Klišé pro výzdobu stěn (55 fotografií)

Malované stěny jsou stále populárnější.Někdy však chtějí zřídit monotónnost.Nejjednodušší, nejrychlejší, nejlevnější a nejúčinnější způsob je použití šablon ke stěnám pro malování.Výkres je grafický, jasný a jasný.Podobné objekty lze zadat v jakékoli situaci.Nejlepší na tom je, že práce trvá několik minut až několik hodin.

Co jsou vyrobeny z

Klišé pro výzdobu nástěnných maleb jsou rozděleny na opakovaně použitelnée a na jedno použití.V závislosti na účelu se používají různé materiály.Jednorázové, hlavně papír.Z tlustého bílého nebo barevného papíru.Opakovaně použitelné šablony pro stěny pro malování jsou:

 • Z vinylového filmu.Fólie může mít různou hustotu, průhlednou nebo barevnou.Pohodlná volba, pokud je upravena - barva se snadno šíří na rovný povrch.Bez dovedností je snadné obarvit kresbu nebo sousední zeď.Vzorník vyrobený z PVC fólie musí být pravidelně očištěn od barvy.

  Toto je barevný vinylový film, alemůže být průhledný nebo bílý

 • Polyvinylchlorid o tloušťce několika milimetrů.Obvykle se používá pro aplikaci sádrových výkresů.Hmota je vyplněna otvory.Po nastavení kompozice (několik minut) se odstraní a vyčistí.

  Z listů do tloušťky 4 mm vytvářejte šablony pro objemové výkresy

 • Karton.Udělej si sám šablony pro stěny jsou vyrobeny z lepenky.Toto je nejvhodnější materiál pro samořezání.

Pár slov o vinylových šablonách pro malování stěn.Mohou být ve formě listů nebo v rolích.Pokud se chystáte pokrýt velkou plochu zdi jedním vzorem, je vhodné vzít několik identických vzorů.Mohou být navzájem spojeny.Práce tedy postupuje rychleji - velká oblast se zpracovává najednou.

Odrůdy šablon

Šablony pro nástěnné malby se liší nejen materiálem, ze kterého jsou vyrobeny.Liší se typem výkresu:

 • Jednoduché nebo jednoduché.Celý obrázek je natřen jednou barvou.V případě potřeby můžete provést přechod - z tmavšího do světlejšího.Ale to je vše.Podrobnosti o jiné barvě nejsou uvedeny.

  Jednoduchá jednorázová šablona může být vyrobena z papíru

 • Kombinovaná nebo vícebarevná.Jedná se o řadu vzorů, z nichž každý je natřen jinou barvou barvy.Aby se podrobnosti obrázku shodovaly, jsou označeny.Při umístění šablony na zeď se tyto značky spojí.

  Na tomto obrázku byly dvě šablony - černá a červená

 • Reverzní nebo anti-šablony.Tato šablona je vyříznuta na opačném principu, tj. Co je vyříznuto v běžných šablonách, zůstává a jsou to právě tyto části, které jsou připevněny ke zdi.Poté se nanáší nátěr, ale lakuje oblasti bez stencil.Ukázalo se, že kolem něj je halo jiné barvy a samotný obraz zůstává základní barvou.

  To se stane, když se používá anti-šablony

 • Pro trojrozměrné výkresy.Nyní jsou na prodej dekorativní omítky a tmely.Lze je také použít k tisku na zdi.Šablony pro ně jsou vyráběny speciální - silné, vyrobené z polyvinylchloridu až do tloušťky 4 mm.Při aplikaci vzoru jsou štěrbiny vyplněny tmelem, zůstávají suché.Ukázalo se na trojrozměrný výkres.

  Takové nebo podobné vzory lze získat při práci s objemovými šablonami

Nejjednodušší způsob práce s jednoduchými vzory Nejprve si můžete vyzkoušet tento typ vzoru.Pokud jste si jisti svými schopnostmi, můžete pracovat se složitějšími kombinacemi.Při práci s nimi si uvědomte, že film můžete odstranit až po zaschnutí barvy.

