Kuchyně v zelené: vlastnosti vytvoření teriéra

Mnoho lidí chce mít krásnou a útulnou kuchyň a je také žádoucí, aby zvedla náladu a byla „teplá“.Jednou z možností je zelená kuchyně.Přírodní barva, která je symbolem života a rozhodně vás nenechá lhostejnými.A jak to udělat krásným a pohodlným?

Zelená - jaký je stín?

Zelená má mnoho odstínů a tónů.Z nasyceného a tmavého malachitu, pak jemného pistácie nebo světle zelené.Stále existuje odlišný přístup k designu interiéru, volba „role“ v zelené barvě - hlavní, doplňující nebo přízvuk ... To vše vám umožňuje získat různé interiéry v náladě, i když každý z nich lze nazvat „zelený“.

Zelené odstíny (všimněte si, že obrazovka zkresluje skutečné barvy)

Aby kuchyně v zelených barvách odpovídala vašim očekáváním a nejste unaveni, rozhodněte se, kteráchcete vytvořit atmosféru: klidný, relaxační, osvěžující, radostný, oteplování.Výběr odstínů závisí na tom.Pro tiché prostředí jsou vhodné měkké tóny z „studené“ části palety.Mohoupoužití jako základní - pro stěny, fasády.Chcete-li zahřátý, zahřívací efekt, můžete si vybrat jeden z odstínů „teplé“ části.Ale tady musíte vypadat tak, že to není moc: tato barva může být kuchyňská zástěra, některé fasády, doplňky a doplňky do interiéru kuchyně v omezených tónech - jen aby se dotkl světlé nálady.

Několik možností kompatibilních se zelenými barvami

Na výše uvedené fotografii je uveden seznam odstínů zelené.Nezapomeňte však, že fotografie a obrazovka silně zkreslují barvy.Chcete-li mít přesnou představu, musíte se podívat na barvu „živě“.To lze provést v obchodech prodávajících barvy, ve kterých jsou tónovací stanice.Mají seznam barev.Zkreslení je obvykle minimální.

Role zeleně v interiéru kuchyně

Pokud se podíváte na interiéry kuchyně v zelených tónech, všimnete si, že se liší nejen odstíny, ale také množství této barvy.A to je také okamžik, ve kterém se musíte rozhodnout.Pokud jste již měli zkušenost a byli jste v zeleni pohodlní, můžete si okamžitě objednat nábytek a hledat stín na výzdobu stěn.Pokud chcete pouze „vyzkoušet“, je lepší začít s některými detaily.

Kuchyně je zelená: daleko od všeho, co by mělo být v tomto gamutu

Jako hlavní

Kuchyně je zelená -toto není vždy jednobarevný design.Zelená může být primární barvou, a pak je jich mnoho.Může být přízvuk nebo volitelný.Pak je přítomen pouze v některých detailech.Například pokudzelené různé odstíny malované stěny a fasády nábytku - to je hlavní barva (několik možností na fotografii).

Když je zelená barva hlavní v kuchyni
Hlavní věc je, že barva nenarušuje ....
Na takové paletě bude klidná a pohodlná

Tento přístup má několik důležitých bodů.Nejprve v tomto případě zvolte měkké, klidné odstíny.Přestože je kuchyně zónou intenzivní činnosti, mnozí ji také používají jako jídelnu, a v tomto případě je lepší najít něco klidnějšího.

Za druhé, v takových interiérech jsou doplňkové barvy (podlaha, strop, pracovní deska) neutrální a pouze akcenty (některé doplňky) mohou být světlé (ale kompatibilní).Červená, modrá, v některých případech žlutá nebo oranžová, jdou dobře se zelení.Na hnědé nebo černé byste také neměli zapomenout.Aby bylo možné zředit zelenou, jsou zapotřebí některé podrobnosti o podobných jasných barvách.Kupodivu to tak přesně funguje - světlé detaily přitahují významnou část pozornosti.

Zelená pouze fasáda nebo její část

Zelená může být pouze fasáda nábytku nebo dokonce jeho část - spodní nebo horní skříně nebo pouze část dekorace.Neexistují žádná omezení pro výběr odstínu - pokud chcete, můžete alespoň vápno nebo "ropucha v lásce".Ale to jsou tóny, které se rychle trápí ve velkém počtu.Optimální v tomto provedení, pistácie, máta, zelený mech, zelený čaj, jablko.Zajímavénábytek vypadá v tmavě zelené: malachit, smaragd, nefrit, modro-zelená.Prostory pro takové odstíny by však měly být prostorné a světlé a zbytek interiéru by měl být jasný a vyvážený.

