Měkký modulární povlak pro děti (měkká podlaha)

Bezpečnost a pohodlí dětí jsou první starostí rodičů.Nejčastější otázky se obvykle kladou na podlahu: jaký povlak mám zvolit tak, aby byl teplý, měkký, ale zároveň aby ​​se prach neshromažďoval?I když existuje pouze jedna možnost - měkká podlaha pro dětské pokoje a EVA pěnový polymer.

Měkká podlaha v dětském pokoji je pohodlná a bezpečná

Co je vyrobeno z

Měkká podlaha byla vytvořena pro dětské pokoje odkopolymer ethylvinylacetátu - EVA nebo v ruské verzi EVA.Vytvoří se v něm pěnové kopolymery, malé bubliny, které dodávají měkkost, pružnost a tepelně izolační vlastnosti.Technologické postupy pro získání tohoto materiálu nejsou tak důležité jako jeho vlastnosti.Nejdůležitější z nich jsou:

 • šetrné k životnímu prostředí;
 • má dobré tlumicí vlastnosti;
 • neshromažďuje statickou elektřinu;
 • snadné;
 • zvýšené vlastnosti zvukové izolace;
 • má vysoké tepelné izolační vlastnosti (stejné jako u dobrých tepelně izolačních materiálů);
 • je dobře omytý, lze použít čisticí prostředky;
 • neabsorbuje vlhkost ani nečistoty.

  Technické vlastnosti materiálu, ze kterého je měkká podlaha vyrobena pro dětské pokoje

Ukázalo se, že jde o téměř dokonalou podlahovou krytinu pro dětský pokoj, a zkušenost s jejím používáním jepotvrzuje.Pokud mluvíme o malých dětech, je pro ně důležité, aby povrch měkké podlahy byl neklouzavý.Na takové podlaze se učí bez problémů procházet a poté chodit.U plazících se dětí zůstávají nohy kliky teplé a na kolenou nejsou žádné červené značky - povrch je elastický a zároveň nepružný.

Děti na modulové podlaze nejsou studené

Pružnost povrchu měkce dopadá dobře.Malé děti často padají, což rodiče znepokojuje.S měkkou podlahou si nemůžete dělat starosti, protože vlastnosti absorbující nárazy výrazně zmírňují ránu.Stupeň znehodnocení závisí na tloušťce povlaku.Může být od 5 mm do 10 mm (čím silnější, měkčí, ale hustota stále záleží).

Uvolňovací forma

Měkká podlaha pro dětské pokoje se vyrábí ve formě modulů různých velikostí.Jsou vzájemně spojeny pomocí zámku - jako skládačka.Designové prvky daly této podlaze několik jmen: modulární podlaha nebo skládačka s teplou podlahou.To vše je měkká podlaha do školky.

Měkké podlahové puzzle moduly mají různé velikosti:

 • 25 x 25 cm;
 • 30 x 30 cm;
 • 33 x 33 cm;
 • 50 x 50 cm;
 • 60 x 60 cm;
 • 100 x 100 cm.

  Barvy pro „dospělé“

Tloušťka rohoží se může rovněž lišit: od 5 mm do 10mmExistuje celá řada barev - prostý, dřevo, kámen, s čísly, obrázky zvířat, květiny, s obrázkem kreslených postaviček, s grafickými kresbami.Existují dokonce i vlněné, připomínající koberce - různé barvy s různou délkou hromady.Pro ty nejmenšínebude vhodný pro děti, ale pro dospělé je to snadné.Stejnou vrstvu můžete použít na chodbě i v jiných místnostech.

Pevné barevné měkké podlahy v dětském pokoji

Jak je sestaveno

Modulární prvky měkké podlahy v dětském pokoji jsou propojeny pomocívýstupky a vybrání - zámky.Spojte okraje dvou modulů, vložte je jeden do druhého a lehce se protáhněte ke stranám.Při pokládání krytu si všimněte, že jeden z rohů vypadá jako šipka, zkuste pokládat dlaždice tak, aby tyto šipky směřovaly jedním směrem.To je zvláště důležité při sestavování povlaků s texturovaným povrchem (jsou zde drážky, vlnité linie, s drsným hrbolatým vrcholem).

Moduly jsou spojeny jednoduše vložením výčnělku do drážky

Na jakoukoli rovnou plochu je možné položit měkkou modulární podlahu.Nelze připojit nic - téměř neklouzne, ale v případě potřeby ji můžete upevnit na oboustrannou pásku.Při použití ve sportovních halách nebo jiných podobných místnostech jsou moduly přilepeny k polymernímu lepidlu.

Měkká páska se dodává s okrajovou páskou, která zakrývá nerovný okraj.Jen se postaví na okraj.Takový systém má jednu nevýhodu: zvědavé malé děti berou tuto pásku po celou dobu a dostávají se do zámků.

Péče o péči a provoz

Jak již bylo uvedeno dříve, materiál neshromažďuje statickou elektřinu, a proto se na něj prach nepřilne.Měkká podlaha do dětských pokojů je otřena vlhkým hadříkem, který můžete použítmycí prostředek na mytí nádobí.Pokud takové čištění již nepomůže, rohož rozeberou a umyjí ji v koupelně, počkají, až voda vytéká (neabsorbuje) a poté ji znovu shromáždí.Existuje další možnost - umístit modulární podlahu do myčky a spustit režim s teplotou ne vyšší než 55 ° C.

Barvy jsou odolné, neblednou a dlouho nezmizí.Pokud mluvíme o barvách, pak na žluté je špína nejviditelnější, ale je to pochopitelné - nejlehčí barva.

Jak mýt měkkou podlahu v dětském pokoji

Další pěkný rys měkkého modulárního nátěru: rozlité kapaliny a oleje v pórech se neabsorbují, nerozšíří.Lze je snadno otřít suchým hadrem, po kterém nezůstanou žádné stopy.Dokonce i tužky, barvy, fixy a plastelíny jsou odstraněny beze stopy - a není třeba žádné velké úsilí.Nepoužívejte pouze abrazivní přípravky (prášky).Poškrábají povrch a zhoršují vlastnosti povlaku.

Mnoho rodičů se zajímá o to, zda malé děti mohou kousnout kus přikrývky.Je nemožné zaručit, že to nezkoušejí „zubem“, ale je jisté, že to nebudou kousat.Můžete to zkusit sami.Materiál je velmi elastický, pokud se vám podaří trhat, pak s velkými obtížemi.

Jeden případ použití

Měkká povrchová úprava dětských pokojů je dobrá nejen pro kojence.Pro žáky si můžete vybrat neutrální barvy - jsou k dispozici pro parkety a ve formě koberců.Komfort této podlahy je mnohem vyšší než stejný koberec.A jeho nepochybné plus - nenísbírá prach a snadno se čistí.

Fotografie různých povlaků

Můžete pokrýt celou volnou plochu

Možnosti s nerovným povrchem rozvíjejí taktilní pocity

Na povrch lze použít obrázky a kreslené postavičky

[Návrh 90]

Není nutné brát moduly stejné velikosti, je důležité, aby se velikosti zámků shodovaly (musí být stejného výrobce)

Existuje mnoho barev, možnosti rozvržení jsou libovolné

A nebojte se, že děti zamrznou

KomfortRozumí a tepla