Kterou akrylovou koupel je lepší zvolit

Vývoj technologie vede ke vzniku nových materiálů, které z hlediska agregovaných charakteristik nejsou přinejmenším horší než ty staré a někdy je dokonce překonávají.Například polymery.Objevili se ne tak dávno, ale aktivně vstupují do našich životů.A nyní vyrábějí nádobí, dýmky, obaly, instalatérské výrobky atd.Pokud mluvíme o koupelně, litinové nebo ocelové vany jsou dnes stále častěji nahrazovány akrylátem.Chcete-li si však vybrat akrylovou vanu a ne litovat, musíte znát některé technologické nuance a pravidla pro manipulaci s tímto materiálem.

Tvar akrylových van může být různý

Klady a zápory akrylových van

Ještě před opravou je nutné rozhodnout, který z nichzvolte akrylátovou vanu.Pro zjištění, že to bylo snazší, zvážte pozitivní a negativní vlastnosti akrylových van.Mluvíme o produktech dobré kvality, a nikoliv o levných padělcích.

Výhody nahrazení ocelové nebo litinové vany akrylovou:

 • Nízká hmotnost.Středně velká akrylátová vana váží asi 12-15 kg, takže ji můžete nositosoba.To snižuje náklady na dopravu a usnadňuje instalaci.
 • Nízká tepelná kapacita.I v chladném období se akrylové cítí jako teplý materiál.Stát a sedět na něm je příjemnější než na kovu, rychle se zahřívá.Mnohokrát rychlejší než ocel nebo litina.
 • Vodovodní akrylát je neporézní materiál, i když není mokrý, není kluzký.
 • Při čerpání vody není slyšet téměř žádný zvuk.

  Trysky pro vodní a leteckou masáž jsou dobře integrovány do akrylu

To jsou pozitivní aspekty.Nyní, pokud jde o nedostatky, jsou závažné.Aby nedošlo k politování nad tím, co bylo učiněno, musíte si vybrat akrylovou lázeň, která si uvědomí všechny nuance.Nevýhody akrylových koupelí:

 • Akrylové vyžadují zvláštní péči.Můžete používat pouze speciální neabrazivní přípravky, mýt nádobu pouze měkkými hadry, nepoužívat strouhadla, tvrdé žínky apod.K mytí akrylových lázní nepoužívejte výrobky obsahující amoniak a chlor, bělicí přísady (to znamená, že prací prášky jsou také nežádoucí).Pro omytí silného znečištění se speciální povrch jednoduše na chvíli ponechá na povrchu a poté se umyje.
 • Při zatížení se spodní část mírně ohýbá, což způsobuje pohyb stěn.Z tohoto důvodu se instalace akrylové lázně provádí podle zvláštního algoritmu - na standardních nebo přídavných zarážkách (cihly).Mezera mezi stranou nebo stěnou je uzavřena speciální základní deskou nebo dlaždicí, ale vše musí být provedeno podle doporučení výrobců.

  Akrylátová lázeňje nainstalován na zvláštním rámu, který podporuje jeho tvar

 • S nádobou zacházejte opatrně - akrylát je poškrábaný.Například pod umyvadla je třeba položit nějaký druh látky, nevstoupit do vany v botách atd.Pokud se jedná o vysoce kvalitní sanitární akrylát, jsou škrábance mělké a operace nezasahuje, navíc je lze brousit speciálními lešticími pastami.U levných kompozitních modelů zůstávají škrábance navždy a mohou také způsobit odlupování ochranného povlaku.
 • Pokud do vany spadne něco těžkého, mohou se na povrchu objevit třísky.Jsou předmětem opravy, ale pouze v případě, že se jedná o vysoce kvalitní akrylát.
 • Akrylátová vana má tenké pohyblivé stěny.A i když se během instalace rám dostane pod strany, není možné se úplně opřít o okraj vany.Navíc se neobjeví, že bude sedět na okraji.Toto zaměření je možné pouze u lidí s nízkou hmotností.

  Pouze osoba s malou hmotností se může krčit k okraji

Všechny tyto nedostatky jsou z oblasti provozu a údržby, ale o všech těchto nuancích je třeba vědět.při nákupu to vědět.

