Levné modulární kuchyně (prefabrikované): typy skříní, princip rozvržení

Pro vybavení kuchyně není vůbec nutné hledat hotovou sestavu nebo ji objednávat podle individuálního projektu.Je zde možnost vybavit vše rychleji a levněji: sestavte se z hotových modulů.Kuchyňský nábytek se ve skutečnosti skládá ze sady skříní.Jejich odrůdy není tolik - pár desítek.Liší se v materiálech a povrchových úpravách a rozměry a materiály „základny“ jsou stejné.Na základě toho někdo přišel s myšlenkou vytvořit sadu skříní ve stejném stylu a barvě, ale různých modelech a velikostech.Vzhledem k tomu, že detaily jsou standardní, jsou náklady na takovou kuchyni o něco nižší než hotová a mnohem nižší než „na objednávku“.Nápad získal popularitu a tento nábytek se jmenoval „modulární kuchyně“.Továrna předběžně vyrábí určitý počet modulů a vy sami píšete ty, které potřebujete.Alespoň pro malou kuchyň, alespoň pro prostornou.Existují modulární kuchyně ekonomické třídy, je zde střední.Jediné, co neuvidíte, je exkluzivita.

Z jakých materiálů jsou vyrobeny

Ekonomické modulární kuchyně jsou skvělým způsobemrychle a levně vybavit kuchyň.Ale„Levný“ koncept je relativní.Cenovka se může lišit.Některé sbírky opravdu stojí trochu, jiné jako podobné, ale mají cenu výrazně vyšší.Je to všechno o materiálech, které se používají v nábytku.Výrazně to také ovlivňuje náklady.

Moduly mohou mít různé barvy

Jaké jsou případy vyrobené z

Kuchyňský nábytek ekonomické třídy je vyroben z ) laminovaná dřevotříska (dřevotříska).Má jednu výhodu: nízkou cenu.Ale tento materiál nereaguje dobře na vysokou vlhkost.O několik let později, v blízkosti dřezu, sporáku, trouby, mikrovlnné trouby, to začne bobtnat a odlupovat.Ke zpomalení procesu mohou být všechny problémové oblasti potaženy silikonovým neutrálním tmelem (nikoli akrylem).Povinné zpracování těsnicích desek v místech, kde vyříznete otvory pro mytí a instalaci kohoutku, výtokový filtr pro čištěnou pitnou vodu.Vaše kuchyně nebude dlouho ideální, ale toto zpracování tuto dobu prodlouží.

Úsporná modulární kuchyně vyrobená z dřevotřísky může být také v moderním stylu

Středověké modulární kuchyně jsou vyráběny s fasádami MDF.Vezměte prosím na vědomí, že v tomto případě je tělo skříně také z dřevotřísky a pouze fasády jsou vyrobeny z MDF.Člověk by se tedy neměl lichotit o trvanlivosti takového nábytku.Může to být další problém: levné fasády MDF jsou zakončeny tenkým materiálem, velmi podobným papíru.U spojů v místech intenzivního používání (často otevřené dveře) začíná tento materiálodloupnout.Také nejslibnější perspektiva.Ale pokud si můžete vybrat, je to stále lepší MDF.Nespouští vlhkost a nezkresluje ji, díky pružnosti materiálu mohou mít fasády více dekorativních tvarů.

Jaké fasády mohou být

Fasády kabinetu lze dokončit různými materiály:

 • Laminátový film napodobující povrch dřeva různých druhů.Jsou to jen modulární kuchyně ekonomické třídy.Tento způsob dekorace je nejlevnější.Tento design je vhodný pro klasické interiéry.
 • Vloženo dýhou.Dražší povrchová úprava, plně napodobující výrobky ze dřeva.To jde dobře s klasickými a etnickými interiéry.

