Kterou toaletu je lepší zvolit

Jednou z podmínek běžných životních podmínek je řádně fungující vana a toaleta a hlavní věcí je běžně fungující instalatérská zařízení.Jedním z klíčových bodů je správný výběr vodovodního potrubí.Tento článek bude diskutovat o tom, jak a jak vybrat toaletu.

Způsob instalace

Nejprve musíte vybrat záchod podle způsobu instalace.Jsou na podlaze a namontovány.Podlaha - klasika žánru, známá všem od dětství, stojí za připomenutí, že stále existují rohové modely - často se na ně zapomíná.Závěsné toalety se u nás objevily až donedávna, liší se v tom, že jsou připevněny k ocelovému rámu, který je skryt za falešnou zdí.Splachovací nádrž je umístěna na stejném rámu za zdí a pod ní jsou umístěny přívody studené vody a kanalizace.Tento rámec se obvykle nazývá instalace.

Podle způsobu instalace mohou být toalety podlahové a závěsné

WC s instalací je jistě esteticky příjemnější - je vidět pouze mísa, která visí na zdi.Tento způsob instalace usnadňuje čištění - podlaha je volná a závěsná mísa se snadno čistí.Mínus - musíte oplout část místnosti - musíte ustoupit asi 30 cm od hlavní zdi, a to není vždy možné.Ale za touto zdí můžete umístit vedení potrubí, další komunikace.Je tu ještě jedna vlastnost - instalační práce jsou poněkud komplikovanější, cena za instalatérské služby je mnohem vyšší, i když to zvládnete i sami.

Podle tohoto parametru je tedy výběr záchodu určován hlavně velikostí záchodu nebo kombinované koupelny a také podle vašich preferencí.

Informace o instalaci záchodové mísy vlastníma rukama zde najdete zde.

Z jakých materiálů jsou vyrobeny

Nejběžnějšími jsou toalety z porcelánu a kameniny, ale tyto materiály nejsou zdaleka jediné materiály, z nichž jsou vyrobeny.Jsou také vyrobeny z přírodního a umělého kamene.Výrobky z přírodního kamene jsou velmi krásné, zcela hygienické - kámen je vyleštěn, aby získal absolutně hladký povrch, takže je snadné se o výrobky starat.Ale kamenné toalety váží hodně, jsou drahé na sooo a netolerují rázy - mohou prasknout.

Toalety vyrobené z umělého kamene jsou vyrobeny z kompozitních kompozic, které zahrnují drobky nebo prach z přírodních minerálů.Navenek se příliš neliší od kamenných, ale náklady jsou mnohem nižší, dekorativnost je v nadmořské výšce, takže je to dobrá volba pro ty, kteří mají rádi nestandardní řešení.

Výběr toalety není snadné - jsou z různých materiálů a různých tvarů

Kovové toalety taképatří do kategorie exotických.Jsou vyrobeny z nerezové oceli, což je činí téměř věčnými.Nevýhodou je značná cena, malý sortiment.Rovněž stojí za zvážení, aby jejich nestandardní vzhled zapadl do prostředí.

Ukázalo se tedy, že si musíte vybrat záchod ze dvou materiálů - porcelánu nebo kameniny.Který materiál je lepší?Samozřejmě - Čína.Jeho povrch je méně porézní, hladší, na něm je méně stop, téměř žádné zbytky plaku.Péče o toalety z porcelánu je snazší, jejich povrch vypadá i po mnoha letech bílý a lesklý.Fajáns je mnohem levnější, ale jeho povrch není tak hladký a barva je obvykle „ne tak bílá“.Takže pokud si vyberete, který je lepší fajáns nebo porcelán pro záchod - vezměte porcelán.

Druhy toalet v misce

Komfort používání toalety je do značné míry určován tvarem mísy.Existují tři typy misek:

 • ve tvaru misky;
 • ​​
 • hledí;
 • nálevky.

Stručný popis

Záchodové mísy jsou takto pojmenovány, protože vypouštěcí otvor je tlačen dopředu a mísa má zploštělé dno, které vypadá jako police nebo talíř.Proto se název - ve tvaru misky, někdy také nazývaný tento druh, nazývá „s policí“.

S touto strukturou zůstává odpad na římse a při vypouštění vody je odplaven.Právě tato konstrukce může při pádu odpadu způsobit potřísnění, což je velmi nepříjemné.Pokud máte takový problém, můžete jej vyřešit nastavením odtoku - snížit tlak vody.

Typy toaletních misek

Ještě pravděpodobnější je, že budou mít tvar postřikového trychtýře.V nich je drenážní otvor téměř uprostřed.Vůně s touto strukturou je minimální - exkrementy okamžitě padají do vody, na povrchu nezůstávají téměř žádné stopy, když je voda vypuštěna, vše je zcela vyčištěno.Když ale odpad padá, stříkance a stříkance jsou velmi časté.

