Mikrovlnný nástěnný držák: police, držáky, zavěšení

Málo lidí se může pochlubit velkou kuchyní.Obvykle musíte hledat místo pro instalaci potřebných domácích spotřebičů.Každý rok je stále více a víc, ale kuchyně je stále stejná.Je nutné zabírat prázdné vertikální plochy.Jedním takovým příkladem je mikrovlnná police na zeď.Jako jeho možnost - závorky.S nízkou nosností stěn, podlahových nebo stolních polic lze použít konzoly a stojany.Obecně existují možnosti.

Typy přípravků pro upevnění mikrovlnné trouby na zeď

V kuchyni je mnoho různých domácích spotřebičů a několik vodorovných povrchů.Velké spotřebiče - jako jsou mikrovlnné trouby, chléb, se nejlépe upevňují na zeď.Nemůžete však pouze zavěsit zařízení na zeď.Potřebují podporu a navíc tu, která vydrží zatížení 10-15 kilogramů.Zde jsou možnosti:

 • Konzoly pro mikrovlnnou troubu.Někdy se nazývá jiná konzola nebo pozastavení.V různých obchodech je to jiné, ale podstata je stejná.Jedná se o design ve tvaru písmene L, který je připevněn ke zdi pomocí jedné police.Díly se lepí dopředu a slouží jako podpora, na které je zařízení instalováno.
 • Mikrovlnné police.Může být zeď a roh.

  U teleskopických modelů si můžete vybrat velikost závorky

Závorky jsou v tom dobréstěží znatelné.Můžete je používat pouze k zamýšlenému účelu.Je pravda, že pak mohou být položeny na list materiálu a použity jako běžná police.A police, pokud jsou větší než mikrovlnná trouba, lze použít k ukládání věcí, které jsou v kuchyni vždy mnoho.

Existuje několik dalších možností instalace mikrovlnné trouby:

 • Otočné držáky stolu.Takový stojan je připevněn svorkou k okraji stolu.Může existovat možnost se šroubem.Obvykle mají otočný mechanismus, ale je zřídka velký.
 • Pivní tácky.
  • Na vysokých nohách, takže můžete umístit něco pod polici.
  • S policí nad mikrovlnnou troubou pro efektivnější využití prostoru nad zařízením.

   Stojí na stole pro mikrovlnnou troubu - pro racionálnější využití prostoru

 • Stojany nebo stojany.Jedná se o vážnější stánky se spoustou úrovní.Může být stolní nebo podlahová.

Stojany nebo stojany - pokud je v kuchyni místo

Jak vidíte, mikrovlnná trouba může být umístěna nejen na stůl nebo parapet.Existují různé možnosti a můžete najít cestu ven pro různé příležitosti.Mimochodem, podlahové police do mikrovlnné trouby mohou být nejen vyrobeny z kovu.Jsou také vyrobeny z nábytkové dřevotřísky a MDF.Z velké části je pro mikrovlnnou instalaci vyhrazen otevřený prostor, zatímco zbytek buď uchovává menší zařízení, nebo jej používá k ukládání nádobí /spotřebního materiálu atd.

Jaké jsou mikrovlnné závorky

Hlavním plusem držáků pro instalaci mikrovlnné trouby je to, že nejsou prakticky viditelné, když je na ně zařízení instalováno.Mínus - s bočním nárazem může zařízení odletět.Pokud je místo vybráno „neprůchodné“ - není to děsivé.Jinak je lepší vybrat police s bočními plochami nebo přijít s nějakými zarážkami pro upevnění zařízení.

Jedna z možností je pro držáky

Při výběru držáku pro mikrovlnnou troubu věnujte pozornost tomu, pro jakou hmotnost jsou určeny.Přesto stojí za to přemýšlet o únosnosti stěny, na kterou hodláte zavěsit mikrovlnnou troubu.Pro jeho rovnoměrné rozložení je nutné zvolit modely, u nichž je část držáku připevněná ke zdi dlouhá.Otvory pro upevňovací prvky jsou rozloženy po celé délce.

Další dobrou možností je horizontální propojka.Je namontován na zdi a na mikrovlnné troubě jsou již umístěny podpěry ve tvaru písmene L.Také je zátěž rozložena na větší plochu.

Konzola pro mikrovlnnou troubu na zdi.Její „nosnost“ by měla pokrývat hmotnost pece

Co jiného lze říci o držácích pro mikrovlnnou troubu?Mohou být teleskopické s možností nastavení délky, o kterou se dorazy prodlužují.Na zarážkách mohou být plastové podložky.Díky nim zařízení klouže méně.Můžete vybrat závorky podle barvy.Toto je obvykle malovaný kov.Nejčastěji se užívají buď v barvě mikrovlnné trouby, nebo v barvě s kuchyňským nábytkem.

Druhy mikrovlnných polic

Nejjednodušší způsob, jak upevnit mikrovlnnou troubu na zeď, je její umístění na polici.Pokud na design kuchyňského nábytku nezajišťoval otevřenou speciální polici, bylo by třeba najít místo pro další instalaci.Nejběžnější jsou police - dvě nebo tři závorky, na kterých je police upevněna.Ty jsou snazší udělat sami.Existují složitější vícevrstvé modely.

Abyste zabránili přehřátí zařízení, musíte po stranách ponechat mezery 5-7 cm

Vyrobit mikrovlnné police z různých materiálů:

 • kov - nerezová ocel, poniklovaná ocel, galvanizovaná, lakovaná.
 • Ze dřeva.Pod lakem nebo barvou.
 • Z laminované nábytkové dřevotřísky.

Mikrovlná police na stěně může být jednoúrovňová, dvouúrovňová a víceúrovňová.Můžete si vybrat podle potřeby.Jednosložková úroveň je dobrá, pokud máte v úmyslu nainstalovat spotřebič do prostoru mezi pracovní deskou a závěsnými skříňkami.Pod policí lze také použít prostor.

Mikrovlná police může být nakloněna

Často je mikrovlnná trouba umístěna v rohu.V tomto případě můžete vyrobit nebo zakoupit rohovou polici.Tato varianta se hodí zvláště dobře pod skříňku s rohovými dveřmi.

Zajímavá možnost: police pro mikrovlnnou troubu a rychlovarná konvice se zásuvkami

K dispozici jsou také police pro mikrovlnnou troubu se základnou.To je, když nejen konzoly a police, ale také zadní stěna.Takové možnosti jsou dobré, ale musíte vypadat tak, aby police byla hluboká.Ne všechny modely mikrovln mohou být zabudovány.Obvykle by měla zeď zůstatvzduchová mezera.Mimochodem, toto by mělo být věnováno pozornost v běžných regálech.Obvykle však nejsou uzavřené boční stěny, což zlepšuje ventilaci.

Kov

Pokud má vaše kuchyň kovovou povrchovou úpravu, kovová mikrovlnná police na zdi bude vypadat dobře.Také jsou jednoúrovňové nebo v několika úrovních.Design lze nalézt různými způsoby - se zaoblenými nebo pravoúhlými stranami, s madly větší nebo menší výšky, s policemi ve spodní úrovni pro drobné nádobí.

Varianty kovových stěnových polic

Nejběžnější barva je kovová.Podle potřeby najdete malované v různých barvách.Barva je obvykle přizpůsobena mikrovlnné troubě, ale může být natřena tak, aby odpovídala nábytku nebo stěně.