  Plast je jedním z nejpraktičtějších materiálů na fasádě kuchyňského nábytku, neměli byste se však zabývat leskem

 • Plastové fasády.Plast je přilepen k SDP nebo MDF.Tento typ povrchové úpravy je nejpohodlnější pro péči a odolný.Jediné, co je třeba zvážit, je, že lesklý plast tmavé nebo nasycené barvy bude muset být neustále otírán: všechny stopy jsou viditelné na lesklém povrchu.Proto je lepší matný nebo polomatný, v extrémních případech - pololesklý.Takové kuchyně jsou kombinovány s moderním secesním stylem, minimalismem a dalšími oblastmi, kde je vítán hladký monofonický povrch.
 • Rámové fasády s vystřelenými plastovými vložkami.Modulární kuchyně ekonomické třídy s takovými fasádami ne.Rámy jsou vyrobeny ze slitiny hliníku, sklo je kalené.To vše není levné.Ale krásné atrvanlivé.Je také třeba vzít v úvahu několik jemností.Za prvé, sklo vyžaduje časté čištění.Druhý - ve skříních by měl být pořádek, protože i předměty uvnitř jsou vidět skrz matné sklo.

  Prefabrikovaný kuchyňský nábytek s rámovými fasádami

Obecně se jedná o všechny typy fasád, kterými jsou modulární kuchyně vybaveny.Některé se používají v rozpočtových sadách, jiné uprostřed ceny.Jediný materiál, ze kterého nejsou moduly vyrobeny, je dřevo.Toto je téměř vždy individuální výroba.

Druhy skříní v modulových kuchyních

Modulové kuchyně se vyznačují velkým počtem různých skříní různých velikostí a typů, ale zdobené stejným stylem a barvou.Z nich, od návrháře, můžete sestavovat kuchyně, které se liší vzhledem a velikostí.To je výhodné, protože při minimálních nákladech vám umožní vyzvednout nábytek, který vyhovuje vašim potřebám, vejde se do vaší kuchyně bez ohledu na velikost.

Modulová kuchyně ekonomické třídy: nástěnné skříňky

Podle typu instalace

Nejprve jsou kuchyňské skříňky rozdělenydruh instalace.Jsou zde stěny (zavěšení) a podlaha.Jedná se o tradiční moduly, na které je už dlouho zvyklý.Při sestavování náhlavní soupravy je lepší okamžitě hledat dvojici podlahy a stejnou šířku kloubu, protože pouze se stejnou šířkou vypadají normálně.

Většina z těchto možností jsou běžné skříňky na podlahu a zeď

pozornost na skutečnost, že některé modulární kuchyně mají řadu podlahových skříní bez pracovních desek.To vám umožní sestavit skříně, spojit je jedna s druhou a teprve poté kryt běžnou stolní deskou bez švů.Musíte uznat, že je to mnohem pohodlnější a praktičtější - neexistují žádné mezery, ve kterých by se nečistoty ucpávaly.

Situace, kdy stojí pouze podlahové skříňky, jsou vzácné.V podstatě - pod oknem nebo pokud jsou domácí spotřebiče připevněny ke zdi - mikrovlnná trouba nebo něco podobného.Častější jsou situace, kdy jsou zapotřebí pouze nástěnné skříňky.To je obvykle nad sporákem, pokud digestoře nad ním nevyžaduje připojení k ventilačnímu systému.V tomto případě potřebujete dlouhé sklopné stojany.Mají nižší než obvyklou výšku a velkou šířku.Výška je „dosažena“ kapotou a šířka je potřebná, protože standardní šířka kamen a digestoře je asi 80 cm.

Skříň a skříně pro ostrovní kuchyně jsou novými typy v modulárních kuchyních

[Návrh 66]

Existují také skříňové skříně a volně stojící skříně.Patří k modernějším druhům nábytku.Pouzdro na tužku je namontováno na podlaze, ale je tak vysoké, že končí ve stejné úrovni jako namontované nástěnné skříňky.Vzhledem k velkému počtu polic a zásuvek má velkou kapacitu, může stát vedle chladničky nebo v opačném rohu a vyrovnávat složení.

