Malování efektem, texturou, interiérem nebo ozdobou

V poslední době se malované stěny staly opět oblíbenými.Ale obyčejná barva už není zajímavá.Nyní existují kompozice s různými efekty.Říká se jim dekorativní barva na stěny.Lze je použít jak v obývacích, tak v technických místnostech.Různé složení, různé vlastnosti.

Co je to dekorativní nástěnná barva a způsoby jejího nanášení

Dekorace se nazývá barva, která vytváří určité vizuální efekty.Tato skupina nezahrnuje běžné neprůhledné monofonní kompozice.Pouze ty, které se od nich alespoň trochu liší.Tyto sloučeniny reprodukují různé přírodní materiály.Hedvábí, samet, plyš, písek, přírodní kámen, kůže, velur atd.Někdy se nazývají dekorační barvy, protože to není jen pozadí, ale nezávislý dekorativní prvek.

Dekorativní nástěnná barva s hedvábným efektem- samotný dekorační prvek

Dekorační barva se nejčastěji nanáší jako obvykle - štětcem, válečkem nebo stříkací pistolí.Pokud je textura sama o sobě „bohatá“, stačí to.Stěny už vypadají neobvykle.V tomto případě jsou to jen pozadí.Krásné, neobvyklé stylové, ale pozadí.

Válce s reliéfním reliéfem - snadné a snadné získat neobvyklý dekor na zdi

K získání zajímavějších povrchů použijte speciální techniky kreslení.Nejjednodušší jsou reliéfní válce.Rozbijí monotónnost barvy a dodávají úlevu.Existují i ​​další triky.

 • Nanesená barva se setře.Takže z „hedvábné“ barvy můžete získat mokré hedvábí nebo plyš.
 • Částečně smažte barvu zmačkaným papírem, houbou, kouskem kožešiny, plastovými nebo kovovými špachtle, kovovými žínkami atd.
 • Z výše uvedeného projděte polosuchý válec nebo tuhý kartáč s tmavší nebo světlejší barvou.
 • Na natřený kus naneste plastovou fólii, trochu ji zmačkejte a odstraňte.

Některé metody kreativního designu

Obecně existuje mnoho možností.Tento proces je zcela kreativní a existuje mnoho variací.A výsledek může být velmi odlišný, i když používáte stejnou barvu.

Účinky dekorační barvy

Jak již bylo uvedeno, dekorativní barva na stěny reprodukuje určité textury přírodních materiálů.V tomto případě často mluví o barvě „s efektem“.Například s účinkem hedvábí, písku, kamene, kůže atd.Z možnostía existuje mnoho variací a ve specializovaných katalogech se můžete ztratit.Bude to trochu snazší, pokud máte představu o tom, co můžete najít a jak by to mohlo vypadat.

 • Antiqued, patinace.
 • Hedvábí, hedvábné nitě.
 • Velvet a velur.
 • Písečný povrch.

  Přízvuková stěna.Tady je to něco, co lze ozdobit dekorativní barvou s „efektem“

 • Pod dekorativní omítkou.
 • Perla.
 • Kovové.
 • Kůže, semiš.
 • S účinkem přírodního kamene.

Jak vidíte, pouze seznam je již působivý.A různé barvy budou vypadat stejný efekt se bude lišit.Důvodem je skutečnost, že součásti a zástupné symboly se liší.A rozdíl je občas značný.Obecně je obvykle obtížné se rozhodnout.Ale vím, že cokoli si vyberete, bude zajímavé.

Dekorativní barva na stěny s efektem hedvábí a hedvábných nití

Mnoho výrobců vyrábí nástěnné barvy podobné hedvábí.Pokud existuje alespoň několik dekorativních nebo interiérových barev, pak jedna z nich je hedvábí.Pohled je velmi sofistikovaný a delikátní.Vhodné do obývacích pokojů, ložnic.Pokud jde o výkon (akrylové lze prát štětcem), lze jej použít také na chodbě, ale pokud jste s takovým „sofistikovaným“ vzhledem vaší chodby spokojeni.

