Který faucet si vybrat do kuchyně

Kuchyňské vybavení je provozováno v nejnáročnějším režimu - 2-3krát intenzivněji než všechna ostatní zařízení v domě.Proto požadavky na kvalitu jsou na prvním místě.Abyste mohli úspěšně vybrat kuchyňský kohoutek, musíte pochopit jeho návrhy a materiály.

Moderní kuchyňské baterie někdy vypadají velmi bizarně

Vyberte cenové rozpětí

Výběr kuchyňského kohoutku není tak jednoduchý: výběrobrovský rozdíl v ceně prostoru.Na co zastavit, jak neztratit.Především stojí za to rozhodnout se o cenovém rozpětí, ve kterém souhlasíte s vyhledáváním:

 • Vážení modely.Obvykle se jedná o německé a dánské firmy, jejichž výrobní zařízení se nacházejí v Evropě.Kromě vysoké ceny se vyznačují významnou záruční dobou nejméně 5 let.To znamená, že pokud máte záruční list správně vyplněný, můžete jej opravit zdarma nebo získat nový (pokud není oprava možná).
 • Průměrná cena.Nejčastěji se jedná o firmy, které převedly výrobní zařízení do Číny.Nejčastěji jsou výrobky dobré kvality, protože kontrola na dně zůstává stále tvrdá.V této kategorii jsou také kuchyňské baterie vyrobené ze zemí, které nedávno vstoupily do EU nebo se nacházejí v eurozóně.
 • Levné.To je upřímná Čína.Zde může s trochou štěstí pracovat po dlouhou dobu a úspěšně (několik let), nebo se může během instalace zlomit v rukou (nejzávažnější případ) nebo po několika měsících selhat.

  Konstrukce kohoutku pro kuchyňský dřez musí odpovídat stylu místnosti

Pokud chcete kohoutek umístit na kuchyňský dřez a zapomenout na něj, pak je výběr jasný -pouze drahé modely.Pokud periodické drobné problémy nejsou děsivé, můžete hledat ve středním cenovém rozpětí.Levné je opravdu špatná volba.Pouze v případě extrémního nedostatku finančních prostředků.A pak, jak vypočítat: pokud musíte dát další kohoutek do dvou měsíců, bude tato částka zdaleka malá.

Z čeho je skříň vyrobena

Trvanlivost kuchyňského dřezu je do značné míry ovlivněna materiálem, z něhož jsou skříň a výlevka vyrobeny.Dnes existuje poměrně velké množství materiálů.Navenek se liší pouze keramické modely, všechny ostatní mají „identický vzhled“.Přesto musíte vědět, z čeho jeřáb je vyroben - vědět, co od něj můžete očekávat.

 • Nerezová ocel.Nejodolnější, ale také nejdražší varianta.Životnost je ale dlouhá.
 • Mosaz.Velmi dobrá volba, ale pouze za podmínky, že slitina je dobré kvality, vhodná pro použití v potravinářském průmyslu.Mosazné kuchyňské baterie vydrží velmi dlouho, dokonce i velmi špatná voda jim neublíží.
 • ​​
 • Bronz.Také dobrá volba, ale nejčastěji bronzové baterie jsou vyráběny v retro stylu.V tomto případě nejsou pokryty žádnými ochrannými povlaky.U běžných modelů jsou bronzové pouzdra vyráběny poměrně zřídka.
 • Silumin je slitina hliníku a křemíku.Lehká slitina, která vypadá jako hliník, ale je velmi nespolehlivá.Těla nejlevnějších míchadel jsou vyrobena z této slitiny.Jejich životnost není delší než rok.
 • Plast.Je to dobrý materiál, ale ne pro vodovodní kohoutky - rychle se opotřebovává, při stálém kontaktu s vodou odstraňuje svůj ochranný nátěr.Míchačky z plastu také patří do rozpočtové kategorie.

  Pokud jste si pro svou kuchyni vybrali keramický kohoutek, musíte být velmi opatrní

 • Keramika.Keramické dřezové baterie vypadají velmi působivě, ale jsou drahé a při provozu vyžadují velmi pečlivý přístup.Nárazové zatížení vůbec netoleruje.Při mytí nádobí musíte být velmi opatrní.

