Moderní podkroví pro byt a dům (s videem)

Ačkoli se na trhu objevují nové stavební materiály se záviděníhodnou pravidelností, interiéry z toho se nestávají rozmanitějšími.Všechny jsou velmi předvídatelné, téměř standardní.Existuje jen několik stylů, ve kterých můžete zpochybnit zavedené stereotypy.Jedním ze spodku je půdní styl.Tato kombinace nekompatibilních věcí na první pohled je však velmi stylová.

Co je to

Pravděpodobně jste už vícekrát viděli fotografie interiérů, ve kterých jsou elegantní věci na hrubém pozadí - zdivo, údajně špatně zpracovaná dřevěná zeď, šedý beton.Na stropě se často vyskytují masivní kovové vazníky a nosníky, doly pro pokládku komunikace atd.Toto je půdní styl (z anglického podkroví - nebytové, průmyslové prostory).

Jeden z podkrovních interiérů

Vznikl ve velkých městech Ameriky na konci 50. let.V této době ceny pozemků v centru města prudce vyskočily.V této souvislosti se všechny průmyslové podniky začaly stahovat mimo město.Uvolněné budovy neměly čas zbourat a přestavět a přeměnit se na dočasné bydlení.Dali nějaké oddílyposkytovány minimální vybavení - malá kuchyň a koupelna.Na tento úspěch skončil.Bylo to levné bydlení.Dokud tyto metry nebyly vybrány umělci: kupovat obrovské oblasti, za nic.Vybavte minimální náklady na studio nebo výstavní sál.Co by mohlo být lepší.O výzdobu stěn se však nebáli.Na výstavách, v ateliérech, všechno zůstalo prakticky stejné jako před nákupem: najednou musíte prodat a odstěhovat se.

„Hrozné“ stěny a stropy jsou jednou z charakteristických rysů stylu

Pokud mluvíme o výstavách, vypadají obrazy moderním způsobem na takovém pozadí ještě lépe.Obrovská okna výrobních zařízení zajišťovala dobré osvětlení, což také znamenalo plus.Ideální podmínky pro práci a prodej)]

Při vybavení studia byl nábytek jednoduše přiveden k chuti, který uspořádal ve skupinách od stěn: aby se neznečistil.Nábytek byl nestandardní a nejčastěji elegantní, ale v malém množství: pouze nezbytné.Vzhledem k tomu, že výška byla povolena, provedli horizontální oddělení - přesunuli obyvatelnou část do druhého patra, přičemž minimum ponechali v prvním.

Není mnoho nábytku a stojí daleko od stěn

Tento kontrast - hrozné zdi a drahé věci - se postupně stěhoval do domů a bytů v centru, byl považován za elegantní.V poslední době začal v naší zemi získávat popularitu: všechny ostatní styly jsou příliš předvídatelné, příliš podobné jeden druhému.Ale samozřejmě, daleko od všech detailů jsou přenášeny, a ne všechnyk dispozici: vysoké stropy - nejde o moderní budovy.Styl, který se vyskytuje v moderních obydlích, dokonce dostal nové jméno - neoloft, ale zatím jen „přeskakuje“ mezi odborníky.

Dobré osvětlení - přírodní nebo umělé

Obecně se jedná o celý půdní styl.Abychom usnadnili navrhování našich prostor, stručně uvádíme seznam charakteristických prvků:

  • Hrubé stěny, trámy a inženýrské systémy pod stropem.
  • Velká okna nebo vícevrstvé osvětlení pomocí závěsných „továrních“ svítidel.
  • ​​
  • Minimální nábytek v dostatečné vzdálenosti od stěn.
  • Nedostatek maličkostí a detailů.Všechno je stručné.
  • Společenská místnost a žádné zdi, pouze příčky.Oplocený, a ne vždy, koupelna.Ložnice je někdy zavřená nebo částečně oplocená.Ale to už není půda ve své nejčistší podobě, ale neoloft.