Světlé barvy jsou ideální pro malé prostory
)
Bledě zelená silně zředěná bílou - velmi jemný odstín se ukázal
Tmavý,ale tmavé barvy se dokonale kombinují s hnědou
Moderní styl a červenou jako přízvuk - pro ty, kteří potřebují dynamiku v interiéru
]
Klasická kombinace je kuchyně v zelené a hnědé barvě
Kdo řekl, že tmavě zelená nebo malachit je příliš?Pokud je dostatek světla a místnost je prostorná, je to skvělá volba
Barva zeleného jablka na fasádě kuchyně je kombinována s odstíny hnědé
]
Zde je příklad s bohatší hnědou
Ztlumená tmavě zelená se správně vybranými doprovodnými barvami vypadá velmi stylově
Dokonce imalá, ale světlá kuchyně tmavě zelená je velmi dobrá
Jasné barvy ve velkém množství vyžadují objem
Modrozelená ... velmi neobvyklá barva do kuchyně

Další možností je udělat ze zeleně pouze část fasády.Moderní kuchyňské soupravy mohou mít různé fasády: horní a dolní skříňky se mohou lišit barvou a strukturou.Také část krabic může mít jinou barvu.Jako alternativu - udělejte část fasád v zelených tónech a neutrální jako hlavní - bílou.šedá, béžová a všechny jejich odstíny.Toto je možnost pro ty, kteří si nejsou jisti, že se „zelení“ nebudou „namáhat“.

Jako zvláštní přízvuk

Existuje další způsob, jak zajistit, aby se vám kuchyně líbí v zelených tónech - udělat takové snadno vyměnitelné detaily interiéru.Patří k nim stěny pro malování nebo tapety, pracovní desky, některé možnosti pro kuchyňskou zástěru (plast, sklo, MDF).

Zelené stěny v kuchyni - můžete opravdu cítit, jak se vám líbí

Například zelené stěny v kuchyni vám umožní vyzkoušet údajný stín nábytku.Malování stěn nebo lepení tapet je mnohem rychlejší a levnější než objednání nových fasád.

Na přání - kuchyňská zástěra a pracovní deska

Přestože fasády na fotografii nahoře jsou bílé, nemůžete nazvat vnitřní nudu - jasná pracovní deska a zástěra přitahujípozor na sebe.Pro harmonický interiér je vhodné přidat několik detailů stejného stínu do další části místnosti - do oblasti stolu.

Další případ použití zeleně jakodalší (hlavní - béžovo-hnědá)

Velmi zajímavým nápadem jsou také dva různé kombinované odstíny v jednom interiéru, které lze hrát různými způsoby.Ideálním způsobem je mozaika.Může kombinovat větší počet barev, ale nejdůležitější není přehánět.

Zástěra, stěny, pracovní deska - dva odstíny zelené, většinou bílé

Lidé žijící v dřevěných domech často trpí monotónností - „dřevěná“ barva je všudea neustále unavený.Skvělý způsob, jak vytvořit jasnou poznámku, je malovat pracovní zeď zelenou barvou a přidat doplňky stejného odstínu.Dokonale "zředí" nažloutnutí dřeva.

Pro kuchyň lemovanou podšívkou

Pro ty, kteří jsou dokonce obeznámeni s takovými objemy zeleně, můžeme navrhnout závěsné závěsy, nějaké množství kuchyňského náčiní, které zbýváv dohledu několik doplňků (hodiny, obrázek atd.).Pokud jsou pocity pohodlné, bude možné rozšířit „zachycené území“.

Nejoblíbenější kombinace

Harmonické barevné kombinace v interiéru je složité téma.Existují různé způsoby, jak vybrat vhodné odstíny - pomocí barevného kolečka, ale nejjednodušším řešením je použít připravené tabulky (na fotografii níže) nebo vybrat přesně odstíny jako na jedné z fotografií.Specifický design lze opakovat pouze tehdy, pokud se vám to opravdu líbí, ale je vhodné prakticky „zkopírovat“ odstíny.

Barevné tabulky tradičního stylu.Svislá lišta je hlavní barvou

Práce s tabulkami barev je snadná.Vyberte si odstín, který bude vaším hlavním.Obvykle je prezentován jako větší než všechny ostatní pruhy vpravo nebo vlevo.Z menších obdélníků umístěných poblíž vyberte barvy, které chcete v interiéru kombinovat.Ale nezapomeňte, že jsou všechny rozděleny do tří částí:

  • Hlavní je jedna, někdy dvě barvy, které vyplňují hodně místa.Když mluvíme o kuchyni, jsou to stěny a kuchyně.Existují tři možnosti: pouze stěny, pouze nábytek a stěny + nábytek.
  • Volitelné.Další jeden nebo dva odstíny, z toho dostatečný počet.V kuchyni je to podlaha, záclony, jídelní stůl, židle, stěny, kuchyňská zástěra atd.
  • Accent.To jsou barvy příslušenství.Židle se sem někdy dostanou, ale většinou jde o malé detaily - obrázky, hodinky, šálky /talíře atd.