Při výběru věnujte pozornost základně.Pro bydlení je důležitá bezpečnost.Nejlepší volbou je hedvábný efekt na bázi vodné akrylové disperze.Je relativně levný (například ve srovnání se silikonem), je praný, nevybledne amalované ve všech barvách.Na tomto základě se vyrábí mnoho dekorativních barev.Pro získání barvy s hedvábným efektem se do ní přidává speciální typ perleti a pigmentu.

Takto vypadá vnitřní hedvábná barva na zdi

Spotřeba barvy je průměrná, musí být natřena alespoň ve dvou vrstvách.To je s nízkou nasákavostí nebo předběžným primerem.Absorpční povrch bude vyžadovat jisté tři vrstvy.A barva není levná, takže je lepší připravit.Pokud je barva založena na akrylové disperzi, pak vezmeme akrylovou zeminu.Ale lepší než stejná společnost jako barva.S kompatibilitou produktu nebudou problémy.

Z nevýhod by měl být povrch pro malování rovný.Téměř dokonale plochý.Druhý bod - pokud chcete získat „exkluzivní“, musíte zvládnout aplikační techniku.Můžete, samozřejmě, a jen zavádět.Bude to také fungovat docela dobře.Ale může to být zajímavější.

Můžete prát saponátem (není abrazivní), hadrem nebo štětcem.Takové čištění neovlivní vzhled.V tom smyslu, že se nezhoršuje.Tam, kde se často dotýkají zdí, mohou zůstat „pruhovaná“ místa.Pokud chcete mít na chodbě takový povlak, zvažte možnost lakování.Ale tento druh barvy „dýchá“, takže když je lakovaný, ztratí tento efekt.

Každá společnost, která vyrábí dekorativní barvy s hedvábným efektem, má mírně odlišný vzhled.Některé mají několik možností.A ne barvy, jmenovitě textury

Pokud si myslíte, že to barva má hedvábný efektvšichni výrobci vypadají stejně, mýlíte se.Používají různé přísady, což vede k mírně odlišným povrchům.Tento typ dekorativní barvy je oblíbený, takže některé mají několik barev, které dávají jinou texturu.A existují různé aplikační techniky.S jejich pomocí můžete získat jiný vzhled: klasický, mokrý a sklizený hedvábí.

Vliv písku nebo písečných dun na stěny

Složení barvy s účinkem písku zahrnuje pojiva, rozpouštědla, antiseptika, krystalové disperze.Při aplikaci získáme přetečení, po vysušení se objeví textura.Díky různým aplikačním technikám získáme jiný vzhled - duny, duny, přetékání písku.

Účinek písku a písečných dun se vytváří pomocí speciální dekorativní barvy na stěny

Barva se nanáší snadno, není třeba žádných zvláštních technik.Díky výrazné struktuře jsou skryté drobné defekty stěny.Takže požadavky na povrch nejsou tak přísné.

Použití a obsluha

Nátěr se snadno nanáší, není třeba žádných komplikovaných technik.Pokud nechcete mít jen „písek“, ale duny.K vytvoření takového efektu jsou však zapotřebí speciální formulace.

Barvy na mytí s efektem písku štětcem nebudou fungovat.Jemné čištění pomocí měkkých trysek na vysavači.A mějte na paměti, že pokud se dotknete zdi malované barvou s účinkem písku, reliéf se zhroutí.Je to však nepostřehnutelné a neovlivňuje vzhled.Povrch je zpočátku heterogenní, reliéf se jen mírně mění.Zobrazitnetrpí tím.Životnost je až 10 let, což není špatné pro barvy.

Všimněte si dostupnosti hygienických osvědčení pro tento druh barvy.Pojivo není zdaleka neškodné.Dostupnost certifikace a osvědčení hygienické inspekce o množství uvolněných látek je tedy nezbytná.

Strukturální barva s pískem pro dekorativní omítky

Tento druh povlaku je podobný dekorativní omítky.Barva má ale tekutější konzistenci, takže se nanáší tenkou vrstvou válečkem nebo štětcem, někdy se také používají špachtle.Není to však nutné, ale také se používají k získání reliéfu na povrchu.Strukturální barvy s pískem jsou založeny na akrylové vodní disperzi s plnivy různých velikostí.