Keramické kuchyňské baterie jsou v naší zemi stále exotičtější, ale všechny ostatní jsou ve velkém počtu.Nejběžnější kvalita a ne nejdražší cena.Ale mosaz je také jiná.Levné mosazné mísiče obsahují velké množství olova.Zvyšuje tekutost slitiny, což znamená, že při nižších nákladechtenčí stěny lze získat, kvalita odlitku bude lepší - bez jeskyní, dalších vad.Vysoký obsah olova ve vodovodním kohoutku je však pro tělo škodlivý - olovo se ve vodě postupně rozpustí, takže je nevhodné pro potraviny.

Jak si vybrat kuchyňský kohoutek vyrobený z dobré mosazi?Podle hmotnosti.V mosazi s vysokým obsahem olova jsou stěny tenké, což znamená, že samotný kohout je mnohem lehčí.Z dalších známek, barva.Někdy je možné nahlédnout do vnitřku některých směšovačů, aby se slitina vyhodnotila touto funkcí.V mosazi nízké kvality je načervenalé barvy, v normální - žluté.

Jak si vybrat kuchyňský kohoutek: jednoduchá páka, dvouventilový nebo dotykový

Před několika desítkami let existovaly pouze směšovače se dvěma ventily a nebyl na výběr.Před několika desítkami let se objevily modely s jednou pákou.Mnoho lidí se jim líbí více - zapnutí, vypnutí, nastavení teploty otočením páky.Pokud směšovač patří do kategorie drahé, je pohyb páky plynulý a snadno nastavitelný a tato lehkost je udržována i po letech.U levnějších modelů je ovládání pohybů obtížnější.K nastavení požadované teploty je však zapotřebí méně pohybu, než u dvouventilových ventilů.

Kuchyňské kohoutky citlivé na dotek jsou pohodlné, ale drahé

Avšak faucety typu ventilů mají také dost obdivovatelů.Přitahuje je skutečnost, že blokovací nápravy v takových modelech mohou být opravovány nezávisle.Vjednou rukou poklepete na všechny opravy - výměna těsnění a kazety - uvnitř kohoutku, ve kterém se mísí voda.

A v poslední době se objevily kuchyňské baterie, které reagují na blížící se předměty nebo ruce.Položte ruce na kohoutek, voda začne vytékat.Teplotu můžete upravit pomocí dotykového panelu nebo otočné páky.Jejich mínus je vysoká cena.Toto je možná nejdražší segment.

Typ a výška hubice

Specialisté nazývají hubici v směšovačích částí, kterou běžní uživatelé nazývají „gander“.Toto je potrubí, ze kterého vytéká voda.Existují různé typy a velikosti:

 • rovné;
 • zakřivené;
 • s výsuvnou pružnou hubicí.

Pokud jsou obvyklé odrůdy rovné a zakřivené, nedávno se objevily kuchyňské baterie s výsuvným výtokem.V nich se „gander“ skládá ze dvou částí, které jsou propojeny pružnou hadicí.Tento typ faucetů se také nazývá „s konevem“ nebo „se sprchou“.

Kuchyňské kohoutky s výsuvnými konvicemi

Hadice je vyrobena z elastické gumy.Nahoře může být ochranný lem z nerezové oceli nebo vlnitá trubka (také z nerezové oceli).V případě potřeby stačí vytáhnout spodní část - hubice se rozprostírá o 60-90 cm (různé modely mají různé délky).Pohodlné příslušenství, ale běžnější u drahých modelů.

Jak vysoká a v jaké vzdálenosti

S výškou hubice musíte najít prostřední půdu - pokud voda vytéká z velké výšky, bude jich mnohosprej, pokud je hubička nízká - dojde k problémům s mytím velkých nádob, plechovek atd.Optimální vzdálenost od dnů mytí ke koňskému koni, ze kterého teče voda, je v rozmezí 30-40 cm. Na základě těchto údajů je třeba vybrat model kohoutku pro dřez do kuchyně.Při hlubokém mytí může být také vhodný nízký kohoutek a u kontejneru malé hloubky bude vyžadován vyšší.

Mělo by být vhodné použít

Pro správnou volbu kohoutku do kuchyně je nutné najít hubici, která je tvarovaná tak, aby voda tekla přibližně nad střed dřezu.Dovolená chyba - plus nebo mínus 10% velikosti dřezu.V tomto případě bude vhodné použít.

Konstrukce trysek

Toto je část, ze které voda proudí přímo.Obvykle je opatřena sítí pro „zachycení“ velkých mechanických inkluzí.Pokud máte u vstupu vodní filtry, tato síť vůbec nehraje žádnou roli.Důležitější je typ trysky, která tvoří trysku:

 • Obvyklá tryska bez rozdělení proudu na proudy.V současné době tento typ faucetů není běžný - spotřeba vody je velká.
 • Aerátor.Existuje mnoho malých proudů, které vytvářejí pocit intenzivního proudění díky směsi velkého počtu malých vzduchových bublin.Nejúspornější varianta - spotřeba je snížena o 20-35%.
 • Déšť.Několik triků, ale bez silného tlaku.Je vhodné mýt zelené, jemné ovoce atd.