Kde získat šablony

Existují hotové šablony pro zdobení stěn na prodej.Všechny jsou vyrobeny z vinylového filmu, protože je ohebný, odolný a lehký.Pokud se vám nelíbí hotové šablony, existují dvě možnosti:

 • Objednávka výroby ve společnosti zabývající se venkovní reklamou nebo tiskem brožur(často jde o stejnou společnost).Mají speciální vybavení - plottery, které řezají potřebné obrysy na vinyl.Někteří z nich navíc pro vás mohou vytvořit šablonu na fotografii.
  Květinové motivy v japonském stylu jsou vhodné pro interiéry v uklidňujících barvách
  Neutrální vzory na šablonách jsou univerzální
  Krásné ptáky azvířata jsou další možností win-win
  Věří se, že vzorník tančících jeřábů má štěstí
  ]
 • Udělej to sám.Pokud máte umělecké schopnosti, je pravděpodobné, že můžete vzor nakreslit sami.Pokud ne, stáhněte si verzi, kterou chcete, zvětšete na požadovanou velikost a vytiskněte.Vezměte silnou (nikoli balicí) lepenku, nahoře položte uhlíkový papír - obrázek.Všechno musí být dobře upevněno, aby se neposunovalo.Sledováním výkresu převeďte jeho obrysy do lepenky.Poté řezejte ostrým nožem.Chcete-li usnadnit řezání, vložte pod karton něco měkkého (například kus plsti).Okraje tak budou plynulejší.Obecně platí, že když to děláte sami, musíte být opatrní - každý otřep nebo nerovnost kazí celkový dojem.
  Šablony pro stěny pro malování: těsnění - výhodná výhra
  Takovou šablonu lze provést vlastními rukama: podrobnostitrochu
  Jednoduché provedení, ale velmi barevné
  To je složitější dělat - jemnější detaily

Nezávislá výroba šablon je náročným úkolem.Pokud vás to neděsí, můžete se odvážit.Můžete zkusit pracovat s filmem.Vyžaduje velmi tenkou a ostrou, ale tuhou čepel.Pokud se vyskytnou i malé vady - otřepy, nerovné okraje - je třeba vše opravit.Obecně vám hodně štěstí.

Jak pracovat se šablonami

Obrázek můžete použít nejen na malované stěny, ale také na tapety, plasty, sklo atd.To znamená, že šablony pro malování na stěny lze použít nejen k dekoraci na zdi, ale také například k dekoraci fasád nábytku.Nejsou vhodné pouze silně reliéfní povrchy. Normálně na ně nemůžete malovat.Všichni ostatní jsou vhodné.Akrylová barva je navíc kompatibilní s téměř všemi.Mohou být ve sklenici nebo aerosolu.Výhody akrylu jsou známé všem: barva leží dobře na hladkých i porézních površích, rychle schne, dlouho nezmizí a nemá téměř žádný zápach.Proto jsou šablony pro malování stěn obvykle obarveny akrylovými barvami.

Sítotisk na stěnách může být libovolného subjektu

Jak pracovat

Používá-li se anti-šablony, nanáší se barvapouze z válce.Takového účinku nemůžete dosáhnout s jinými nástroji (s výjimkou vzduchového kartáče).Vstříkáním barvy, válec je 25-35 cm od lakovaného povrchu.Je lepší zvolit vzdálenost provedením „testu perem“ na kousku staré tapety.Takže si přesně vyzvednete a dobu dodání barvy, pohyb a vzdálenost.A ještě jedna věc: při práci s rozprašovačem je nutné dodatečně chránit území sousedící se šablonou, aby zbytečná část zdi nebyla namalovaná před nedbalým pohybem.

S barvou ve stříkacích nádobách je nutné pracovat opatrně - její množství je obtížné kontrolovat

Při práci se všemi ostatními šablonami můžete použít:

 • kousek pěny;
 • kartáč s krátkou a hustou hromadou;
 • váleček s houbou.

  Šablonu barvy lze nanášet štětcem, válečkem nebo houbou

V každém případě bereme omezené množství barvy.Pokud toho bude hodně, bude to stékat pod šablonu a zničí veškerou práci.Proto po ponoření kartáče /pěnové gumy /válečku do barvy jej dobře stlačíme.Množství barvy lze ovládat několikrát tažením přes nepotřebný list papíru /kus tapety.