Kolik stojí akrylová koupel

Při výběru akrylové lázně vždy vyvstává otázka nákladů.Faktem je, že cena za misku přibližně stejné velikosti se může lišit 3-5 krát.Nejde ani tak o „chuť k jídlu“ výrobců, než o technologii výroby.Akrylátové vany se vyrábějí třemi způsoby:

 1. Tzv. Injekční lázně.Hotový formulář je vyplněn akrylem.Pojeho vytvrzení, čelní povrch je pokryt vrstvou skleněných vláken, vyplněné epoxidem.Tloušťka akrylové vrstvy se stejným výrobním postupem je stejná - v místech ohybů /ohybů nejsou žádné tenčí sekce.Vzhledem k tomu, instalatérské akrylové je drahé, vany vyrobené pomocí této technologie jsou poměrně drahé.

  V sekci vstřikovací lázně nejsou žádné vrstvy

 2. Z akrylového plechu.V tomto případě se akrylová fólie zahřeje nad formu do měkkosti, poté se pomocí vakua „nasaje“ do formy a zůstane v ní, dokud nezchladne.Akrylátové vany vyrobené pomocí této technologie mají různé tloušťky.Ve spodní části, kde je obvykle nejaktivnější opotřebení, je tloušťka akrylu menší, protože natahování fólie v tomto místě je maximální.Při dobré kvalitě výchozího materiálu je však tloušťka akrylu 3-4 mm, což je dostačující pro dlouhodobý provoz.
 3. Vytlačovací nebo složené vany.Přesně řečeno, nejedná se o akrylové vany, ale mnoho bezohledných prodejců je také nazývá akrylové.Pohár je vytvořen z fólie z plastu ABC, jeho přední povrch je pokryt vrstvou akrylu.Obvykle se jedná o nejlevnější produkty - plast je levný, akrylový se často používá levně.Navzdory nízké ceně je lepší tato „díla“ nekupovat.Faktem je, že plastové a akrylové materiály nemají příliš dobrou přilnavost a rozdílnou tepelnou roztažnost.V důsledku toho se během provozu ochranný povrch odloupne, akrylová vrstva praskne a začne se odlupovat.Právě pro tyto výrobky je jich mnohonegativní recenze.

  Velmi tenká bílá vrstva - v tomto případě je to akrylová vrstva

Abychom si mohli vybrat kvalitní akrylovou koupel, musíte pochopit, kterátechnologie, kterou vyrobila.Definování tohoto „okem“ je nerealistické.Můžete zkusit pouze nepřímými znameními, abyste pochopili, zda je to dobré nebo ne.Cenově nejdostupnějším ukazatelem je síla stran.Pokud se ohnou a vypadají nespolehlivě, je lepší tento příklad neužívat.

V oblasti vypouštěcího otvoru můžete také vidět tloušťku akrylu.Čím silnější je bílá vrstva, tím lépe.Další nepřímou známkou dobré kvality je velká masa.Stává se, že vany stejného výrobce mají stejnou velikost, ale rozdíl v hmotnosti je asi 50%.Ten, který je těžší, má obvykle více akrylu.No a dalším ukazatelem je cena.Dobré akrylové vany nejsou levné.Instalatérské akrylové stojany - drahý materiál.Čím je větší, tím dražší je vana.Takže „levné a vysoce kvalitní“ se netýká těchto produktů.

Vzhledem k tomu, že není možné pochopit, jakou technologií je vana vyrobena.Proto výrobci dodávají svým výrobkům pasy, které popisují výrobní postup, postup a podmínky instalace a způsob péče.Před nákupem musíte tyto informace prostudovat a teprve poté koupit.A pak, pokud vám všechno vyhovuje.

Což je lepší

Jak víte, nejdražší kontejnery vyrobené technologií vstřikování.Mají dlouhý život, snadno sledovatelný.starat se.Někteří výrobci jim poskytují 10letou záruku (podle doporučení pro instalaci a údržbu).To je skvělá volba, ale ne každý si může dovolit takovou koupel.Dobrou volbou je mísa z akrylového plechu.Jsou dostatečně spolehliví, mají relativně nízkou cenu.Obě možnosti jsou dobré, protože mohou být opraveny, pokud se vytvoří škrábance nebo třísky.Škrábance jsou vyleštěny a čipy jsou nality opravnou směsí.

Složené lázně jsou nejlevnějším segmentem, nelze je však opravit.Čipy a škrábance zůstanou navždy.Je tu ještě jeden bod: při použití levného akrylátu je povrch porézní, v pórech jsou zaneseny nečistoty.Je velmi obtížné ji odstranit, protože účinné léky nelze použít.Je tak těžké starat se o takové koupelny.I když akrylová vrstva nepraskne, rychle ztratí svůj vzhled.

Mohou se objevit čipy, ale opravují se.