Oprava ve stylu podkroví

Nejprve musíme mluvit o květinách.Protože se jedná o bývalé továrny, barvy jsou šedé, hnědé - v různých odstínech a kombinacích.Jsou zde také kovové, lesklé povrchy.Do interiéru nevypadá opravdu nudně, přidejte jeden nebo dva světlé body, které jako magnet přitahují oko.

Stylizujeme stěny

S podobným designem bytu nebo domu můžete vidět „neošetřenou“ cihlovou zeď.Je to však důsledek pečlivého zpracování a zbarvení.Nejprve se očistí veškerá omítka, která byla s největší pravděpodobností na zdi.Poté pomocí úzkých špachtlínože, šroubováky a jiné vhodné švy nástrojů jsou sešívány.Stěna by měla vypadat jako neošetřená, ale švy by měly být téměř rovnoměrné a měly by být o několik milimetrů hlouběji než povrch cihel.

Pokud se malta vysype, švy se vyšívají o 1-1,5 cm, poté se naplní omítkou a vyrovná se.Výsledek by měl být stejný: reliéfní cihly a mírně „zapuštěné“ švy.

Chcete-li získat takovou zeď, musíte tvrdě pracovat

Co když neexistují žádné cihlové zdi, ale opravdu chcete takový reliéf udělat?Existuje několik způsobů, jak simulovat různé stupně složitosti, ale vše to začíná značením.Standardní zdivo má rozměry 25 * 6,5 cm, šev je 1-1,5 cm. Zde je označení a aplikuje se na zeď.

Rozměry cihel

Nejprve musíte nakreslit a poté přilepit „švy“ maskovací páskou.

Nejprve nakreslíme cihly, potom k „švům“ připevníme lepicí pásku

Poté - na stěnu naneste sádru nebo jiné omítky.Vrstva je řádově 2 cm. V ideálním případě se nedá zarovnat, ale povrch by měl být víceméně rovnoměrný.Zatímco roztok neztuhnul, maskovací páska se odstranila a švy se otevřely.Jsou vybrány neúspěšně zavěšené kusy, okraje jsou mírně zarovnané.Ukázalo se, že to je docela slušná napodobenina.

Imitace zdiva

Může být bílá, šedá.Cihlově červená - to je až po experimentech, protože je obtížné vybrat si přirozenou barvu.O stejné technologii napodobování cihel v roce 2007video.

Existuje i jiná možnost - vystřihnout cihly z tapety vhodnou texturou a přilepit je na zeď.Z toho plyne příští video.

Další možností je přilepit dlaždice slínku, vyšívat švy.Ale to je již technologie pokládky dlaždic bez jakýchkoli inovací.Proto se nebudeme zabývat samostatně.

Loftový styl není jen cihlová zeď.Vypadá skvěle a dřevěně.Jednoduchý způsob, jak vyrobit reliéfní zeď ze dřeva, je rozdělit pruty na polovinu, namalovat je skvrnami různých, ale podobných tónů, a pak je nalepit na takto připravenou zeď.A nasadit tak, aby čipy byly přední částí.Podrobnější popis procesu ve videu.

Obecně je práce se stromem zajímavá.Můžete použít různé technologie lakování. Přečtěte si více o zbarvení obložení zde.

Stěny v podkroví nejsou vždy nedokončené.Často mají hladký povrch, ale na rozdíl od neléčených ponechávají strop nebo několik sloupů ve své „původní“ podobě.

Při běžném zpracování stěn zůstává strop drsný

Používá se při navrhování bytů, zejména malých, OSB, a v nezpracované formě.Ve smyslu - nenatřený.Můžete ji zakrýt skvrnou nebo vodou na laku, hlavní věc je, že neexistuje žádný lesklý film.

Stěna je opláštěna OSB

Abychom neupoutali pozornost na „nepřirozenost“ takové dekorace, lze zeď malovat.Šablona nebo graffiti - co je pro tento případ nutné.

