Kombinace balkonu (lodžie) s kuchyní, místností

Není mnoho způsobů, jak zvětšit rozlohu bytů.Nejlevnější je kombinace balkonu nebo lodžie s pokojem nebo kuchyní.I když se nepřipojí příliš velká oblast, ale v menších bytech, i když je to jako nález.

Jaké dokumenty jsou potřebné k kombinaci balkonu /lodžie

Balkon lze kombinovat dvěma způsoby: jednoduše odstraněním oknaa bez bourání zdí a parapetu matice a jeho odstranění.Pokud se rozhodnete pouze odstranit okno /dveře, není vyžadováno žádné povolení.Na konci práce si vezmete plán bytu v ZINZ, provedete změny

Pro tuto možnost kombinace balkonu a pokoje nebo kuchyně není nutné povolení

V případě potřeby.odstranit okenní parapet zdi, pak se tato změna nazývá sanace a vyžaduje řadu povolení k její realizaci.A mějte na paměti, že v posledních letech v hlavním městě k čištění oken parapetu je povoleno pouze s instalací skleněných posuvných dveří.Také si všimněte, že na balkoně nebo lodžiinejsou oprávněni vytáhnout radiátory.Bude nutné samostatně uspořádat vytápění balkonu a také určit nové místo pro radiátor, který byl dříve na okenním parapetu.

Nezbytné dokumenty a žaloby

V každém případě budete muset:

 • Vezměte technický pas do bytu na ZINZ.
 • S technickou podporou kontaktujte projekční organizaci s osvědčením o právu poskytovat takové služby při přípravě projektu sanace.Druhou možností je objednat projekt sanace v organizaci, která vyvinula standardní projekt vašeho domu (pro obyvatele hlavního města je to spolehlivější varianta).
 • Po obdržení návrhu, dokumentů potvrzujících vlastnická práva, vyplněné žádosti o sanaci, kontaktujte inspekci bydlení.

Po získání povolení můžete pokračovat v práci.Po dokončení opravy budete muset pozvat zástupce Inspekce bydlení, aby obdržel zákon o dokončení sanace.S tímto dokumentem se znovu obraťte na BTI pro nový datový list.

Taková fúze vyžaduje dokumentování

Upozorňujeme, že při výběru druhé možnosti bude demolici podléhat pouze část, která byla pod oknem.Pro demolici zbývajících bočních stěn nelze parapety bez další koordinace kategoricky rozdělit, ani snížit okenní nosník.Mohou také vyžadovat opatření na posílení.Veškerá práce bude předepsána v projektu sanace a musí být pečlivě provedena.

Pokudmusíte odstranit stěny a nosník, stanovit to v projekční organizaci při předkládání dokumentů.Vypočítají, zda je taková možnost možná.Pokud ano, uveďte opatření k obnovení únosnosti a seznamu prací.

Pracovní řád

Hlavní pozornost by měla být věnována při připojení balkonu k kuchyni nebo místnosti.Bude nutné izolovat všechny části konstrukce kromě vnitřní stěny.V tomto případě použijte nejúčinnější materiály, jinak bude v zimě v celé místnosti velmi chladno.Při instalaci zasklení bude také nutné věnovat zvláštní pozornost spojení rámů se stěnou - položit materiál proti barvě páry.Blokuje přístup teplého vzduchu z místnosti a zabraňuje tvorbě kondenzátu.

Přípravné práce

Nejprve je nutné zničit vše na zem, pak ... vše znovu vybudovat.Obecně je postup přípravné práce následující:

 • Demontáž starých zasklívacích a dokončovacích materiálů na balkóně /lodži (prozatím necháváme blok okna do místnosti).Na balkóně, na lodžiích je kovový plot - tenký standardní oddíl, pokud existuje.Pokud na lodžii není žádný oddíl, zůstane pouze kovový rám.Je to nezbytné pro bezpečnost práce.

  Odstranění starých zasklívacích a dekorativních materiálů

 • Vyrovnání podlahy u zdi.Po demontáži starých povrchových materiálů může být balkónová deska kolem okraje velmi nerovnoměrná.Od okraje deskybude muset nainstalovat zeď, základna by měla být rovná.Jímky jsou betonovány běžnou maltou třídy M300.

  Je-li okraj balkónové desky nerovný, je betonován

 • Stavba zdi do předem stanovené výšky.Do dnešní doby je pórobeton považován za nejlepší možnost pro stavbu zdi na balkóně.Tloušťka použitých bloků je 100 mm na pokládání příček z plynového bloku zde ).Je teplý, lehce stylový a lehký.

Pokud byl odstraněn standardní povrch balkonu nebo lodžie, souběžně s vztyčením zdi, je nutné obálku s vybraným povrchovým materiálem opláštit.Obvykle vlečka.Proč jsou dřevěné pruty připevněny k vnější straně, k nim jsou připojeny obklady.

Paralelně s vnějším pláštěm

V této fázi by měl být dokončen venkovní balkón.Pak bude nutné zavolat promalpy a jejich služby nejsou vůbec levné.A i když není zasklení, můžete se pojistit a dělat vše z balkonu.

Zasklení a izolace

Betonová plošina vyčnívající na zdi postupně přechází na jiný vzhled.Nyní můžete věřit, že zde mohou být nejen ptáci.Zasklení se provádí paralelně s izolací.A je lepší ušetřit na izolaci.V opačném případě bude místnost velmi studená a účty za topení budou velké.