Pokud si chcete vybrat kvalitní akrylovou koupel, chvilku jděte do výstavních center, kde si můžete prohlédnout a cítit kopie různýchvýrobci.Při kontrole věnujte pozornost tloušťce stěny.Na řezu v oblasti stran můžete posoudit, jak dobře je kapacita posílena, je zde vidět i tloušťka akrylu.Při inspekci zvažte, do jaké míry je deklarovaná tloušťka akrylové vrstvy pravdivá.

Pokud jste si vybrali několik značek, zeptejte se na certifikáty před nákupem.Seriózní společnosti poskytují akrylový papír a certifikují své výrobky proEvropské a mezinárodní normy.Přítomnost takových papírů je jedním ze známek závažnosti kampaně a jejich nepřítomnost je příležitost k zamyšlení: chystáte se koupit faleš.

Akrylátové vany jsou nejlepší výrobci

Na trhu je mnoho neznámých společností a řada osvědčených společností.Firmy se jménem prodávají své výrobky dražší.Pravděpodobněji je to způsobeno tím, že nejasné firmy, které se snaží dobýt trh, zjednodušují technologii a hledají způsoby, jak zachránit.K čemu to vede?Často k problémům během provozu.Proto je vhodné vybrat si akrylovou vanu známé značky, a to i při omezeném rozpočtu.V takovém případě budete přesně vědět, za co platíte.

Formuláře se velmi liší.Existují stěny, rohové, volně stojící

Ravak - dobrá kvalita

Pokud potřebujete kvalitní akrylovou koupel, věnujte pozornost produktům české společnosti Ravak.Při výrobě se používají vodovodní akrylové fólie.Tato technologie je však zdokonalena tak, že teplota ohřevu desky v různých zónách je odlišná.V důsledku toho je tloušťka akrylu všude stejná.

Pro zvýšení pevnosti nádob je zesílena hotová akrylátová vana.Ravak zesiluje některé modely kovovou sítí (lepí ji zespodu na hotové nádoby), ale častěji používá několik vrstev skelné tkaniny, která je potažena vodou odpuzující kompozicí.V každém případě se ukazuje, že celková tloušťka stěny akrylové lázně je pevná, i když se značným zatížením nejsou příliš"Procházka".

Kolekce pro malé koupelny - Ravak BeHappy

Sortiment této společnosti má velké množství van v klasickém, asymetrickém a neobvyklém tvaru.Protože je obtížné najít clonu pro kontejnery neobvyklého tvaru, jsou některé modely vybaveny závěsy (skleněné posuvné).Okamžitě získáte koupel a sprchu.

Výběr vodovodního potrubí byl snazší, vany se vyrábějí jako součást kolekce.Nejčastěji se kromě vany nabízí umyvadlo.Takový pár je obvykle ideálně kombinován ve stylu a formě, protože jsou vyvíjeny společně.Nabízejí také podpěru (rám), sifon s přepadovým zařízením, opěrku hlavy a přední panel (obrazovku).V Ravaku si tedy můžete nejen vybrat akrylovou koupel, ale také vybrat příslušenství pro instalaci a instalaci.

Cersanit (Cersanit) - slušná kvalita za nízkou cenu

Polská kampaň Cersanit vyrábí sanitární zařízení z porcelánu /kameniny a akrylu.Ceny jsou ve srovnání s ostatními evropskými výrobci o něco nižší, kvalita je na nejvyšší úrovni.Potěšeno množstvím tvarů a velikostí.Existují kontejnery obvyklého pravoúhlého tvaru, jsou zaoblené, zjednodušené.Mohou být instalovány proti zdi, do rohu, do středu místnosti.Samostatně stojí za zmínku řada Cersanit Pure.Povrch těchto lázní je potažen kompozicí obsahující ionty stříbra, které poskytují antibakteriální ochranu.

V závodech Cersanite je miska do koupele vyrobena z akrylového plechu Lucite.Aby byla větší tuhost, na nakládaných místech kontejnervyztužené přídavnými deskami.Aby se během provozu povrch neztratil, je vnitřek nalita vrstvou pryskyřice.

Cersanit není špatné kvality, často se však vyskytuje „chemický“ zápach.dlouhá doba nezmizí.Pokud potřebujete levné, ale kvalitní vodovodní potrubí, můžete si vybrat akrylovou vanu polské společnosti Cersanit.

