Magnetické zámky a západky pro vnitřní dveře - moderní a praktické!

Dveře v domě jsou velmi důležitou součástí výzdoby.Nejde jen o funkční prvek, ale také o výzdobu, která dává interiéru úplnost a osobnost.Ale dveře se musí zavřít.Pokud hledáte krásné, praktické a spolehlivé zámky, věnujte pozornost novosti - magnetickým zámkům a zámkům.

Magnetické dveřní zámky: typy, výhody a nevýhody

Mluvíme o magnetických zámcích dveří pro interiérdveře, ne zámky na předních dveřích.To je důležité, protože jsou navrženy odlišně.Takže magnetické západky fungují díky magnetickému poli, které vytváří permanentní magnet.Jak víte, kov je přitahován k magnetům.Z tohoto důvodu funguje magnetická západka: existuje magnet a kovová deska.Jsou připevněny na zárubni a na konci křídla dveří.Když jsou dveře zavřené, přibližují se a přitahují.Magnetické západky tedy fungují, ale jsou odlišné - aktivní a pasivní.

Magnetické kliky jsou pohodlné a vydávají malý hluk

Pasivní magnetické dveřní zámky

Nábytkové magnety pro upevnění jsou známé všemdveře - jedná se o pasivní magnetické západky.V nejjednodušší verzi - pro nábytek - jsou jeden nebodvě magnetické desky v malém plastovém pouzdře.Toto pouzdro je namontováno na nábytek na správném místě.Druhá část - kovová deska - je připevněna ke dveřím.Zavíráme dveře, magnet přitahuje desku a drží ji.Z tohoto důvodu se neotevírají.

Pasivní magnetické západky pro nábytek a interiérové ​​dveře

Tento typ nábytkových magnetů je známý všem, princip činnosti je jasný.K dispozici jsou magnetické západky pro dveře prostoru.Dají se do skříní.Kliky jsou v tomto případě vyrobeny jako záhyb, takže nezasahují do pohybu.

Magnetické západky pro skříně

Existují stejné pasivní magnetické západky větších velikostí.Lze je už použít pro interiérové, balkonové dveře.Stejné, ale v jiném provedení, jsou někdy umístěny u vchodu, ale ne jako zámek, ale spíše jako bližší.To platí zejména pro skleněné dveře, na které je instalace konvenčních zavíračů dveří problematická.

Pokud mluvíme o výhodách pasivních magnetických západek, jsou zřejmé:

  • Jednoduchá instalace.Obě části jsou jednoduše přišroubovány k čelisti a křídle dveří proti sobě.Tím je instalace dokončena.Je jen zřídkakdy nutné je prohloubit.
  • Velmi nízká hlučnost.Jakmile křídlo zasáhne rám dveří, uslyšíte pouze kliknutí.Ale tento zvuk je mnohem tišší než zvuk z pružinově zatíženého mrtvého úderu.
  • Neexistuje mechanika, pouze vzájemné působení magnetu a kovu.
  • Nízká cena.Možnosti nábytku se obvykle vyplatí za cent, ale probalkon a interiér - cena od 20 $ a výše.

Magnetický zámek pro kovově plastové balkonové dveře

Pasivní magnetické západky jsou vynikajícím řešením pro plastové a kovově plastové balkonové dveře.Všichni čelíme potřebě jít na balkon nebo lodžii.Současně je rukojeť blokovacího mechanismu instalována pouze uvnitř.Venku, pokud to řeknou, pak jen obyčejná klika, kterou lze křídlo vytáhnout.Obvykle se to ukáže jen na zakrytí a v zimě z pod dveřmi zoufale táhne chlad.Zde pomáhá magnetická západka.Nakreslí a drží dveře zavřené.

Aktivní se závorou ​​

U vnitřních dveří není pasivní verze magnetické západky příliš pohodlná.Přesto jsme zvyklí na dveřní křídlo uzamčené v uzamčeném stavu.A fixace kvůli přitažlivosti není příliš spolehlivá.Křídla mohou otevřít i tah.Proto přišli s jiným typem magnetických západek - se šroubem.