 • Instalace okenních bloků.Pro zasklení je nutné použít dvojitá okna.Jejich plocha bude velká a jednokomorová nebude schopna zajistit správný stupeň tepelné izolace.Profil oken by měl být také s velkýmpočet kamer - nejméně pět.Ačkoli má profil menší plochu, přes něj výrazně uniká teplo.

  Okna jsou obvykle instalována kampaní

 • Odstranění okenního bloku, je-li to nutné, zničení parapetu, opatření k posílení stěn a nosníku okna.

  Demontáž okenní jednotky

 • Pokládka elektrického vedení, instalace montážních krabic pod zásuvky, spínače, kabeláž pro instalaci lamp.Pro zvýšení bezpečnosti je možné pokládat dráty do speciální nehořlavé vlnité hadice.

  Pokládka elektrického vedení

 • Izolace podlahových a stropních stěn.Nejběžnějším typem izolace je mezi dřevěnými tyčemi přepravky.Pro izolaci použijte extrudovanou polystyrenovou pěnu nebo rohože z minerální vlny. Expandovaný polystyren se používá častěji, protože se stejným stupněm tepelné izolace má menší tloušťku a nebojí se navlhčit (kondenzát).Pro střední Rusko by tloušťka polystyrénové pěny měla zůstat 70 - 100 mm.Izolace je pokládána ve dvou vrstvách s překrývajícími se švy.Jsou připevněny speciálními plastovými hmoždinkami, deštníky nebo přilepeny k montážní pěně.

  Izolace všech studených povrchů

 • Vrstva metalizované izolace (jako je penofol).Navíc udržuje teplo.

  Instalace pěny

 • Instalace pod podlahou (je-li k dispozici).
 • Opláštění dekorativními materiály.Může to být překližka nebo sádra, s následným tmelením a tapetováním nebo malováním.

Ve skutečnosti lze sjednocení balkonu považovat za dokončené po instalaci penofol.Dále začínají dokončovací práce a silně závisí na tom, zda se balkon /lodžie nebo kuchyně připojí k místnosti, jakož i na designu těchto místností.

Kuchyně kombinovaná s balkonem: nápady + designové fotografie

Kombinace balkonu a kuchyně tento pokoj zpříjemňuje: přidává se poměrně pevná plocha, vykládka"Hlavní" pokoj.

Ale ne všechno lze vzít z kuchyně na balkon.Je zde povoleno nastavení:

 • Elektrické spotřebiče a domácí spotřebiče.Můžete dát ledničku, elektrickou troubu, elektrický sporák, mikrovlnnou troubu, obecně jakékoli zařízení poháněné elektřinou.Je důležité nezapomenout na dostatečný počet prodejen.

  Můžete si vybrat jakékoli elektrické vybavení

 • Nábytek.Na balkoně můžete vytáhnout skříňky, stůl se židlemi a vytvořit jídelní kout.

  Jídelní kout lze vyjmout

 • Plynové spotřebiče a dřez nelze odstranit.Musí zůstat na „hlavním území“.

Několik fotografických příkladů možného návrhu a použití parapetu zděděného z bývalého okna.

Elektrický sporák lze umístit na bývalý okenní parapet
)
Vytvořte si pohodlný stůl se širokou stolní deskou
kuchyně na balkonové lednici
Využijte co nejvíce prostoru vytvořením individuálního projektu
Vezměte veškerý nábytek s elektrickým sporákem na balkon nebo lodžii (bez praní)
Využijte oblast jako rekreační oblast
Vyměňte jídelní stůl širokou stolní deskou

Kombinace balkonu aMístnosti: možnosti využití plochy

I malá plocha několika metrů čtverečních poskytuje mnoho příležitostí pro její využití.Konečná volba závisí na tom, co je více vaší prioritou.Co tedy lze udělat na připojené lodžii (balkon):

 • Pracoviště nebo mini-kancelář.Často musíte vzít práci domů, ale kam odejít do důchodu?Vytvořte pracoviště na připojeném balkonu.
  Okenní parapet zbývající z okna lze použít jako tabulku
  Vytvořte si opravdový mini kabinet
  Správně vybavené pracoviště
  ]
 • Místo na spaní.V malém bytě je obtížné najít místo k odpočinku.Objednejte si pohovku /matraci, aby vyhovovala vaší lodžii.

  Místo na spaní na lodžii

 • Odpočívárna.Dejte pohodlné židle, květiny.

  Vytvořte rekreační oblast na připojeném balkonu

 • Umístěte skříňky, ale udělejte z nichkompaktní a krásná.

  - obvyklé použití

Dekorace oblouku

Jak harmonicky bude přiložená lodžie vypadat v mnoha ohledecho tom, jak zařídit průchod.V některých případech a stylech obdélník vypadá dobře.Pak vše, co potřebujete, je porazit ho správně.A z nedostatku dispozice se promění v dekorace.

Chcete-li zabránit tomu, aby otvor vypadal jako něco mimozemského, porazte jej například umístěním polic

​​

V ložnici je oblouk s připojeným balkonem - zavřete všechny průsvitné tyly ze zdike zdi.Tvrdé linie jsou změkčené, harmonie je obnovena.

Tulle skrývá vady

Někdy jednoduchý obdélník kategoricky nezapadá.Rohy by pak měly být zaoblené a dodávat hladkost.

K ospravedlnění takového portálu byly po stranách vytvořeny dvě výklenky

Další možností, jak dát zbývající části zdi parapetu smysl, je vytvořit police nad ní.

Police - užitečné a krásné

Pokud je oblouk zaoblen pouze na jedné straně, lépe se hodí do moderního designu, s vhodným designem vhodným pro minimalismus a vysokýtech.

Asymetrie je také zdůrazněna nábytkem