Kutilství pro kutily

Stejně jako kluci sní o domku, dívky také sní o domečku pro své oblíbené hračky.Samozřejmě si ji můžete koupit, ale dobrý dům stojí absolutně neslušné peníze, ale špatné dítě si nemůžete koupit.Další věcí je udělat to sami, ale buďte připraveni na to, že to bude trvat hodně času.Obzvláště pokud nemáte příliš mnoho zkušeností.V průměru bude trvat nejméně týden, než si domeček pro panenky vyrobíte pro své vlastní ruce.

Vyberte materiál

Vytvořte si důmDIY panenky mohou být vyrobeny z jakéhokoli listu stavebního materiálu.Tloušťka materiálu pro dům asi metr vysoký (na dvou podlažích) je 9-15 mm, pro jednopatrové to může být tenčí.Zvažte nejběžnější materiály používané při stavbě panenek:

 • Překližka.Vynikající volba, protože je odolná, dobře drží svůj tvar, může být lepena, spojena hřebíky a samořeznými šrouby.Překližka se řeže pilou na kov (s malým zubem), skládačkou (ruční nebo elektrickou).Konce budou muset být dobře vyleštěny, aby nebylo možné řídit třísky.Po dokončení práce můžete lakovat, barvit, malovat, tapetovat atd.

  Domy pro panenkynejčastěji z překližky

 • Sadrokarton.Po opravě existují zbytky, které lze použít.K upevnění listů k sobě budete potřebovat plechové rohy (můžete - perforovaný roh).Budete je muset připevnit na speciální šrouby, ale budou vyčnívat zezadu, takže volba není nejlepší.Můžete se pokusit „zasadit“ na lepidlo, ale budete muset zarovnat čáry řezu, abyste snížili spotřebu lepidla.

  Domeček pro panenky vyrobený ze sádrokartonu je jednou z možných možností

 • OSB .Vlastnosti materiálu jsou podobné překližce, s jediným rozdílem v tom, že je odolný vůči vlhkosti a je vyroben z dřevěných štěpek.Práce s ním je stejná jako u překližky.

  OSB je také dobrým materiálem

 • Karton.Nejlevnější a nejjemnější materiál, který nezatěžuje zátěž velmi dobře.Situace je lepší u kartonu pro scrapbooking (můžete si koupit v obchodech pro vyšívání).Je hustší a odolnější, můžete si vyrobit jednopatrové domy nebo je použít pro zastřešení.Spojte lepidlem nebo sponkami ze sešívačky.Aby byl dům pro panenky spolehlivější, je lepší sestavit rám z lamel a poté jej zakrýt kartonem.

  Dům pro Barbie nebo jiné nepříliš velké panenky může být vyroben z kartonu

 • Dřevotřísková deska je obyčejná nebo vrstvená dřevotříska ).Výhodou tohoto materiálu je, že již může být hotový.Pokud si přejete, můžete si u některých nábytkářských společností objednat řezání celé „krabice“ domu s lepením hran.Zbývá jen sbírat.A bude to možnépoužijte samořezné šrouby nebo nábytkové kování.Tři nevýhody - příliš silný materiál, který při bočním zatížení zvyšuje hmotnost, emise formaldehydu a křehkost.Je-li možné vyrovnat se tloušťkou a hmotností, nemělo by se ignorovat uvolňování formaldehydu.Člověk se musí dívat na emisní třídu E0-E1.Bohužel nemůžete dělat nic křehkého.Pokud nepoužíváme rohy pro připojení součástí, a to není příliš krásné.

  Dům z dřevotřísky může nést hmotnost dítěte

 • Nábytkové panely.Jsou vyrobeny z dřevěných prken lepených dřevěným lepidlem.Ideální pro výrobu domků pro panenky: šetrný k životnímu prostředí, odolný, snadno zpracovatelný.Nábytkové panely však nelze nazvat levnými, i když nejsou tak drahé jako pole.V každém případě se může jednat o výrobu krabic - spodní, boční stěny a podlahy.Střecha a zadní stěna mohou být vyrobeny z jiných materiálů (například dřevovláknité desky, plasty atd.).

  Nábytková deska je ekologický a krásný materiál

Existují také takové možnosti, jako je laminát, dřevěná podšívka, tenká hoblovaná deska.Ale s nimi tak často nefungují.V každém případě je minimální tloušťka materiálů 6-7 mm.Pak bude panenka spolehlivá a vydrží i vaše dítě.

