se změnit ... Alespoň na malémčas funguje dobře. “

Moskevská oblast Alexander

„ Funguje to dobře, ale baterie se rychle vybíjí.Udělali by to tak, aby fungovalo na baterii, nemělo by cenu.Obecně jsem spokojen, zbývá jen málo vody a výtěžek je dobrý. “

Dmitry

Postup instalace je uveden ve videu od výrobce.

Zavlažovací systém Gardena

Jedná se o vícesložkový systém s různými typy kapaček a zavlažovacích zařízení.Existují zařízení pro zavlažování kapkami, postřikovače různých zařízení a typů.Zavlažování Gardena kapkami se vyrábí v Německu.

Tato zařízení pracují z vodovodního systému (včetně čerpací stanice ) a mají vlastní filtry, které snižují a stabilizují tlak v systému.Zařízení pro stabilizaci tlaku se nazývá „hlavní blok“, je konstruováno pro průtok 1 000 l /h nebo 2000 l /h.K nim je připojena rozvodná hadice, na kterou jsou potom namontována různá zařízení pro přívod vody do rostlin.

K připojení hadic, do kterých se hadice jednoduše zasune, se používají jedinečné armatury.Upevňuje se speciální pružinou, která zajišťuje těsnost.V případě potřeby se spojení odpojí stisknutím speciální páky, hadice se uvolní ze svorky a odstraní se.

Pro kapkové zavlažování existují kapátka těchto typů:

 • s pevným průtokem 2 a 4 l /h;
 • samoregulační při 2 l /h, umožňující dodávat stejné množství vody do zavlažovací linky;
 • vnitřní - je vložen do mezery hadice pevným průtokem;
 • s nastavitelným průtokem od 0 do 20 l /h - finální a vnitřní

Více informací o zavlažovacím systému a zavlažovacím systému Garden naleznete v videu.

Jak uspořádat automatický zavlažovací systém pro celý pozemek, přečtěte si zde.

Kapková závlahová souprava „Dewdrop“

Tato kapková závlahová souprava nemá automatizaci.Je to „spuštěno“ otáčením kulového ventilu na přívodní hadici.Systém Rosinka se skládá z pružných elastických hadic, které snášejí teploty až do -45 ° C, tvarovky - kříže a podložky, miniaturní kapátka.Právě tyto kapátka ji odlišují od jejích bratrů.Jedná se o malá zařízení, která se připojují ke konci hadice.Jsou nastavitelné - mohou dodávat vodu rychlostí 0 až 2 litry /hodinu.

Základní sada je určena k distribuci do 50 kořenů, je však možné zakoupit další komponenty a sestavit konfiguraci, kterou potřebujete.

Sestava je jednoduchá: do sudu (kontejneru) je zabudována armatura, k ní je připojen hlavní ventil s ventilem a systém je poté sestaven z kusů hadice a armatury.Jak se všechno děje, podívejte se na video.

Připomínám

„Tento systém používám více než deset let v mé dacha.Funguje to perfektně, ale je to pouze možnost chaty na zahrádce a v létě, nemá smysl dávat ji na velké objemy.Část stojí 10 let, část se určitě změnila.Co se mi líbí je, že si můžete koupit příslušenství bezproblémy.Několikrát jsem je zapomněl na zimu odstranit ze skleníku.Nic přežilo.Naposledy jsem si koupil hadice.Oproti starším se zlepšily: stěny jsou silnější a vyztužení silnější.I nadále je používám v zahradě a na venkově. “

Alexey Evgenievich, Jekatěrinburg

Přečtěte si, jak uspořádat zásobování vodou ze studny nebo studny.

Kapkové zavlažování „Beetle“

Tato kapková zavlažovací sada je ideální pro rostliny pěstované ve skleníku.Rozpouští vodu z hlavně, který je instalován ve výšce 1–2 metry (pracovní tlak 0,1–0,2 atm).Dodává kořenům rostlin asi 4 l /h, množství dodávané vody závisí na době zavlažování.

Systém zavlažování kapek „Zhuk“ je možností rozpočtu pro organizaci zavlažování z barelu ve skleníku nebo na zahradě

Tento systém není určen k použití za chladného počasí.Na podzim je nutné ji rozebrat, opláchnout a nejlépe vyfouknout tak, aby nezůstala žádná voda.Souprava „Brouk“ se nazývá skleník nebo skleník, protože je vhodné distribuovat vodu do čtyř řad rostlin - nejběžnější varianta v malých sklenících v zahradách nebo v blízkosti domu.

