Letní chaty ze dvou pokojů s WC a sprchou

Často získaná příměstská oblast je součástí pole s měřenými pleveli.K boji proti „divoké flóře“ potřebujete nějaký druh útočiště - uvolněte se, získejte sílu pro novou etapu boje.Postavit dům v čistém poli není nejrozumnějším závazkem, tolik lidí přemýšlí o dočasném domě.Pokud máte rádi pohodlí i v terénu, je jednou z nejlepších možností letní chata s toaletou a sprchou.

Materiály

Ačkoli na trhu je spousta stavebních materiálů, používají k stavbě přestavovacích domů jen ty nejlehčí, nejpraktičtější a levné.Letní kabiny mnoha jsou zpočátku považovány za dočasnou možnost - plány na výstavbu domu.Struktura je však často tak „pevná“, že roste, že buď vytvoří penzion, letní kuchyni, nebo ji použije jiným způsobem.Takže i když se rozhodnete, že se jedná pouze o dočasnou možnost, vyberte materiály a velikosti na základěvětší pohodlí.

Na místě se poprvé objeví venkovský dům

Dřevo

V naší zemi jsou domy nejčastěji stavěny ze dřeva.V zimě nejsou tak chladné a v létě tak horké.V dřevěných budovách se přirozeně udržuje požadovaná úroveň vlhkosti.Proto se v dřevěných chatkách cítíme pohodlněji.

Výhodou dřevěných kabin je jejich nízká hmotnost.Takové konstrukce jsou dokonce na pneumatikách nákladních automobilů nebo naskládaných stavebních blocích.A cítí se dobře.Obecně - dobrá dřevěná chalupa s toaletou a sprchou.

Dřevěný letní dům s toaletou a sprchou je nejobvyklejší možností

Aby však budova vypadala normálně, potřebuje dřevo pravidelnou údržbu.Ochranný a dekorativní nátěr je nutné obnovit.Co to bude - barva, lak, olej na dřevo - si vyberete, ale musíte povlak aktualizovat.Frekvence - jednou za rok, jednou za každé dva až tři roky.Závisí to na typu nátěru.Oleje se obvykle obnovují každé dva až tři roky, barvy a laky - jednou za rok nebo dva.Taková potřeba zdaleka není potěšující.Za prvé, náklady na lak /lak, a za druhé, čas na odstranění starého nátěru a nanesení nového (nemusíte odstraňovat olej, v tomto případě je nátěr jednoduše aktualizován).

Významným nedostatkem dřeva je jeho nebezpečí požáru.A je těžké bojovat.Samozřejmě, před konstrukcí, je materiál impregnován retardéry hoření, ale pokud hoří, pak to nebude šetřit.

Kov

Kovové kabiny jsou nehořlavé, ale život v nich je nepříjemný.Nejprve potřebujete ventilační systém.Větrání šatny otevřením dveřního okna není ani zdaleka vždy dosaženo.Proto je třeba dbát na větrání.Udělat to v tak malé struktuře není obtížné, ale je to další problém a náklady.

​​

Dvoupokojový obytný přívěs se sprchou a toaletou

Kromě toho se při poklesu teploty v kovovém karavanu stává velmi chladným a je obtížné ho zahřívat - kov rychle vypouští teplodo vesmíru.Ale v létě je taková budova příliš horká.Slunce zahřívá povrch a dusnost je neuvěřitelná.I když ulice ještě není horká.Částečně můžete situaci zachránit zatažením markýzy, ale řešení pomůže jen částečně.Slunce ho bude ještě zahřívat, i když v menší míře.

Další nevýhodou těchto kabin pro dávání je velká hmotnost.Už ho nemůžete dát na škvárové bloky - potřebujete pevnější základnu, která vydrží hmotnost kovu a situaci uvnitř.Kromě toho je také třeba malovat.Protože bez barvy kov zhrdne a protože vzhled je také důležitý.

Další možnosti

Dřevo a kov nejsou zdaleka jediné materiály, z nichž si můžete vyrobit letní chatu.Kopie jiných materiálů se na jeřábu jen zřídka nacházejí, ale sami je můžete postavit za pár dní.Pokud máte zkušenosti, nebude to pro vás obtížné, ale pokud žádné zkušenosti neexistují, bude to tak.Dobrý trénink, který přijde vhod později.Pokud stavíte důmnezamýšlejte to udělat sami, pak na místě budete muset dát altán, pak lavičku, dětský koutek nebo něco jiného.A stavitelé budou muset tyto nedostatky sami dokončit. Nezávislá výstavba šatny je tedy dobrým začátkem.