Koupelny Kolo

Další polská společnost Sanitec vyrábí sanitární výrobky pod ochrannou známkou KOLO (Kolo).Akrylátové vany této značky jsou také vyrobeny z akrylového plechu, poté vyztuženého skelným vláknem.Dodávají se kompletně s nastavitelnými nohami, mohou být vybaveny vypouštěcím /přepadovým systémem, obrazovkou, příslušenstvím - opěrkou hlavy, kliky.

Pokud si chcete pro pohodlí vybrat akrylátovou vanu, podívejte se na produkty této společnosti - mají různé linie využívající zajímavá řešení.Například řada Kolo Komfort (Kolo Comfort) má zkosenou hranu, která je při koupání pohodlně podepřena zády.Vyrobili protiskluzové vlnité dno, jsou velké (v délce 150 až 170 cm).Tato řada může být také vybavena opěrkou hlavy a sedadlem, které jsou upevněny po stranách zvláštního tvaru.

Formuláře - jakékoli.Existují dokonce i dvojnásobné

Linka Kolo Mirra se vyznačuje svým tvarem - na vnější straně jsou obdélníkové a vnitřek je asymetrický.Také mají velké velikosti - od 150 cm do170 cm na délku.Lze je vybavit držadly pro snadné zvedání, opěrkami hlavy.

Nádrže řady jaro mají neobvyklý tvar s malými lavičkami uvnitř.Tyto výčnělky lze také použít jako stoly nebo police pro koupelnové doplňky.Při výrobě této řady se používá vysoce kvalitní akrylát.

Appollo - italsko-čínské výrobky

Stejně jako mnoho evropských firem i společnost Appollo přesunula výrobu do Číny.Zároveň se kvalita produktu nezhoršila a cena se díky levnější pracovní síle stala konkurenceschopnější.

Mezi produkty této společnosti patří zajímavé modely se skleněnými vložkami (AT-9050L, AT-9076T, AT-9075T).Taková písma vypadají neobvykle a stylově a jsou velmi žádaná.Mnoho modelů má po stranách otvory pro instalaci směšovačů ne na zeď, ale na palubu.Některé modely jsou navíc vybaveny nejen odtokovým systémem, ale také míchadly.V jiných si můžete za příplatek vyzvednout značkový mixér vašeho oblíbeného tvaru.

Pokud si chcete vybrat akrylovou vanu nestandardního vzhledu, má Appollo skleněné vložky

Na požádání jsou písma vybavena hydromasáží, vzduchovou masáží, chromoterapií (změna barvy osvětlení v určitémrytmus).Provozní režim všech „přísad“ je nastavitelný.V základní konfiguraci jsou výškově nastavitelné nohy a opěrka hlavy.

Ruští výrobci

Výroba akrylových van a ruských kampaní neprošla.Jejich výrobkynachází se převážně ve středním cenovém segmentu.Nejsou tak drahé jako výrobky Evropanů, ale kvalita je také nižší, i když existují kampaně, které mají dobré recenze.Zde jsou nejznámější společnosti a stručný popis produktů:

 • Aquatec.Akryl je používán v dobré kvalitě, ale stěny nádrží jsou tenké, „chodí“ pod zatížením.Existuje rám (vyrobený z hliníkové trubky), který by jim měl poskytnout větší tuhost, ale podle recenzí není dostatek lamel, takže dno a boky se stejně ohýbají.Akrylát s náležitou péčí nemění barvu, ale je snadno poškrábaný.
 • Triton.Akryl je velmi dobrý - nemění barvu, téměř se nepoškrábe.Ale s kompletní sadou není problém příliš dobrý rám, vypouštěcí /přepadový systém dodávaný se sadou má krátký závit (možná již byl změněn), takže je obtížné jej nainstalovat bez úniků.

  Pokud neexistuje žádný rámec, můžete si to udělat sami

 • 1MarKa (1MarKa).Majitelé těchto akrylových van si stěžují na silný zápach, který trvá dlouho.Existují stížnosti na nerovný rám, existují dokonce i nerozvinutá místa, nerovnoměrně ohnuté vodítka skleněné opony.
 • Bas.Pokud mluvíme o kontejnerech bez dalších zařízení, pak jsou na nich recenze dobré: dno je protiskluzové (v pupínku), snadno se čistí, není poškrábané.Konstrukční nedostatky jsou označeny jako nevýhody: rám není nejlepší konstrukce, u modelů s namontovaným směšovačem na boku voda protéká hadicí pod vanou.

Obecně vyberte akrylovou koupelRuští výrobci také.Může to vyžadovat určité zdokonalení během instalace, ale samotné nádrže mají obecně dobré vlastnosti.