Kuchyňské závěsy: od klasického po moderní (50 fotografických nápadů)

Dekorace oken v kuchyni není snadný úkol.Kuchyňské závěsy by měly kombinovat praktičnost - textilie by se měla dobře prát, přitažlivost - v této místnosti by nemělo být mnoho dekorativních prvků, mělo by zapadat do interiéru, ale mělo by být také snadno použitelné a bezpečné.Mnoho protichůdných požadavků.Moderní záclony v kuchyni, které splňují všechny tyto požadavky, jsou však prezentovány v různých stylech: od klasiky po nové výrobky posledních let.

Moderní záclony v kuchyni: pohledy

Nejvhodnější je klasifikovat je podle typu:

 • Roman - snadné použití, zabírají minimum prostoru, tok světla je snadno regulovatelný;

  Římské závěsy - zvedají se zdola nahoru, skládají se do záhybů

 • válcované - ještě praktičtější: nahoře se skládají do malého válce, který se v případě potřeby rozkládá ke dnukřídla, na se snadno kombinují se závěsy na cringles nebo klasickými;

  Rolety: v horní části rámu je kolem záclon připevněn váleček, který je vytažen tahem za jeho spodní část

 • Rakouský - s mnoha sestavami, nejsou přílišpraktické, ale velmi atraktivní;

  Fantasy rakouské závěsy dělají z místnosti elegantní vzhled

 • francouzsky -liší se v přítomnosti ozdůbek, které jsou vlastní hlavně v provensálských kuchyních;

  Francouzština - volán nahoře a na hraně - to jsou hlavní znaky provensálského stylu

 • Japonci - rovné panely k podlaze nebo parapetu (dole je vložena trubka),každý se pohybuje svým vlastním směrem;

  Minimalistické japonské závěsy v kuchyni - jakýsi druh elegance

 • klasický - skládající se ze dvou částí - krátký vrchol na římse (strop nebo zeď) a další posuvné závěsy zuprostřed okna.

  Nestárnoucí klasika - vypadá odlišně od různých textilií

  ;

Toto jsou pouze hlavní typy záclon do kuchyně.Mnohé z nich jsou vzájemně kombinovány a doplňují vlastnosti a vlastnosti každého druhu.Obecně je moderní móda demokratická: jakákoli kombinace je povolena.Nejdůležitějším principem je organická kombinace.

Jak si vybrat

Nejprve musíte vybrat typ závěsu.Další - určeno barvou a vzorem, texturou a hustotou textilie.Moderní záclony v kuchyni jsou vyrobeny ze syntetických i přírodních tkanin a ze směsí přírodních a umělých vláken.Pokud přistupujete k výběru z hlediska praktičnosti, pak jsou pravděpodobně vhodnější syntetické a kompozitní látky: je snadnější je prát, udržují si svůj vzhled déle.Dobré je, že mohou být lesklé i matné - můžete si vybrat jakýkoli styl designu kuchyně.

Nejjednodušší způsob stanovení hustoty.Pokud je kuchyň v bytěmrakodrapy a nikdo se nemůže dívat do oken, látka může být průsvitná.Průhledné tkaniny jsou také relevantní pro severní a západní okna, ve kterých je málo světla.Můžete také uvažovat o častém domě, který stojí v zahradě.

Asi o zde je navržen design obývacího pokoje v kuchyni.

Pokud se můžete dívat do svých oken bez překážek, je pro vás vhodnější dvojitá souprava - tenká průsvitná záclona a silné záclony na průchodkách nebo v klasické verzi (pro zastavení rolování fotografie klikněte na obrázek).Na jižních oknech jsou také zapotřebí silné závěsy - zjemní jasné světlo.