Tady je tedy ještě něco, co můžete udělat pro dům pro letní dovolenou:

 • Sestavte pomocí rámové technologie.Stojany mohou být kovové nebo dřevěné, opláštění je archový materiál odolný vůči vlhkosti (OSB, překližka odolná proti vlhkosti).Izolace je obvykle minerální vlna, ale může existovat polystyrenová pěna.

  Rám je připraven

 • Sendvičové panely.Tento materiál je velmi vhodný pro stavbu izolovaných bytových domů.Stěny jsou okamžitě izolovány a dokončeny.Mínus jsou dvě vrstvy kovu s vnitřním topením.

Tyto materiály vytvářejí prefabrikované struktury.Pohodlnější bude existence v rámci.Pokud plánujete dlouhodobě používat dům na změnu, je to nejlepší volba.Pokud je po výstavbě domu převedena změna šatny na technickou místnost, je vaší volbou sendvičový panel.

Dvoupokojový letní dům s toaletou a sprchou: rozměry a dispozice

Nejlepší možností pro zahradní pozemek nebo letní dům je dvoupokojový letní dům s toaletou a sprchou.Ve skutečnosti je to již malý venkovský dům.A funkčnost, oblast a snadnost použití.A tady je věc, pokud si objednáte dům ve stejné oblasti, bude vás to stát 25-30% více než změna domu.Ty jsou tak zajímavéfunkce.

Přebalovací dům pro dvě místnosti se samostatnými vchody

Rozměry: výhodnější

Normální šířka převlékárny je 3-3,5 metrů.S takovou šířkou jsou pokoje funkční a pohodlné.I když jsou kabiny dlouhé 6 metrů, můžete oplocení záchodu se sprchou ve střední části a uspořádání stran po stranách.

Venkovský dvoupokojový dům se sprchou a toaletou 6 x 3 metry

Přebalovací dům se sprchou a toaletou je výhodný - všechny potřebné pokoje jsou pod střechou.To ocení zejména za deště, brzy na jaře nebo na podzim.Pokud je však přívěs dlouhý pouhých 6 metrů, jsou místnosti úzké - asi dva metry.

V místnostech bude prostornější, pokud je délka přestavby 8 metrů.Šířku nelze zvětšit.Pak se ukáže, že v každém pokoji bude přibližně 9 čtverců, což už stačí pro pohodlný život.To znamená, že venkovský dvoupokojový dům s toaletou a sprchou by měl mít ideální velikost 3 * 8 metrů.

Optimální velikosti: na základě ekonomické proveditelnosti

Rozhodli jsme se tedy, že minimální rozměry letního domu se dvěma pokoji s toaletou a sprchou jsou 3 * 6.metry, pohodlné 3 * 8 metrů.Ale existují nějaké nuance.

Podívejte se, v „čisté“ formě, s přihlédnutím k tloušťce stěn uvnitř místnosti, budou mít šířku asi 2,5–2,6 metrů a délku 2,8–2,6 metrů s osmimetrovým přívěsem.Souhlasím, to nestačí.Postel můžete umístit pouze do takové místnosti.Mezi stěnou a zády zůstane velmi úzký průchod, který nelze použít.Předtímpostel (jedna a půl) bude také velmi malou oblastí, do které můžete stlačit malý noční stolek /komodu a židli.

Změnit dům 8 * 4 - je zde dostatek prostoru pro pohodlné uspořádání života

Takže je-li to možné, je vhodné zvětšit vnější šířku na 3,5 metru.Z hlediska provozu je to výhodné, ale ekonomicky nevýhodné.Nejde jen o zvýšení potřebného množství materiálu.Zvýší se, ale ne příliš výrazně.Jde o velké množství zápisků, které se zase ukážou.Standardní délky desek a dřeva jsou 6 metrů.Optimální velikost je tedy 3 x 6 metrů.Ale jak se ukázalo, není to příliš pohodlné.A při změně délky domu 8 metrů zůstávají kusy 4 metry.Takže druhá optimální velikost, která by měla mít dvoupokojový letní dům s WC a sprchou - 8 * 4 metry.V tomto případě bude počet oříznutí velmi malý.Náklady se tak příliš nezvýší.

Pokud se vám tato možnost jeví jako příliš velká, můžete jít opačně - koupit část stavebních materiálů malé velikosti - 2 metry nebo ty kousky, které potřebujete.Jsou na každé pile a protože se jedná o srovnávače, stojí za kostku výrazně méně.Rozšíření oblasti vám také může pomoci snížit náklady na stavební materiály.

