Khrushchev možnosti změny: 1, 2, 3, 4 - pokoj, před a po fotografiích

Ne nejúspěšnější byty v domech postavených v dobách Chruščov: velmi malé oblasti a nedokonalé uspořádání.V těchto dnech byl úkol vyřešen - poskytnout každé rodině oddělený životní prostor a nikdo nevěnoval zvláštní pozornost pohodlí bydlení.Dobré je, že přestavba Chruščov nezpůsobuje žádné zvláštní problémy: nosné zdi jsou zpravidla pouze vnější, všechny ostatní jsou příčky.Mohou být zbourány nebo přemístěny bez rizika únosnosti celé budovy.To však neznamená, že opravné práce mohou začít bez projektu a schválení.Jakékoli změny podléhají registraci.

Co je sanace a jak to zařídit

Přepracování je jakákoli změna v konfiguraci oddílů v bytě.Je přísně zakázáno měnit cokoli v nosných stěnách bez předchozího posouzení poškození a identifikace opatření k jeho odstranění.V případě nezatížených stěn nebo příček není všechno tak kategorické, ačkoli se navrhuje nejprve projekt vypracovat, poté koordinovat a teprve poté pokračovat v realizaci myšlenek.

Je třeba vědět, že existuje několik nepřijatelných změn, na kterých se nikdy nebudete dohodnout:

 • Rozšíření oblasti „mokré“prostory “- kuchyně, koupelna a WC - je povoleno pouze na náklady technických prostor.Je nemožné umístit je nad ty obytné.To znamená, že si můžete vyzvednout část chodby, vestavěnou skříň, chodbu.V tomto ohledu mohou vyvstat kontroverzní body ohledně některých typů sanací.Zejména je taková sporná zóna uvedena na níže uvedené fotografii.

  Sporná oblast s rozšířením koupelnové oblasti

  Fragment zvýrazněný červeně se skutečně nachází na chodbě, ale podle dokumentů BTI je to obytný prostor.A pokud v této podobě předložíte sanaci, nebude to přijato.Aby se tato bariéra obešla, nejprve postaví přepážku, která obklopuje chodbu, tuto přestavbu vypracují a poté předloží projekt se zvětšenou částí koupelny.

 • Při rozšiřování oblasti kuchyně to nelze provést:
  • z důvodu oblasti koupelny;
  • je-li rozšíření způsobeno oblastí obývacího pokoje, není možné na něj instalovat instalatérské a kuchyňské vybavení (umyvadlo a sporák);
  • Je-li kuchyň vybavena plynovým sporákem, není možné kombinovat s obývacím pokojem.

Změna plynového sporáku na elektrický není vždy dobrá cesta ven, ale poslední bod můžete obejít jiným způsobem: zasunutím posuvných dveří nebo harmoniky.

Rekonstrukce jednopokojového Chruščov

Jednopokojové byty kupují hlavně mladí lidé.V tomto případě je možnou možností pro přestavbu jednopokojového Chruščovova přeměna na studiový byt.Obvykle jsou všechny oddíly mezi místností a kuchyní vyčištěny, často jsou stále zbourány.přepážka oddělující chodbu.

Varianta přestavby jednopokojového bytu na studio

V každém případě zůstává stejné umístění koupelen: převod těchto prostor do bytových domů je zakázán (s výjimkou prvních pater).

Na výše uvedené fotografii se sanace dotkla i koupelny, ale nezměnil své umístění.Rozměry se změnily - oblast se díky převodu dvou stěn zvětšila: ta, která je obrácena k místnosti, se posunula trochu dopředu a strana se posunula blíže k předním dveřím.To umožnilo instalaci pračky.S ní často v menších bytech jsou potíže.Vstupní hala v tomto provedení je malá, ale v místnosti můžete přidělit místo pod šatnou.

O návrhu ateliérového bytu si můžete přečíst podrobně zde.

Další varianta přestavby 1-pokojového Chruščovova je uvedena na následující fotografii.V tomto případě byla chodba a kuchyň kombinovány, dveře do místnosti byly přesunuty dále od vchodu, díky čemuž byla funkčnost místnosti výrazně zlepšena.Byla zde také příležitost alokovat prostor pro vestavěnou skříň v chodbě.Funkčnost kuchyně nebyla ovlivněna, její plocha v důsledku zničení příčky dokonce mírně vzrostla - o 0,2 čtverce.

Sanace 1 místnosti Chruščov

Další rozšířenou metodou zvyšování obytného prostoru používanou v posledních letech je izolace balkonů a lodžií.S dostatečnou úrovní izolace a organizaceVytápění zde udržuje pohodlnou teplotu.Současně můžete bez problémů odstranit část zdi, která byla dříve pod oknem.Nedotýkejte se zbytku zdi.V tomto případě je na izolované lodžii organizována kancelář.

Uspořádání Chruščov: 1 místnost

Zvažte jinou možnost pro přestavbu jednopokojového Chruščovova vestavěné v cihlovém domě.Existují další oblasti, balkon místo lodžie, velmi malá koupelna a malá kuchyň, ale příčky jsou stejné jako v předchozím případě.