Ve stavebnicích pro ostrovní náhlavní soupravy jsou zapotřebí volně stojící skříňky.Jsou spojeny k sobě, pokryté společnou pracovní deskou.Může to být práce nebo obědu stolu.Ostrovní stůl často slouží jako oddělovač dvou zón s kombinující kuchyň a obývací pokoj.

Vzhled

Modulové kuchyně ekonomické třídy se skládají z prvků různých provedení.Linkové náhlavní soupravy jsou vyrobeny z běžných skříní.Přicházejí se zásuvkami a dveřmi.Výška krabic může být různá: široký a úzký.V jedné skříni nad sebou mohou být umístěny dvě, tři nebo čtyři zásuvky.Stará kombinace - krabička nahoře a dole u dveří - dnes není příliš běžná, ale najdete ji, pokud si přejete.

Podlahové moduly pro prefabrikovanou kuchyň

U kuchyní ve tvaru písmen G, T a P jsou vyžadovány rohové prvky.Jsou dvou typů: lichoběžníkové a tvaru L.Trapézové ty mají v rohu velkou hloubku, ale pro využití tohoto prostoru jsou nutné zatahovací struktury, jinak se do rohu dostanete téměř úplně „ponořením“.ale zatahovací konstrukce nejsou levné.Pokud je rozpočet omezený, lze tuto oblast použít k ukládání velkých položek, které se často nepoužívají.

Rohové stojany ve tvaru písmene L se vyznačují neobvyklými skládacími dveřmi.Přístup do nejvzdálenějších rohů je zde snazší, protože hloubka je menší.Existují dva typy takových skříněk:

 • Ze dvou samostatných skříní, které se jednoduše posouvají jeden přes druhý.Jeden z nich má „hluchou“ polovinu pokrytou laminovanou dřevovláknitou deskou a oba jsou vybaveny křídlovými dveřmi, které se otevírají každý svým vlastním směrem.Tato možnost již není příliš vhodnápoužití: jedna z částí je nepřístupná.
 • Jedna skříň s pracovní deskou ve tvaru písmene „G“.Tyto modely jsou vybaveny skládacími dveřmi.Je to jedna, ale skládá se ze dvou polovin, které jsou pohyblivě spojeny dohromady.Když se otevřou, jednoduše se sčítají a připomínají stránky dětské knihy.

  Rohové moduly různých typů

Extrémní kuchyňské skříňky se nazývají koncové skříně.Jsou otevřeného typu - s police nebo zavřené - s dveřmi.Moduly s policemi nevypadají tak „těžce“, ale nemůžete na ně dát nic funkčního.Jsou spíše dekorativní.Pokud je v kuchyni dostatek místa, můžete si vzít skříňky s otevřenými koncovými stěnami a dát na ně dekorační prvky.

Koncové skříňky jsou žádoucí - mají zaoblený tvar a bude mít méně modřin

Pokud je kuchyň malá a je třeba vytrhnout prostor, je vhodné dát skříňky s dveřmi a použít je pro zamýšlený účel.Další výhodou tohoto řešení je to, že budete muset méně čistit. Všechny vodorovné povrchy v kuchyni musí být často čištěny, ale v otevřené verzi je jich mnoho.

Druhy otevírání dveří

Na zavěšených skříních lze dveře zavěsit nebo zvednout.Zvedání je bezpečnější - nenarazíte na otevřené dveře.Mechanismus však stojí hodně, takže skříně se zvedacími dveřmi jsou dražší.Modulární kuchyně ekonomické třídy s takovými dveřmi se tak často nenajdou - jejich náklady jsou nadprůměrné.