  Tryska může změnit průtok vody

Kuchyňský kohoutek je nejčastěji vybaven provzdušňovačem, existují však modelykteré existují dva provozní režimy - aerace a déšť.Režimy se přepínají otočením páky.

Jak si vybrat

Pokud se rozhodnete pro výběr kuchyňského kohoutku z kategorie drahých nebo ze středního cenového rozpětí, máte přímou cestu do specializovaného obchodu nebo jen do stavby (ale rozhodně nedo hypermarketu).Pokud jste zůstali v konkrétní společnosti, měli byste jít na jejich oficiální web a zjistit, kde se nacházejí místa autorizovaných partnerů.V takovém případě budete mít záruku, že vám bude prodán produkt této konkrétní společnosti, a nikoli padělek.Pokud takové body neexistují v nejbližším okrese, budete se muset spolehnout na nepřímé značky:

 • jasnost loga;
 • barva slitiny;
 • kvalita součástí (flexibilní oční linky);
 • přítomnost záručního listu vytištěného na dobrém papíře, na kterém jsou zapsány všechny souřadnice;
 • Obchod musí správně vyplnit všechna data, dát razítko, pouze v tomto případě je záruka platná.
Společnost Grohe bojuje s prodejci padělků
)
Přítomnost názvu společnosti na flexibilním oční linii je jedním ze znaků, že opravdu máte značkový jeřáb
Kvalita pružného oční linky není maličkost
Tloušťka kovu je viditelná i na páce
Zřetelně vyryto logo - použitoatribut jakostního produktu

Mnoho z situace vychází ze situace tím, že je vyzve zkušené instalatéry, aby je doprovázeli.Tato metoda nefunguje vždy, ale může pomoci nenarazit na očividný falešný.

Design a doplňkové funkce

Pravděpodobně nejjednodušší je rozhodnout o designu a barevném schématu.Pokud je kuchyně vyzdobena ve specifickém stylu, musíte si vybrat model stejným způsobem - technokratické jasné linie jsou vhodné pro hi-tech a minimalismus, bronz bez brilantního postřiku Provence, retro.Faucet pro kuchyň v obou těchto stylech lze kombinovat s takovým módním proudem jako „ loft “ - záleží na konkrétním designu místnosti.

Pokud se oprava provádí v moderním stylu, kde existují malé známky mnoha trendů, do kterého se vejde jakýkoli model, hlavní věc je, že rezonuje s tvarem dřezu a kuchyňské jednotky.

K dalším funkcím patří spínač pro použití vodovodní a čištěné vody.Pokud jsou pod dřezem speciální filtry, může být tato možnost velmi užitečná.

Dva výtoky - pro běžnou vodu z kohoutku a upravenou vodu

Nedávno jsme stále častěji instalovali myčky nádobí.Jejich připojení k přívodu vody je často problém.V tomto případě existují kuchyňské baterie s ventily, které přepínají vodu na myčku.U některých modelů navíc k přepínání dochází po určitou dobu - od 3 do 12 hodin.

Další dobrou funkcí je změna úhlu natočení hubice.Některé kuchyňské faucety mají zámky, které umožňují zpočátku široký úhel natočení (120 °), aby byl menší (například 60 °), nebo jej dokonce opravit ve stacionárním stavu.

kterým společnostem lze důvěřovat

V této věci nenastanou žádná překvapení.Vedoucí postavení na trhu z hlediska kvality jsou evropské značky - němčina, švédština, dánština.V průměrném cenovém rozpětí - Bulharsko, Slovinsko a firmy, které převedly výrobní zařízení do Číny.

Drahé a vysoce kvalitní

Nejvíce slyšitelné jsou zejména faucety GROHE (Groye).Ukázali se dobře.Existují pouze dvě minusy - vysoká cena a velký počet padělků.

Kromě toho má společnost Groe dvě firmy - dva bratry.Společnost jedné se jednoduše nazývá GROHE.Společnost vyrábí různé vodovodní armatury.Druhý bratr má specializovanou společnost, která byla pojmenována po něm - HANS GROHE.Takže označte jejich výrobky.Tato společnost vyrábí pouze míchačky a kohoutky, její výrobky jsou ještě kvalitnější, ale také dražší.

