Kovový přístřešek (vlnitá lepenka): výrobní proces s fotografií

Stodola je budova potřebná na soukromém dvoře ve městě a ve vesnici.V zemi se bez ní neobejdete.Postupně se hromadí stále více nástrojů, vybavení, stavebních materiálů, které je třeba někde skladovat.Spolehlivým přístřeškem pro všechny tyto věci je kovová kůlna.Pokud víte, jak vařit kov - nebude pro vás těžké připravit si ho sami.Ukázalo se, že to stojí přibližně stejnou cenu jako dřevěná a mnohem levnější než cihla.

Technologie pro stavbu kůlny

Existují velké kovové přístřešky, ale existují prefabrikované přístřešky.Kapitálová přístřešek ze železa může mít betonovou podlahu, která se nalije na připravený základ nebo možná dřevěnou.Pokud plánujete podlahu z desek, horní pásek, na kterém bude spočívat, je vyroben z tlusté profilové trubky o průřezu 60 x 60 mm nebo 60 x 40 mm nebo rohu s tloušťkou stěny 4 až 5 mm nebo více.Klády podlahy jsou připojeny k postroji.Mohou být také kovové nebo mohou být dřevěné.

V malé kůlně může být podlaha bez kulatiny také vyrobena z kovu.K tomu je možné kabelový svazek vyrobit z rohu o tloušťce asi 4 až 6 mm a ze strany nejméně 10 cm. Rohové police použijte jako podpěru pro desky.Tloušťka desky by měla být nejméně 40 mm.S velkýmmůže vyžadovat další podporu.Může být vyrobena z profilové trubky odpovídající sekce.

Kovová kůlna s dřevěnou podlahou

Prefabrikovaná /skládací kovová kůlna sestává ze samostatně svařovaných stěnových rámů, které jsou vzájemně sešroubovány.Opláštění - nejčastěji profesionální list, který je rychle namontován a odstraněn.Střecha je vyrobena ze stejného materiálu.Takovou strukturu můžete v zemi nainstalovat za několik hodin a také ji rozebrat.Jsou umístěny po celou dobu sezóny v nestřežených chatkách a pak se buď schovávají pod zámky, nebo je berou do zimních bytů.

Existuje i jiná verze prefabrikované přístřešky (nazývají se také „hozblok“) - pro ty, kteří se nechtějí hádat s výrobou.Průmysl vyrábí ready-made soupravy, které jsou sestaveny jako návrhář.Existují možnosti pro čínskou výrobu, jsou tu domácí.Cenový rozdíl není katastrofický 20-30%.A čemu více důvěřujete, pak zvolte.Sestavení jednoho z ruských skládacích železných přístřešků je uvedeno ve videu.

V tomto článku je popsáno, jak si vyrobit plot z vlnité lepenky zde, a instalace plotu ze síťoviny.

Kovový kůlny pro kutily vyrobené z profilovaného plechu: foto

Byl vyroben z trubek různých profilů a vlnité lepenky se šikmou střechou.Rozměry kůlny jsou 6,5 x 4 metry, výška přední stěny je 2,5 ma zadní část je 2,15 m. Podlaha je vyrobena z betonu: v zimě nebude nic kromě nástroje a není potřeba teplá podlaha.

Materiály

Stojany vyrobené z kruhových trubek o průměru 61 mm.Byli vybráni, protože byli na farmě.Postroj a mezilehlé stojany z pravoúhlé trubky - profil (60-40 mm a 40 * 20 mm).Tloušťka stěny všude - 2 mm.

Spotřeba potrubím: kruh 32 m, profil větší profil - 21 m, menší - 156 m. Střešní krytina MP-20 trvala 4 listy 3,5 m dlouhé a 4 - 4 m každý, pozinkovaný plot S8- na stěnách - 4 listy 2,15 m, 16 listů 2,5 metru.Toto je seznam materiálů pro rám.A také příslušenství a spotřební materiál pro betonování:

  • 16 sáčků z cementu;
  • 7 tun štěrku;
  • hydroizolace (1 role);
  • samořezné šrouby, nýty, svařovací elektrody;
  • Dřevěné lišty pro bednu: 50 x 25 mm - 3 ks.6 metrů každý.

Byl získán působivý seznam stavebních materiálů.Ale za cenu takové stodoly je stále levnější než cihla.

Postupná konstrukce

Začátek práce - značení na staveništi.Kolíky jsou vedeny v rozích, jsou kontrolovány úhlopříčky.Pokud jsou rovné, je povraz vytáhnut, místa instalace stojanů jsou na něm označena.Na označených místech byly provedeny vrty s hloubkou 60 cm, v nichž byly trubky odkryty a nality betonovou maltou (M200).

Nejprve postavili a naplnili stojany v rozích.Když beton trochu popadl, byly k nim přivázány rybářské vlasce - nad a pod.Zbytek se s nimi vyrovnal.