Průsvitné záclony během dne propouštějí světlo do kuchyně a během dne chrání před nemoderním vzhledem a ve večerních hodinách bude soukromí zajištěno hustýmzáclony
Večer se tenká organza jednoduše posune, její místo zaujímá hustá tkáň
)
Tato možnost je klasická a moderní
Doubleprolamované záclony různých barev

Další možností pro tuto situaci je kombinace válečkové nebo římské záclony a záclon.Existují dvě možnosti: průhledné římské /válcované a husté záclony nebo naopak - husté římské /válcované a průhledné textilie na bagetě.V prvním případě mohou být Římané vždy uzavřeni - během dne projdou dost světla, ale skrze ně není vidět místnost.Ve druhé husté vazbě sestupuje v noci,ochrana soukromí.

Téměř průhledné římské závěsy omezují tok světla do oken během dne a večer zavírají závěsy
Chcete, aby byla kuchyně světlá a světlá?Přidejte některé barevné akcenty
Tento duet umožňuje jemné doladění osvětlení
Hustá římská opona může být ve tmě snížena a během dne může zůstat zvýšená

Barevná schémata

Moderní záclony v kuchyni nejsou omezeny pouze na barevnou paletu.Výběr barvy pro záclony závisí na interiéru kuchyně.Lze je přizpůsobit tónu nábytku, stěn nebo povrchových úprav.V tomto případě se účinek bude výrazně lišit.

Pokud chcete, aby okno vyčnívalo, vyberte jasné záclony.Ale nejenom žádná jasná barva.Některé detaily stejného nebo podobného stínu by měly být v kuchyni přítomny v nábytku nebo dekorativních prvcích.Například světlá kuchyň - stěny a nábytek - a tmavá deska.Bude to vypadat ekologicky, pokud budou záclony vyrobeny tak, aby odpovídaly deskám.

Průsvitná římská opona, která odpovídá deskám, bude vypadat pouze ve velmi světlé kuchyni

Můžete si vybrat stěny tak, aby odpovídaly barvám, aby byly vícebarevné, ale je žádoucí, aby alespoňčást květin by se opakovala i v jiných objektech.

Nepresný zásah do tónu dokonce zdobí interiér
)
Několik odstínů ve stejné škále jako barva kuchyňského nábytku
Světelné závěsy jsou vždyrelevantní i pro kuchyň
I když okno není bez tváře, stačí jeden jasný pruh
Letošní novinkou jsou originální japonské závěsy vyrobené z pavučin
Úspěšné opakování vzoru na záclonách a tvaru lustru

Rakouské záclony vypadají dobře v prostorných vysokých kuchyních.V kombinaci s masivním dřevem nebo dřevěným nábytkem vytvářejí atmosféru stability, prosperity.Zásady pro výběr barev jsou zde klasické: světlé tóny jsou průsvitné nebo husté tkaniny v barvě blízké barvě nábytku.

Další verze rakouských záclon v kuchyni
Přední opona s předním lambrequinem
Dvojitá římská opona dlouhána parapet poblíž pracovního prostoru as klasickými záclonami stejné barvy velkým oknem
Jak vyzdobit dvě okna v kuchyni vedle záclon

Přestože je místnost velmi klidná, můžete přidat jasné barvy.Mohou to být jasné prosté záclony, květiny nebo „jedlá“ témata: obvykle ovoce nebo zelenina, ale existují výjimky.

]
​​

Přečtěte si o výběru Interiér venkovského domu najdete zde.

Určete délku

Nyní o výběru délky.Nejčastěji jsou moderní závěsy v kuchyni zkráceny: dlouho k parapetu.Zaprvé je to praktické: tkanina se méně špiní.Za druhé, zřídka jedna z manželek může říci, že kuchyně je prostorná.Proto se snaží „ovládnout“ každý metr prostoru.A také parapet.U krátkých záclon je to možné, u dlouhých záclon je vše mnohem složitější.Ale opět existují výjimky a v kuchyni jsou zavěšeny dlouhé závěsy a /nebo tyly.