Pomocí úhlové sprchové kabiny a odmítnutím z koupelny bylo možné optimalizovat umístění vodovodního potrubí tak, aby bylo vytvořeno místo pro pračku.V tomto případě je stěna zkosená, čímž došlo ke zvětšení plochy kuchyně.Je pravda, že vstupní hala v této verzi je poměrně malá, ale kuchyně se zvětšila téměř o metr (0,7 čtverce).

Obytná plocha se zvětšila z důvodu izolace balkonu, přestěhovaly se stůl a skříňka.Zvláštností této přestavby je to, že zákazník potřeboval 5 lůžek v tak malé oblasti: pro 3 děti a 2 pro dospělé.Jak můžete vidět na fotografii, jsou k dispozici všechny: jedna dvoupodlažní dětská postel.

Další varianta sanace

Někdy předchozí myšlenka, jak se říká, „neohřívá“.Ne každý vnímá nepřítomnost zdí v kuchyni jako obvykle, i když neexistuje žádná přepážka s předsíní a ne s místností ... V příští verzi byl Chruščov přeměněn pohyblivými přepážkami.Přesunutoboční stěna chodby - posunuta směrem k místnosti.Současně se přední stěna chodby pohybuje téměř blízko u dveří do koupelny.Výsledkem bylo zvětšení prostoru vstupní haly, pod ní se objevilo místo pro vestavěnou skříň nebo šatnu.

Aby se vykompenzovalo zmenšení plochy místnosti, snížila se plocha kuchyně.Téměř však neztratila funkčnost, protože v důsledku přesunu zdi blíže ke dveřím koupelny bylo místo pro instalaci chladničky.Taková přestavba Khrushcheva vedla k tomu, že jídelna byla přesunuta do místnosti a otočné dveře byly nahrazeny posuvnými nebo „akordeony“.

V tomto případě má místnost vzhled ve tvaru písmene L, což umožňuje oddělit „dětskou ložnici“ od „obývacího pokoje“.Stejná možnost je vhodná pro ty, kteří chtějí z dvoupokojového bytu vyrobit dvoupokojový byt.Dvojice s malým dítětem často začínají s takovou změnou Khrushcheva a další možností je předělat 1-pokojový byt na 2-pokojový byt s odlišným počátečním uspořádáním.

Od odnushki vyrobit kopeckový kus

Toto je nejjednodušší způsob - umístit oddíl ze sádrokartonu.Nesmí zabírat více než polovinu vůle, takže ve druhé polovině je stále přirozené světlo.

Mateřská škola typu one-to-one

Další příklad toho, jak můžete z rohové jednopokojové „khrushcheba“ udělat studiový apartmán se samostatnou ložnicí.V ložnici samozřejmě nemohou být žádné další předměty, pouze postel a skříň.Ale je izolovaný.

Více V tomto článku najdete několik možností pro přestavbu jednopokojových bytů.

Změny chruščovského dvoupokojového bytu

Většina dvoupokojových chruščovských domů v těchto letech.Jejich nevýhody jsou stejné jako u jednolůžkových: malé plochy a nepříjemné uspořádání, průchozí místnosti.Většinu problémů však lze vyřešit přesunutím některých stěn.Například sousední místnosti lze rozdělit a podél cesty ze dvou místností vytvořit třípokoj.

Změna Khrushcheva: z „tramvaje“ vytvoříme dvě oddělené místnosti

Přidáme další přepážku, která odděluje místnost od chodby.Tím se získá poměrně velká místnost, která může být použita jako spíž nebo může být přeměněna na šatnu.Druhá místnost - dlouhá a úzká - je rozdělena do dvou zón: ložnice a obývací pokoj s odlehčenou přepážkou ze sádrokartonu nebo jiného prostěradla.

Na obrázku níže je na nádvoří další typ průchodů: - aby jste se dostali do druhé místnosti, musíte překročit první z jedné stěny na druhou.Extrémně neúspěšné uspořádání v tom smyslu, že funkčnost první místnosti je velmi nízká: „mrtvá“ pasáž zóna vypadne.A protože spíž je často vyráběna na konci druhé místnosti, nelze ji úplně použít.

Další varianta přeměny dvoupokojového bytu na třípokojový byt

Podle navrhované verze přeměny se tvar koupelny stává obdélníkovým díky převodu zdi, chodba je kombinována s první místností.Jejíslouží jako obývací pokoj, ze kterého je vstup do kuchyně.Zadní místnost je rozdělena na dvě malé ložnice.Věnujte pozornost rozdělení mezi dvěma ložnicemi - je nelineární, takže můžete uspořádat malou šatnu v obou místnostech.

Sanace Khrushcheva: 2 pokoje

Z panelového domu Khrushchev můžete přeměnit obyčejný dvoupokojový byt na moderní studio s kombinovaným obývacím pokojem a kuchyní.Hlavním úkolem při takové přestavbě je získání povolení k převodu předních dveří.Současně se z bývalé vstupní haly stává šatna .Kuchyně a obývací pokoj jsou kombinovány kvůli částečně zbořenému příčce a koupelna je také kombinována.