Trubky jsou odkryty a betonovány

Dalším krokem je svařování rámu.Trubka 60 x 40 mm s tloušťkou stěny 2 mm je svařována podél horní části trubek.Dále na jednom z potrubí v rozích označte úroveň podlahy.Pomocí hydraulické hladiny ji přeneseme na další rohové sloupky.Na těchtoznačky přivazují provázek a přenesou je do všech stojanů.Podle označení svařujeme po obvodu trubku 40 x 20 mm.Ze stejného principu svařujeme příčky uprostřed: dva jsou rozhodně potřeba.Chcete-li volně pohybovat blokem motoru nebo kolečkem ve dveřích, jsou vyrobeny široké a vysoké - 1,2 * 2 metry.Základna kovové kůlny je již smontovaná.

Rám pro kovové kůlny

Následuje montáž střešních lišt.Byly zapotřebí tři farmy dlouhé 6,5 metrů.Byly přivařeny k zemi a poté přivařeny k protilehlým paprskům.Po svařování příčných trubkových segmentů 40 x 20 mm (10 kusů).Rám kovového kůlny je zcela připraven.V další fázi - základní nátěr - aby nedošlo k rezivění.

Poté jsme přistoupili k výrobě betonové podlahy.Nejprve bylo nainstalováno bednění.Byla vystavena mimo rám, opírající se o 10 cm. Upevňovaly desky kolíčky, opírající se o cihly - aby se beton nepohnul.Poté jsme připravili základ.Drcený kámen a rozbitá cihla byly vyhnány do země.Byl poháněn doslova gumovou paličkou.Kousek cihly se položí na zem a klepe, dokud není téměř úplně skryta.Díky tomu je základna pevnější a dokonce i nerovný povrch lépe přilne k zemi.

Instalované bednění

Poté, co byl maják položen na silné řešení, byly majáky ploché kolejnice (deska 25 x 50 mm), byly vyrovnány podél rybářské linie: body byly označeny na opačných koncíchnižší postroj a mezi nimi vytáhl rybářský prut.Po zkontrolování vodorovné polohy byly na něj položeny majákové lamely.

Na poraženou cihlu kladivem do země postavtemajáky

Poté, co byla miska zabavena na majácích, byl beton M-250 nalit pro konkrétní třídy a jejich složení bylo přečteno zde ).Vyrovnali jsme pravidlo pro odkryté majáky a potrubí spodního postroje, které byly nastaveny na stejnou úroveň.

Takto se betonová podlaha ve stodole stará o zabavení malty

Poté začala instalace plechu opláštěného opláštěním.Vycházel ze střechy.Aby se zabránilo kondenzaci, která se vytvoří na kovu, odkapávání na hlavu, byla na rám nejprve umístěna hydroizolační fólie.Je položen s překrytím jednoho panelu na druhém asi 10 centimetrů a slepuje je speciální oboustrannou páskou (prodává se na stejném místě jako hydroizolace).Je lepší nepoužívat obyčejný plastový film: netrvá déle než několik let - maximálně -3-5.

Začnou pokládat hydroizolace zespodu, postupují směrem nahoru a lepí panely.Ukazuje se, že kapka padající shora teče dolů až k samému dnu.Proužky byly řezány déle, než bylo nutné, a lehce visely podél okrajů (každý po 30 cm) - voda z nich odtékala a sníh neklesl do malých mezer bočním větrem.

Poté začala instalace profesionálního listu.Při pokládce jakéhokoli plošného materiálu na střechu je důležité správně nastavit první plachtu.Pak všechno půjde snadno.Proto pečlivě změříme všechny výčnělky pomocí čtverců, pravítek atd.Když je list odkryt, je přišroubován šrouby.Dají se do vlny - do římsy.Je tedy menší šance, že se voda dostane do díry.

S bočním oříznutím je vše stejné, pouze díkyořezané horní listy.Vystavte první hladce, pak je vše jako hodinky.Nový list je zamáván a fixován.Pro připevnění jednoho profilovaného plechu se použilo asi 20 samořezných šroubů.

Kovová stodola pro kutily (vlnitá lepenka)

Rám dveří byl svařen ze stejné profilové trubky 40 x 20 mm, závěsy byly svařeny.Při opláštění dveří byly dveře vyjmuty a přišity na rovnou plochu a zavěšeny.

Konstrukce posuvných bran se nachází zde.

Kovová kůlna byla v rozích obložena kovovým rohem.Je nastavena na nýty.Slouží pro dekorativní účely a také - uzavírá malé praskliny, které se vytvořily při ukotvení v rozích.

Ukázalo se více než prostorná struktura - 26 čtverců.Může být použit k uskladnění zásob, stavebních materiálů, účasti v dílně.To je, pokud stojí na místě poblíž domu.

Pro chalupu bez ostrahy je kovová bouda riskantní záležitost, s výjimkou jejího opláštění dřevem shora.Potom musíte připevnit dřevěné obložení k rámu (na fotografii níže).

Přístřešek s dřevěným pláštěm na kovovém rámu je konstruován takto

Zde najdete konstrukci dřevěné kůlny.

Stavíme železný rámový kůlny bez svařování: video

Ne každý ví, jak používat svařování, ale vyvrtat otvory a utáhnout oba prvky šrouby je hodnějednodušší.Video ukazuje celý proces montáže stodoly slušné velikosti z profilové trubky na šroubové spoje.Svařování jednou: svařovánosmyčky.Nemůžete to udělat pomocí šroubů.