Minimální velikost převlékárny se sprchou a toaletou je 4 *, 5 m

Velké převlékárny mají pouze jednu nevýhodu: mohou být přepravovány pouze se svolením dopravní policie:

 • Je-li šířka do 2,55 metrů, povolení není nutné.
 • Od 2,55 do 3,50 m -písemné svolení.
 • Více než 3,55 metrů - doprovázeno dopravní policií.

To se vás může týkat pouze v případě, že jej chcete někam přepravit nebo plánujete koupit hotový kus.Pokud se chystáte postavit nebo objednat ve společnosti, nemělo by vás to obtěžovat.

Možnost rozvržení pro dvoupokojové kabiny

Jednou z nejpopulárnějších možností použití dvoupokojových kabin pro rozdávání je připravit kuchyň a jídelnu v jedné místnosti.Kromě toho vytvářejí poloviční příčku, která nominálně uzavírá kuchyň a obývací pokoj.Tam, kde jsou obývané prostory odděleny od předsíně a sprchy s toaletou, jsou zapotřebí dobré dveře a případně izolovaná příčka.O něco později bude jasné, proč.

Dvoupokojová chalupa s toaletou a sprchou 3 x 8 metrů.Dispozice je tradiční vesta.Je obtížné ji zahřát

Pokud plánujete používat převlékací dům na jaře nebo na podzim a bude žít 1-2 lidé, nejlepší dispozice je, pokud vchod není uprostřed (tzv. Vesta), ale z jedné z hran, jako nana fotografii níže.

Proč je toto rozložení lepší?Místnosti se tak snáze zahřívají.Na jaře a na podzim se neobejdete bez topení.Ve vestě může být vytápěna pouze jedna místnost jedním sporákem.Udržování otevřených dveří není nejlepší nápad, protože teplo zmizí, protože předsíň s otevřenými dveřmi nesplňuje svůj účel.Ukazuje se tedy, že bude obýván pouze jeden pokoj.

Pokud je jedna z místností průchodem, bude snazší ji zahřívat

Stále existujemožnosti:

 • v chladném počasí použijte jednu z místností jako chladničku, spíž, sklad;
 • zásobují dva zdroje tepla - jeden v každé místnosti;
 • vytvářejí přenosný vestibul.

Výhoda výše uvedeného uspořádání spočívá v tom, že téměř celé kabiny lze vyhřívat jedním sporákem.Pouze koupelna zůstává studená.Malý objem se však snáze zahřívá.Předtím, než se osprchujete, můžete krátce zapnout přenosný zdroj tepla, který bude vyhřívat místnost.A pokud je voda ohřívána dřevěným titanem, bude místnost vytápět.

Výměna domů s verandou

Je velmi výhodné, pokud před šatnou je čistá krytá plocha - krytá veranda.Zde můžete pracovat nebo si odpočinout, zatímco prší, zde si můžete dát stůl k jídlu.Je to opravdu velmi pohodlné.Je tedy lepší vše naplánovat najednou a vytvořit základ pod verandou současně s domem. Veranda lze připojit a později, bude však nákladově efektivnější.Nadace bude samostatná, nesouvisející, bude nutné přemýšlet o tom, jak vytvořit střechu.

Můžete udělat ještě víc - na verandě není mnoho prostoru

Nejlepší je podívat se na verandu hned od okraje k okraji od jihu nebo východu.Ještě lepší je vyrobit jej ve tvaru písmene „G“, které zakrývá dvě sousední strany.Věřte mi, není tam moc místa.Mimochodem, část verandy může být všitá, vložena dveře a použita jako spíž /šatna.Prostory uvnitř kabiny jsou velmi malé, najít místo pro uložení věcíproblematické.A tak uvnitř nestrávíte místo a jsou k dispozici věci /nástroje.

Poté může být část verandy zasklena a přenesena do kuchyně, aby se vytvořila jídelna.To je přesně to, co se stane s časem.Je to opravdu pohodlné, a jak se usadíte ve své chalupě, postupně se zvyšujete, stavíte, dokončujete.

Výběr základu a příprava místa

Výběr základu samozřejmě závisí na typu půdy a hloubce zamrznutí půdy v konkrétní oblasti.Kabiny - dokonce i zahradní a venkovské domy - jsou však považovány za dočasné budovy.Nechte je „dočasně“ stát deset nebo více let ... Proto zde není přístup stejný jako při výběru základu domu.Jedním z hlavních kritérií jsou nízké náklady.Čím méně, tím lépe.Z tohoto hlediska budeme tuto otázku zvážit.