V záchodových toaletách se obvykle nevyskytuje žádný sprej.Jejich odtok je posunut dopředu a zadní stěna mísy je rovnoměrně nebo dokonce mírně zakřivená.Zasáhne odpad, sklouzne, takže ve skutečnosti není žádný sprej, ale stopy zůstávají a vůně je znatelnější.Stopy, i když vypouštění vody, ne vždy zmizí, musíte pomoci štětcem.

Pokud tedy chcete mít méně postřiku, je snadné vybrat si toaletu - optimální tvar misky je vrchol,

Co je systém proti stříkající vodě

Při komunikaci s prodejci vobchodech, začnete mluvit o systému proti stříkající vodě.Ve skutečnosti je celý systém úzkým odtokovým otvorem se zaoblenými hranami a nízkou hladinou vody v misce.

S rozměry vypouštěcího otvoru je vše velmi jednoduché - můžete to vyhodnotit vizuálně, ale jak pochopit, do jaké úrovně se bude shromažďovat voda?Musíme se podívat na výtok toalety (zadní potrubí).Voda bude na úrovni svého spodního okraje.Další možností je zvážit obvod v technickém katalogu.Jsou zde zobrazeny všechny velikosti, včetně hladiny vody (fotografie je označena červenou šipkou).

Technické řešení toaletní mísy s rozměry

Další charakteristický znakže nedojde ke stříkající vodě - odtokový otvor odsazený od středu.To je možná nejdůležitější znamení.

Co dělat, pokud je toaleta v klidu a jsou zde přepětí.Existují dvě cesty ven - posunout se vzhledem k vypouštěcímu otvoru nebo tam, kde se tam předběžně hodí několik kusů toaletního papíru.

Typy splachování (jak se voda pohybuje)

Při rozhodování, které splachování na toaletě je lepší, zvažte vlastnosti každého z nich.Existují tři drenážní systémy:

 • rovné (kaskádové, horizontální);
 • kruhová:
  • kruhová přímka;
  • kruhové víření.
 • Typy proplachování toalety

  Při přímém vypouštění je voda vypouštěna silným proudem z vypouštěcího otvoru nádrže.Pokrývá asi polovinu objemu misky, ale v nejvíce kontaminované části je silný proud.Takový systém je charakteristický pro všechny modely, které byly vyrobeny v SSSR.Nevýhodou je, že polovina misky není umytá, musíte ji vyčistit kartáčem.

  Kruhové spláchnutí se vyznačuje tím, že okraj mísy je vytvořen ve formě drážky, ve které jsou podle určitého vzoru umístěny otvory.Při proplachování vstupuje voda do tohoto příkopu, šíří se po celém obvodu skrz otvory padající do mísy.Vyznačuje se rovnoměrnějším rozdělením vody, klidnějším provozem.Takové splachování je racionálnější, ale existuje solidní minus - možnost zarůstání malých otvorů.

  Rozdělení vody při kruhovém proplachování toalety

  Výběr toalety touto funkcí je také jednoduchý - kruhové proplachování je lepší.Jen dávejte pozor na okrajovou bytostkeramický a neměl žádné plastové vložky.Pokud existují plastové prvky - jedná se pouze o imitaci kruhového spláchnutí, které nefunguje lépe než přímka.A toalety s kruhovým splachováním mají velkou hodnotu a takový objev je velmi nepříjemný.

  Druh výpusti

  Typ výtoku toalety (zadní potrubí) je určen polohou připojeného odtoku.Různé problémy neposkytují žádné výhody.Proto je výběr toalety v tomto případě jednoduchý - je třeba nainstalovat toaletu, která vyhovuje vaší kanalizaci.

  Druhy uvolnění toalet

  Existují tři typy uvolnění:

  • Horizontální.Z názvu je zřejmé - je rovnoběžná s rovinou podlahy.Tento typ toalety je vhodný, pokud je odtok kanalizace 10-15 cm nad podlahou.
  • Vertikální.Vypouštěcí otvor klesá.Tento typ se instaluje, pokud je kanalizační systém skrytý v podlaze a jeho vývod směřuje nahoru.
  • Šikmé uvolnění.Je vhodné tyto modely připojit, pokud je kanalizační trubka na úrovni podlahy nebo mírně vyšší.Nezapomeňte, že úhel sklonu může být různý - 30 °, 40 °, 60 °, 75 °.Vyberte si ten, který bude nejlépe „dokovat“.

  Výběr záchodové mísy je jednoduchý i v tom případě - záleží na tom, jak je umístěna kanalizační trubka.Pokud máte staré zařízení, nebudete měnit kanalizační systém, je to stále snazší - nové by mělo mít stejné vydání.