Při umístění magnetického zámku na vnitřní dveře se do dveřní zárubně vloží magnet a do křídla narazí překrytí se šroubem (zatahovací zámek, jazyk).Když je křídlo otevřené, západka se zatáhne do křídla dveří.Dveře se zavřou, zámek se přiblíží k magnetu.Pod vlivem síly magnetu vyskočí šroub, spadne do drážky, přitahuje tam magnet a zůstane.Tím se křídlo dveří opraví v zavřeném stavu.

Západka s magnetickým blokováním pomocí principu činnosti se příliš neliší od pružného šroubu

Pokud potřebujete otevřít magnetický zámek, stiskněte rukojeť a násilím vystrčte šroub a otevřete dvířka.Protože magnet nepřitahuje šroub, zůstává po uvolnění rukojeti zatažen dovnitř.Takto funguje magnetická západka s příčkou.

Pokud mluvíme o západkách aktivního typu, existuje méně výhod.Instalace je standardní.Díly narazí do krabice a křídla.Náklady na normální magnetický zámek jsou poměrně vysoké.Skutečnými výhodami zůstává:

  • Tišší práce.Nejsou zdaleka bez zvuku, jak se často říká v reklamě, ale tišší než pružinové šrouby.Je pravda, že pokud je příčka vyrobena z plastu, pak je taková pružinová západka téměř tichá.
  • Dlouhá životnost.Přesná hodnota závisí na výrobci, ale protože neexistují žádné třecí díly, nedochází ani ke zvláštnímu opotřebení.Speciální magnetický plast vyztužený skelnými vlákny vydrží až 200 000 provozních cyklů (otevřeno /zavřeno) beze změny provozních vlastností.

Jak obvykle bude magnetická západka fungovat, záleží na její kvalitě.Nekupujte nejlevnější.Někteří mohou dobře fungovat, ale není žádná záruka, že se vám to stane normálním.

Druhy magnetických zámků

Provedení magnetických západek se může lišit:

  • Pouze s držadlem.
  • Západka s držadlem a zámkem.
  • S perem a magnetickou kartou.

Všechny tyto zámky jsou typu madla

Tato možnost je jednoduše s držadlem - pro případy, kdy není třeba místnost zamykat.Klika je potřeba pouze otevřít -k odstranění šroubu z magnetu.Táhnou za to, když otevřou nebo zavřou křídlo dveří.Může být kulatý nebo podlouhlý, pravidelný a ne zcela tvarovaný.

V případech, kdy musí být dveře zamčené, existují modely se západkou a magnetickou kartou.Západka je důraz, který otočením malé kliky zablokuje šroub.Dokud není západka resetována, nikdo nemůže otevřít dveře.

Zadlabávejte magnetickou západku pomocí kliky a nejjednodušší instalaci

Magnetická západka pro dveře s kartou má složitější zařízení.Když jsou dveře zavřené, je šroub v matici.V tomto případě je vnější držadlo zablokováno speciálním zařízením.Zámek lze odstranit pouze speciálně naprogramovanou kartou.Vnitřní klika funguje jako obvykle.Takové zámky se vkládají do hotelů.U domu nebo bytu je nepravděpodobné, že budou potřeba.

Magnetické zámky AGB (Itálie) - přijatelná cena

Praktikující řemeslníci mají mnoho stížností na čínské magnetické zámky - často magnetická západka jednoduše nefunguje.Abyste se nedostali do potíží, neměli byste šetřit na příslušenství.Výrobky italské společnosti AGB se těší dobré pověsti, o čemž svědčí četné pozitivní recenze.

Pro marketingové účely byl zaveden pojem „inteligentní magnetický zámek“.

Inteligentní magnetický zámek, který překonává nejtěžší klimatické podmínky.Vytvořeno pomocí inovativních materiálů pro zajištění práce.hrad i za extrémních povětrnostních podmínek (vlhkost, prach, chemikálie).

Polaris 2XT je inteligentní magnetický zámek AGB.Přední deska je vyrobena z nerezové oceli.Na požádání je zámek k dispozici také s pravoúhlou čelní deskou

Polaris 2XT se vyznačuje tichým zavíráním a přesným mechanickým spojením, které poskytuje příjemný pocit hladkosti držadla a otáčení klíče.

Centro - magnetický zámek se západkou

Nastavitelná magnetická úderová deska Easy-Fix ​​XT usnadňuje instalaci a upínací systém zajistí vložku doprkno