Vlastnosti práce s překližkou

Překližka se nejčastěji používá pro výrobu panenek.Jak asi víte, může to být různých značek.Domeček pro kutilky pro kutily se nejlépe vyrábí z leštěné nábytkové překližky.Můžejejich jehličnany, ale nejlépe z břízy.Je lepší nebrat tu konstrukci, i když to stojí polovinu.

Obecně není práce s překližkou obtížná.Pokud existuje elektrická skládačka a brusky, bude řezání a příprava dílů trvat několik hodin.Jediným problémem, který může nastat při výrobě dvoupodlažního domu pro panenky z překližky, je instalace stropu ve druhém patře.Upevnění T-překližky není snadný úkol.

Je třeba myslet na upevnění stropů

Lepidlo není příliš spolehlivé a je obtížné nainstalovat samořezné šrouby do čelní plochy o tloušťce 6 mm - materiál se může rozdělit ipředběžné vrtání otvorů (nejtenčí samořezný šroub - 1,8 mm).Existuje několik možností:

 • vyrobit na nehty (ne příliš spolehlivé, s výjimkou případů, kdy je dodatečně potaženo lepidlem);
 • nastavit rohy níže (nepříliš pěkné);
 • po obvodu vložte zasklívací lištu, která podepře podlahu i „práci“ stropním soklem (nejlepší volba).

Po vyříznutí částí musí být všechny spoje dobře obroušeny.Nejprve vezmou brusný papír na dřevo se středně zrnitým materiálem a postupně se změní na jemné.Jakmile je hrana hladká, můžete zahájit montáž.

Projekt domku pro panenky

Nejprve je třeba zahájit výstavbu domu pro panenky - vytvoření projektu.Je nutné určit výšku a počet podlaží, šířku místnosti, typ střechy, ať už bude nebo nebude suterén.Zvolte počet podlaží podle libosti.Je to libovolné, ale všechny ostatníparametry musí být vypočteny.

Velikost panenky závisí na velikosti loutkových obyvatel.Abychom si to mohli zahrát, bylo by vhodné, aby výška stropu v budově byla alespoň dvojnásobkem výšky panenky.Například s výškou panenky 22 cm, stropy 40-45 cm poskytnou dostatek prostoru pro jejich volný pohyb, ale pokud jsou stropy ještě vyšší, bude ještě pohodlnější hrát.Musíte však také zvážit růst dítěte.Výška nejvyššího překrytí by měla být mírně pod úrovní očí.V tomto případě bude vhodné hrát a dům panenky bude „pro růst“ - na několik let to bude stačit.

Hloubka místnosti pro panenky závisí také na růstu panenek, ale také na dostupnosti volného prostoru.Hloubka je v průměru 30–45 cm, což postačuje pro celou situaci.Ale mohlo by to být hlubší.

To je totéž, co musíte udělat, než začnete pracovat

Šířka panenky závisí na počtu místností v ní.Zde jsou určeny v závislosti na dostupném volném prostoru.Tvar rámu panenky obvykle vypadá jako obdélník, ale je natažený v délce nebo výšce - každý z nich je určen sám.Pokud se ukáže, že konstrukce je poměrně velká, mohou být nábytková kola připevněna ke dnu.To je velmi výhodné - hračka se ukáže být mobilní.

Samotný projekt můžete nakreslit v jakémkoli návrhovém programu, ale pokud je nevlastníte, je snazší to udělat na papíře.Proč potřebujeme projekt pro panenky?A) vypočítat množství materiálů potřebných pro jeho výrobu aBez velikosti a počtu mola se určitě mýlíte.

Prvky dekorace

Zdobení domku pro panenky vlastními rukama vyvolává neméně otázek než stavění.V zásadě můžete použít stejnou dokončovací metodu jako v bytech nebo domech.Například v místnostech pro panenky lze stěny upravovat následujícími způsoby:

 • Malovat.Zvláštní nátěr je povolen pouze pro použití v dětských a zdravotnických zařízeních.Může to být kompozice jakéhokoli typu, ale možná nejlepší volbou - je vodou ředitelná barva.Není to příliš drahé, při malování necítí, lze jej setřít, snadno se zbarví v jakékoli barvě.
 • Tapeta.Pokud máte z opravy stále monofonní tapety, je to dobrá volba.Zbytky se vzorem však pravděpodobně nebudou fungovat, protože vzor je pro miniaturní místnosti obvykle příliš velký.V tomto případě můžete najít vzorek tapety na internetu a vytisknout ji na barevné tiskárně.Stejnou technologií je mimochodem možné vyrobit "linoleum" nebo "parkety" - tisknout, vložit, přikrýt alespoň vrstvou PVA.Pro úplnou důvěryhodnost použijte lak nebo epoxid.