Co a jak to opravit

Aby se nástěnné šablony pro malování nepohybovaly, musí být upevněny ke zdi.K tomu existuje speciální lepidlo.Nanáší se v tenké vrstvě na zadní stranu šablony, poté se připevní ke zdi.Po dokončení práce není jeho odstranění problém.Navíc nepoškozuje povrch.

Existuje ještě jedna možnost - oboustranná maskovací páska.Dávejte pozor!Povinná maskovací páska.Není běžné.Pokud používáte normální, dojde k poškozenízeď - s největší pravděpodobností kus lepidla zůstane na lepivé pásky.Nebo naopak, část lepivé kompozice bude na zdi.Což není o nic lepší.Maskovací páska se však chová přibližně jako lepidlo popsané výše: dobře drží, ale po odlepení nezanechává stopy.

Šablona musí být bezpečně upevněna, ale aby při loupání nepoškozovala zeď

Lepicí pásku lze koupit snadněji a levněji, takže ji většina lidí používá.Rozstříháme ji na malé kousky, na jedné straně odstraníme ochranný film a přilepíme na šablonu.Kousky jsou potřeba v rozích - to je jisté, ale mohou být potřeba uprostřed dlouhé strany listu nebo někde jinde.Je důležité, aby byla šablona držena dobře a neexistuje způsob, jak ji pohnout.

Postup pro přenos obrázku na zeď

Při práci se šablonou pro malování stěn postupujte takto:

 • Připravujeme povrch.Musí být suchý a čistý.Ideální, pokud byly stěny nedávno natřeny.Pokud tomu tak není, důkladně je vyčistíme.Neměly by být mastné ani jiné skvrny.Pokud musíte omýt zeď, musí být dobře usušená.Pokud potřebujete odstranit prach, můžete to provést pomocí vysavače a štětce s dlouhou hromádkou.Potom vezmeme mírně vlhký hadr a shromáždíme zbytky.Nechte zaschnout.Dále je možné pracovat až po zaschnutí stěn.

  Svislý nebo vodorovný vzor - na tom nezáleží.Je důležité, aby „zapadal“ do interiéru

 • Na zeď jsme položili šablonu a označili kontrolní body, pomocí kterých zkontrolujeme polohu šablony.
 • Odstraňte ochrannou fólii z pásky, spojte kontrolní body, přilepte.
 • Vezmeme houbu /štětec /váleček, namočíme je do barvy, vyždímáme, namalujeme detaily.
 • Nechte nátěr několik minut nechat zaschnout.Opatrně odstraňte šablonu ze zdi, očistěte ji od barvy.

Poté, pokud je to nutné, postup opakujte.Příště musíte zkontrolovat, zda barva zbývající z předchozího času zaschla.Lze jej použít až po úplném zaschnutí.Barva, která několikrát zaschla, vytváří pevnou tloušťku kůry.To může přispět k tomu, že se mezi šablonou a stěnou znecitliví, nebo se změní tvar vzoru.Proto po několika aplikacích odstraňte barvu.

Funkce práce s odměrným vzorníkem

K vytvoření odměrného obrázku můžete použít texturované barvy, tmely, dekorativní omítky, tekuté tapety a další podobné kompozice.V obchodech najdete speciální sloučeniny, ale jsou velmi drahé.V této části je volba na vás, všechny výše uvedené formulace jsou vhodné.

Všechny výše uvedené materiály mají pastovitou konzistenci.Jejich umístění štětcem nebo válečkem nedává smysl.Potřebujete malou stěrku, nejlépe plastovou, flexibilní.Pokud ne, můžete použít kus jakéhokoli plastu.Dokonce i stará plastová karta.

Práce s odměrnou šablonou

Vezmeme určité množství kompozice na špachtle, naplníme jej dutinami a přebytek okamžitě odstraníme stejnou kartou.V této fázi musíte zajistit, aby už nic nebylovzduchové dutiny a povrch vyplněný omítkou /tmelem byl rovný.Pokud jste někdy pracovali se štukem, žádný problém.Všechno je úplně stejné.

