Klasický styl v interiéru

Klasický styl designu prostor vznikl ve 17. století.Pak byly takto navrženy paláce králů a šlechticů.A dnes je to styl bohatství a prosperity, elegance a luxusu.Ihned je třeba říci, že je realizován pouze v prostorných místnostech pravidelného (nebo téměř pravidelného) tvaru s vysokými stropy.Design bytu v klasickém stylu se vyznačuje správnými proporcemi, malým počtem doplňků, omezeným barevným schématem.

Charakteristiky

Styl vychází ze starořecké kultury, jejíž vliv lze vysledovat v nejcharakterističtějších detailech - sloupy, pilastry, oblouky, zásuvky, sochy.Všechno se řídí určitými pravidly, žádným chaosem, vše je přísně naplánováno, symetricky umístěno.Všechny objekty a dekorační prvky jsou proporcionální, vyrobené z přírodních drahých materiálů - drahé dřevo, mramor, hedvábí a samet, dobře vytvořená kůže.

Proporcionalita, pečlivé plánování, drahé materiály - to je základ klasického stylu v interiéru

Všechno nebo téměř všechny se provádí v omezeném barevném schématu - bílá, béžová jako základ a najejich pozadí je modré, zelené, terakotové, ušlechtilé odstíny červené, některé prvky černé a samozřejmě zlacené.Doplňkové barvy - ve městě samotném nebo vdoprovázeno zlacením a černou.Žádná pestrost a vícebarevná.

Barevný design - bílá a béžová jako základní barvy a modrá, zelená červená - jako další, plus zlacení

Nástěnná dekorace - hladká nebo se slabým opakujícím se vzorem - monogramy,pruhy, květinové motivy.V souladu s tím výběr dokončovacích materiálů - drahé tapety, dekorativní omítky nebo malování.

Podlaha je jednoduše dřevěná z drahého dřeva nebo parket a dekorativní nebo palácové parkety - mozaiky a panely s rostlinnými motivy z různých druhů dřeva.Přijatelné, ale u nás vzácně, se používají mramorové podlahy s vložkou a ornamenty.Jako alternativu k mramoru lze uvažovat o hromadných podlahách, které vypadají podobně jako mramor.

Podlahy v klasickém provedení bytu jsou také klasické - umělecké parkety nebo mramor, jako možnost - zaplavené podlahy

Zvláštní pozornost je věnována stropu.Málokdy zůstává hladký.Pokud mluvíme o tradicích - jedná se o rozdělení stropu na čtverce orámované štukem.

Strop v klasickém stylu zřídka zůstává plochý

Pokud vzdáváte hold moderním tradicím, vytvářejí se moderní víceúrovňové stropy.Mohou být vyrobeny ze sádrokartonu, nebo je lze kombinovat s nataženými stropy.V každém případě jsou struktury vícevrstvé a symetrické.

Víceúrovňové stropy - moderní verze klasiky

Jako další prvek výzdoby se používají zrcadla, někdy naprotilehlé stěny.Zrcátka mohou být potištěna zlacením - pro větší účinek, nebo mohou být použita jako zrcadlové dlaždice.

Zrcátka jsou jedním z hlavních doplňků

Při navrhování bytu v klasickém stylu nezapomeňte na osvětlení.Uprostřed místnosti je umístěn lustr s velkým počtem přívěsků.Nejčastěji jsou vyrobeny z křišťálu.Zbytek osvětlení může být obvodový strop (vestavěná světla), vyrobený pomocí nástěnných svítidel a jiných nástěnných svítidel.

Masivní křišťálový lustr je téměř nezbytnou vlastností klasického stylu v interiéru

Pravděpodobně jste si již všimli, že nábytek v klasickém designu je solidní, drahý.Jednoduché linie, klasické tvary, správné proporce.Je umístěna symetricky v přísném pořádku a harmonii.Nejsou žádné zbytečné předměty, pouze nutné, příslušenství - minimum.Hlavní důraz je kladen na kvalitu materiálů a povrchových úprav.

