Nápady na design obývacího pokoje: územní plánování, tapety, nábytek

Návrh jakéhokoli prostoru obvykle začíná definicí funkcí, které by měl vykonávat.Hala je daleko od všech bytů, hlavní místnost pro přijímání hostů.Mnohem častěji nazývají největší místnosti, ve kterých se nejčastěji shromažďují před televizí.Lze jej také použít jako kancelář, jídelnu nebo ložnici.V každém případě musí být interiér haly v bytě vypracován s ohledem na všechny typy jeho použití.

Územní členění

Pokud má hala několik funkcí, je logické nějakým způsobem ji rozdělit na zóny.A nemusí to být zeď nebo něco, co ji nahradí.Různé zóny jsou odděleny více vizuálně než fyzicky, a toho dosáhnout jednoduše pomocí dvouúrovňového proudění, podlahy a různých konstrukcí stěn.Nemluvíme o kontrastech, i když je můžete dovedně porazit, ale spíše o různých barvách nebo texturách v jednom gamutu.

Oblasti v hale jsou zvýrazněny barvou stěn a podlahy
Oddělení pouze nábytkem
Na této fotografiizachytil interiér prostorné haly rozdělené na obývací pokoj a jídelnu
Další možnost rozdělení různých zón v hale v bytě

Oddíly mohou samozřejmě pomoci také oddíly.Je to častějinutné, pokud je hala kombinována s kuchyní nebo používána jako ložnice.V tomto případě fyzická, i když průhledná nebo průsvitná bariéra vytváří prostornější místnost.Je však lepší nedělat oddíly plné hmotnosti v malých místnostech: oni také „pohlcují“ prostor.

Oddělení haly a jídelny se symbolickým přepážkou

Dekorace stěn

Natřené stěny se již dlouho vrátily do módy, pouze vv jiné kvalitě: dokonale rovnoměrné a ošklivé, bez sebemenší vady slouží jako vynikající pozadí pro krásné textilie a nábytek.Pokud se vaše stěny nemohou chlubit ideálním plochým povrchem, tapetu skryjí drobné vady.Jejich výběr je dnes velmi široký - různá pozadí, textury, všechny druhy barev a odstínů.Kromě toho je jedním z nejnovějších trendů designu kombinace dvou nebo více typů tapet.Existují dokonce i speciální kolekce: jedna má dva hladké vzhledy a tři nebo čtyři kresby, všechny jsou vzájemně kombinovány.Kombinace tohoto způsobu je snazší - profesionální designéři pracují na kolekcích a zohledňují mnoho nuancí.Jediné negativní: jsou drahé a často se dodávají na objednávku.

Jak se zde správně lepí tapeta, přečtěte si zde a asi , jak se maluje zeď na vodní bázi, je zde napsáno.

Existuje několik způsobů, jak zkombinovat tapetu v místnosti.Pokud jsou toky nízké, můžete vizuálně zvýšit výšku vložením několika svislých pruhů tapety jiného vzoru nebo barvy na zdi.

Několik pruhů, a to i se svislým vzorem, „zvednout“vizuálně strop

Pokud je místnost dlouhá a úzká - tzv. „tramvaje“ -, pak na dlouhé zdi na jedné straně můžete uprostřed nalepit tapetu jiné barvy nebo vzoru, ale naopak zavěsit velké zrcadlo.To vizuálně rozšiřuje místnost - vypadá to téměř jako čtverec.

Tak široký pás na dlouhé zdi způsobí, že se zkrátí

Hala stále vypadá dobře, pokud je pouze jedna zeď pokrytá tapetou.V tomto případě je zvolen převážně velký vzor.Největší pozornost je pak věnována této oblasti.

Na jedné stěně je tapeta s velkým vzorem - ostatní jsou natřeny

Obecně se kombinují dva nebo dokonce tři odstíny.Můžete přidat další fragmenty dekorativního kamene nebo dekorativní omítky.Hlavní věc je, že všechny kombinace jsou organické.Interiér haly v bytě pomocí kombinovaných tapet může být vyzdoben v jiném stylu: klasický, něco v etnickém stylu, high-tech.V kterémkoli z těchto stylů platí tato technika.Podívejte se na několik fotografií v galerii.