Hledání tabulek podle klíčové (primární) barvy je však dlouhé a problematické.Můžete to dělat jinak.Najděte jakoukoli tabulku, která má stín, který se vám líbí.Považujeme to za hlavní a zbytek vybereme z řádku.Barvy jsou zde 100% kompatibilní, takže vše bude harmonické.

Zelená a její kombinace

Například můžete použít výše uvedenou tabulku.Najděte požadovaný odstín a vyberte doprovodné barvy a tóny z linie.Všechno je velmi jednoduché.

Ačkoli neobvyklé kombinace lze nalézt ve výběru tabulek, existuje několik tradičních, které byly testovány v mnoha interiérech.Některé z nich jsou uvedeny níže.

U hnědé

V přírodě byla pozorována kombinace zelených a hnědých odstínů.Stačí se podívat na stromy kolem a uvidíte perfektní kombinaci.Pravděpodobně tedy existuje tolik kuchyní v zelenohnědých tónech.K tomuto duu se obvykle přidávají neutrální odstíny: bílá, šedá, ale mohou zde být také světlé skvrny ve formě příslušenství.

Hnědá kuchyňská fasáda a zelená stěna, doplňky v různých odstínech

Žluté šálky, stoličky - ten okamžik, který přidává barvu do ne příliš světlé palety.V takové atmosféře je útulná, klidná a zároveň nudná i během šedého podzimního a zimního období.

Zelené jablko je zdůrazněno teplým odstínem podlahy

Kuchyňský nábytek je zelený s bílou pracovní deskou a podlaha je teplá hnědá.Obecně je interiér vnímán jako zelenohnědý.A pocity - sebevědomí, dynamika a jisté omezení.Jsou obohaceny o přítomnost nerezové oceli, ale také dává stylu moderní zaměření.

S bílou

Bílo-zelený interiér kuchyně je skvělá volba, pokud se vám nelíbí honosné barvy a kombinace jasných a nasycených barev.U bílého se ani nejjasnější odstín „nenačte“, pocit lehkosti a světla zůstává, i když jsou použity tmavé odstíny.

Světlý interiér, vzdušná atmosféra
​​
Světlejší odstíny, styl - současný
Klasické barvy a klasický design
Ovlivněno nejnovějšími trendy
)
Jasný stín poskytuje dynamiku
Zelená - jako další ...

Klasická kombinace tohoto řešení je zelená + bílá + šedá.K nim lze v malých množstvích přidávat černá /hnědá /červená /modrá /fialová /žlutá /oranžová.Tyto jasné doteky mohou radikálně změnit „náladu“ interiéru.Pokud nemáte dostatek slunečního svitu v zimě nebo na podzim, přidejte jasné skvrny - záclony, ubrusy, pár kuchyňských detailů jasných barev.Život jiskří novými barvami!

S šedou

Zelená s šedou - základní kombinace barev.Je vhodný pro ty, kteří dávají přednost klidné, mírně chladné atmosféře.Kuchyně v šedozelených tónech může být vyzdobena v podkroví, moderní, klasická.

Šedozelená kuchyně: nerezová ocel má také odstín šedé
Jasně zelená závěsná skříňka je kompenzována tmavou zástěnou a spodní skříňkou
Toať už jde o podkroví, nebo Provence ... Ale je to velmi zajímavé ...
Nemělo by být mnoho jasných barev
Abyste se v tomto interiéru cítili dobře, budete potřebovat velmi jasný apromyšlené osvětlení
Tradiční kombinace

V závislosti na ostatníchkvětiny se mohou ukázat docela vesele, nebo útulně klidný.

Kuchyně v zelených barvách: příklady fotografií

Monochromatickou verzi nelze nazvat nudnou

Světlé dlaždice na kuchyňský plast - důraz na něj

Neobvyklá barva je zdůrazněna černě.Vzorované sklo na skříních dělá nábytek tak masivním

Zelená, bílá, šedá - klasická kombinace.Nikdy neztratíte, pokud si to vyberete

Jak proměnit bílou kuchyň v jasnou - aktualizujte barvu zástěry

Žlutozelené kuchyně nejsou běžné: je obtížné vytvořit harmonický interiér ze dvou jasných odstínů

Tlusté odstíny pro klasický design

Pro milovníky světlých interiérů: žluto-zelená exploze

) Další monochromatická verze úplně jiným způsobem

Barva zeleného jablka v kuchyni: dostatečně jasná a nudnáAET

, pro ty, kteří chtějí dynamiku