Dekorace oken hraje významnou roli při vytváření interiéru.Klasické záclony jsou vyrobeny z těžkých tkanin a vytvářejí krásné závěsy.Lambrequiny jsou vhodné pro tento interiér.Interiéru dodávají extra nádheru.

Záclony vyrobené z těžkého materiálu se spoustou záhybů

Teď trochu o rozvržení.Pokud uvažujete o stavbě domu nebo o velkých opravách v bytě a máte rádi klasický styl, pak nejvhodnější možností rozvržení jecentrální pokoj, ze kterého se dostanete do všech ostatních.Takové rozvržení se zřídka najde, ale pro tento styl je to nejvýhodnější.Centrální místnost může být čtvercová nebo kulatá (pamatujete si, že tvar pokojů musí být pravidelný nebo téměř pravý).Lze jej považovat za obývací pokoj - nejvhodnější funkční účel průchodu.

Všechny tyto komponenty vytvářejí design bytu v klasickém stylu.A nyní budeme samostatně uvažovat o designových prvcích každé místnosti.

Chodba v klasickém stylu

U dveří začíná dům nebo byt.Pro interiér v klasickém stylu by dveře měly být také klasické, kvalitní.Ze dřeva nebo kovu - není to tak důležité, hlavní pozornost je věnována přesně jakostním charakteristikám, stejně jako při výběru všech ostatních komponentů interiéru.Vyberte si barvu kamínků od těch, které budou přítomny v designu - nic by nemělo být náhodné.

Vchod v klasickém stylu začíná u dveří

Do vchodu vstupujeme do klasiky přímo od dveří.Charakteristické barvy, kvalitní materiály, nedostatek zbytečných detailů.Všechno je přiměřené a racionální.

Další verze chodby v klasickém stylu

Jak vidíte, styl je výrazně odlišný - v průběhu staletí staré doby získal klasický design některé další národní rysy.V anglickém duchu jsou přísnější interiéry s hladkými liniemivšem - jak v nábytku, tak v doplňcích a ve výzdobě.Existuje více „francouzských“ variant se zahnutými nohami v nábytku a květinovými motivy v designu.Oblíbená dekorace, ve které je vidět řecký nebo římský vliv - sloupy, sochy, oblouky.Dokonce i „uvnitř“ klasiky existuje dostatečná paleta směrů, které vám umožňují vytvořit jedinečný design bytu nebo domu.

Slavnostní sloupy, mramorová podlaha - lze sledovat vliv římské kultury

Klasika v obývacím pokoji

Centrum kompozice v obývacím pokojise stává čalouněným nábytkem.Tmavé nebo světlé, ale s drahým čalouněním se obvykle seskupuje kolem konferenčního stolku.Uspořádání je symetrické kolem středu stolu a pokud možno kolem středu místnosti.

Symetrie v uspořádání nábytku je jedním ze zásad klasického stylu výzdoby místnosti

V obývacím pokoji je obvykle televize.Nejčastěji je to naproti pohovce.Je umístěn na podstavci charakteristického designu, po stranách mohou být skříňky s obřadními pokrmy nebo jiné předměty, případně sbírky hostitelů.

Umístění televize

Také v nábytku a dekoraci lze vysledovat „národní“ tendence, které jsou již popsány výše.

Pokud věnujete pozornost podlaze, používá se hlavně dřevo a drahé druhy.To nemusí být nutně parkety, může to být dobrá prkna.Ale pokud podlaha, pak s geometrickým uspořádáním, ale se složitými tvary.Stěny jsou natřenyzdobené dekorativní omítkou nebo přilepené tapetou s charakteristickým vzorem připomínajícím monogram.

Příklad tapety v klasickém stylu

Tapeta se často v prostorných obývacích pokojích s vysokými stropy vkládá ve formě panelů.Dříve byly utahovány drahými tkaninami se stříbrnými nebo zlatými nitěmi, nyní používají vysoce kvalitní tapety.Vytvářejí rámy z profilů s charakteristickým vzorem, uvnitř kterého jsou plátna lepena.Kvalita povrchu by samozřejmě měla být na vrcholu.