Složité kombinace: malované stěny, tapety a ozdobný kámen
Interiér haly v klasickém stylu s kombinovanou tapetou
Další klasická verze
Jedna zeď je pokryta tapetou
Hala s krbem.V bytě, pokud je tomu tak, pak pouze v nových budovách

ОPopulární styly číst zde.

Nábytek do haly

V moderním prostředí je ústředním prvkem haly televize nebo domácí kino.Z toho vycházejí všechny moderní zdi: centrum obvykle zůstává volné a pojme velkou plochou obrazovku.K dispozici je nábytek v moderním stylu, který se snadno vejde s minimalismem nebo hi-tech, existují více klasických možností pro tradiční design.V žádném případě není nábytek tak objemný, jako byl dříve.Někdy je to jen kolekce několika různých polic.Pokud je potřeba funkčnost, hledejte stěny se skříňkami.Jsou tam dokonce i diapozitivy, ale už do nich nevkládají křišťál, ale některé zajímavé věci ... například sbírky.

Centrum v moderní zdi haly zůstává obvykle prázdné - pro televizi nebo domácí kino
]
V některých případech je stěna kolekce různých polic
Moderní skříňový nábytek v hale stále není tak objemný ...
Tam jsou skluzavky,ve kterém si můžete dát návrháře gizmos nebo sbírky
Další verze moderní zdi
Nábytek v hale pro klasický interiér

Čalouněný nábytek do haly

V hale je často místo na spaní - stálé nebo hostované.Protoženejčastěji si vyberou skládací pohovky, které se rychle promění ve velmi pohodlnou postel.Průmysl vyrábí mnoho transformátorů, které vypadají atraktivně a pohodlně.A může to být nejen obvyklá rozkládací pohovka, ale také postel, která během dne stoupá na otočný mechanismus a vypadá jako skříň.

A existuje dokonce regiment ...
Co byla skříňka během dne, se večer proměnila v postel

Když už mluvíme o tradičním čalouněném nábytku pro chodbu - pohovky a křesla- pak jsou obvykle umístěny s ohledem na skutečnost, že na něm budou sledovat televizi.V souladu s tím jsou naopak umístěny ve vzdálenosti nejméně 2-3 metrů.Pro větší pohodlí si můžete nainstalovat konferenční stolek.

Poté, co byla stanovena místa pro hlavní skupinu, rozhodnou, zda jsou nebo nejsou potřebná další kusy nábytku.Pokud pro ně není potřeba, je lepší nepořádek v místnosti.Moderní trendy v designu mají jedno společné - přibližují se k rozumnému minimalismu.Navíc je to často diktováno malou částí areálu.Jen málo z těch, kteří žijí v typickém bytě, se může pochlubit pokojem, více než 16 čtverců.Toto je již považováno za elegantní místnost.Interiér haly v bytě by proto měl obsahovat pouze to nejnutnější: čím více volného místa, tím výraznější design.

Taková je zeď, televize a pohovka.v chodbě v bytě jsou obvykle klasické prvky
Mnoho světlých, jemných barev - tento interiér haly v bytě je „světlý!
Barevný přízvuk - čalounění na pohovce
Dekorace sálu v klasickém stylu
Lesklý strečový strop může vizuálně zvětšit malou místnost
Návrh vstupní haly je ještě obtížnější - většina z oblasti je pro design považována za „mrtvou“ - jedná se o průchody.A aby místnosti nebyly příliš malé, přepážka je vyrobena ze skla

Obecně před nakoupením nábytku nakreslete na milimetrový papír plán v měřítku.Střih ve stejném měřítku a nábytek, který se vám líbí.Zkuste to zařídit podle plánu.Zhodnoťte, zda „vstane“ nebo ne, a vy můžete vyhodnotit, jak bude vyvinutý design vypadat v jednom z návrhových programů, které vám umožní vytvářet 3D výkresy.Pokud vám vše vyhovuje, alespoň co do velikosti dostanete to, co jste plánovali, můžete si koupit nábytek.Pokud ne, hledejte jiné možnosti.