Stavební bloky složené na připraveném polštáři - jednoduchá verze základny pro šatnu

Základy pro šatnu

Jak již bylo řečeno, výměna domůdokonce stojí na pneumatikách a stavebních blocích nebo sloupcích cihel naskládaných na sebe.Opravdu stojí, protože mají malou hmotnost a díky pohyblivosti rámové konstrukce vydrží mírně šikmo (někdy vydrží znatelně šikmo).Ale pokud uděláte verandu (nutně na nesoudržném základu), buďte připraveni na skutečnost, že každou jaro musíte něco udělat - buď to zpoždění, pak stoupá, pak padá (ve vztahu k domu),

Nejedná se o běžnou metodu, ale funguje to stejně dobře

Pokud máte rádi "důkladně a navždy", okamžitě vytvořte šroub nebo hromadu nadace.Pro snadnou konstrukci je to ideální stabilní varianta.Není vhodný pouze pro půdu na bázi písku nebo skalnatých půd.Kameny ale také půjdou na skalnaté půdy a při rychlém pohybu je konverzace obecně oddělená - existuje pouze talíř bez možnosti.

A to - pro milovníky bezpečnostní marže pro všechny - je pilotová nadace s kovovou trubkovou vazbou

Nyní podle počtu podpěr.Venkovský dvoupokojový dům s toaletou a sprchou 3 x 6 metrů může stát v 4 rozích v rozích.Pro delší - 7-8 metrů - potřebujete více podpory uprostřed dlouhé strany.Celkem - 6 kusů.Uvedení navíc nedává smysl - jejich nosnost je více než dostatečná.

Příprava místa

Tato fáze je často zapomenuta nebo považována za bezvýznamnou.Marně.Náklady nejsou tak velké a výhody jsou zřejmé.Co dělat:

 • Odstraňte celou vrstvu úrodné půdy, vyjměte ji alespoň vysokých lůžek, alespoň ji vložte někde pro budoucí použití.
 • Odstraňte zbytky rostlin, kameny, kořeny.
 • Level, tamp.
 • Nalijte vrstvu drceného kamene, tampón.
 • Nalijte vrstvu písku, pěnu.
 • Dále je možné umístit podpěry pod šatnu (pneumatiky, stavební kameny, kameny).

  Je lepší nevynechat přípravu pozemku

Proč by se to mělo všechno dělat?Tak, aby se pod změnou nevytvořil bažina a nezačal hniet rostlinné a živočišné zbytky obsažené v úrodnévrstva.Tento jev je velmi nepříjemný a po změně sídla a pobytu v něm je obtížné jej odstranit.Lepší je vyloučit samotnou možnost, než se vypořádat s následky.

Druhé plus instalace změnového domu na připraveném místě je menší než možnost, že jej „povede“ během jarního zvedání.Tato příležitost vás nebude obtěžovat, pokud nemáte nainstalovanou převaděčovou budovu na hromádkách (šroub nebo zaplavená).Všechny ostatní „lite“ varianty jsou citlivé na tento jev.

Uspořádání změnového domu uvnitř

Velmi důležitým bodem je, jak dokončit změnu domu uvnitř.Chci, aby to bylo krásné, praktické a levné.Okamžitě stojí za to říci, že najít správnou volbu je obtížné.Některé požadavky jsou obvykle zanedbávány.Zde jsou možnosti:

 • Porazte uvnitř deskou nebo podšívkou.Krásné a praktické, ale bohužel ne levné.

  Návrh interiéru šatny - není lepší materiál než dřevo

 • Plášť s plachtovým materiálem, tapety na něj.Levné a krásné (možná), ale nepraktické.Tapeta se rychle zašpiní, často se musí znovu nalepit.A okamžitě říkáme, že v kabinách, i při nejvyšších úsporách, nepoužívejte dřevovláknitou desku jako kryt.Změnu domu pravděpodobně nebudete neustále vytápět, ale dřevovláknitá deska vede od vlhkosti ve vlnách a materiál nikdy nemá svou původní podobu.Lepší překližka odolná proti vlhkosti, i když ne v nejvyšší kvalitě.Jeho vady lze opravit tmelem - pod tapetou nebude nic vidět.Další možností je sádrokartonová deska nebo sádrokartonová deska odolná proti vlhkosti.

OstatníMožnosti úpravy u venkovních nebo zahradních kabin se téměř nikdy nepoužívají.