Nábytek v malé vstupní hale (chodba)

Ne každý v naší zemi se může chlubit velkoplošným bydlením.Apartmány jsou v zásadě malé a není v nich snadné najít atmosféru.Při vybavení chodby vyvstává mnoho problémů.Při normálním uspořádání by měla existovat alespoň malá vstupní hala, ale v sériových domech starého typu takový koncept neexistuje.Proto se mnozí rozhodnou dát malé chodby do chodby.Ukáže se multifunkční místnost.

Jak najít nábytek v malé chodbě na chodbě

Jedno z nejvíce „nejvíce využívaných“ místV bytě je vstupní hala.Toto je místo, které vidí první osoba v bytě nebo domě.Chodba vytváří první dojem z vašeho domova.Proto musíte věnovat pozornost designu.V bytech staré dispozice není ani taková věc - vstupní hala.Existuje pouze chodba.To je to, co používají jako místnost, ve které se svlékají a oblékají.V takovém prostoru bude stát pouze speciálně vybraný nábytek menší velikosti.

Malé chodby na chodbě - pohodlí a funkčnost

Tato obvykle malá místnost obsahuje sezónníoblečení a někdy mimo sezónu, nechte boty a svrchní oděvy zde.Z tohoto důvodu je také nutné postarat se o funkčnost a pohodlí.Vzhledem k tomu, že prostor vstupní haly ve standardních bytech není zdaleka přeplněný, je zřejmé, že úkol před námi není snadný.Na chodbě jsou tři možnosti, jak vybavit malé chodby.Pojďme si o nich promluvit podrobněji.

Zakázková chodba

Objednat výrobu nábytku v hale podle vaší velikosti a požadavků je skvělá volba, která při správném objednání optimálně využije dostupnou plochu.Můžete si objednat styl, který potřebujete - japonský, půdní s craquelure, versailles atd.

Objednat si halu je dobrá volba, ale stojí to peníze

Nevýhodou je, že náklady na takový nábytek nejsou zdaleka dost velké a čekání na dokončení nábytku trvá několik týdnů.a možná i několik měsíců. Je tu další úskalí - volba společnosti.Máte-li zkušenosti - již byla objednávka a kvalita vám vyhovuje, nebo existují doporučení přátel /známých, vše je jednodušší.Jinak musíte doufat, že vás vaše instinkty nesklamou.

Ready-made set

Jedná se o variantu rozpočtu - malé chodby v chodbě někdy nestojí víc než osm tisíc (ale jsou také mnohem dražší, vše záleží na velikosti a složení nábytku v sadě).Továrny vyrábějí řadu ready-made sady /sady skříňového nábytku pro malé haly.Obvykle zahrnují skříňku se zrcadlem, lze přidat věšákskříň se sklopnými nebo posuvnými dveřmi.Když jsou smontovány, jsou na oknech prodejen nábytku, přinesou vám přesně to samé, ale ve formě tablet.Můžete také zaplatit za sestavení nebo se sami sestavit.

Hotové malé chodby v chodbě

Výhodou je, že takový nábytek můžete získat během dne.Viděli, platili, kupovali.Sada vám bude doručena ve stejný den nebo následující den.Nevýhody - standardní design, pevná barva, design, neschopnost změnit cokoli podle svého vkusu.

Modulární vstupní hala

Je to také hotový nábytek, jediný rozdíl je v tom, že továrna vyrábí řadu nábytku ve stejném stylu.Všechny prvky jsou vzájemně kombinovány co do velikosti, stylu, barvy.Například několik otevřených věšáků různé šířky /výšky, s mírně odlišnými vzory.K nim je několik skříní různých velikostí, s jedním, dvěma dveřmi, se zásuvkami a bez nich, se zrcadly různých tvarů.Několik skříní, přímých a úhlových, lišících se velikostí, typem otevírání dveří, přítomností /nepřítomností zrcadla na fasádě.Několik nočních stolů, stojanů na boty, komody, lavičky.A to vše je spojeno navzájem.