Pokud bude mít pokoj přístup na balkon, budete potřebovat dlouhé závěsy.V každém případě, na jedné straně - určitě.V takovém případě často berou jeden krátký a druhý dlouhý.Pouze v tomto případě vypadá design kuchyňského okna s balkonovými dveřmi ekologicky.Navíc není nutné, aby jejich konstrukce byla stejná.Tkanina, ano, musí být jedna a modely se mohou lišit.Nejběžnější kombinace je římská nebo válcovaná s průchodkami.

Víceúrovňové japonské závěsy vypadají dobře na okně s balkonovými dveřmi.Mohou být vyrobeny z různých délek a to vše bude vypadat dobře.

Roman a průchodky ze stejné tkaniny - jedná se o soupravu pro okno s východemna balkón
Klasická dlouhá dvojitá opona je dobrá, pokud je k dispozici dostatek místa
Krásné záclony - záhyby tvoří reliéfní hrana
Záclonyrůzné délky na dlouhých pantech - dobrá volba

Kuchyňské závěsy na malém okně

Při výběru záclon pro malou kuchyň bez ohledu na styl designu, raději světlé barvy.Prioritou jsou také jednoduché lakonické tvary: záhyby, závěsy, volánky - to je skvělé, ale zdá se, že prostor „jedí“ a načítají ho.Odtud je výběr hlavně - rolka, římština, japonština, pro interiér v rustikálním stylu, klasické jsou velmi vhodné.

Protože je plocha okna malá, je vhodné nechat světlo osvětlit na maximum.Proto jsou vybrány z lehkých průsvitných tkanin.Tyle závěsy nebo organza v tomto případě je to, co potřebujete.Podívejte se na následující fotografie, kde najdete nápady na design oken v malé kuchyni.

Závěsy jsou zavěšeny na úzkém okně tak, aby husté závěsy, pokud existují, byly v otevřeném stavu mimo rám okna.Vizuálně rozbalte vodorovný vzor - úzké pruhy.

Malá záclona z průhledné tkaniny na průchodkách s minimem záhybů také není špatná
Válcované nebo římské záclony v malé kuchyni - nejlepší volba: téměř nezabírají prostor
Minimalismus japonských záclon v malé místnosti je správná věc
]
Chcete-li záclony s obrázkem na malém kuchyňském okně, měl by být malý a matný
Klasické možnosti jsou vynikajícípodívejte se do venkovských kuchyní

Zde najdete asi police a police.

Vláknové záclony

Existuje jiný typ návrhu okna, který je obtížné přiřadit k jakémukoli typu.Objevili se nedávno a jsou považováni za novinku.Rychle si získávají popularitu, protože vypadají kouzelně, jak sami, tak v kombinaci s jinými tkaninami.Mluvíme o záclonách z vláken (nitě, lana).Jak název napovídá, skládají se z jednotlivých vláken, která jsou spojena pouze nahoře.Všechno ostatní jsou volně visící prameny, do kterých mohou být tkané korálky, polnice atd.

Jsou samy o sobě zajímavé, ale mohou být svázány a vytvářejí prolamované vzory na pozadí jiné tkaniny.A můžete to změnit alespoň každý den - podle vaší nálady.

Kombinace dvou barev v jedné vláknové zácloně
Dva různé odstíny, některé volně visící, jiné se shodují
) Na pozadí bílého mušelínu vypadají černé nitě skvěle
Prostě visí nitě - je to už zajímavé
)
Dva uzly na různých úrovních - návrhářské závěsy jsou připraveny
Jen uzel a výsledek je zajímavý
]
Typem vláknitých záclon jsou „nudle“
„Nudle“ curtain-kisea mohou být podobné tomuto
Přísně válcované hladké (rohlíky) neboRoman může být oživen navlékáním tónu (nebo jiného odstínu)

Jak vidíte, v kuchyni je spousta moderních záclon.Různé styly, barvy, tkaniny, střih.To vše vám umožní vyřešit jakýkoli problém, uspokojit každý vkus.