Existují různé typy dveří

V podlahových kuchyňských skříních mohou dveřebýt obyčejný - houpající se nebo posuvný, který se po otevření pohybuje stranou.Jsou dobré, pokud je vzdálenost mezi dvěma rovnoběžnými liniemi skříně malá.Ale za vodítky, po kterých se dveře pohybují, je nutná pravidelná péče - jsou zaneseny prachem a troskami.Kromě toho je najednou k dispozici pouze polovina skříně.Abyste se dostali na druhou, musíte přesunout obě dveře na opačnou stranu.

Rozměry skříní v modulových kuchyních

Modulové kuchyně v ekonomické třídě se liší v tom, že prvky jsou vyráběny v různých velikostech.Stejný typ skříně může být v několika velikostech.To je přesně to, pro co je tento formulář pro uvolnění vhodný: vzhledem k velkému množství variací můžete sestavit náhlavní soupravy přesně podle délky nebo hloubky, které potřebujete.

Šířka skříněk je:

 • Úzká - 150 - 300 mm;
 • Standard - 520-600 mm;
 • Široká - 650 - 800 mm.

  Rozměry - šířka, hloubka, výška - se liší, což vám umožňuje vybrat si modulární kuchyň v malé místnosti i v prostorné

Neexistuje jediný standard, protože výrobci dělají šířku odlišnou.Některé velikosti jsou běžnější, jiné méně, ale můžete vytočit požadovanou délku stěny kuchyně.Stačí se vyzbrojit kouskem papíru a tužkou, dát požadované velikosti kuchyňského nábytku.Po výběru kabinetu odečtěte jeho délku a vyberte další.A tak dále, dokud není zadán požadovaný soubor.

Hloubka skříní není příliš rozmanitá.Většinou takovékopie:

 • podlaha - 500, 550, 600 mm;
 • Namontováno - 300 - 350 mm;

  Může existovat mnoho různých skříní a skříní a mohou být v různých velikostech

Výška skříní je dokonce odlišná.Zpravidla je vybírána podle růstu hostitelky.Je vhodné, pokud je pracovní deska 20-30 cm nad úrovní, kde ruce paže klesly dolů.Podlahové skříňky v modulových kuchyních jsou v této výšce: 700-750;800-850;900 - 950 mm.Občas lze najít střední možnosti.

Modulové kuchyně ekonomické třídy: pořadí výběru skříní

Kuchyňský nábytek se mění ve dvou případech: během velkých oprav nebo, je-li to nutné /přání, výměny starého.Jaký by byl rozdíl?Velký.Pokud dojde k opravě, můžete nejprve vybrat kuchyň, poté změnit kabeláž vodovodního a kanalizačního potrubí, přemístit zásuvky na správné místo, uspořádat sporák atd.V tomto případě můžete získat funkčnost, kterou potřebujete, od prvků modulární kuchyně, zejména bez toho, abyste se k něčemu připojili.

Modulové kuchyně ekonomické třídy jsou vybírány element po elementu

Jiný přístup k výběru modulů, pokud oprava nezahrnuje globální práci.Nikdo nebude mít umyvadlo a plynový sporák.A to je třeba vzít v úvahu.Nejprve se nakreslí kuchyňský plán o rozměrech, určí místo instalace dřezu, nakreslí sporák, lednici.Vše, co se nebudete pohybovat.Nakreslete všechny prvky do měřítka.Například můžete použít list v krabici a vzít dvě krabice po 10 cm. Nakreslí seje také snadné kótovat.Poté, co jsou na plán aplikována zařízení, která se nikdo nebude pohybovat, je algoritmus pro výběr modulů následující:

 • Vyberte tabulku pro dřez.
 • Pokud ano, zvolte rohové skříňky.
 • Rozhodněte o rozměrech skříní pro vestavěné domácí spotřebiče.
 • Rozhodněte se, zda potřebujete koncové skříně a jaké budou.
 • Vyplňte zbývající volný prostor lineárními skříněmi, vyberte jejich šířku a funkčnost.

Tento algoritmus vám umožňuje sestavit elementární modulární kuchyně podle vaší velikosti během několika hodin.Pouze musíte předem měřit, jak dlouho podél každé zdi.