Přibližná sada modulárních chodeb

Z těchto prvků se přijímá od návrháře chodba o velikosti a složení podle vašeho výběru.Bez jakýchkoli omezení.Chcete dvě ramínka - vaše právo.Potřebujeme pouze skříň a lavičku - prosím.Z této sady lze do chodby sestavit malé haly pro jakoukoli velikost a přání.To vše je hotové(balené desky) skladem.Obdržíte několik takových balíčků s vybranými fragmenty.

Modulární chodby vám umožňují vybrat komponenty, které potřebujete
)
Jakákoli funkčnost a velikost
Tradiční chodbová suita obsahuje malou skříňku, skříňse zrcadlem a věšákem
Varianty k tématu

Dobrá volba a levné.Nábytek je vyráběn v továrně, sestává z polotovarů stejného tvaru a velikosti, což snižuje náklady na jeho výrobu.Protože modulární chodby jsou levné.Navíc, populární linky mohou být v několika barvách.Můžete dokonce vzít prvky různých barev.Pokud se vám to líbí ...

Co jsou vyrobeny z

Chodbový nábytek je vyroben z laminované dřevotřískové desky.Toto je nejběžnější a nejlevnější varianta.Z hlediska výkonu je skvělý pro suché místnosti.Pokud máte obavy z možných emisí formaldehydu, požádejte o osvědčení, je-li uvedena třída mise E1, je látka uvolňována se stejnou intenzitou jako ze dřeva.Tak malá chodba do chodby je tedy naprosto bezpečná.

Malé chodby v chodbě jsou obvykle vyrobeny z dřevotřísky

Neprodukuje formaldehyd v nebezpečném množství MDF.Pokud si přejete, můžete najít příjezd na malý byt z tohoto materiálu.Už to nebude rozpočet, protože materiál je výraznědražší.Kromě toho mějte na paměti, že „vstupní haly MDF“ jsou pouze fasády, tj. Dveře, přední panely zásuvek.Všechny ostatní části těla jsou vyrobeny ze stejné dřevotřísky.A zde musíme přesně požádat o hygienický certifikát, protože ke snížení nákladů často používají levné dřevotřískové desky s vysokou emisní třídou.

Jaký druh nábytku je potřebný v chodbě

Mluvíme o malých chodbách nebo chodbách.Zde část zdi, kam můžete vložit něco, třeba jen metr s malou šířkou.Pokud je to vaše volba, potřebujete malou chodbu.Věšák s malým nočním stolkem a komoda se zrcadlem.Modely mini-hal jsou rovné a hranaté.Někteří zabírají velmi málo místa - 45 cm od rohu.

Mini-haly pro chodbu

Pokud je místo pro ukládání věcí v bytě opravdu špatné, můžete použít prostor nad dveřmi, takže se tam vytvoří něco jako mezaniny.Pocity u vchodu budou divné, ale tady ne k jemnostem.

Pokud je oblast o něco větší, můžete přidat skříň.Nebude na místě.Je také dobré mít malou lavičku, na které můžete sjet a obléknout si /sundat boty.Otevřená police je žádoucí u klobouků, prostorná zásuvka je žádoucí pro rukavice, šály a jiné podobné věci.A tak, že v krabici nejsou věci zaměňovány a nemíchány, je lepší rozdělit je na sekce.

Skříň se stále může stát o něco větší chodbou.

Pokud je stále volný prostor, nasaďte stojan na boty.Může to být ve formě úzké komody nebo ve forměnoční stolky se šikmými drátěnými policemi.To ani další možnost nejsou špatné.Toto uspořádání lze stěží nazvat kompaktními chodbami v chodbě, ale nejedná se o super velkou náhlavní soupravu.

Také si všimněte, že nábytek v chodbě může být rohový.V rohu je obvykle skříň, ale můžete tam umístit věšák nebo komodu a zavěsit na ně zrcadlo.Tato varianta - se šikmou zásuvkou - je pro haly modulárního typu jistě.V hotových verzích to nenajdete.