Strukturální barva pro interiérové ​​práce dává povrch, který vypadá jako dekorativní omítka

Barva s efektem dekorativní omítky může být malována ve velkém, základní barva je bílá.Může být použit v monofonní verzi, ale je možné vyrobit dvoutunový povlak.K tomu se jako podklad nanáší strukturální barva.Po zaschnutí se polosuchým válečkem nebo štětcem aplikuje tmavší nebo světlejší tón.Může být matný, lesklý nebo s určitým efektem.Existují možnosti.Získejte tzv. "Glazuru".

Velvet a velur jsou další účinky

Reprodukce velurových a sametových povrchů je poměrně spolehlivá.Barvy s velurovým a sametovým efektem (Projekt 04 - Projekt 04) jsou založeny naakrylová vodná disperze, do které se přidávají částice, které vytvářejí efekt vlnitého povrchu.Samotné stěny zůstávají hladké.Pro dosažení rovnoměrně natřeného povrchu se doporučuje nanést stříkací pistolí.Pokud máte rádi zmačkaný samet a velur, můžete použít kartáč nebo váleček.

Barvy působící na velur - utlumený lesk a zdánlivá sametnost

Stěny natřené barvou s účinkem velurového praní se dobře nezmizí, dlouho nezmizí a nemění vzhled.Mohou „ztenčit“ pouze z častých doteků.Proto se nejlépe používají pro obytné prostory, nikoli pro chodby a kuchyně.

Dekorativní barva na stěny s perlou: vlastnosti aplikace

Barva s účinkem perleťové barvy se obvykle vyrábí na bázi akrylového ve vodě rozpustného kopolymeru.To znamená, že je to bezpečné.Nelze zaměnit lehký zvláštní lesk perleti s ničím.

Hlavní věc je technika nanášení

A pokud chcete „zlatou“ nebo „stříbrnou“ nástěnnou barvu, ale ne provokativní, pak pravděpodobnějako perleťová barva ve vhodném odstínu.Další možností je hedvábí.Trochu odlišný vzhled, tlumenější lesk.Ale tohle všechno musíte vidět.Ani neukážete rozdíl na fotografii.

Barvy a přísady

Odstíny a barvy dekorativní barvy s efektem perleti jsou dostačující.Obvykle prodávají koncentrát, který se ředí vodou.Na část koncentrátu se odebere 6 až 8 dílů vody.Intenzita lesku závisí na množství vody.

Pokud přidátemikrovlákna, je možné skrýt defekty stěn

K základnímu složení lze přidat také hejna a třpytky - bílé nebo barevné skvrny, jemná vlákna, písek, vícebarevné krystaly, jiskry.Candis, San Marco mají takové možnosti.Existují také laky s perlou.Mohou zakrýt základní barvu a získat povrch perly odolný vůči otěru.

Vlastnosti aplikace

Práce s perleťovou barvou prostě není jednoduchá.Je obzvláště obtížné získat jednotný perleťový lesk po celé ploše.To není snadný úkol.Ani mistři to nezvládnou, ale je nejlepší si to vzít sami.Poznáte pouze drahý produkt.

Ale pokud chcete získat perleťově pruhy, vlny, skvrny - žádné otázky.Pravda, musíte začít trénovat, protože aplikační technika výrazně ovlivňuje vzhled.Ovlivňuje nástroj, kterým se nanáší perleťová barva.Některé typy se používají v jedné vrstvě, jiné ve dvou.Přečtěte si popis.

Ty, které se aplikují ve dvou vrstvách, neznamenají „špatné“.Dávají více možností.První lze považovat za základní.Vytváří pozadí.A tady čerpáme úlevu druhý.To je možné s válečkem se strukturálním „kožichem“, špachtlí, kartáčem se štětinami různé tuhosti.Obecně existuje mnoho možností.Budete však muset všechny pohyby reprodukovat téměř přesně.Takže potřebujete výcvik.Nebo dobrý pán.Ale také ho požádejte, aby ukázal vzorek na malém území, a teprve poté souhlasí nebo ne.