Poté, co se kompozice zabaví, ale ještě před jejím konečným vyschnutím, odstraňte šablonu.V tomto případě jsou okraje obrázku natržené, nerovnoměrné.Nebojte se, je to normální.Nedělejte nic, jen počkejte na konečné sušení.Nyní bereme brusný papír se středním nebo malým zrnem (v závislosti na použitém složení) a brousíme veškerou nervozitu.To je vše.Dále, pokud chcete, můžete výslednou ozdobu zbarvit, ale to je jiný příběh.

Výběr místa pro šablonu

Obrázek na prázdné nebo téměř prázdné zdi vypadá nejlépe.Zde je výběr neomezený.Můžete si vybrat šablonu, která zaměří pozornost na sebe.Taková zeď se zvýrazní.

Pokud není zeď příliš zatěžovaná - poblíž ní je kus nábytku, ale jeho velký povrch je volný, vyberte šablonu, díky níž bude nábytek „hrát“.Existují kresby, které porazily pohovku nebo zrcadlo a proměňovaly všechno v jednu skladbu.

Šablona pro malování stěn je umístěna tam, kde je poměrně velký kus volného prostoru.

Vysoké a úzké šablony se hodí poblíž dveří a oken.Obvykle se jedná o rostlinné ozdoby.Při jejich výběru se zaměřte na styl místnosti.Pokud je dekor barevný, vyberte barvy, které se nacházejí v interiéru.

Nejlepší způsob, jak skrýt, je věnovat pozornost

Malé kresby, které hrají kolem vývodů a vypínačů, vypadají velmi pěkně.Toto je jedna z dekoračních technik - pokud se něco nemůže skrýt, přeneseme na něj pozornost.V tomto případě to funguje skvěle.

Typ šablony pro místnosti pro různé účely

Vzorníky pro nástěnné malby jsou vybírány podle typu místnosti.Existují univerzální kresby: geometrické, květinové ornamenty, krajiny.Jsou vhodné do každé místnosti, chodby, kuchyně atd.Najdete jich mnoho, různými způsoby.A za přísného minimalismu a elegantní klasiky nebo romantické provence.Navíc se nejedná jen o samotnou kresbu, ale také o výběr barvy.Stejný vzor bude vypadat jinak v černé a růžové.A to stojí za zapamatování.

V ložnici by výkres neměl být tak provokativní a jasný

Existují šablony pro malování stěn tematickými kresbami, které jsou vhodné pouze v určitých místnostech.Například v kuchyni obvykle používají tematické obrázky s jídlem, výrobky.V dětských pokojích často kreslí kreslené postavičky pro menší děti, pro teenagery - hrdiny her nebo anime.

U ložnic se snaží najít klidnější vzory.I když je to pánská ložnice.Zde musíte relaxovat a atmosféra by měla být vhodná.

​​

Pro dětské šablony pro nástěnné malby

V ostatních místnostech - chodby, obývací pokoje, jídelny -vyberte neutrální obrázky, které osloví lidi různého věku.To vše jsou stejné rostlinné motivy nebo krajiny.

Vzorníky pro stěny pro malování: foto

Počet možných kreseb nelze spočítat.Různé styly, prvky, velikosti.Grafika, fantazie, od karikatur, založená na obrazech, fotografiích, schématických a realistických obrazech květin, hmyzu, zvířat, stromů ... Obecně je vše.Je to jen potřeba najít.V této sekci byly zkompilovány některé zajímavé možnosti.Možná by se vám něco líbilo.

Zajímavé nápady: malovat šablonu stejnými barvami jako v interiéru nebo dokonce aplikovat prvky na jiné ozdobné předměty

)

Stylizovaná zvířata a kreslené postavičky - šablony pro malování na stěny ve školkách

Květinové vzory - nenápadné a klidné

Rozmanitost přírody inspiruje umělce

I jediný list je uměleckým dílem

Počet variací je nekonečný

Lineární aa hraniční šablony, podlouhlé kompozice - vše založené na rostlinných motivech

Šablony s vážkami ... a pokud zvolíte fluorescenční barvu, bude účinek neočekávaný

Kvetoucí stromy jsou symbolem jara a věčnosti

Stromy na šablonách jsou vyrobenyv různých technikách.Toto je stylizované

- věčné téma ... mají také na vzorníky

Bambus, klásky - stylyrůzné, ale jak krásné ...

Květiny jsou dalším tématem, z něhož je možné vyzdobit interiér

Jednoduché a slibné ...