Rohová chodba dobře využívá plochu

Upozorňujeme, že rohová chodba může být rovněž z kategorie „mini“.Pokud máte pouze volný úhel mezi dvěma dveřmi a velikost volných stěn není větší než metr, zvažte umístění radiálního rohového vstupu.Jsou vyráběny pouze s posuvnými /posuvnými dveřmi nebo bez nich.

Mini radiální chodby

Špatnou zprávou je, že radiální nábytek není ekonomickou alternativou.Je vyroben na zakázku.V ready-made nebo modulární kategorie nenajdete.

Jak si vybrat barvu

Aby se malá vstupní hala zdala větší, je vhodné zakoupit lehký nábytek.Může být bílá a její odstíny, světle béžová, světle šedá, mírně narůžovělá, namodralá.Existují možnosti, kdy jsou některé detaily natřeny tmavou barvou.Takový nábytek, i když standardní, obecně, dizyana, je zajímavější vzhledem.

Je žádoucí, aby barva dveří a nábytku odpovídala nebo byla alespoňprvky s podobným zbarvením

Při výběru náhlavní soupravy na chodbě je rozumné najít nábytek, ve kterém alespoň některé detaily budou stejné barvy jako dveře, které se otevírají do této místnosti.Pak bude všechno vypadat jako jediný soubor.Pokud jsou vaše dveře tmavé, hledejte světlý nábytek s prvky barev dveří.

Malá chodba bude vypadat více, pokud bude mít nábytek lehký lesk.Fasády zakončené plastem dokonale zapadají do moderního stylu, moderního nebo high-tech.Pokud se vám takové pokyny nelíbí, vyberte si klasický design v jedné z jasných barev.Obecně platí, že při výběru barvy je třeba mít na paměti, že nábytek v malé chodbě by měl mít světlý stín.

Triky

Konstrukce a výběr nábytku v malé místnosti odpovídá umění.Je nutné se ujistit, že vše zapadá do minimálního prostoru, je pohodlné a dokonce vypadá dobře.Chodby - to je ještě obtížnější, protože místo je průchodem, a to je třeba vzít v úvahu.Zde jsou triky, které můžete použít:

  • Pokud plánujete instalaci skříně na chodbu, její dveře mohou být vyrobeny se zrcadlovou podélnou vložkou, která, jak to bylo, kříží ji na dvě části.Tento zrcadlový proužek vizuálně zvětší úzkou místnost a skříňka se nebude zdát tak objemná.
  • Dveře skříně mohou být zcela vyrobeny ze zrcátek.Ani pevná skříňka s takovými dveřmi nevypadá objemně.Díky odrazu zlepšuje osvětlení, vizuálně zvyšujeprostor.

    Rohový vchod optimálně využívá i malé místo u dveří

  • Je-li chodba úzká, je lepší vzít posuvné dveře.Takže ani v otevřené poloze neblokují průchod.
  • Pokud plánujete instalaci nábytku u předních dveří, můžete použít rohový nábytek.Ukázalo se tedy, že je racionální použít i malou část zdi přiléhající ke dveřím.Tam můžete dát rohové možnosti do skříňky, police na boty nebo komodu.Zde je na vás volba.

Jednoduché rady, ale opravdu fungují.Používejte je a dokonce i malé chodby v chodbě budou krásné a pohodlné.

Malé chodby v chodbě ekonomické třídy: foto

Ozdoba činí obyčejný nábytek obecně zajímavým

V malém bytě může být užitečné velké množství skříní

Chodby pro malé byty v moderním stylu.Vypadá to, že je všechno stejné, ale vypadá to jinak

Toto je pouze individuální objednávka ... a ne každý to dokáže

Laconic design se hodí do jakéhokoli přísného stylu

Hrajte s barvou ...

Pro aktivní mládež a ty, kteří se nebojí experimentů

Dvě barvy vypadají zřetelně zajímavěji

Aktuální trendy

Kompaktní závěs - můžete zavěsit více než jednu nebo dvě věci