Jeden z nových produktů společnosti Grohe jej zapíná a vypíná dotykem.

Další dobře nosenou společností je dánská Damixa (Damix).Je třeba poznamenat, že záruka je poskytována, pouze pokud jsou na přívodu vody filtry.Samotné výrobky jsou vysoce kvalitní, poskytují záruku na pokrytí 10 let (dříve 5 let) a několik let pro samotný mechanismus.Pokud kuchyňský kohoutek Damixa začne kapat, je pravděpodobné, že se někde vytvořil vodní kámen.Pokudzáruka již není platná, jeřáb je rozebrán, plaketa je odstraněna (lze otřít octem) a vše je sestaveno na místě.Kazety mohou unikat do směšovačů s jednou pákou v Damixu, jedná se však o spotřební materiál a je nutné jej vyměnit.

Kuchyňský faucet Damixa Arc 29000

faucety Oras a Hansa.Tyto ochranné známky jsou vlastněny jednou evropskou kampaní, skupinou Oras.Výrobní závody se nacházejí v kontinentální Evropě.Existuje velmi málo stížností na kvalitu produktu, a pokud se vyskytnou nějaké problémy, pak s kazetami.V Oras faucetech jsou keramické a vyžadují kvalitu vody.Takže pokud půjdete tak, aby jeřáby sloužily po dlouhou dobu, vložte systém dodatečné úpravy.

Oras Ventura - dvouúrovňová hubice

Sortiment kampaní zahrnuje bezkontaktní a „chytré“ faucety - nejnovější úspěchy ve světě klempířství.Existují modely pro přepínání vody do myčky.Některé kohoutky mohou změnit úhel výtoku.Obecně si můžete vybrat kuchyňský kohout Oras.Mají zvláštní styl, který potěší - obvykle chtějí dát něco zajímavého a nového, spíše než nudného obyčejného jeřábu.

Již v těchto firmách není snadné vybrat kuchyňský kohoutek - existuje mnoho zajímavých nabídek.Cena je zhruba stejná, stejně jako kvalita.Nezapomeňte však, že toto zařízení je navrženo pro čistou vodu, protože pro normální a dlouhodobý provoz jsou filtry pro dodatečnou úpravu prostě nezbytné.

Průměrné cenové rozpětí

O špatných lidech se mluví o jeřábech aVidima mixéry.Jedná se o bulharskou společnost, jejíž výrobky fungují již řadu let.Tento výrobce má drahé a rozpočtové linie.Pouzdra - mosaz, vysoce kvalitní povrchová úprava, keramické kazety - to vše o mixérech této značky.Existují jednopákové a dvouventilové směšovače s různými délkami a výškami výtoku.

Pamatujte na pravopis svého loga, abyste si nekoupili faleš.

Ruská kampaň IDDIS vyrábí sanitární zařízení od roku 2004.Celý proces - od vývoje po výrobu probíhá v Rusku.V každém případě je to napsáno na webových stránkách kampaně.Konstrukce je standardní, je velmi neobvyklá - s plochými, klenutými, rovnými výtoky.Řada designových úchytů dodává kouzlo.Pouzdra vycházejí z vysoce kvalitní mosazi (složení dle GOST) Obecně platí, že pokud si musíte vybrat kuchyňský kohoutek z kategorie vysoce kvalitních, ale ne příliš drahých - procházejte produkty společnosti.

Iddis Kitchen D KD1SBL0i05

Dobré recenze na produkty kampaně v Zorgu.Existuje mnoho otázek týkajících se země, ve které se výroba nachází, ale nikdo nezpochybňuje kvalitu instalace.Pouzdra jsou mosaz, design je různorodý, jsou černé, bílé, šedé, mosazné (žluté) a bronzové.Cenové rozpětí je také široké - od 45 do 350 $.

Zorg Inox - neobvyklý design

Levné možnosti​​

Pokud jste přesvědčeni, že je třeba opravit kuchyňský kohouteknebo výměny po 2-2,5 letech, věnujte pozornost produktům Lemark(Lemarck) a Kaizer (Kaiser).Oba výrobci jsou Číňané, ale kvalita je docela dobrá.Nebudou pracovat mnoho let, ale docela pár let.Pokud stále víte, jak vyměnit kazety a těsnění, může to trvat déle.

Výběr kuchyňského faucetu není snadný
)
Modely s pohyblivým protahovacím pásem jsou velmi populární
navržené modely