Tuto barvu lze nanášet ve druhé vrstvěstrukturální.Používáte-li průsvitný, můžete získat jen mírné zesvětlení barvy na texturu a charakteristický lesk.A můžete vzít několik tónů tmavší /světlejší nebo obecně lehce aplikovat tahy jiné barvy.

Barva s efektem kamene

Další dekorativní barva, podobná velmi podobné dekorativní sádře.Toto je barva s efektem kamene.Je bezpečný, protože je vyroben na bázi akrylové emulze.K tomu jsou přidány dekorativní prvky, které vytvářejí požadovaný vzhled a úlevu.Například Rust Oleum Multispec Stone Accents, Sibiř Rock`n`Wall.Tato barva má 10 odstínů - od velmi světlého po docela jasný.Lze jej použít i v kuchyních s pracovními zástěry.

Obě barvy s účinkem přírodního kamene vypadají přibližně stejně

Velmi dobrá kopie z hlediska provozních vlastností.Má velmi dobrou přilnavost.Velmi ploché povrchy - například plast - vyžadují základní nátěr.Zbytek lze okamžitě malovat.Nanáší se stříkací pistolí nebo pomocí speciálního válce (stejné společnosti).Vzhled závisí na způsobu aplikace.Za válečkem zůstává povrch se zřetelnými vločkami „kamene“.Po stříkací pistoli je povrch rovnoměrnější.

Tento kámen imitující barvu je při provozu pohodlný a odolný.Lze jej dokonce umýt štětcem.U Rust Oleum není nutná další ochrana (ve formě laku) a Sibiř v oblastech silného znečištění by měl být lakován.Barva je opravitelná.Pokud někde získáte plešatý bod nebo čip,musíte navlhčit kousek houby vodou, vytlačit a namočit do barvy, nanést na správné místo a počkat, až uschne.

Ve stříkacích plechovkách jsou pod kamenem stále barvy.Je však nepravděpodobné, že by byly použity pro malování stěn.Pokud není panel, nějaké dekorace.Ukázalo se, že je to příliš drahé.

Takto vypadá barva kamene Alatyr Stone

Jiným typem povrchu je barva s efektem páleného kamene Alatyr.Nazývá se také „tekutá žula“.Nanáší se stříkáním stříkací pistolí.K dispozici jsou solidní a vícebarevné možnosti.Svítí méně než výše popsané.Je umístěn jako odolný vůči trhlinám, ultrafialovému záření.Po zaschnutí by mělo být lakováno.

Dekorativní barva na stěny v interiéru: foto

Jedna věc je zjistit, jak barva vypadá s efektem na kus lepenky nebo na obrazovku.A představit si, jak to bude vypadat v interiéru, je docela jiné.Pro usnadnění tohoto úkolu jsme shromáždili několik fotografií zajímavých řešení interiéru.Jako doporučení: Pokud se chystáte pokrýt všechny stěny, podívejte se ve směru velmi světlých odstínů.Světlé a tmavé jdou za akcenty.Jsou to přízvučné stěny, vybrané zóny.Obecně se přesvědčte sami.

Přes jednu barvu „svítí“ druhou - jeden z triků

A někdo je šedývolá nudně.Musíte ho správně porazit

Jasná barva - pouze na jedné zdi.To je také opakováno v některých malých detailech nebo má.V tomto případě druhývarianta - barva podlahy

Různé aplikační techniky dávají odlišný vzhled.Byly zde použity chaotické pohyby s úzkou špachtlí na čerstvě natřeném povrchu

Toto je výsledek válcování reliéfním válečkem.Nestandardní

Účinek popraskané staré barvy.Velmi zajímavé, ale vyžaduje vhodný interiér

Objednaný chaos.Můžeme tedy nazvat princip použití těchto řádků

Trojitý efekt: hedvábí, dvě barvy a pruhy

To lze provést z barvy s perlou, hedvábným efektem nebo sametem /velurem, kovové