Žárovky

Osvětlení by mělo být jasné, ale nemělo by to být pompézní.Jednoduché odstíny zavěšené na drátech nebo flexibilních nohách, někdy - úmyslné háčky, ke kterým je vše připevněno.Simulace situace „v práci“.

Žárovky jsou jednoduché.Ploché sklo nebo kovový stín, šňůra

Pokud se tyto nápady nijak „nezahřejí“, jsou povoleny lustry ve stylu minimalismu nebo hi-tech.Dobře se sladí s nezpracovanými stěnami a stropy.Ale barevné schéma a použité materiály by se měly překrývat s těmi v interiéru.

Prvky hi-tech a minimalismu dobře zapadají do stylu podkroví

Lustry, v našem chápání tohoto slova, mohou být také zapsány do stylu podkroví, ale pro tentomusíte se snažit velmi tvrdě a hrát v kontrastech, kontrastovat s náročností lampy - jednoduchostí dekorace.

Lze zadat i pompézní lampu

Jak vidíte na fotografii, někdy se to ukáže.A dokonce ani šperky nevypadají jako cizí prvek, i když to zjevně patří do jiného stylu.Ale vzhled je nepochybně přitahován.

Schody

Pokud to výška stropu umožňuje, uspořádají druhé patro, kde přenášejí nejvíce „soukromé“ oblasti - ložnici, možná koupelnu.Pro zástupce „vážných“ profesí může být výhodné vytvořit kancelář ve druhé úrovni.

Jak jste pravděpodobně hádali, schody v interiéru podkroví jsou nejčastěji kovové.Jednoduché schody, hladké a hladké zábradlí.Žádné vrtule a drzost.

Schodiště je jednoduché, téměř vždy kovové

Vyztužené betonové výrobky zapadají docela dobře: nejprůmyslovější textura, správná barva.Pouze při lití používejte vysoce kvalitní beton, který dává hladký, lehce lesklý povrch.

Betonové schodiště ve vnitřním podkroví

Stejnou barvu - šedou - lze vyrobit dlažbou. Někteří dokonce vyrábějí nábytek a pracovní desky z betonu.100% upadá do módy, ale jak pohodlný se takový nábytek používá, je otázkou.

Loftový design

Zvažte některé charakteristické techniky, které designéři používají k vytvoření tohoto technokraticko-českého designu.Pomohou při vývoji vašeho vlastního designu.Není nic složitého, ale z nevědomosti se můžete dostat do potíží: kupte špatnou věc.

Obývací pokoj

V obývacích pokojích je zpravidla sedací nábytek čalouněný sedací soupravou soustředěný na určitý prostor.Pouze ve stylu podkroví se předpokládá jeho umístění ve středu místnosti, takže je dostatek místa ke stěnám: můžete volně chodit.

Obývací pokoj v podkroví - nábytek uprostřed místnosti

Vezměte prosím na vědomí, že téměř neexistuje skříňový nábytek.existují police, stoly, někdy police.Skříně, jsou-li nějaké, jsou velmi jednoduché, někdy kovové.Často slouží k zónování prostoru: stěny jsou také málo.

Kovová skříň z šatny továrny - perfektně sedí

Co dělá takové interiéry dobrými -v případě potřeby mohou být vydány za pouhé haléře.Přejít na bleší trh a koupit nevyžádanou poštu.Nejdražší je obvykle pohovka.Forma není přesně definována, ale ne přesně masové spotřební zboží.Hlavní věc je být schopen dát všechno dohromady.Existuje dokonce směr - bederní podkroví - ve kterém je používání starých nebo záměrně stárnutých věcí považováno za zvláštní šik.

Rovněž stojí za to mluvit odděleně o regálech a regálech.Jsou buď kovové - jako je skladování, nebo dřevěné, ale velmi jednoduché.Dřevo je často malované „kovem“ nebo betonem.