  Typ cisterny

  Cisterna ve venkovní toaletě může být čtyř typů:

  • kompaktní.Nádrž je připojenaspeciální lišta na římsu, existují modely s výstupky na nádrži, s nimiž se připojují k misce.Výhoda - nádrž lze snadno vyměnit, nevýhoda - úniky jsou možné na spojení s mísou.Nádrže tohoto typu jsou obvykle obdélníkového a úhlového tvaru.
  • Monoblock.V takovém záchodu jsou nádrž a mísa jedinou jednotkou, prostě nemohou být žádné netěsnosti.Nevýhodou je, že při poškození bude nutné změnit celou strukturu.
  • Vzdálená nádrž (vysoká a střední).Vodní nádrž je namontována na zdi v různých výškách.K misce je připojen trubkou.Tento design lze považovat za klasický, nevýhodou je možnost úniku v kloubech.

   Druhy cisteren pro podlahové toalety

  Která toaletní mísa je v tomto případě lépe řešit, je obtížné.Všichni mají své nevýhody a klady.Můžeme pouze říci, že populárnější model je kompaktní.Odděleně je snazší přepravovat misku a nádrž pro přepravu než monolitický design.

  Kování pro toaletu

  Na toaletě jsou dva typy kování - pro sběr a vypouštění vody.To je část, na kterou byste neměli šetřit, protože pohodlí používání zařízení do značné míry závisí na tom, jak dobře funguje odtok vody.Dobrou zprávou je, že tato zařízení lze kdykoli změnit a můžete to udělat sami, ale špatné je, že dobré vybavení toalety stojí slušné peníze.

  Existují dva drenážní systémy - jedna páka a jedna s tlačítkem.Toalety s proplachováním páky mají malou páku na boku nádrže.K vypuštění vody to potřebujetestiskněte páku.Zařízení je jednoduché a intuitivní, snadno konfigurovatelné a opravitelné.Nevýhodou je, že nemůžete upravit množství vody, která klesá najednou - celá nádrž vždy opouští.Při současných cenách vody je to nepřiměřené.

  Vypouštění páky (vlevo) a tlačítko (vpravo)

  Toalety s vypouštěním tlačítka mají kryt tlačítka.Může pracovat různými způsoby:

  • Voda při stisku tlačítka teče.Na jedné straně je to dobré - je možné kontrolovat množství vody.Dalším je stát držet tlačítko není moc zábavné.
  • Po stisknutí tlačítka dojde ke sloučení celého svazku.Nevýhody jsou zřejmé.
  • Proplachovací systém se dvěma tlačítky.Zesílení tohoto typu je složitější, a proto dražší.Je však možné vypustit polovinu množství vody nebo celý objem.

  Jak vybrat záchodovou mísu na tomto základě?Pouze na základě osobních preferencí.Jediným pravidlem je důvěřovat důvěryhodným značkám.Může to být levné, ale dobře známé, které se na trhu vyskytuje již několik let.

  Doplňkové funkce

  Moderní technologie zvyšují komfort našeho života, nevynechávají inovace a záchody.Existují modely s různými doplňkovými funkcemi.Jednou z nejpopulárnějších je toaleta s bidetovou funkcí.Sprinklery jsou zabudovány do mísy nebo sedadla (jsou některé), které na příkaz odejdou a vylijí teplou vodu.Teplota se nastavuje z ovládacího panelu, který je obvykle umístěn na boku.

  WC s bidetovou funkcí

  Mezi další zajímavéfunkce - vytápění a podsvícení.Kolik osvětlení je potřeba, je to místo, ale v zimě může být příjemné ohřívání toalety.

  Zajímavé modely: fotografie

  Určitě vás nepřekvapí, když zjistíte, že návrháři se podílejí na vývoji toalet - jejich tvary jsou velmi neobvyklé.Pokud dříve bylo snadné vybrat si toaletu - je dobré, kdyby existovalo pět modelů, ale dnes je velmi obtížné si vybrat ze stovek a tisíců.Instalatérské práce však najdete v určitém stylu - od klasického přes moderní až po špičkové.Fotky některých zajímavých modelů z hlediska designu budou zveřejněny níže.

  Barevná instalace již není novinkou

  Existují dokonce i pozlacené modely

  Neobvyklý tvar s nestandardním barevným schématem

  Výběr toalety není snadné

  Zlato není černé - stylová kombinace

  Spárováno s neobvykle navrženou instalací

  Rovněž existují toalety čtvercové a vypadají zajímavě

  Jsou zajímavé také kompaktní varianty rohů

  Černý čtverecinstalatérství - to je velmi vzácné

  Zaoblené tvary jsou ještě známější

  ) Exotická verze

  Téměř trůn))]

  Průhledná toaleta .... vypadá jako vtip

  Pro interiéry vklasický styl

  Apple fanoušci