Nástěnné panely jsou poctou tradici

Dekorace oken je pro tento styl tradiční: těžké závěsy s jehnědy a závěsy.Často jsou svázaní, čímž vytvářejí ještě velkolepější design.Neméně tradiční a osvětlení - lustr ve středu stropu a boční vestavěné nebo nástěnné osvětlení.

Příklad obývacího pokoje v klasickém stylu
)
Tabulka nemusí být nutně pravoúhlá - používají se také kulaté a oválné
Některé možnosti přitahují barokní
Moderní interpretace klasiky
Dokonce i uspořádání váz musí být symetrické
Klasický interiér lze realizovat v bytě, ale na velké ploše
]
Červená - jedna z barev povolených ve tříděvýzdoba interiéru
Trochu blíže k modernitě, ale s jasnými znaky stylu

Dekorace ložnice

Ložnice je v tomto kontextu možná nejpohodlnější.Upřednostňuje se postel.Je masivní, s vysokým čelem - vyřezávaný, čalouněný látkou nebo kůží.

Hlavní místo je přiděleno lůžkům

V této oblasti se nejčastěji vyskytují zlacení.V designu zpravidla převažuje bílá a její odstíny a zlato s nimi dokonale kombinuje, aniž by vytvořilo honosný kontrast.

Varianta ložnice v klasickém stylu

Za účelem diverzifikace výzdoby stěn se často vyrábějí polostěny a zrcadla jsou nepostradatelným atributem takových místností.Zároveň zřídka oblékají skříně, snaží se vytvořit šatnu, aby nezatěžovaly prostor objemným nábytkem a nenarušovaly harmonii.Co jiného nábytku může být přítomno?Toaletní stolek s banketem, nočními stolky, malým křeslem nebo pohovkou.Ale mělo by tam být hodně volného místa.Pokud se ložnicí neliší objem, nechte minimum - postel, toaletní stolek, noční stolky.

Šedá a bílá ložnice v klasickém stylu
Méně formální varianta s nábytkem z masivního dřeva
Ve světléušlechtilá textura stromu vyniká s výhodou
Panel (nebomedailony) mohou být přítomny ve výzdobě ložnice
Klasický vzor tapety
Na oknech - kombinované závěsy z klasických a římských záclon
Značný prostor je také věnován televizi.Ani v ložnici se bez ní neobejdete

Kuchyň

Přestože v palácích kuchyně nepatřila nijak do předních místností, svým designemExistují také charakteristické rysy stylu.Jedná se o všechny vysoce kvalitní a drahé materiály, princip nezbytnosti při výběru nábytku a omezené barvy.

Fasády kuchyňského nábytku v bílé nebo mléčné barvě

Kuchyňská linka je vyrobena ze dřeva, může být natřena bílou, krémovou nebo světle béžovou.V tomto provedení mohou být ve zbývající části provedení použity zlacené nebo malé prvky doplňkové barvy.

Sluchátka s mikrofonem se často vyskytují v přírodní barvě dřeva nebo mírně tmavší - pro větší kontrast.V tomto případě, pokud existuje, pak v malém množství, je hlavní pozornost zaměřena na texturu dřeva.Zde na fasádě mohou být celé obrázky.

Dřevo v přirozené barvě

A dokonce i při návrhu kuchyně se snaží uspořádat nábytek symetricky.V každém případě je logické umisťovat skříňky různých tvarů - s uzavřenými a otevřenými policemi, s prosklením nebo bez.

Kuchyně klasického stylu by také mělaBuďte prostorní s velkými stropy.A uprostřed toho je nejčastěji lustr, a také s přívěsky.

Aby nebyla nádhera příliš, stěny a podlaha v kuchyni jsou prosté.Je dovoleno používat dekorativní omítky v jemných barvách.

Charakteristické rysy stylu jsou jasně viditelné

Nejcharakterističtější kapucetradiční forma
Převládají světlé tóny
Jídelní stůl a židle tradičních forem
Další verze kuchyně v klasickém stylu
Krémově zbarvená kuchyňská barva se zlacením
​​

Toto jsou všechny základy, které se hodí při navrhování bytu v klasickém stylu.styl.