  Je jednodušší lepit tapetu před montáží

Pokud zvolíte možnost „lepicí tapety“, je snazší to provést před montáží.I když existuje několik pater, jsou prázdné mezery, tapeta je lepená.To je mnohem snazší, než se později pokusit vložit rohy.

Exteriér se příliš neliší.Nejčastěji používaná malba.Toto je nejlepší volba, pokud jde o praktičnost amzdové náklady.Pokud chcete, můžete udělat něco podobného dekorativní omítky.Může být napodoben šedým toaletním papírem.Stačí si vybrat silnější.Roztrhá se na kousky, přilepená zředěnou vodou PVA (1 až 1), rozloženou na stěnách, čímž se vytvoří požadovaný reliéf.Po zaschnutí lze malovat akrylovými barvami.Jedná se o techniku ​​decoupage a lze ji použít s barevnými nebo běžnými ubrousky.

Dekorace oken a dveří

Řezání oken z překližky, OSB a jiných materiálů není takový problém.Nejprve pomocí vrtáku a vrtáku vytvořte otvor, do kterého můžete přeskočit pilový kotouč.Další je technická záležitost.Vyříznutý otvor je leštěný, vyhlazující a pak je nutné, aby vytvořené otvory vypadaly jako okna.K tomu potřebujeme rámy, závěsy.V případě potřeby si můžete vyrobit sklo - z průhledných plastových lahví.

Hodně záleží na detailech.

Rámy s vázáním mohou být vyrobeny z bílé lepenky.Nalepte je po dokončení „dokončovacích prací“.Děti milují otevírání /zavírání dveří, takže je lepší je vyrobit z tenké překližky.Spojovací prvky najdete - jsou klavírní smyčky nebo malý nábytek.Z drátu a tenkých trubek lze vyrobit slepé spoje.

Buď světlo!

Panenka s osvětlením je akrobacie.A není třeba oplocení systému vodičů, převodníků, žárovek a jiných elektrických „ucpávek“.Existuje velmi jednoduché a efektivní řešení.V každém víceméně velkém obchoděOsvětlení Existují malé LED žárovky napájené bateriemi.A jsou namontovány na suchý zip.Každá lampa je vybavena vlastním vypínačem, pracuje na napětí několika voltů.Obecně platí, že velmi dobré řešení.

Jedná se o energeticky nezávislé LED žárovky

Pokud si přesto chcete v domově pro panenky dělat skutečné světlo, potřebujete převaděč 220/12 V nebo baterii s odpovídajícím napětím.Stále potřebujeme žárovky nebo LED pásek pod odpovídající nominální hodnotou, svazek vodičů.Obecně je tato cesta mnohem složitější a vyžaduje mnohem více času, ale také možnou možnost.

Jak vyrobit střechu

Má-li být střecha plánována jako obyčejná, musí být dispozice podkrovního prostoru nebo podkroví provedeno tak, aby ve středu byla přepážka, která bude podporovat střechu na místě.spojující dvě poloviny střechy.To je nejjednodušší způsob.Jsou tam složitější.

Střecha na domečku pro panenky může být provedena odlišně, může být provedena odlišně

Pokud potřebujete střechu složitého tvaru, vyřízneme několik překližek z překližky, která bude definovatformulář.Připevnili jsme je ke stěnám, opláštěním jakýmkoli pružným materiálem.Může to být lepenka, dřevovláknitá deska.Konce krokví jsou potaženy lepidlem (nejlépe tesařstvím), načež je materiál položen.Pokud je ohyb příliš strmý, mohou být vyžadovány další upevňovací prvky.Obvykle používají tenké malé hřebíčky typu bot.

Foto-verze různých domků pro panenky

Vybudování panenky je kreativní proces.Může být vytvořeno tak, jak chcete vidět svůj dům, znovu vytvořit dům z pohádky nebo fantazie.A neexistují žádná omezení.Vše, co chcete a jak chcete.

Může být vyrobena z desek a zadní stěny ze dřevovláknité desky

Dvoupatrový dům pro panenky s garáží a dálnicínad ním

Děláme něco jako sedlovou střechu

pro panenky v moderním stylu

Jednopatrový dům také není tak špatný.Ale můžete jej položit na stůl a hrát si při sezení

Výška stropu v panenkové místnosti by měla být dvakrát vyšší než u panenek

Dokonce si můžete udělat hrad pro panenky

Domeček pro panenky by měl být těsně nad vaším dítětem

Tak odlišné ...

Lze velmi podobat skutečnému domu

Můžete si vyrobit jakýkoli domov

Způsoby výzdoby jsou velmi odlišné

Tímto způsobem závěrky

kousky lepenky tvoří dlaždice