Nestandardní vzhled standardních polic

Obecně již fotka měla mnoho různých typů stolů, židlí, polic.Všechny mají několik společných funkcí: jednoduché tvary, jemné barvy.

Ložnice

Loftový styl v ložnici je nejvíce „bolestným“ tématem.Teoreticky by měla být ložnice otevřená.Ale jen málo z nich souhlasí s takovými experimenty.Ostatní stěny (nebo jedna zeď) hrubého zpracování, na podlaze - koberec a elegantní postel.Všechno ze situace.Pokud potřebujete skříň, může se skrýt za dveřmi, které mohou být neviditelné proti zdi.

Ložnice ve stylu podkroví

Tento interiér má nádech bohémství.A opět většina nábytku pochází z blešího trhu.Ale vzhledem k naší nedávné minulosti je nepravděpodobné, že by takový styl byl široce populární.Přesto je neoloft vhodnější i pro ty nejextravantnější osobnosti.

Český dekor - jeden ze směrů

Kuchyně

Další obtížně dekorovatelnéroh bytu.V „počáteční“ verzi to bylo malé občerstvení se sporákem, umyvadlem, lednicí a malým stolkem, které by se dalo nazvat „večeří“ s úsekem.Ale naše realita je vážně odlišná a kuchyně ve většině bytů je jedním z nejoblíbenějších míst.Proto je dokonce i v „průmyslovém“ prostředí přiděleno pevné místo.

Loftová kuchyně

Jsou patrné všechny znaky stylu: jednoduché formy nábytku, otevřená komunikace, závěsná světla a stůl se silnými kovovými nohami.Dokonce i lednička má neobvyklý vzhled - dveře jsou rovné, natřené pod „starým kovem“.

Ale taková kuchyně je pouze zvláštní objednávka, a to ve všem, do nejmenších detailů.Stojí to spoustu peněz a takové zařízení bude vypadat pouze ve velké místnosti.Proto je často při navrhování bytu ve stylu podkroví kuchyně vybavena stylem minimalismu nebo high-tech.Jak víme, v jednom interiéru spolu dobře fungují.

Styl minimalismu v kuchyni se dobře kombinuje s „průmyslovým“ designem ostatních pokojů

Koupelna

Každý styl je mnohostranný, a loft není výjimkou.Z nějakého důvodu se to cítí obzvláště akutně v koupelně: příliš odlišné přístupy k plnění stejného úkolu.Například na níže uvedené fotografii je to pouze formální splnění požadavků na styl: jednoduché, dokonce i instalatérské práce, stejné jednoduché odstíny, omezené barevné schéma.Pouze dotek stylu, který je přesto jasně uhodnut.

Loftová koupelna

V jinémmožnost můžete vidět takový design, jako na fotografii níže.Přesný opak a nekonvenční přístup.Nevím, jak je to s takovým interiérem v bytě, ale věřím, že mnoho lidí bude mít tuto myšlenku.V každém případě vás nutí usmívat se a dívat se opatrně a určitě si pamatujete.

Kreativní přístup k výzdobě

Loftový styl v interiéru: fotografie

Tato neobvyklá kombinace protikladů probouzí fantazii,nutí vás znovu se podívat na mnoho známých věcí.A tak, že existuje spousta nápadů, níže jsou některé zajímavé interiéry a fragmenty, které mohou být užitečné.

Velké okno, nejlépe od stropu k podlaze

Podivné, ale šedá barva se ukazuje býtvůbec nuda

Zřídka uvidíte kamennou zeď

Kombinacestyly - high-tech a loft

Dokonce krby jsou ve stylu podkroví

​​

Toto je skutečný interiér v malém bytě

Možnost opravy v podkroví

Bytna dvou úrovních - sen

A opět šedý, ale ne nudný

na téma kuchyně

Loftový styl v obývacím pokoji

Zajímavý design koupelny

Sloupy - jsou nezbytné ve velké místnosti

Není obtížné navrhnout podkrovní chodbu

]

Zajímavý přístup