V případě potřeby lze druhou místnost rozdělit na dvě místnosti pomocí světelné přepážky oddělující ložnici pracovní plochy nebo kanceláře.Aby bylo zónování úplnější, ale zároveň v ložnici byl přístup ke slunečnímu záření, přepážka nemůže být provedena do plné výšky, ale asi o 1,5 metru.

Zajímavá varianta přestavby rohového kusu

Otázka předělávání kusu v této verzi modifikace byla velmi efektivně vyřešena.Ve skutečnosti se stala notou tří rublů.Vzhledem k tomu, že chodba je šikmá, plocha koupelny byla zvětšena.Část oddělující kuchyň od místnosti je částečně rozebrána.Druhá místnost je rozdělena na dvě části, oblast druhé je díky spíži a šatníku zvětšena.Ukázalo se, že dvě oddělené ložnice, a vzhledem k tomu, že byt je hranatý, jsou v obou okna okna.

Chodba má neobvyklý tvar -jeho stěny jsou umístěny šikmo.Jeho funkčnost je malá, ale také oblast.A zbytek je velmi dobrá volba.

Zde je uvedeno několik možností opravy bytů s jednou ložnicí pomocí popsaných technik. V tomto článku je popsána oprava dvou místností (se skutečnými fotografiemi).

Sanace 3 x místnosti Chruščov

Změna třípokojového bytu v Chruščově, řada II-57.3.2.Nejhorší na této možnosti je skromná velikost záchodu a koupelny.V podstatě za účelem nápravy situace a zahájení opravy.Pro sanaci byly odstraněny mola mezi toaletou a koupelnou, sousední část chodby byla oplocena zdí, ve které byly vyrobeny dveře.Protože v zóně, kde býval chodba, byla hydroizolace podlahy horší, jsou v této zóně nutná další opatření.

Sanace třípokojové Chruščov: před a po fotografiích

Druhá slabá stránka původního uspořádání: není kam umístit skříň.V části chodby obsazené koupelnou byl malý šatník, ale byl velmi malý.V tomto ohledu bylo rozhodnuto přemístit zeď jedné z ložnic a na volné místo postavit skříň.

Za účelem kombinace kuchyně a obývacího pokoje byla část zdi zničena.Podle projektu bylo nutné posílit sousední nosné zdi a podlahy.Protože sporák v kuchyni je plynový, jsou nutné dveře.Posuv byl nastaven.

Byla zahájena další možnost opravy, aby se zvětšila plocha koupelen a aby se jedna z místností změnila naobývací pokoj, jídelna, vstup do kuchyně.Cestou musíte získat dvě ložnice.

Rekonstrukce 3-pokojového bytu v Chruščovově

Stěny mezi záchodem a koupelnou byly demontovány, část chodby jde do koupelny.Aby se uspořádal normální prostor chodby, stěna je mírně posunuta do jedné z místností.Kuchyň je přístupná z obývacího pokoje, na protější stěně je proveden vstup do druhé ložnice a blok dveří, který dříve vedl do druhé ložnice, je demontován, otvor je uzavřen. O konstrukci oblouků si přečtěte zde.

Změna rozvržení: před a po

Další možnost.Hlavním úkolem, který Khrushchevova sanace řeší, je zvětšení oblasti kuchyně a koupelny.Řešení koupelny je tradiční - mola byla odstraněna, stěny byly také zarovnány, byly zarovnány.Malá kuchyně kombinovaná s jídelnou.Našla dokonce místo pro relaxační skupinu - pohovku a TV.

Další vyřešen problém: průchozí místnosti jsou rozděleny.K tomu došlo v důsledku zmenšení plochy, ale prostory se staly funkčnějšími a v uzavřených prostorách byly vytvořeny dvě šatny.

Pokud uvažujete o odstranění přepážky mezi kuchyní a místností, můžete si přečíst design kombinované kuchyně a obývacího pokoje.

Přestavba 4 pokojů Chruščovova

Se zvyšujícím se počtem pokojů v bytech tohoto uspořádání se nevýhody jen zhoršují: malá koupelna a kuchyň se již nezmění, pokoje často -kontrolní body.Jeden z nejúspěšnějšíchmožnosti na fotografii níže.To bylo před tím.

Sanace 4 x místnosti Chruščov: foto „před“

Tento byt má relativně velkou vstupní halu, ale není příliš funkční.Jediným rohem se slušnými zdmi je spíž.Je problematické používat všechny ostatní stěny: 7 dveří vstupuje do chodby.

Přestavba 4 x místnosti Chruščov: fotografie „po“

V navrhované verzi mají pokoje pravidelnější tvar - blíže k náměstí, což se snadněji používá.Zbývají dvě oddělené ložnice a dva pokoje jsou přeměněny na jídelnu a obývací pokoj.Z chodby je vstup do oplocené šatní místnosti.

Koupelna zůstala oddělená, plocha koupelny byla zvětšena vyrovnáním zdi.Část, která dříve patřila do chodby, vyžaduje také zvýšenou hydroizolaci.