Kolik kostek v cementovém sáčku - výpočtové a objemové tabulky

Nákup přebytečného cementu nestojí za to.Při delším skladování i v suché místnosti ztrácí pevnost.Za rok to bude 50% nominální hodnoty.To je důvod, proč při nákupu stojí za to vědět, kolik pojiva je potřeba.Mohou však existovat problémy.Poměr pro betonovou maltu se často uvádí v objemových frakcích a cement se prodává podle hmotnosti s balením do sáčků.Při výpočtech může být vyžadován objem cementu ve vaku.Můžete použít průměrnou hodnotu a vypočítat přibližně.

Objem cementového vaku

Obecně otázka, kolik cementu je obsaženo v sáčku, není tak jednoduché odpovědět.Začněme balením v pytlích po 25 kg, 40 kg a 50 kg.Takže musíte objasnit masu.Druhý bod - cement je jiný.S přísadami a bez přísad.A přísady také přicházejí v různých a různé typy se liší hustotou.To znamená, že stejná hmotnost vyžaduje jiný objem.

Hmotnost pytle cementu může být 25 kg, 40 kg a 50 kg

Je zde ještě jeden bod.Hustota jakéhokoli cementu se v průběhu času mění.Ihned po výrobě, kdy byla nalita do sáčků, je hustota nejnižší.Zatímco se mletý prášek nalije, jeho částice se nabijí a zachytí molekuly vzduchu.Proto čerstvě posypané váží méně.Během přepravy a skladování se náboj snižuje, část vzduchu se odpařuje, hustota se zvyšuje.Za měsíc se tedy do stejného objemu umístí větší váha.Navíc, někde po roce skladování je rozdíl v sypné hustotě významný - až 35% původní hodnoty.

Při výpočtech vezměte průměrné číslo, které se nazývá měrná hmotnost.Pro každý typ cementu je jiný a ve výpočtech při určování množství požadovaného materiálu můžete na něm stavět.

Postup výpočtu

Měrná hmotnost cementu je hmotnost jednoho metru krychlového.Například pro portlandský cement je 1300 kg /m3.Pro stanovení objemu cementu v sáčku o hmotnosti 50 kg je třeba vyřešit jednoduchý poměr:

Jak vypočítat objem cementu v sáčku

Zjistili jsme, jaké procento jednoho metru krychlového je obsaženo vjeden pytel portlandského cementu na 50 kg.To je 3,85%.To znamená, že tento kontejner obsahuje 0,0385 m³ (jen „vezměte procento“ krychlového metru).

Souhrnná tabulka

U pytle o hmotnosti 25 kilogramů nelze spočítat, ale výslednou hodnotu rozdělit na dvě.Jedno sáček portlandského cementu o hmotnosti 25 kg obsahuje 0,019 m³.U sáčku 40 kg musíte vše spočítat novým způsobem.Ukáže se 0,0131 m³.Podobné výpočty je třeba provést pro všechny druhy cementu s různou hustotou.Udělali jsme to a omezili data na tabulku.

Objem cementu ve vaku: tabulka pro různé nádoby a různé třídy pojiva

Průměrné hodnoty jsou vypočteny v tabulce.Pokud přesně znáte hmotnost krychle vašeho materiálu (může být uvedena na vaku nebo může být zvážena a vypočtena), je lepší přepočítat.Rozdíl pravděpodobně nebude velký, ale přesto.Jak počítat?Vezměte nádobu na litr, postavte na váhu a zvážte.Nalijte cement - netřepte, nemačkejte.Stačí nalít a zvážit, a pak sundat táru.Zjistíte, kolik vámi nakoupeného kilogramu cementu váží.Poté vynásobte 1000 (v jedné krychli tisíc litrů) a získejte přesnou (téměř) hustotu vašeho materiálu.Dále ve výpočtech můžete použít.

Kolik betonu bude získáno z vaku z cementu

Často jsou poměry uvedeny v objemových frakcích, a proto je užitečné při výpočtech vědět, kolik betonu lze vyrobit z jednoho vaku z cementu.Musíme však mluvit o konkrétní značce a o konkrétním konkrétním řešení.Poměry jsou různé a nejdřív se o tom musíte rozhodnout.Rozdíl je významný - to je patrné z následující tabulky.

Kolik betonu bude získáno z 10 litrů cementu

Opět bude třeba zvážit každé pojivo a každou značku zvlášť.Pro každý beton je známa přibližná spotřeba cementu pro výrobu jedné krychle malty.Na základě těchto údajů můžete vypočítat, z čeho lze získat řešeníkilogramů cementu.Dále je snadné zjistit množství betonu, které lze získat z cementového vaku.

Spotřeba cementového pojiva do betonu

Například pro kostku betonu třídy M300 se například použije 350 kilogramů cementu M400.To znamená, že z jednoho kilogramu se získá 1 m3 /350 kg = 0,0028 m3.Chcete-li zjistit, kolik betonu třídy M400 bude získáno z vaku 50 kg, vynásobte 50. Získáme 0,14 m³.Jak vidíte, výpočty jsou jednoduché.

Pro konsolidaci informací počítáme pro řešení M200 stejného portlandského cementu M400.Pro tento typ betonu je nutné 250 kg.Potom se z kilogramu získá 1 kilogram /250 kg = 0,004 krychlových metrů.Pak z 50 kg se ukáže: 0,004 * 50 = 0,2 kubických metrů, od 40 kg - 0,004 * 40 = 0,16 kubických metrů.