Hadice jsou tmavě černé barvy, což snižuje pravděpodobnost rozkvětu vody.Pokud dojde k ucpávání kapátků, můžete otevřít kohoutek v potrubí přívodní vody na maximum, aby se mohl znečistit tlak.Nejčastěji je to písek nebo bakterie.

Konstrukce zavlažovací kapky ZhUK má průhlednou trubici pro monitorování hladiny vody v sudu.Protože kapacita jeve výšce (1 - 2 metry), pak se do ní podívejte a zkontrolujte, zda je množství vody nevhodné.Toto jednoduché zařízení usnadňuje sledování jeho úrovně.

Asi , jak vybudovat skleník, čtěte zde.

Systémy zařízení Uglich Turboflex [Tuboflex]

Tato zařízení vyrábí zavlažovací soupravy Urozhay.Soupravy jsou určeny pro ruční ovládání přívodu vody, ale automatizace a regulátory se prodávají samostatně.Od všech výše popsaných se liší tím, že k distribuci vody dochází kapající trubicí.Sortiment souprav je následující:

 • Sklizeň 1. Pro zavlažování bylo 62 čtverců zeleninových plodin vybaveno filtrem.Cena je 2100 rublů.
 • Sklizeň 1-1.Stejně, ale bez filtru, cena je 1700 rublů.
 • Sklizeň 2. Může zavlažovat plochu 40 metrů čtverečních.m., přichází s filtrem, cena je 1100 rublů.
 • Sklizeň 3 - za zavlažování 22 čtverců zeleninových plodin je cena 800 rublů.

  Tuboflex „Harvest 1“ kapkové závlahy - zařízení

Pro automatizaci existují jedno a dvouzónové regulátory.Dvouzónové provedení je v mechanickém a automatickém provedení.

Zahrada může být krásná. Jak si přečíst krásné postele.

Sada pro zavlažování kapek KPK 24 a KPK 24K

Podnik Samara PKF Istok LLC vyrábí sady zavlažovacích kapek KPK 24 s odkapávacími pásky.Kompletní sada KPK 24K se liší v tom, že má ovladač, to znamená, že přívod vody je automatizovaný.Systém je určen k zásobování vodou z nádrže, maximální tlak je 1,2atm, takže je nemožné připojit se k vodovodní síti bez redukce tlaku.

Vlastnosti systému:

 • kapající páska dlouhá 24 metrů, doporučená délka jedné zavlažovací linky není větší než 6 metrů;
 • tloušťka stěny pásky 0,2 mm,
 • rozestup kapek 30 cm,
 • průtok vody 1,7 l /h,
 • provozní tlak 0, 3-1,2 atm.

Souprava je dodávána s filtrem pro jemné čištění vody. Pokud existuje mnoho znečišťujících látek, nejprve vložte štěrk.Způsob montáže zavlažovacího systému je standardní: z kohoutku ve spodní části nádrže je přívodní trubka namontována z hadice s vnitřním průměrem 15 mm (není součástí balení).Přiveďte na postele, odřízněte hadici, vložte tričko (součástí balení) a připojte pásku požadované délky k volnému výstupu.Na druhé straně odpaliště je instalována trubka stejného průměru.Jeho délka je až do další pásky.Takže sbíráte celé schéma, v posledním řádku zavlažování, ne odpaliště, ale používá se roh (použitý v soupravě).

Souprava kapkové závlahy KPK 24 24

Řadič v soupravě KPK 24K poskytuje dostatek příležitostí pro programování závlah.Doba přívodu vody je od 1 minuty do 9 hodin 59 minut.K dispozici je šestnáct programů, které nastavují frekvenci zalévání - od jednoho do 16krát denně a doba zapnutí každého zalévání je nastavena na minutu.Je také zvoleno, které dny v týdnu zahrnují vodu.Zavlažovací systém KPK 24K je tedy opravdu automatický.

Existují omezení týkající se minimálního tlaku: regulátorbude fungovat, pokud je tlak v systému větší než 0,1 atm (maximálně 4 atm).Při přivádění vody z hlavně by měla být instalována 1 metr pod výstupem z nádrže.Potom nebudou problémy s přívodem vody.Další: pro hlavní přívod vody by měla být použita hadice s vnitřní částí 13 mm.Napájení zajišťují dvě 1,5 V baterie nebo alkalické baterie stejné kapacity.